Forum Klubu ROVERki.pl :: [R420]Mój R oszalał.Gaśnie podczas jazdy.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R420]Mój R oszalał.Gaśnie podczas jazdy.
Autor Wiadomość
Panna_Migotka 



Dołączyła: 09 Lip 2006
Posty: 139
Skąd: ..



Wysłany: Czw Sty 30, 2014 12:17   [R420]Mój R oszalał.Gaśnie podczas jazdy.
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

Nie mogę rozkminić o co chodzi z moim autem. Gy było -20 nie odpalił. Uznałam że to nic specjalnie dziwnego. postał jeden dzień, naładowałam akumulator przyjechał mechanik odpalił. Tego dnia jakieś 40 minut chodził sobie, potem pojechałam nim zatankować wróciłam do domu i koniec. Następnego dnia odpalił jak zwykle po męczarni ale jednak. Przejechałam nim ok 10 km po czym nagle poczułam jak by stracił siłę do jazdy i zaczął przerywać. Depnęłem mu troszeczkę to się ożywił, po czym dojechałam do ronda gdzie musiałam zwolnić i zgasł. Nadmieniam że radyjko grało, światełka świeciły tylko silnik przestał chodzić. Spróbowałam go odpalić - jak zegarek, ale znowu 200 metrów i to samo. Odholowałam go do mechanika. Stwierdziliśmy że auto zachowuje się jak gdyby nie dostawało paliwa. Autko miało zamontowaną gumową pompkę do pompowania oraz dodatkowy przezroczysty filtr. Na wysokich obrotach pompka zaciskała się jakby miała się wywinąć na drugą stronę, w filtrze pojawił się czarny syfek i R zgasł.Po usunięciu filtra i pompki przejechał 40 km bez najmniejszego problemu i znowu ta sama sytuacja tyle że teraz już nie szło go odpalić po tym jak zgasł, nie przerywał i palił jakby na trzy gary po odpaleniu. Za to rano pomimo że było -15 odpalił na dotyk i bez piłowania. Nie wiem o co chodzi. Komputer nie pokazuje żadnych błędów. Niby wszystko jest git tylko mi auto nie jeździ. Nadmieniam że jak było cieplej przejechałam nim dwa razy w tą i z powrotem z Warszawy do Opola czyli ponad 600 km i nie było z niczym problemu. Czy pozostaje mi tylko dr Marian?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Sty 30, 2014 12:17   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
bizon 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 2093
Skąd: Poznań

Rover 400

Wysłany: Czw Sty 30, 2014 12:36   

a moze masz kiepskie paliwo zatankowane. mroz przywalil i troche przymarzlo w filtrze
 
 
 
wooy11 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 256
Skąd: Mielec

MG ZS

Wysłany: Czw Sty 30, 2014 12:36   

Kazdy by oszalał jak ma w baku podejrzane paliwo ;) ....... cos mi sie wydaje ze to własnie jego wina, dodtankuj ze 3 litry benzyny i dolej srodka przeciwko wytrącaniu sie parafiny.
_________________
...jeżdzę tylko Roverami http://www.fotosik.pl/pok...7e9cb120a7.html ...10 lat turlałem sie wanną na kółkach (111L)
potem R400 a teraz MG ZS iTD 2.0
 
 
 
LookMyWay 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Cze 2012
Posty: 107



Wysłany: Czw Sty 30, 2014 12:43   

Kopci na biało?

[ Dodano: Czw Sty 30, 2014 12:43 ]
Przez ostatnie dni też walczyliśmy z ojca dieslem, w baku było ok 30L ropy, niby zimowej z uszlachetniaczem, a mimo to była troche zagęsta i też zassywało gruszkę i po chwili auto gasło. Odpalał bezproblemowo i na wolnych obrotach też w miare chodził ale dostał troche gazu i gruszka się sciskała i gasł. Spuściliśmy cały ON z baku, 10 litrów postawiliśmy na kaloryfer, troche się rozgrzała wlaliśmy do baku i teraz chodzi jak wcześniej
 
 
Marian0 



Dołączył: 31 Sty 2014
Posty: 1



Wysłany: Sob Lut 01, 2014 12:24   Rover 25 2.0 idt problem z odpalaniem, silnik gasnie

Witam jestem nowy na forum :mrgreen:
niestety czuje, że będę tu częściej :-|
mam problem z roverkiem, a mianowicie ;
rano odpala na placa i to po sporym kręceniu
moc ma idealną
po ruszeniu i zmianie biegu na 2 lub po zdjęciu nogi z gazu zdycha i po kilkunastu sekundach mozna odpalic z dodaniem gazu
gdy mam juz okazję sam go zgasić z kluczyka robi to z kilkusekundowym opóźnieniem
kiedyś w 307 2.0 HDI miałem podobny problem i wystarczyło wyczyścić jakiś zawór cićnienia z sitkiem i na kilka tygodni było ok
moje pytanie jest takie czy ma ktoś pomysł na naprawe mojego cudeńka?

zrobione zostało;
wymiana filtra paliwa
założony zawór zwrotny
założona pompka przed filtrem
wtryski nie leją

jeśli jest tam jakis zaworek do czyszczenia to blagam pokazcie mi gdzie jest
bo wiem ,ze w r75 jest taki zawór

[ Dodano: Sob Lut 01, 2014 12:24 ]
gdzie w tym aucie jest regulator ciśnienia paliwa? bo na pompie nie widze
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sob Lut 01, 2014 14:03   

Masz pompę wtryskową sterowaną elektronicznie a nie wtrysk typu CR, wiec nie ma czegos takiego, jak regulator ciśnienia paliwa. W pompę jest wbudowany elektrozawór, który odpowiada za gaszenie auta (zamyka dopływ paliwa) ... spróbuj go wymienić :ok:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Panna_Migotka 



Dołączyła: 09 Lip 2006
Posty: 139
Skąd: ..



Wysłany: Nie Lut 02, 2014 19:35   

Mój R ma amputowaną gruszkę wymieniony filtr i zaworek. Chwalę się - Chwilowo śmiga tfu tfu... :cool:
 
 
bizon 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 2093
Skąd: Poznań

Rover 400

Wysłany: Pon Lut 03, 2014 08:25   

Panna_Migotka napisał/a:
Mój R ma amputowaną gruszkę wymieniony filtr i zaworek.

jak nie masz gruszki to zaworek tez nie jest potrzebny. jest on po to zeby trzymac paliwo w gruszce, bo jej napelnienie podczas krecenia troche trwa
 
 
 
Panna_Migotka 



Dołączyła: 09 Lip 2006
Posty: 139
Skąd: ..



Wysłany: Pon Lut 03, 2014 21:37   

Nie wiem czy potrzebny czy nie, jest niech będzie ważne że jeździ i nie mam przykrych niespodzianek ;) . Chwilowo skupiam się na tym jak są zrobione boczki i czy jeszcze da się uratować moją podsufitkę. Bo używki to sobie handlarze cenią...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R400] Gaśnie podczas jazdy!!!
Ksysio Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Czw Mar 26, 2009 15:22
Ksysio
Brak nowych postów [420 Di] Auto podczas jazdy gaśnie
Milan1989 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 0 Czw Lut 04, 2016 21:20
Milan1989
Brak nowych postów [R 420 SDi 98] podczas jazdy gaśnie - wklęsła gruszka
shotgun Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 14 Wto Sty 26, 2010 16:17
czapaja
Brak nowych postów [Rover 416 Si '97] Gaśnie podczas jazdy, nie pali na ciepłym
LU Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Sob Wrz 19, 2009 19:54
LU
Brak nowych postów [R416] Problem ze z odpaleniem i gaśnie podczas jazdy
zagadka dla mechanika
dawidd Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 13 Nie Gru 14, 2008 23:34
danterape



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink