Forum Klubu ROVERki.pl :: Opłata za abonament RTV
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Opłata za abonament RTV
Autor Wiadomość
Pawkaz 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Czw Sty 30, 2014 11:36   Opłata za abonament RTV

Dziś moja mama otrzymała listem poleconym informację, że musi zapłacić prawie 1400 zł za zaległy abonament RTV.
Czy ktoś z Was otrzymał takie pisemnko, płaciliście coś, co dalej robić ?
Wyczytałem do tej pory w necie informację, że można napisać pismo o rozłożenie na raty ( co nie rozwiązuje problemu bo wg mnie to jest złodziejstwo ) lub o anulowanie długu, tylko zapewne się nie uda, bo nie ma żadnego racjonalnego powodu.
Wyczytałem kiedyś na forum, że w przypadku mandatu można wpłacać raz na jakiś czas śmieszne sumy i nie ścigają wtedy.Nadal tak jest ?
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Sty 30, 2014 11:36   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Sty 30, 2014 11:43   

a mama emerytka? czy czynna zawodowo?
_________________
75 Red Edition
 
 
Pawkaz 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Czw Sty 30, 2014 11:58   

Pobiera emeryturę od dłuższego czasu i pracuje dorywczo-umowa o dzieło.Wyczytałem jeszcze to :
ie płacić ! Po otrzymaniu takiego pisma do zapłaty ,wysłać do Poczty Polskiej zapytanie ,czy Poczta Polska posiada z wami podpisana umowę o świadczenie usług radiowo-telewizyjnych.Poczta Polska powoła się na ustawę która z mocy prawa narzuca ten obowiązek.Ustawa ta jest niezgodna z prawem Europejskim,i z Polską Konstytucją ,wiedza o tym politycy .W razie namolności ,złóżcie sprawę do rzecznika konsumenta , ze skargą że,Poczta Polska żąda od was zapłaty ,nie posiadając żadnej umowy o świadczenie tych usług, i tym sposobem was nęka .Każdy adwokat was z tego wybroni .To co robi Poczta Polska to nękanie obywateli ,bo nie posiada żadnej podstawy ,ani aktów wykonawczych ,żeby tę opłatę ściągać.Podam prosty przykład.Politycy wymyślą ustawę która będzie nakazywała że,wasze kobiety będą musiały , za darmo ,przespać się raz w tygodniu z burmistrzem waszego miasta.Bzdura ? Oczywiście że bzdura.Żadna ustawa nie może nikogo zmuszać do opłat za cokolwiek ,jeśli nie ma się podpisanej umowy na świadczenie usług.Nawet prawo podatkowe jest konstruowane w myśl zasady ,decydujesz się prowadzić działalność gospodarczą legalnie ,musisz płacić podatki.Ustawą nie można nikogo zmusić ,do płacenia za świadczenie przymusowych usług,musi być wyrażona wola,na piśmie że za tę usługę zapłacę .Ustawa o KRRiT ,jest nie zgodna z zasadą dobrowolności i Polską Konstytucją. KRRiT ,jeśli nie chce żeby ktoś oglądał lub słuchał za darmo jej programy ,niech je dla swego dobra zablokuje. Taka jest zasada.

[ Dodano: Czw Sty 30, 2014 11:58 ]
Aaaa i jeszcze jedno co może mieć znaczenie.
Pod tym samym adresem jestem zameldowany także ja :
Pobieram rente socjalną, pobieram zasiłek pielęgnacyjny, plus praca
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
MatiNitro 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 06 Sie 2011
Posty: 755
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Czw Sty 30, 2014 12:01   

Pawkaz, poszukaj w necie bo z tydzień temu widziałem pismo w którym ktoś się podszywał pod jakiegOś windykatora i żadał spłaty zaległego abonamentu. Jak znajdę to podeslę link ;)
_________________
BluebeRRRrrry 75 2.0 CDTi AUTOMAT
 
 
 
Pawkaz 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Czw Sty 30, 2014 12:05   

ooo dzięki za info
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Sty 30, 2014 12:13   

mama tez dostała pismo, odpisała z prośbą o umorzenie, ze względu na niski dochód z emerytury, że leki pochłaniają duże koszty, zwróciła także uwage na wiek emerytalny, gdzie ponoć mozna udać sie na pocztę z pismem żeby jako emeryt nie płacić abonamentu. napisała także że mieszka sama i cieżko z emerytury wyżyć kupując opał itd. Napisali zwrotnie że chcą z urzędu gminy zaświadczenie o tym że mieszka sama, niestety jestem zameldowany również ja i brat pod tym samym adresem, więc poszło pismo że mieszka sama, ale jesteśmy zameldowani, brat w UK a ja mieszkam pod innym adresem z narzeczoną, po krótkim okresie przyszło pismo że umorzyli dług za abonament i od tego czasu spokój... :mrgreen:
_________________
75 Red Edition
 
 
marthinez 



Pomógł: 84 razy
Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 932
Skąd: Szczecin



Wysłany: Czw Sty 30, 2014 17:45   

http://finanse.wp.pl/kat,...l?ticaid=1121da
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
Pawkaz 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Czw Sty 30, 2014 17:48   

Pismo zostało wysłane z jakiejś centrali poczty ktora ma siedzibę właśnie w Bydgoszczy.
Wydaje się autentyczne, ale miejsce wysyłki to Szczecin.
Ogólnie zagłębiłem się w temat, informacje są sprzeczne.Niektórym potrącają pieniądze a innym po roku wysyłają ponownie info o zadłużeniu.
Więc albo temat zostanie "olany" lub wpłacę jakieś drobne pieniądze typu 2-30 zł, aby się odczepili.
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
tomi_zog 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Wrz 2010
Posty: 154
Skąd: Lędziny



Wysłany: Nie Lut 09, 2014 15:44   

jak teściom przyszło wezwanie to napisalem odwolanie ze odbiornik wyrejstrowano w 2008, pisemko trza napisac do KRRiT i Poczty Polskiej, narazie odpisala tylko Poczta powolujac sie na ustawe o abonamencie...


http://www.fakt.pl/tak-pozbedziesz-sie-zaleglosci-za-abonament,artykuly,437015,1.html
 
 
 
robsson78 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 1498

Rover 200

Wysłany: Pią Lut 21, 2014 11:45   

Osoby wezwane do zapłaty abonamentu powinny przeczytać Kodeks Spółek prawa handlowego, który wyraźnie stanowi, że abonament jako forma rozliczenia finansowego jest możliwy jeżeli obie strony umowy cywilno-prawnej zaakceptują jej warunki i dojdzie do zawarcia takiej umowy. Telewizja Polska SA jedynie na podstawie takiej umowy może wystąpić do drugiej strony o wypełnienie swojego umownego zobowiązania.

Stworzona w III RP TVP S.A. – jest innym podmiotem gospodarczym niż peerelowska TVP i jako osoba prawna powinna takie umowy z odbiorcami swoich programów zawrzeć, gdyż jako Spółka prawa handlowego nie może postąpić inaczej. Żaden posiadacz telewizora w Polsce nigdy nie zawierał umowy ze spółką TVP SA. Ustawa o tzw abonamencie dotyczyła TVP która była w PRL-u firmą państwową i która działała na zupełnie innych zasadach, w której obowiązywały ograniczenia płacowe.

Źródło http://kefir2010.wordpres...zadzaca-iii-rp/
_________________
Niewiedza kosztuje.
Autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania bez podania przyczyny.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Inne] Opłata recyklingowa
Jak wykorzystać..
Remigiusz Prawo i ubezpieczenia 9 Pon Mar 29, 2010 21:20
Mombrey
Brak nowych postów Problem a opłata akcyzy Rover 200
tunio14 Prawo i ubezpieczenia 9 Nie Maj 10, 2009 08:27
harinezumi
Brak nowych postów Opłata za semestr na studiach - lewe naliczanie odsetek?
ADI-mistrzu Prawo i ubezpieczenia 2 Sro Wrz 21, 2011 11:48
ADI-mistrzu



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink