Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 214Si] Stukanie w silniku a niedogrzewanie silnika
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Rover 214Si] Stukanie w silniku a niedogrzewanie silnika
Autor Wiadomość
Grze_chu 




Dołączył: 04 Wrz 2013
Posty: 9

Rover 200

Wysłany: Pon Paź 07, 2013 12:12   [Rover 214Si] Stukanie w silniku a niedogrzewanie silnika
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 1996

Witam :)
Pewnie moderacja widząc n-ty temat o stukaniu rwie włosy z głowy, ale niestety, to kolejny z nich.

Od kiedy kupiłem Roverka zaczął on niestety wydawać mało przyjemne dla ucha dźwięki, prawdopodobnie popychacze. Co gorsza nie wiadomo jaki olej był zalany ostatnio (prawdopodobnie 10w40 półsyntetyk, niewiadomej marki), dlatego niebawem przystąpię do jego zmiany.
W takim stanie zrobiłem już około 2,5kkm, i wypracowałem kilka powtarzalnych metod:
- klekotanie czasami ustaje po przegazowaniu - ale nie zawsze
- czasami wystarczy żeby pochodził sobie trochę na jałowym
- z reguły po dynamiczniejszej jeździe klekotanie przechodzi w (mam wrażenie) metaliczny syk, ale też nie zawsze
- są dni, kiedy niezależnie od stylu jazdy wszystko działa cichutko

Czasami wszystko jest ok, czasami nawet na zimnym silniku, właśnie, i tu kolejny problem. Silnik jest po HGF, i poprzedni właściciel, z resztą klubowicz, rozwiercił termostat, przez co auto w trasie i obecnych, nie tak skrajnych warunkach pogodowych ledwo osiąga "pierwszą białą kreskę" (chyba 70* o ile się nie mylę)

I tu kolejne pytanie, czy jazda w takiej temperaturze może wpłynąć na własności oleju w taki sposób, że popychacze zaczynają klekotać? Silnik generalnie ciężko się grzeje w taką pogodę, a jeśli się dogrzeje, wystarczy 300m aby spadł na swój poziom który utrzymuje ciągle (wspomniane 70*)

Generalnie przetrzepałem forum, i już natrafiam na tematy które już czytałem po kilka razy. Mam też filmik który wizualizuje ten stan. (udało mi się uchwycić akurat ten jeden z głośniejszych typów klekotania).


http://www.youtube.com/watch?v=3bVgA0YxE6Q
Ostatnio zmieniony przez Grze_chu Pon Paź 07, 2013 12:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Paź 07, 2013 12:12   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
MultecFSO 



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 455
Skąd: Radom



Wysłany: Pon Paź 07, 2013 12:24   

Stawiam na przypchane popychacze. Możesz spróbować zalać płukankę Liqui Moly + jakiś świeży dobry 10W40. Jak nie zadziała no to trzeba rozpinać rozrząd, zrzucać pokrywkę, połówkę głowicy, wałki i wyjmować popychacze. Następnie każdy jeden rozebrać do zera, wymyć, rozciągnąć sprężynki i poskładać wsio w odwrotnej kolejności.
 
 
 
ruszti 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 138



Wysłany: Pon Paź 07, 2013 23:06   

MultecFSO napisał/a:
Stawiam na przypchane popychacze. Możesz spróbować zalać płukankę Liqui Moly + jakiś świeży dobry 10W40. Jak nie zadziała no to trzeba rozpinać rozrząd, zrzucać pokrywkę, połówkę głowicy, wałki i wyjmować popychacze. Następnie każdy jeden rozebrać do zera, wymyć, rozciągnąć sprężynki i poskładać wsio w odwrotnej kolejności.

Ogólnie bułka z masłem :P
 
 
Grze_chu 




Dołączył: 04 Wrz 2013
Posty: 9

Rover 200

Wysłany: Wto Paź 08, 2013 10:11   

Tiaaa... wszystko pięknie ładnie, gdybym już to kiedyś robił, i gdyby miał gdzie robić, a silnik ciężko rozłożyć pod blokiem prawie w centrum miasta :(

Z płukankami czytałem, niby ładnie to wygląda, tyle że taka płukanka wypłukuje śmieci z silnika, i boję się, że wypłucze też te, które go uszczelniają :(
 
 
robsson78 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 1498

Rover 200

Wysłany: Wto Paź 08, 2013 17:55   

Na początku sprawdź poziom oleju.
Może wystarczy zmiana oleju na właściwy. Ja jeżdżę na Mobil Super 10W40 i jeszcze popychacza nie słyszałem.
Jeśli olej ma brudy to brudy powodują zablokowanie szczelin dylatacyjnych popychaczy. Mogą być też zapowietrzone.
Fajny temat i porady znajdziesz
TUTAJ
_________________
Niewiedza kosztuje.
Autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania bez podania przyczyny.
 
 
Grze_chu 




Dołączył: 04 Wrz 2013
Posty: 9

Rover 200

Wysłany: Czw Lis 28, 2013 11:45   

Trochę czasu minęło, i niestety nie zrobiłem nic (mimo że olej już prosi się o wymianę), jednakże dochodzę do dziwnych wniosków:

- samochód gdy jest zimniej, lepiej się nagrzewa (sic!), czego kompletnie logicznie uzasadnić nie potrafię
- klekotać też przestał, spokojniejsza jazda, ruszanie dopiero po kilkudziesięciu sekundach od odpalenia silnika po nocowaniu, i odczekiwanie jakiegoś czasu przed wyłączeniem zapłonu być może poprawiło stan rzeczy
- klekotanie, dużo cichsze niż kiedyś zostało tylko na kilka sekund po odpaleniu, ale szybko ustaje

W każdym razie, olej trzeba wymienić i mam nadzieje że problem nie wróci :) Dziękuję za porady, niestety z braku wolnego czasu nie byłem w stanie nic zrobić :(
 
 
zdzichu 



Pomógł: 47 razy
Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Chełmek



Wysłany: Czw Lis 28, 2013 18:30   

Grze_chu, Ż A D N E śmieci/nagar nie uszczelniają silnika. Wczoraj wymieniałem olej + płukanka we frelku Td4, przebieg 234 kkm. Po spuszczeniu oleju na dnie osadziło sie ok.6-7 mm osadu, dosyć twardego. W poprzednim R 214 też to robiłem, przebieg również ponad 200 kkm. Dodatkowo dolewam militec 1, ale oryginał.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 200/25/MG ZR] Artykuły, z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Pon Sty 24, 2011 18:27
kasjopea
Brak nowych postów [r 214] niedogrzewanie sie silnika
kubanczyk1812 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 16 Wto Sty 06, 2015 15:42
robsson78
Brak nowych postów [Rover 200] Stukanie w silniku
adam87241 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Czw Sie 21, 2014 17:50
adam87241
Brak nowych postów [R25] Stukanie w silniku
Janek94 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Nie Gru 18, 2011 15:58
Janek94
Brak nowych postów [25] Stukanie w silniku.
adamk Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 29 Wto Lip 03, 2012 21:16
Biernik20



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink