Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Nie odplala bład [p1260]
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Nie odplala bład [p1260]
Autor Wiadomość
roverr 



Dołączył: 16 Kwi 2014
Posty: 131



Wysłany: Sro Kwi 16, 2014 13:19   [R75] Nie odplala bład [p1260]
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2001

Witam.Mam rovera 75 2.0cdt 115km 2001r.Auto kupiłem już nie odpalające...Jak mówi poprzedni właściciel auto przestało odpalać ponoć przez uszkodzony sterownik/komputer silnika.Niby go naprawili i jezdziło 3 miesiące...Pózniej znowu to samo przestał odpalać i tak stał rok.Po tym jak go kupiłem wymieniłem sterownik /komputer silnika na taki sam o identycznych numerach ,ale auto dalej nie odpalało.Rozrusznik normalnie kręci....
Na jednym i drugim komputerze/sterowniku normalnie jest połączenie z komputerem serwisowym.
Pokazuje błedy:
p1260
p1250
p1e05
p1e00
p1DF5

Po wykasowaniu zostaje tylko p1260
Przy próbie ponownego odpalenia znowu pojawiają się wszystkie powyższe błędy
Dodatkowo na nowym komputerze pojawia sie blad 14 w zakladce immobilizier,a na starym sterowniku błedów w zakładce immo nie ma...

Z góry dzięki za pomoc.
Jak ktoś rozwiąże problem stawiam flaszke:)
Ostatnio zmieniony przez apples Sob Kwi 26, 2014 22:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Kwi 16, 2014 13:19   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
damiwr 




Pomógł: 27 razy
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 575
Skąd: Mińsk Mazowiecki



Wysłany: Sro Kwi 16, 2014 13:47   

roverr napisał/a:
Dodatkowo na nowym komputerze pojawia sie blad 14 w zakladce immobilizier,a na starym sterowniku błedów w zakładce immo nie ma...



komputer nie chce gadać z immo i odwrotnie. T4

błąd:

P1260 THEFT Detected, Vehicle Immobilzed
ale również :
p 1260 pre fuel pressure control

Poszukaj na forum było ...

https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=615725#615725
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
roverr 



Dołączył: 16 Kwi 2014
Posty: 131



Wysłany: Sro Kwi 16, 2014 14:08   

damiwr napisał/a:
roverr napisał/a:
Dodatkowo na nowym komputerze pojawia sie blad 14 w zakladce immobilizier,a na starym sterowniku błedów w zakładce immo nie ma...



komputer nie chce gadać z immo i odwrotnie. T4

błąd:

P1260 THEFT Detected, Vehicle Immobilzed
ale również :
p 1260 pre fuel pressure control

Poszukaj na forum było ...

https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=615725#615725


Czyli chcesz powiedzieć że pompa w baku do wymiany??
 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3428
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Sro Kwi 16, 2014 14:21   

jeśli założyłeś nowy sterownik silnika to musisz go zsynchronizowawć z ews.
Blad 1260 - ciśnienie paliwa. Do sprawdzenia pompka w baku, przy akumulatorze, czujnik na listwie, zawór na pompie, pompa i wtryski. Cos z tych wymienionych elementów nie gra i pewnie dlatego nie pali.
Pompki na szybko sprawdzisz na słuch czy pracują i czy leci ropa z węża przed filtrem. Wtryski jesli pompki ELEKTRYCZNE sprawne to tez wstępnie można sprawdzić odpinając przelewy i przekręcając kluczyk na 1 tak żeby pompki zagrały bez kręcenia rozrusznikiem. Jeśli na przelewach pojawi sie paliwo to wtrysk/wtryski szrot.
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
damiwr 




Pomógł: 27 razy
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 575
Skąd: Mińsk Mazowiecki



Wysłany: Sro Kwi 16, 2014 14:27   

roverr napisał/a:
Czyli chcesz powiedzieć że pompa w baku do wymiany??


nowy sterownik nie jest wpuszczany przez immo

a co do błędu to czujnik ciśnienia na listwie lub immo nadal ...
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
roverr 



Dołączył: 16 Kwi 2014
Posty: 131



Wysłany: Sro Kwi 16, 2014 18:17   

Wielkie dzięki chłopaki za szybkie i co najważniejsze szczegółowe odpowiedzi.Jutro to wszystko sprawdzę i dam znać....
Pozdrawiam
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Sro Kwi 16, 2014 19:27   

p1260 to błąd na niskim ciśnieniu i do sprawdzenia tylko pompka przy akumulatorze i czujnik w podstawie filtra paliwa o ile paliwa jest ponad 1/4 jak nie to dolać :) . Chyba że filtr paliwa wymieniałeś ostatnio a błąd sie wykasował i sie nie pojawia więc wszystko dobrze jest ,immo do wywalenia albo do zgrania ze sterownikiem silnika :-)
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
roverr 



Dołączył: 16 Kwi 2014
Posty: 131



Wysłany: Pią Kwi 18, 2014 12:27   

sash997 napisał/a:
p1260 to błąd na niskim ciśnieniu i do sprawdzenia tylko pompka przy akumulatorze i czujnik w podstawie filtra paliwa o ile paliwa jest ponad 1/4 jak nie to dolać :) . Chyba że filtr paliwa wymieniałeś ostatnio a błąd sie wykasował i sie nie pojawia więc wszystko dobrze jest ,immo do wywalenia albo do zgrania ze sterownikiem silnika :-)


Nie miałem czasu wczoraj do tego zajrzeć i dalej cienko z czasem.Czy jak wymienię tzw zestaw startowy
Komputer silnika
komputer immo
kluczyk zaprogramowany z powyższym

To będzie ok?

Skoro p1260 to cisnienie a nie immo to może ten stary komputer i immo jest dobre tylko coś innego padło, właśnie ta pompka.Nie za bardzo słysze pompe w baku jak włączam zapłon,jest szansa że to ona?Bo z tego co pisze sash997 to do sprawdzenia TYLKO pompka przy silniku lub czujnik...

Paliwa pokazuje prawie cały bak,ale jak włączam zapłon to raz pokazuje full a raz 3/4...
Przy włączaniu zapłonu włączają się światła,a pokrętło jest na 0 i nie da się ich wyłączyć...Poza tym tylko po podłączeniu akumulatora webasto zaczyna chodzić,i po kilki minutach się wyłącza...[za każdym razem włączając zapłon].



Jakby ktoś był z opolskiego i umiał pomóc to zapłacę...
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 18, 2014 13:39   

roverr napisał/a:
Przy włączaniu zapłonu włączają się światła

to akurat jest normalne, ponieważ samochód jest tak zaprogramowany, ze w 2 pozycji kluczyka światła już się świecą i po odpaleniu nie musisz o nich pamiętać

dużo taniej jest sprawdzić pompkę niż kupować i wymieniać zestaw startowy
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
roverr 



Dołączył: 16 Kwi 2014
Posty: 131



Wysłany: Pią Kwi 18, 2014 13:52   

rafalmis1 napisał/a:
roverr napisał/a:
Przy włączaniu zapłonu włączają się światła

to akurat jest normalne, ponieważ samochód jest tak zaprogramowany, ze w 2 pozycji kluczyka światła już się świecą i po odpaleniu nie musisz o nich pamiętać

dużo taniej jest sprawdzić pompkę niż kupować i wymieniać zestaw startowy


Ok dzięki.Już myślałem że może cos "świruje"z elektryka jeszcze do tego wszystkiego.Czyli zaczynam od sprawdzenia pompek...:)
 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3428
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Pią Kwi 18, 2014 14:45   

otwórz wlew paliwa i przekręć kluczyk - jak przy wlewie nie słychać to pompka nie pracuje. Te pompki sa ciche, nie buczą w całym aucie ;)
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 18, 2014 15:07   

albo po prostu wykręć pompę i podłącz po za bakiem, może po prostu sie immo rozjechało, jak u mnie, rozrusznik kręcił a auto nie odpalało. synchronizacja EWS i wszystko gra, a tez posprawdzałem pół auta
_________________
75 Red Edition
 
 
roverr 



Dołączył: 16 Kwi 2014
Posty: 131



Wysłany: Pią Kwi 18, 2014 15:28   

longer86 napisał/a:
albo po prostu wykręć pompę i podłącz po za bakiem, może po prostu sie immo rozjechało, jak u mnie, rozrusznik kręcił a auto nie odpalało. synchronizacja EWS i wszystko gra, a tez posprawdzałem pół auta


Jak wykonać synchronizacje EWS?Jest ktoś z opolskiego kto może pomóc?
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Pią Kwi 18, 2014 16:32   

roverr, nie odpowiedziałeś czy wymieniałeś ostatnio filtr paliwa i czy po skasowaniu P1260 nie wyskoczył znów, można tanim kosztem sprawdzić ciśnienie w układzie niskiego ciśnienia,zwykłym manometrem wpinając go w wąż paliwowy biegnący od pompki przy akumulatorze do filtra paliwa

[ Dodano: Pią Kwi 18, 2014 16:32 ]
aha niewiem czy to fabryczne światła do jazdy dziennej... widziałem tylko takie które sie włączają po uruchomieniu silnika,webasto tak samo powinno sie uruchomić dopiero po uruchomieniu silnika, ja bym podejrzewał jakiś mostek albo zwarcie np w stacyjce,masz może grzane fotele?? one też chyba po odpaleniu powinny działać?
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
roverr 



Dołączył: 16 Kwi 2014
Posty: 131



Wysłany: Pią Kwi 18, 2014 18:59   

A więc byłem przy aucie i trochę posprawdzałem,pierwsze co zrobiłem to odpiełem kostki z webasto,bo strasznie głośno chodziło i nic innego nie było słychać.Po przekręceniu zapłonu i odkręceniu korka wlewu nic nie słychać.Tak samo z pompy w silniku,jedynie piszczy coś[jak pompa]ale w prawym dolnym rogu silnika stojąc na wprost niego.Kolejną rzeczą którą sprawdziłem były przewody paliwowe idące od pompy do filtra paliwa.W każdym z przewodów była ropa przed filtrem i za nim.Zostawiłem odpięty przewód od pompy do filtra paliwa i zaczełem kręcic i ku mojemu zdziwieniu paliwo nie leciało,a chyba powinno?

Filtra paliwa nie wymieniałem,nawet nie wiem kiedy był wymieniany...
Nie mam grzanych foteli...
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Pią Kwi 18, 2014 19:46   

jak odpiąłeś wężyk między pompką i filtrem to po przekręceniu zapłonu w moment powinieneś mieć cały silnik zalany ropą,najwidoczniej pompka wcale nie pracuje, immo czasem nie odcina pompki paliwa???taka sytuacja sie pojawiła po wymianie sterownika silnika czy wcześniej już tak było?
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
roverr 



Dołączył: 16 Kwi 2014
Posty: 131



Wysłany: Pią Kwi 18, 2014 21:31   

sash997 napisał/a:
jak odpiąłeś wężyk między pompką i filtrem to po przekręceniu zapłonu w moment powinieneś mieć cały silnik zalany ropą,najwidoczniej pompka wcale nie pracuje, immo czasem nie odcina pompki paliwa???taka sytuacja sie pojawiła po wymianie sterownika silnika czy wcześniej już tak było?


Mechanik też twierdzi że immo może odcinać paliwo.Nie wiem jak było wczesniej...Obecnie dzieje sie tak na starym sterowniku ,nowego nie podpinam bo ze starym sie normalnie komunikuje i nie pokazuje bledu immo 14 .Z tego co sie dzis dowiedziałem to sterownik silnika i pompa w baku były naprawiane/regenerowane...
 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3428
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Sob Kwi 19, 2014 07:44   

Zeby sprawdzić pompke wystarczy podpiac 12v jedna i drugą. Jak zadziałają to przekaźniki. Jak to będzie sprawne to można szukać w sterowniku okablowaniu itd
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
roverr 



Dołączył: 16 Kwi 2014
Posty: 131



Wysłany: Wto Kwi 29, 2014 20:08   

Dopiero dziś udało mi się sprawdzić te pompy w baku i przy silniku.Każda działa,ale na żadną nie dochodzi napięcie na kostki.Co dalej?Mechanik obstawia immo.Czy wymiana nowego komputera ,sterownika immo i kluczyka już zaprogramowanych ze sobą pomoże?czy lepiej próbować kodować komputerem?
Z góry dzięki za pomoc....
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Wto Kwi 29, 2014 20:43   

roverr napisał/a:
Każda działa,ale na żadną nie dochodzi napięcie na kostki.Co dalej?Mechanik obstawia immo.
Czyżby ten sam problem co u mnie ;) Sprawdź i daj znać https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=572195#572195 Przekaźnik wymień na nowy albo podmień inny sprawny.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Błędy P1255 i P1260
janio Rover serii 75, MG ZT 10 Czw Wrz 25, 2014 08:01
janio
Brak nowych postów [R75] Błąd - EP-E02
krucha91 Rover serii 75, MG ZT 1 Nie Lut 05, 2012 17:06
witgut
Brak nowych postów [R75]błąd IPK F6
kalafior Rover serii 75, MG ZT 8 Pią Paź 18, 2019 22:34
kalafior
Brak nowych postów [R75] Błąd klocków
kamil652 Rover serii 75, MG ZT 1 Nie Sty 16, 2011 13:53
dukat11
Brak nowych postów [MG ZT] Błąd P3505
j0zek Rover serii 75, MG ZT 5 Czw Lut 23, 2017 00:59
MaReK



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink