Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200] Wymiana panewek korbowodowych
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Adrian
Sro Kwi 23, 2014 10:30
[R200] Wymiana panewek korbowodowych
Autor Wiadomość
worm71 



Dołączył: 22 Kwi 2014
Posty: 4



Wysłany: Sro Kwi 23, 2014 09:01   [R200] Wymiana panewek korbowodowych
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 Rok produkcji: 1999

Witam!

moje pytanie brzmi: czy można wymienić panewki korbowodowe bez odkręcania szpilek głowicy? Próbowałem odkręcić miskę olejową, lecz przeszkadza magistrala olejowa i jest słaby dostęp do korbowodów. Czy ktoś z Was wymieniał panewki w ten sposób (bez odkręcania głowicy)?
Ostatnio zmieniony przez worm71 Sro Kwi 23, 2014 09:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Kwi 23, 2014 09:01   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
flapjck1 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1745
Skąd: Urzut/Nadarzyn



Wysłany: Sro Kwi 23, 2014 09:27   

nie da sie
_________________
'99 r400 16k16 sedan JFR na czesci ( anglik ) pytac na priv :)
 
 
worm71 



Dołączył: 22 Kwi 2014
Posty: 4



Wysłany: Sro Kwi 23, 2014 10:36   

flapjck1 napisał/a:
nie da sie


Rozumiem, że muszę zdejmować głowicę później ją planować wymieniać uszczelkę, ustawiać rozrząd itp.?
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Sro Kwi 23, 2014 11:48   

Z planowaniem to głęboko bym się zastanowił, jeśli nie dajesz uszczelki wielowarstwowej MLS.
 
 
polofix 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 661
Skąd: TUREK/DOBRA

Rover 400

Wysłany: Sro Kwi 23, 2014 20:04   

Ja kiedyś wymieniałem panewki bez zdejmowania głowicy, ale odkręciłem szpilki i magistralę. A zamiast szpilek po zdjęciu magistrali włożyłem dwie szpilki gwintowane po przekątnej [fi6mm], po końcach nakrętki. Całość mi się ścisnęła i nie doszło do [rozklejenia głowicy z blokiem].
Oczywiście spuściłem płyn bo istniała szansa przedostania się go z płaszcza wodnego do oleju/na tłok. Z tym że jak masz uszkodzone panewki na korbowodach to podejrzewam że na wale nie będą lepsze.
 
 
 
worm71 



Dołączył: 22 Kwi 2014
Posty: 4



Wysłany: Sro Kwi 23, 2014 21:36   

polofix napisał/a:
Ja kiedyś wymieniałem panewki bez zdejmowania głowicy, ale odkręciłem szpilki i magistralę. A zamiast szpilek po zdjęciu magistrali włożyłem dwie szpilki gwintowane po przekątnej [fi6mm], po końcach nakrętki. Całość mi się ścisnęła i nie doszło do [rozklejenia głowicy z blokiem].
Oczywiście spuściłem płyn bo istniała szansa przedostania się go z płaszcza wodnego do oleju/na tłok. Z tym że jak masz uszkodzone panewki na korbowodach to podejrzewam że na wale nie będą lepsze.


polofix - mam pytanie jak zdjąłeś magistralę olejową, skoro trzeba odkręcić wszystkie szpilki i dopiero zejdzie magistrala, a w tym momencie może dojść do rozszczelnienia głowicy. Właśnie myślę identycznie jak Ty, lecz jak założyć szpilki, które docisną głowicę do bloku?
 
 
polofix 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 661
Skąd: TUREK/DOBRA

Rover 400

Wysłany: Sro Kwi 23, 2014 22:24   

Teoretycznie uszczelka głowicy jest wielokrotnego użytku. Ale pomijamy to. Trzeba wykręcić niestety te szpilki. Jak nie będziesz szarpał głowicą, ani kręcił wałem z wkręconymi świecami to ci nie puści. Ciężko jest nawet odessać/odkleić od bloku. A nawet jak się minimalnie rozszczelni to uszczelka się nie uszkodzi. Ona uszkadza się podczas zdejmowania. Jedynym zagrożeniem jest wtedy płyn. Trzeba go spuścić poniżej poziomu głowicy.
Proponuję ci żeby po odkręceniu szpilek i magistrali włożyć te szpilki gwintowane. Są do kupienia w każdym budowlanym. Ok 1,50zł/szt. włożyć dwie, w miejsce szpilek, po przekątnej, po zewnętrznej. Potem ściągnąć ,oczywiście bez magistrali. Proponuję wykręcić świece. Wtedy podczas kręcenia wałem nie będzie kompresji.
Po takim przygotowaniu można wymieniać panewki bez obaw.
 
 
 
worm71 



Dołączył: 22 Kwi 2014
Posty: 4



Wysłany: Czw Kwi 24, 2014 00:34   

polofix napisał/a:
Teoretycznie uszczelka głowicy jest wielokrotnego użytku. Ale pomijamy to. Trzeba wykręcić niestety te szpilki. Jak nie będziesz szarpał głowicą, ani kręcił wałem z wkręconymi świecami to ci nie puści. Ciężko jest nawet odessać/odkleić od bloku. A nawet jak się minimalnie rozszczelni to uszczelka się nie uszkodzi. Ona uszkadza się podczas zdejmowania. Jedynym zagrożeniem jest wtedy płyn. Trzeba go spuścić poniżej poziomu głowicy.
Proponuję ci żeby po odkręceniu szpilek i magistrali włożyć te szpilki gwintowane. Są do kupienia w każdym budowlanym. Ok 1,50zł/szt. włożyć dwie, w miejsce szpilek, po przekątnej, po zewnętrznej. Potem ściągnąć ,oczywiście bez magistrali. Proponuję wykręcić świece. Wtedy podczas kręcenia wałem nie będzie kompresji.
Po takim przygotowaniu można wymieniać panewki bez obaw.


Ok, dzięki bardzo za sugestie. Będę próbował działać jak tylko znajdę czas (co teraz z tym ciężko). W danej chwili zamówię co trzeba.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R200 1.4 Si 98] wymiana silnika z R25
extermi Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Sob Lip 18, 2009 10:57
timer
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R200] Wymiana amortyzatorów.
ldob Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Pon Paź 01, 2012 20:51
Adrian
Brak nowych postów [r200,99] wymiana lusterka
jak wymienic prawe lusterko
american77 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 10 Pon Cze 08, 2009 09:41
american77
Brak nowych postów [R200 1,6 97r] Wymiana rozrządu
dziki Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Czw Sty 14, 2010 10:56
Lechos



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink