Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 620] kilka pytań, Hamulce tył ...
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Rover 620] kilka pytań, Hamulce tył ...
Autor Wiadomość
lukaszj88 



Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 3



  Wysłany: Wto Lip 09, 2013 17:12   [Rover 620] kilka pytań, Hamulce tył ...
Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1995

Witam mam kilka problemów z Rover 620

Po pierwsze taki priorytet tylnie hamulce .Tarcze hamulcowe są zardzewiałe wiec chyba w ogóle nic nie łapie, ręczny delikatnie trzyma na jedno koło, roverek stał trochę czasu nieużywany więc coś mogło się przyblokować.. hmm jakieś porady co można by zrobić i czy da rade samemu coś wykombinować czy lepiej do warsztatu oddać, z tym że ja do mechaników mam jakoś średnie zaufanie..

Druga sprawa coś tłucze się w prawym przednim kole, nasila się przy większej prędkości podczas skręcania w prawo jak ciężar auta jest przeniesiony bardziej na lewą strone tymczasem prawe koło jest trochę odciążone..

trzecia sprawa antena podczas włączania/wyłączania radia silniczek od antenki słychać że pracuje ale antena ani się nie wysuwa ani nie chowa..

W sumie chyba tyle problemów do rozwiązania jeszcze spod silnika mi coś ropa kapie ale musze jeszcze dokładnie zobaczyć skąd to cieknie..
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lip 09, 2013 17:12   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
karol6376 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lis 2011
Posty: 80
Skąd: Kielce



Wysłany: Wto Lip 09, 2013 19:25   

Hej.

Co do hamulcy z tyłu, to trzeba wyjąć zacisk. Na stół i go rozebrać, wyczyścić, na Twoim miejscu kupił bym zestaw naprawczy, są na allegro po 30 zł chyba. Ja u siebie miałem zapieczone śruby pływając, rozkręciłem, wyczyściłem i tarcza ładnie sie dociera.Ogolnie da rade samemu zrobić nie jest to takie trudne. U mnie ręcznego nie ma wogole bo mądry mechanik wcisakł na hama tłoczek a w naszych sprzętach się wkręca.
O stuki w zawieszeniu to nie wiem ale jest chyba sporo na forum o tym.
Ja u siebie niestety antene odpiąlem bo mi bata ktoś urwał.
 
 
Mariusz27 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2013
Posty: 116

Rover 600

Wysłany: Czw Lip 11, 2013 16:48   

Dokładną instrukcję naprawy zacisków hamulcowych mogę wysłać na maila. Sam to robiłem w moim nowym 618i 2klp. zestaw naprawczy po 27zł chyba, smar do tłoczka, nowe tarcze i klocki i ręczny działa jak nowy:) Mam też nowe tarcze tył i klocki od rozbitego mojego 618Si który był inwestowany przez 3lata i brat rozbił tak że kasacja.

Co do anteny mam ten sam problem bo jest lekko zgięta. Po prostu odłącz kabel od radia który steruje anteną i po kłopocie. Ciągle będzie wysunięta a silniczek nie będzie złościł po wyjęciu/włożeniu kluczyka do stacyjki.

Co do koła z przodu ja bym sprawdził łożysko. Podnieś auto i poruszaj kołem czy nie ma luzu na łożysku i zakręć czy nie hałasuje. Miałem 2szt ale sprzedałem wraz z piastami.
 
 
keno100 



Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 1



Wysłany: Sob Lip 19, 2014 15:35   

moze ktos ma dostep do schematu rozrzadu?
 
 
carlo 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 72
Skąd: Kraków

Rover 600

Wysłany: Czw Lip 24, 2014 13:17   

Tarcze wymień i kup zestaw naprawczy do zacisków
Myślę że sam dasz rady wymienić przesmarować i poskładać do kupy (gdzieś mam instrukcje).
Antena
Może być uwalona pęknięta taśma która powoduje chowanie oraz wysuwanie anteny.
Też do sprawdzenia rozbierając antenę (gdzieś było to na forum).
No i zawias przedni
Wszystko się może tłuc
Może być to łożysko a może to być przegub(wymiana łożyska chyba nawet mam instrukcje).
 
 
slax 
Klubowicz





Pomógł: 85 razy
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Czw Lip 24, 2014 18:32   

Jak będziesz wymieniał łożyska z przodu to pomyśl od razu nad wymiana tarcz ;)
_________________
R220 Coupe Turbo + MGF 1.8 + MG ZS180 + MG ZT190 :D
 
 
mario1 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 31
Skąd: Gliwice



Wysłany: Pią Lip 25, 2014 08:31   

Jeśli chodzi o hałas z koła to mogą być dwie przyczyny: łożysko- wtedy słyszysz szum, huczenie. Druga opcja to przegub - wtedy słychać coś w rodzaju grzechotania, szybkie stuki nasilające się przy mocniej skręconym kole i przyspieszające wraz prędkością.
Obydwie rzeczy przy odrobinie wiedzy i umiejętności do zrobienia samemu. W obu przypadkach przed robotą zabezpiecz się w bardzo mocny klucz nasadowy nr. 36 (sześciokątny) z porządną dźwignią do odkręcenia nakrętki piasty.
 
 
carlo 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 72
Skąd: Kraków

Rover 600

Wysłany: Pią Lip 25, 2014 10:08   

Całkowicie się zgadzam z slax.
Temat przerabiałem dwa razy właśnie z powodu nie wymienionych łożysk po wymianie tarcz.
Myślę też że jak już zwrotnica na wierzchu to warto wymienić też sworznie dolne.

Pozdrawiam
 
 
Rastamalek 



Dołączył: 26 Cze 2014
Posty: 15
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pią Lip 25, 2014 10:49   

Cytat:
trzecia sprawa antena podczas włączania/wyłączania radia silniczek od antenki słychać że pracuje ale antena ani się nie wysuwa ani nie chowa..
Rozbierałem Antene u siebie, i w środku w bacie jest plastikowy pasek zembaty, często pęka, Silniczek może działać a Antena sie nie wysunie,

Tłuczenie jeżeli jest miarowe, to może być przegub, guz na oponie, lub np jaki wkręt (można sie śmiać, ale miałem taki przypadek, że w oponie znalazłem wkręta i pukanie ustąpiło,) łożysko powinno mieć luzy jeżeli jest uszkodzone, ale nie zawsze:)


U mnie Hamulce też cos szwanukują, Rozebrałem i nasmarowałem prowadnice i jest jakaś poprawa
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [r620] Kilka pytań
beer22 Rover serii 600, Honda Accord 16 Sob Sty 18, 2014 18:00
sawek112
Brak nowych postów [R620] Kilka pytań
jarekft Rover serii 600, Honda Accord 4 Sro Paź 27, 2010 10:14
jarekft
Brak nowych postów [620SDI] Prędkościomierz i kilka pytań
Kam971 Rover serii 600, Honda Accord 1 Pon Lip 25, 2016 17:54
Rademenez_
Brak nowych postów [620 SDI LUX] Kilka pytań odnośnie samochodu
oskar063 Rover serii 600, Honda Accord 3 Sob Kwi 12, 2014 14:18
pencammm
Brak nowych postów [R623] Rozrząd - kilka pytań.
foto24 Rover serii 600, Honda Accord 1 Czw Sty 08, 2015 17:21
tomii620si



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink