Forum Klubu ROVERki.pl :: [R 75 1.8]Szumy w radiu po załączniu ogrzewania tylnej szyby
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: apples
Czw Lis 28, 2013 20:39
[R 75 1.8]Szumy w radiu po załączniu ogrzewania tylnej szyby
Autor Wiadomość
rikoplus 



Dołączył: 11 Wrz 2013
Posty: 6



  Wysłany: Sro Lis 27, 2013 21:25   [R 75 1.8]Szumy w radiu po załączniu ogrzewania tylnej szyby
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2001

Witam wszystkich Rowerkowiczów. :roll:
Mam problem jak w temacie postu. Od pewnego czasu po załączeniu ogrzewania szyby tylnej, czy to w sposób automatyczny czy ręczny przez włączenie przyciskiem radio bardzo szumi. Podejrzewam, że jest jakaś zależność masy anteny i masy szyby. Nie wiem nawet gdzie jest antena, ale podejrzewam, że jest to jeden z obwodów w tylnej szybie. Nie wiem od czego zacząć sprawdzanie. Szukałem przez szukajkę na forum, ale nic podobnego do mojego problemu nie znalazłem. Dziekuję z góry za wszystkie podpowiedzi i sugestie. Pozdrawiam Rikoplus :?:
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lis 27, 2013 21:25   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
MatiNitro 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 06 Sie 2011
Posty: 755
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Sro Lis 27, 2013 21:36   

Na tylnych słupkach są bodajże dwa filtry. Jak dobrze kojarzę z forum, w R75 paski ogrzewania na szybie pełnią rolę anteny od radia :) Jeśli filtr (bodajże prawy) nie działa, to pojawiają się szumy.
_________________
BluebeRRRrrry 75 2.0 CDTi AUTOMAT
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10907
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sro Lis 27, 2013 21:37   

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=13685 :ziewa:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
rikoplus 



Dołączył: 11 Wrz 2013
Posty: 6



Wysłany: Czw Lis 28, 2013 16:23   

MatiNitro napisał/a:
Na tylnych słupkach są bodajże dwa filtry. Jak dobrze kojarzę z forum, w R75 paski ogrzewania na szybie pełnią rolę anteny od radia :) Jeśli filtr (bodajże prawy) nie działa, to pojawiają się szumy.

:smile: Dzięki za sugestie. Jutro biorę się za sprawdzanie.Pozdro

[ Dodano: Sro Lis 27, 2013 21:57 ]
sTERYD napisał/a:
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=13685 :ziewa:

:oops: Dzięki sTERYD. Szukałem w szukajce, ale wyskakiwały mi jakies tematy od czapy, a to co mi podesłałeś jest konkretnie to czego szukałem. Chyba jeszcze nie umiem skutecznie wykorzystywać szukajki. Wszystko przyjdzie z czasem. Czy może już walczyłeś z tematem i jeżeli zdiagnozuję filtr to gdzie szukać takich filtrów. Czy tylko w używkach i czy może można dostać coś w zamiennikach.Teraz dziękuję i pozdrawiam Rikoplus :lol:

[ Dodano: Czw Lis 28, 2013 16:23 ]
Witam
Dostałem się do prawego tylnego słupka. Znalazłem filtr. Jak na razie jedyne co udało mi się zrobić to odłaczyłem przewód antenowy od filtra. Radio o dziwo chodzi bez anteny, bez szumów i jak na razie wszystkie zaprogramowane stacje, które słucham. Pewnie będzie dużo gorzej jak będę w słąbym zasięgu nadajników. Będę szukał takiego filtra, ale jak na razie mam trochę spokoju. Szyba załącza się automatycznie a radio gra bez szumów i zakłóceń. Dziekuję KOLEGOM z Forum za szybką podpowiedź jak ugryżć temat. Ugryzłem i mam spokój. Pozdrawiam RIKOPLUS :)
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10907
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Czw Lis 28, 2013 20:40   

wiesz. Jak znam filtry UKF (a znam raczej słabo) to tam jedyne co może się stać, to zimne luty, ewentualnie inny brak styku w połączeniach. nie zaszkodzi go rozebrać i wygrzać w piekarniku, albo lepiej jak masz dostęp do stacji hotair + kąpiel w szpreju do styków. Jak coś da, to będzie ok, jak nie, to gorzej już chyba nie będzie ;) Trzeba by było dopytać Mariana_K on na pewno wie co tam w środku siedzi i dlaczego nie działa.
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
MatiNitro 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 06 Sie 2011
Posty: 755
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Czw Lis 28, 2013 20:50   

rikoplus, dodam od siebie, że po zakupie auta, też miałem problemy ze stacjami. Na fabrycznym radiu potrafiło gubić zasięg w miejscu, gdzie np. Mazda wujka odbierała jak szalona, wymieniłem radio na inne i jakoś po Twoim poście dostrzegłem, że problem u mnie zniknął ;) Choć miałem wywalić owy filtr i włożyć inny. Czasem myślę nad zamontowaniem nowej, oddzielnej anteny ze wzmacniaczem.

Pytanie czy fabryczna instalacja posiada jakiś wzmacniacz sygnału czy nie?
_________________
BluebeRRRrrry 75 2.0 CDTi AUTOMAT
 
 
 
rikoplus 



Dołączył: 11 Wrz 2013
Posty: 6



Wysłany: Pon Gru 16, 2013 11:03   

Witam :oops:
No to drodzy Koledzy jestem znowu w punkcie wyjścia. BRAK SUKCESU.To co odłączyłem na prawym słupku to przewód jednego z obwodów grzejnych tylnej szyby, czyli nie szumi, ale i nie grzeje pół dolnej części szyby.
W międzyczasie kupiłem wzmacniacz lewy i prawy. Wymieniłem , podłączyłem wszystko i znowu szumi w radiu. Wróciłem do wersji odłączenia pół grzania i czekam na podpowiedzi co robić dalej. Czy pogorszenie styku wgrzanych końcówek przy szybie może być przyczyną szumów? Jak coś Koledzy wiecie to proszę o podpowiedź
Pozdrawiam
rikoplus :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Rover 75] Radio, zakłócenia od ogrzewania szyby
heniekbojka Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Sob Lis 03, 2012 17:01
witgut
Brak nowych postów [R75] Kod w radiu
endriu50 Car-audio, nawigacje, radia CB 12 Sob Lut 06, 2010 00:36
marynabiala
Brak nowych postów [R75] Problem z trzaskami w radiu.
Black_Eryk Car-audio, nawigacje, radia CB 6 Wto Mar 15, 2011 21:05
Black_Eryk
Brak nowych postów [R75] Podłączenie kostek w radiu
kerbi Car-audio, nawigacje, radia CB 14 Sro Sie 25, 2010 19:37
marynabiala
Brak nowych postów [R75] Zmieniarka cyfrowa w radiu Symphony
Nigiri Car-audio, nawigacje, radia CB 6 Pon Wrz 11, 2023 16:58
Nigiri



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink