Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75 2.0 V6] Pierwsze auto, woj łódzkie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: szoso
Sro Kwi 30, 2014 17:52
[R75 2.0 V6] Pierwsze auto, woj łódzkie
Autor Wiadomość
Venator
[Usunięty]






Wysłany: Wto Kwi 29, 2014 20:39   [R75 2.0 V6] Pierwsze auto, woj łódzkie

Witam

Od jakiegoś czasu rozglądam się za Roverem 75 i wpadło mi takie ogłoszenie w ręce. Ma nietypowy kolor co mnie i zastanawia i bardzo się podoba. Zastanawia bo nie widziałem takiego (niestety filmik z działu faq nie istnieje)

http://otomoto.pl/rover-7...-C32670537.html


Boje sie diesla w starszych autach i dlatego też poluję na benzynę. Proszę o podpowiedź w temacie, z uwagi na fakt, iz będzie to pierwsze auto moje i pojęcia nie mam o co pytac w ogóle :0

Pozdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Kwi 29, 2014 20:39   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
pelson91 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Wto Kwi 29, 2014 20:42   

75 jak na pierwsze auto... powiedziałbym że nie jest to najbardziej fortunny wybór ;) Od razu wskakiwać na widlastą 6tkę i 150KM to dość spore wyzwanie.
_________________
Pozdrawiam,
pelson91
 
 
Venator
[Usunięty]






Wysłany: Wto Kwi 29, 2014 20:49   

Ok wiem, że silnik mocny itd ale potrzebuję autka dużego żeby rodzinę upchnąć w nim i wygodnego. Znajomy jeździł 75tką własnie i spodobała mi się bardzo.

Czytałem też że sporo palą i zastanawiałem się jezeli to spalanie jest porównywalne z Hummerem H1 :) nad dieslem ale znowu znajomy wymieniał wtryskiwacze (czy coś) i 4k zł zapłacił z robocizną w mondziaku.
 
 
komarek 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 785
Skąd: Koszalin

Rover 75

Wysłany: Wto Kwi 29, 2014 20:49   

Venator, nie boisz się benzyny kv6, a boisz się diesla cdt?

kolejny temat w którym polecić należy przejrzenie działu giełda

jak komuś ma się opłacać sprowadzanie takiego auta do PL i wystawianie go za 6900 ? ile zatem kosztował że ktoś go wziął z Belgii? myślisz, że Belg puścił by za nieco ponad tysiąc euro super zadbany egzemplarz?
_________________
R400 -> R75
 
 
pelson91 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Wto Kwi 29, 2014 20:55   

Venator napisał/a:
Czytałem też że sporo palą i zastanawiałem się jezeli to spalanie jest porównywalne z Hummerem H1 :) nad dieslem ale znowu znajomy wymieniał wtryskiwacze (czy coś) i 4k zł zapłacił z robocizną w mondziaku.

Po pierwsze - wtryskiwacze i przelewy i cały common rail w mondziakach to najbardziej awaryjny ich element :ok: i wymiana/naprawa tego w tym konkretnym modelu w silnikach tdci to kwestia czasu, jak wymiana wysprzeglika i pompki sprzegla w naszych R75 w manualu ;]

Po drugie - 4 tysie to mimo wszystko sporo.

Po trzecie - jeśli chodzi o wygodę i przestronność to 75 jest na zadowalającym poziomie

Po czwarte - palą tyle ile im zalejesz ;) Samochód ten waży prawie 1,5T i żeby to uciągnąć musi swoje wypić

Po piąte - diesel dieslowi nierówny. Każdy ma swoje lepsze i słabsze strony. Diesel w 75 jest bardzo przyzwoity, ma bardzo dobrą kulturę pracy, niskie spalanie (więcej niż 8 mi nie zjadł nawet w zimie przy agresywnej jeździe). Ma swoje mankamenty jak np osprzet silnika (sprężarki klimy, koła pasowe, lubią się czasami skończyć) a także te cholerne pompki sprzęgła i wysprzęgliki ;)

Wydaje mi się że za takie pieniądze trudno o lepsze autko, ale... zależy na jakie potrzeby właśnie. Do wożenia rodziny itd powinien się sprawdzić. A co do sprawdzania to każde 75 trzeba porządnie sprawdzić przed zakupem, żeby się nie wkopać w wydatki (patrz: ja i moje wydatki w ciągu roku od zakupu).
_________________
Pozdrawiam,
pelson91
 
 
komarek 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 785
Skąd: Koszalin

Rover 75

Wysłany: Wto Kwi 29, 2014 21:02   

pelson91, fakt 12k w rok to sporo

ja osobiście nie kupiłbym pewnie 75 gdyby nie pewny mechanik, który zrobi mi to auto jak swoje za normalne pieniądze i to mimo braku szczególnych doświadczeń z marką

IMO lepiej dać 10 czy nawet więcej za forumowe auto i wiedzieć co się kupuje - ja tak zrobiłem :)
_________________
R400 -> R75
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Wto Kwi 29, 2014 21:10   

ja już mam 2 lata i patrz na moje :mrgreen: maska z prawej strony opada. Ja bym na twoim miejscu najpierw poszukał w okolicy diesla i benzyny i porównał. Teraz mógłbym mieć diesla.
diesel na łańcuchu
w benzynie pasek.

w obu przypadkach najczęstszą awarią jest wysprzęglik bądź pompka sprzęgła
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
MatiNitro 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 06 Sie 2011
Posty: 755
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Wto Kwi 29, 2014 21:15   

Venator, filmik z kolorami : http://www.youtube.com/watch?v=V_4rbIn0Jlg
Co do diesel'a w R75, nie masz czego się bać. Silnik od BMW, na łańcuszku, także koszta rozrządu z głowy. Spalanie u mnie to ok. 6,5l/100km, 130KM, nie jeżdżę jak emeryt, ile muszę tyle wciskam. Sam w rok wydałem ponad 12 tys zł na R75, ale jeśli chodzi o silnik to tylko oleje i filtry ;) Także polecam :) Najlepiej jakbyś znalazł w okolicy forumowicza, posiadacza R75 i podjechał obejrzeć ;) Warto na prawdę jakiegoś kompa sprowadzić, przebieg sprawdzić i jego zgodność w modułach poszczególnych. Ktoś trzeźwo myślący i w temacie ;)
 
 
 
Venator
[Usunięty]






Wysłany: Wto Kwi 29, 2014 23:52   

Dziękuję bardzo za info zwrotne i podpowiedzi. Prześpię się z tematem diesla w takim razie i być może faktycznie popatrzę na takie oferty.

Chce dla przykladu zapytac o oferte z forum:

https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=94022

Czy możecie mi powiedziec cos o nim więcej, oprócz tego że ma zjechaną bardzo kierowniczkę :)
 
 
Librus 



Dołączył: 28 Lip 2013
Posty: 32

Rover 75

Wysłany: Sro Kwi 30, 2014 01:05   

Polecam R-75 z silnikiem diesla CDTi . Mimo, że silnik od BMW to ma wiele zalet i bynajmniej po przelataniu 150 tysięcy km jeszcze pracuje jak pszczółka ( kto słuchał pass ata to wie o czym mówię ). Nie o to mi jednak chodzi. Auto jest bardzo bezpieczne. Moje przy 140 km/h i dwukrotnym dachowaniu pozwoliło mi przeżyć. poza tym komfort niesamowity i jeszcze 5 litrów na sto zużytego paliwa , jeżeli jedziesz z prędkością 90 -95 km/h. Pozdrawiam !! !

PS. Nie dane mi było jeździć tym autem dłużej i nie wypowiem się jakie były koszty utrzymania przez dłuższy czas.
 
 
Venator
[Usunięty]






Wysłany: Sro Kwi 30, 2014 17:07   

Ok dzięki za info a powicie coś o tym z forum lub o:

http://otomoto.pl/rover-75-C32996225.html
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Sro Kwi 30, 2014 17:52   


Moderator szoso informuje

Venator ! Dodaj proszę zrzut ekranowy ogłoszenia zgodnie z zasadami kącika.
Brak zrzutu ekranowego kwalifikuje temat do usunięcia.
Jeśli nie wiesz, jak wykonać zrzut ekranowy, zapoznaj się z tym tematem


 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów MG ZR a pierwsze auto? Potrzebuje pomocy i opini!
michsas Chcę kupić ROVERka 33 Pią Lis 03, 2017 20:27
sknerko
Brak nowych postów Rover <4500 zł jako pierwsze auto
Malliniack Chcę kupić ROVERka 4 Pon Maj 20, 2013 10:14
Julek
Brak nowych postów R45 jako pierwsze auto + prośba o ocenę?
ToPeK Chcę kupić ROVERka 9 Pią Mar 08, 2013 19:11
Szymon199010
Brak nowych postów rover kutno/łodzkie
kopciak12 Chcę kupić ROVERka 5 Sro Gru 30, 2015 09:36
AdaskoC
Brak nowych postów ROVER 75 SUPER STAN OKAZJA woj.Łódzkie
te Chcę kupić ROVERka 8 Nie Paź 27, 2013 22:19
sash997



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink