Forum Klubu ROVERki.pl :: [Land Rover Freelander 2.0 TD4 2004] Wycie napędu
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Land Rover Freelander 2.0 TD4 2004] Wycie napędu
Autor Wiadomość
Maciek24 



Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 5



  Wysłany: Czw Lut 06, 2014 18:38   [Land Rover Freelander 2.0 TD4 2004] Wycie napędu
Typ: TD4 Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2004

Witam wszystkich boi jestem nowy na tym forum. :-) Jestem posiadaczem frelka od 4 miesięcy i od początku coś rzęziło w napędzie. Visko było zlepione ale wymieniłem je na regenerowane, razem z podporami wału oraz przegubem wychodzącym z IRD na tylni napęd. Ale wyło nadal więc wykręciłem IRD (które zresztą było już regenerowane ale nie przeze mnie) i wymieniłem je na zregenerowane sprowadzone z Anglii. Napęd wyje nadal, rzęzi PRZY DODAWANIU GAZU (tak jakby zębatki w IDR się źle zazębiały). Jak rozpędziłem się po ekspresówce do 100 km/h i wrzuciłem luz to hałas ustał. Nie wiem co to może być dlatego prosze o pomoc, moje IRD rozkręciłem i jest w idealnym stanie łożyska świetnie chodzą po bieżniach a na zębach są jeszcze oryginalne ryfle niestarte opiłki były w ilościach śladowych. Troszke znam się na mechanice ale tego wycie nie potrafie zdjagnozowac dlatego zwracam się o pomoc do kogoś z większym doświadczeniem ode mnie pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony przez Maciek24 Czw Lut 06, 2014 22:42, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lut 06, 2014 18:38   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Sob Lut 08, 2014 20:40   

Sprawdź przegub homokinetyczny na wale.
On lubi dawać takie odgłosy.
dodatkowo jak przy nagłym zdjęciu gazu a potem dodaniu masz lekkie szarpniecie to obstawiał bym na to.
 
 
Maciek24 



Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 5



Wysłany: Sob Lut 08, 2014 23:04   

Hmm wygląda SyntaX że to nie wina przegubu homokinteycznego bo jego też wymieniłem, a dodatkowo żeby sprawdzić skąd dobiega to wycie odkręciłem wał i przejechałem się bez wału i wyło nadal więc wykluczam ten przegub jak i tylny dyfer (oraz podpory wału). Wycie dobiega z IRD (cóż używana czy regenerowana część nie gwarantuje nigdy sukcesu :) ). Czy macie jakiś sposób jak sprawdzić które łożyska są złe, skoro nie wykazują na pierwszy rzut oka zużycia, albo ma może ktoś SYGNATURE ŁOŻYSK do IRD (w sensie numery) być może ktoś zregenerował skrzynie tanimi zamiennikami. SyntaX mam minimalny luz na przegubie wewnętrznym (ale nie cieknie olej przez zimering) czy to może byc to ?? ? pozdrawiam :)
 
 
Adaniel30 



Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 16



Wysłany: Nie Lut 09, 2014 07:54   

opony zmień ;)
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Nie Lut 09, 2014 08:25   

Jak możesz położyć się pod auto to zrób mi filmik z tego luzu.
Zobaczę czy się mieści w granicy luzu technologicznego.
 
 
Maciek24 



Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 5



Wysłany: Pon Lut 10, 2014 15:39   

Adaniel30 opony wykluczyłem w bardzo sprytny sposób, mianowicie samochód podniesiony w powietrze rzęzi nadal :)

SyntaX byłem dziś po robocie na podnośniku (u gościa który regeneruje reduktory, skrzynie, przekładnie ale nie do freelanderów) żeby nagrać ten luz na przegubie, gościu mnie wyśmiał i powiedział że ten luz jest idealny i MALEŃKI luz musi zawsze być. Co więcej zlokalizowałem źródło wycia. Wycie dobiega z obudowy okolic koła dwumasowego :/ czeka mnie grubsza rozbiórka auta prawdopodobnie wyrobił się wieloklin na kole dwumasowym :( Dzięki za pomoc za jakiś czas zajmę się rozbiórką i poinformuje czy to było to.
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Pon Lut 10, 2014 20:07   

Mały luz oczywiście być musi to normalnie inaczej najmniejsze szarpniecie i by tryby wyłamało.
Chodzi o to że ten luz ma być w pewnych granicach.
Skoro dwumasa poszła szykuj się na wydatek w okolicy 3000zł.
Niestety ale to tyle kosztuje.
- Dwumasa tylko LUK
- Sprzęgło wkładaj AP nie ma co wrzucać tych tańszych bo się zemści
- Wysprzeglik LUK (koniecznie zmień po robocie dwumasy)
- Pompka sprzęgła po wymianie dwumasy koniecznie do wymiany i tutaj proponuję AP te tańsze max rok i lecą wiem co piszę.

Wiem że to masę kasy ale z drugiej strony jak zrobisz na AP i LUK to na 100.000 minimum masz spokój.
Żadne regeneracje dwumasy - Na początku ludzie chwalą mija około rok i jest jebut.
Osobiście robiłem 2 auta w którym pourywały się sprężyny z tych regenerowanych - Odradzam zdecydowanie. One tylko pozornie są OK.
 
 
Maciek24 



Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 5



Wysłany: Pon Lut 10, 2014 21:21   

Zobaczymy może to nie dwumas ? :) ale nie ma co sie łudzić wszystko na to wskazuje
pewnie chodzi Ci SyntaX o ten komplet http://allegro.pl/kolo-dw...3893470106.html

ale to przede mną mam jeszcze inny samochód i będe z niego korzystał do wiosny potem zajmę się frelkiem.

SyntaX a co myślisz o sztywnym kole zamiast dwumasu http://allegro.pl/kolo-sz...3951640198.html
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Pon Lut 10, 2014 21:56   

Dokładnie o taki zestaw mi chodzi.
Zapomnij o kole jednamosowym.
auto chodzi jak traktor - cała buda się trzęsie i nie daje się tym jechać w mieście.
 
 
Maciek24 



Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 5



Wysłany: Pon Lut 10, 2014 22:08   

Dzięki SyntaX
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Land Rover] Artykuły z którymi warto się zapoznać
kasjopea Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Nie Sty 09, 2011 00:47
kasjopea
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] FAQ z nr częsci
SyntaX Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 2 Czw Lut 08, 2018 14:05
SyntaX
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] Linki do stron z przydasiami do Freelandera
sknerko Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Czw Cze 02, 2016 10:32
sknerko
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] Foto poradnik demontaż konsoli środkowej.
Proszę o przypięcie do FAQ
SyntaX Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Nie Wrz 09, 2012 08:21
SyntaX
Brak nowych postów [Land Rover Freelander] Wycie pow. 90 km/h
Dar_0764 Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 13 Sob Lis 16, 2013 17:59
boob00



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink