Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 420] problem brak świateł awaryjnych ,świateł stopu
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Rover 420] problem brak świateł awaryjnych ,świateł stopu
Autor Wiadomość
dalrak 



Dołączył: 23 Sty 2014
Posty: 3



  Wysłany: Czw Sty 23, 2014 19:47   [Rover 420] problem brak świateł awaryjnych ,świateł stopu
Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1997

Witam , jestem nowym użytkownikiem forum lecz przeglądam go już od dłuższego czasu , wiele razy roverki.pl pomógł mi w usterkach z moją 420-ką .
Otóż usterki jakie posiadam to brak świateł awaryjnych i stopu.

Światła awaryjne nie reagują po włączeniu włącznika , natomiast kierunki działają oraz przy zamykaniu samochodu również migają wszystkie 4 światła , szukałem na forum czytałem , sprawdziłem bezpieczniki , są ok , kable również wyglądają na nie poprzerywane itp.

Drugim problemem jest brak stopu , żarówki wszystkie sprawne , bezpiecznik również , przewody jak najbardziej też , zero napięcia przy wciśnięciu pedału hamulca na wyjściu żarówek, brak zasilania w kostce , czyszczone styki , wtyczki itd.

pytanie co może być przyczyną opisanych usterek , ewentualnie jak można sprawdzić winowajce aby nie pchać się w niepotrzebne koszta związane z zakupem części .

usterki które posiadam były juz opisywane na forum , czytałem ale moje objawy są nietypowe , gdyż kierunki działają, przy zamykaniu również występuje mruganie świateł , brak mi pomysłów jak do tego dojść co jest nie tak ,

dodam że obie usterki prawdopodobnie wystąpiły w tym samym czasie
prosze o porady ..
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Sty 23, 2014 19:47   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
bizon 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 2093
Skąd: Poznań

Rover 400

Wysłany: Pią Sty 24, 2014 08:23   

dalrak napisał/a:
Drugim problemem jest brak stopu , żarówki wszystkie sprawne , bezpiecznik również , przewody jak najbardziej też , zero napięcia przy wciśnięciu pedału hamulca na wyjściu żarówek, brak zasilania w kostce , czyszczone styki , wtyczki itd.

Zerknij na czujnik stopu przy pedale hamulca. A jak gra to musisz cala droge od czujnika do swiatel przebadac.

Cytat:
Światła awaryjne nie reagują po włączeniu włącznika , natomiast kierunki działają oraz przy zamykaniu samochodu również migają wszystkie 4 światła , szukałem na forum czytałem , sprawdziłem bezpieczniki , są ok , kable również wyglądają na nie poprzerywane itp.



jedyne co mi przychodzi do glowy to pourywane piny we wlaczniku awaryjnych. mowisz ze kable sprawdzales, ale nie wiem czy wlasnie te.
bezpiecznik ten w komorze silnika sprawdzales??
 
 
 
dalrak 



Dołączył: 23 Sty 2014
Posty: 3



Wysłany: Pią Sty 24, 2014 12:18   

Patrzyłem na czujnik hamulca i widziałem ze bylo tam coś kombinowane wcześniej , pewnie ma to związek z tymi obrotami skakającymi , sprawdzałem na kostce do czujnika , zwierać je na krzyż ale nic , zero efektu , tak samo podpinałem żarówke , i też zero , tak jakby sygnał wgl nie docierał do kostki , bezpieczniki sprawdzałem te które były pod szybą w komorze i te troszke w strone zderzaka , o innych w komorze mi nie wiadomo ,
więc bezpiecznik raczej odpada .

co do awaryjnych , myśle w kierunku przekaźnika ale ani do końca nie jestem pewien który ani wgl czy to to .
kable przy wtyczce również były sprawdzane , i wszystko wygląda ok. :(

[ Dodano: Pią Sty 24, 2014 09:49 ]
Patrzyłem na czujnik hamulca i widziałem ze bylo tam coś kombinowane wcześniej , pewnie ma to związek z tymi obrotami skakającymi , sprawdzałem na kostce do czujnika , zwierać je na krzyż ale nic , zero efektu , tak samo podpinałem żarówke , i też zero , tak jakby sygnał wgl nie docierał do kostki , bezpieczniki sprawdzałem te które były pod szybą w komorze i te troszke w stronę zderzaka , o innych w komorze mi nie wiadomo ,
więc bezpiecznik raczej odpada .

co do awaryjnych , myśle w kierunku przekaźnika ale ani do końca nie jestem pewien który ani wgl czy to to .
kable przy wtyczce również były sprawdzane , i wszystko wygląda ok. :(

[ Dodano: Pią Sty 24, 2014 12:18 ]
Sprawdziłem czujnik hamulca miernikiem , działa , napięcie jest około 10V w kostce gdy klucz stacyjki jest na pozycji II , na pozycji I brak napiecia ,

to samo z włącznikiem awaryjnych , napięcie w kostce jest na pozycji tylko II ponad 12 V , (jako że awaryjne są to światła wydawać się może że powinno napięcie być zawsze) , sprawdzenie włącznika ograniczyło się tylko do sprawdzenia go na wciśniętym czy jest przejście , przejście jest , wyciśnięty - przejścia brak , czyli hmmm samo włączanie i wył jest sprawne.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 400/45/MG ZS] Artykuły, z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 0 Pią Lut 18, 2011 21:07
kasjopea
Brak nowych postów [R420] Pomocy brak świateł awaryjnych i Odpalanie
sadeczek_ Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 12 Sob Kwi 11, 2009 21:46
thef
Brak nowych postów [R420] Włącznik świateł awaryjnych - wymiana żarówki
hwafel Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Czw Lut 05, 2009 11:04
Gość
Brak nowych postów [R45] czujnik świateł stopu
ralph92pl Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Pon Lut 11, 2019 01:27
sTERYD
Brak nowych postów [Rover 416] Problem z ustawieniem wysokości świateł
daro19862 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Sro Maj 15, 2013 23:05
zdzichu



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink