Forum Klubu ROVERki.pl :: spidi23 - R75 2.0 V6
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
spidi23 - R75 2.0 V6
Autor Wiadomość
spidi23 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Gru 2011
Posty: 159
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Sro Lut 12, 2014 03:09   spidi23 - R75 2.0 V6

Witam!

Co prawda, ze sporym opóźnieniem, ale chciałem Wam zaprezentować mojego R.

Roverek wyprodukowany został w 2000r, kupiłem go od znajomego starszego Pana, za zachodnią granicą w grudniu 2011r. Przebiegu i stanu technicznego byłem pewien, więc autko kupiłem w zasadzie "w ciemno".

Do Polski przyjechało w kwietniu 2012r, wtedy też zaszła pierwsza modyfikacja - GAZ :mrgreen:

Potem poszło gładko: naprawa VIS, chwilę później wymiana wahaczy przednich, następnie czujnika położenia wałka rozrządu, oleju w skrzyni, a tydzień temu regeneracja pompy wspomagania.

Aktualnie jest, a nie było:
- wyciemnione wszystkie szyby(tył - max, przód - przydymione, niestety tył muszę mieć maksymalnie ściemniony, a na przód aż tak ciemnej folii nie chciałem
-aktywowane zamykanie po ruszeniu
-aktywowane całkowite otwieranie po jednorazowym przyciśnięciu przycisku pilota
-aktywowane domykanie szyb z kluczyka
-soft skandynawski (aktualnie DRL w długich)
-najnowsze programy automatycznej skrzyni biegów i silnika
-stożkowy filtr powietrza
-środek w LED (ciepły biały - lampki w podsufitce + nogi + bagażnik)
-spryskiwacze lamp przednich
-inne radio(gdyż Symphony nie gra, tak jak bym chciał)
-tona uchwytów na telefony, tablety nawigacje i inne :)
-zasilanie 5v z USB w podłokietniku, które będzie również na dniach pełniło role zasilania rejestratora.
-oraz rzecz podstawowa CBRadio: Uniden 520 + Lemm AT 106
-wgniecenie na drzwiach kierowcy zrobione przez innego kierowce, który chyba nas nie lubi :evil:

Na poniższych zdjęciach, zobaczycie go na zimówkach, gdyż dopiero teraz znalazłem chwile nocy na ogarnięcie sesji. Oczywiście, do kompletu są letnie '17, ale zdjęcia na nich będą, dopiero jak zrobi się "letnio" :)

Proszę o komentowanie, pozytywne jak i krytyczne :wink:

Przepraszam, że autko nie idealnie czyste, ale akurat padał deszcz :oops:










Dodatkowo doszedł nowy letni komplet. Felgi 17'', które fakt, że trzeba było zregenerować, ale efekt wg mnie warty poświęconej pracy. Opony to Barum Bravuris 3HM 205/50/17
Ostatnio zmieniony przez spidi23 Sro Paź 14, 2015 22:30, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lut 12, 2014 03:09   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Sro Lut 12, 2014 04:48   

Co do stozka. To nie wiem czy tak było u mnie, nie wiem czy, to zależy od stozka, jego budowy, wielkości i tak dalej. Ale u mnie nie bardzo w automacie bbyło słychać. Ponieważ najlepiej brzmi w zakresie 3-4.5 tyś. obrotów, a automat w trakcie użycia pedału w podłogę, wrzuca jak najniższy bieg i jak pewnie zauważyłeś obroty które podaje wyżej są pod obciążeniem prawie nie dostępne :mrgreen:

[ Dodano: Sro Lut 12, 2014 04:48 ]
Wahacze wymieniłeś tak szybko?? Nie powiem, ja też wymieniałem, tylko mam 3 razy tyle przebiegu. Vis w sumie też nie rozumie. Może ssą aż tak wadliwe. A pompa, to chyba z powodu nie używania :D

Bardzo interesuje mnie jak wyglądają przednie szyby z nutką czerni i bardzo chętnie sprawdzilbym się z twoim samochodem :mrgreen: może za tydzień w niedziele zrobimy w Rz spota?? Albo w tą niedziele??
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
spidi23 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Gru 2011
Posty: 159
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Sro Lut 12, 2014 10:45   

Hmmm... Stożek u mnie, akurat był z konieczności, ze względu na instalacje gazową. Póki co i tak idzie do przebudowania, gdyż caly czas ssie ciepłe powietrze.
Jeśli o dźwięk chodzi, ja akurat go słyszę :wink:

Na wahaczach najpierw padły tuleje przy bodajże 60000km, 5 tysięcy później - wewnętrzne sworznie.

VISY też coś koło 55-60tkm padły, potem był przestój, 80000 - czujnik położenia wałka, no i 92000 pompa, ponoć tak jej się podobało :roll:

rafalmis1, jeśli chodzi o spot, teraz już z mojej strony odpada, w sobotę wyjeżdżam z Polski, ale początkiem marca będę z powrotem, więc jakbyście coś organizowali, to poczekajcie parę dni na mnie :mrgreen:

Jeśli chodzi o przyciemnienie przodu, mnie więcej jego stopień widać na tym zdjęciu, porównując tło z widokiem przez szybę:



Generalnie jak w słoneczny dzień jak patrzysz pod kątem, wszystkie wydają się takie same, co bardzo fajnie wygląda, gdy patrzysz prostopadle, wtedy już widać różnice.
 
 
scareface 




Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 404
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Sro Lut 12, 2014 21:55   

Generalnie Roverek pięknie się prezentuje :) Czarne szyby to jest to co do tego samochodu i takiego koloru naprawdę pasuje :) Zdjęcia wyglądają profesjonalnie :)
 
 
spidi23 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Gru 2011
Posty: 159
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Czw Lut 13, 2014 00:12   

scareface napisał/a:
Zdjęcia wyglądają profesjonalnie



Dziękuję :mrgreen:
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Czw Lut 13, 2014 01:12   

W lampach masz HID-y czy tylko tak wychodzi na zdjęciach?? Za granicą nie miałeś problemów z powodu szyb??
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
spidi23 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Gru 2011
Posty: 159
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Czw Lut 13, 2014 10:23   

W lampach są najnormalniejsze postojówki led, tylko taka barwa wychodzi po zrobieniu zdjęcia w HDR.

Od 4 lat w każdym aucie mam wyciemnione i jeszcze ani razu nie darłem - za zachodnią granicą nie ma się co obawiać, bo nikt problemu nie zrobi i w zasadzie zrobić nie może, oczywiście nie mówimy tu o Słowacji, gdzie problem jest ze wszystkim... W Polsce jako tako nikt się nie czepia...
Jest tylko jedna prosta zasada: na światłach nie stawać szybę w szybę z radiowozem, nie powiem czasem się zdarza, ale dla świętego spokoju wole sobie zmienić pas i jest :ok:
 
 
MatiNitro 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 06 Sie 2011
Posty: 755
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Czw Lut 13, 2014 19:10   

spidi23, rafalmis1 miał zapewne na myśli żarówki w światłach mijania ;)
Mnie też ciekawią ;) Podświetlenie nóg świetny efekt :) choć ja jestem zwolennikiem białego zimnego :p
 
 
 
spidi23 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Gru 2011
Posty: 159
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Czw Lut 13, 2014 21:06   

MatiNitro, na zdjęciach świecą się tylko i wyłącznie postojówki, mam po prostu mocne diody włożone, dlatego jest taki efekt :wink:

Wcześniej było w zimnej bieli, lecz jednak jak dla mnie, ciepły biały bardziej pasuje do wnętrza.
 
 
MatiNitro 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 06 Sie 2011
Posty: 755
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Czw Lut 13, 2014 21:27   

spidi23, No tak, bo cały czas sobie przyswoić nie mogę, że zwykłe lampy miały postojówki w kloszu mijania ;) ja znowu uważam, że zimny jest bardziej jest "wyrazisty" dla R :D
_________________
BluebeRRRrrry 75 2.0 CDTi AUTOMAT
 
 
 
spidi23 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Gru 2011
Posty: 159
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Czw Lut 13, 2014 22:57   

MatiNitro, właśnie, masz lampy, o których marzę :mrgreen:
Choć cały czas poluje na okazyjne ksenony, a jak nie znajdę, to chociaż soczewki, dlatego m.in. wylądowały u mnie spryski lamp :wink:

Odcień akurat kwestia gustu, pierwszy raz w życiu założyłem do auta biały ciepły i nie żałuję :smile:
 
 
damiwr 




Pomógł: 27 razy
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 575
Skąd: Mińsk Mazowiecki



Wysłany: Czw Lut 13, 2014 23:07   

spidi23 napisał/a:
MatiNitro, właśnie, masz lampy, o których marzę :mrgreen:


nie tylko on :twisted: ale to nie moja zasługa :D
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
spidi23 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Gru 2011
Posty: 159
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Czw Maj 29, 2014 03:11   

damiwr napisał/a:
spidi23 napisał/a:
MatiNitro, właśnie, masz lampy, o których marzę :mrgreen:


nie tylko on :twisted: ale to nie moja zasługa :D


damiwr, MatiNitro, nie lubię Was :mad: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

[ Dodano: Czw Maj 29, 2014 03:11 ]
Chłopaki, doszło trochę zmian :wink:
Jako że, nie mogę mieć ksenonów, bo za drogie, to sobie wkłady na czarno wymalowałem :razz:
Przydymione tylne i przednie kierunki, czarny grill i pare innych pierdół, typu emblematy na dekielki.
Zakodowane przydymione długie, jako dzienne.
Z mechaniki świece, rozrząd, wszelkie płyny, nowe tarcze przód(MikodaGT) + tył (Textar) + klocki.
Teraz jeszcze pełna polerka i będzie cacy :mrgreen:














Zmiany na plus czy minus wg Was? :razz:
Ostatnio zmieniony przez spidi23 Pią Maj 30, 2014 12:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Czw Maj 29, 2014 10:06   

Chcesz soczewki to wyślij swoje lampy do tmc-mc.pl i zrobią albo do hidretrofit.pl (tych drugich znam tylko z forów innej marki). tmc-mc.pl przerabiało mi xenony z anglika na euro i polerowało, robota the best i do tego w jeden dzień gotowe. Nie jestem pewien czy jak by z nimi zagadać czy nie wstawili by soczewek od oryginalnych xenonów i wtedy dokupić zestaw HID z oprawkami jak fabryczne xenony i palniki tez jak fabryczne jedynie trzeba by opracować jakiś profi montaż przetwornic.

[ Dodano: Czw Maj 29, 2014 09:19 ]
http://hidretrofit.pl/sklep/hid-d2s/ tu masz zestaw pod oryginalna soczewkę xenon

[ Dodano: Czw Maj 29, 2014 10:06 ]
Moje xenony z przeróbką wyszły mnie 1200pln tu masz http://allegro.pl/xenony-...4267769908.html za tyle samo i ponoć europa czyli bez przeróbek cena jest moim zdaniem zaje.... khym.... khym....
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Czw Maj 29, 2014 10:12   

Rs Part. Byłbym ostrożny
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Czw Maj 29, 2014 10:38   

Oczywiście ze byłbym ostrożny z ta firma ale jak klikniesz normalnie na allegro to zawsze mozesz oddać jako towar niezgodny z umową
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Czw Maj 29, 2014 11:37   

W sumie możesz. Na stronie jest napisane, ze import z Anglii, to skąd ma Europę??
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Czw Maj 29, 2014 12:08   

Jakoś nie mogę dopatrzyć gdzie ma to na pisane, że z Anglii są, za to widzę dużymi literami EUROPEJSKIE więc powinny być jak trzeba.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
spidi23 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Gru 2011
Posty: 159
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Czw Maj 29, 2014 12:23   

sknerko, o TMC, slyszalem i znam te linki, ale dziękuję :smile: Robilem taki myk w innym aucie. Tu się jeszcze zastanawiam, ale narazie zostanie jak jest, bo za dużo kasy włożyłem ostatnio w to auto :roll:

Jeśli rafalmis1, dobrze mi to kiedyś tłumaczyłeś, to te xenony od RS są europejskie, jest tam napis xenon technology.
 
 
pelson91 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Czw Maj 29, 2014 12:29   

spidi23 napisał/a:
to te xenony od RS są europejskie, jest tam napis xenon technology.
a na angielskich nei ma xenon technology???
_________________
Pozdrawiam,
pelson91
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink