Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200] Odcina dopływ paliwa na 3 tłoki (chyba)
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200] Odcina dopływ paliwa na 3 tłoki (chyba)
Autor Wiadomość
switelolo124 



Dołączył: 17 Maj 2014
Posty: 4

Rover 200

  Wysłany: Sob Maj 17, 2014 13:44   [R200] Odcina dopływ paliwa na 3 tłoki (chyba)
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 Rok produkcji: 1998

Witajcie, jestem nowy na forum i jeśli coś uzupełniłem źle to przepraszam.
Więc tak problem polega na tym że mój roverek ma dolegliwość odcinania dopływu paliwa... Nie wiem jak to wyjaśnić...
Samochód działa prawidłowo i jak się umyśli czy to po 200km czy po 100m samochód nagle zaczyna chodzić na trzech tłokach.. obroty nie wchodzą powyżej 3-4tys i praktycznie bez psikania plaka do filtra samochód nie pali... (wiem durny sposób)
Nie mam pojęcia co mu jest...
Odłączanie aku na kilka godzin nawet nic nie daje.. Samochód musi postać TYDZIEŃ albo dłużej.. Wtedy odpali normalnie i będzie jeździć do następnego "zamulenia', tak się dzieje już od 2 lat..
Samochód był kilkakrotnie sprawdzany u mechanika na komputerze i nie wykazuje żadnego błędu...
Moim zdaniem wina leży przy podawaniu paliwa bo kiedy dobrze się tym plakiem tam psiknie to samochód chodzi przez kilka sekund normalnie, kręci się do odcięcia wszystko git ale nagle spadają obroty do... 700 i niżej i samochód dychnie...
PS. Jak się dostać do zasilania pompy paliwa i do przewodów od pompy pod maską ? Sprawdziłbym miernikiem czy prąd idzie i czy w ogóle ciśnienie jakieś jest... Bo niestety pod tylną kanapą nie ma otworu żeby dostać się do pompy..
Czy ktoś wie co tu z tym zrobić?
Z góry dziękuje i pozdrawiam :)
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Maj 17, 2014 13:44   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
robsson78 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 1498

Rover 200

Wysłany: Sob Maj 17, 2014 18:53   

Przyczyn może być ..... od komory silnika aż po tylny zderzak. Na początek napisz co przez te dwa lata wymieniałeś w aucie.
_________________
Niewiedza kosztuje.
Autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania bez podania przyczyny.
 
 
switelolo124 



Dołączył: 17 Maj 2014
Posty: 4

Rover 200

Wysłany: Sob Maj 17, 2014 20:34   

samochód dzielony z bratem, tyle chcę powiedzieć na wstępie..
przez ten czas były wymienione przewody do świec (chyba 70zł) i same świece na NGK na których jest zrobione... może ze 300km
praktycznie tyle.. nic nie było więcej grzebane, uszczelniłem tylko pokrywę zaworów w zeszłą niedzielę ale jeździłem trochę po bezdrożach (nie mam jeszcze prawka) zrobiłem 16km i po prostu samochód stał.. na drugi dzień odpaliłem wlałem paliwa, pochodził z 5 minut rozgrzał się sprawdziłem olej stan ok, wyjechałem na drogę zawróciłem i koniec samochód się najeździł...
ps. czysta benzyna bez LPG
 
 
 
sobon 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 139
Skąd: Trzciana

Rover 200

Wysłany: Nie Maj 18, 2014 12:57   

Przyczyn może być wiele jeśli pisze robsson78 jeszcze jak to się dzieje od 2 lat...
A pompka jest w baku musisz zdjąć bak robota prosta jeśli nie masz zardzewiałych napinaczy pasków baku i śrub ..:)
 
 
 
zdzichu 



Pomógł: 47 razy
Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Chełmek



Wysłany: Nie Maj 18, 2014 15:23   

Możesz sprawdzić ciśnienie paliwa, ale ja stawiam na układ zapłonowy. To że pali na plaku swiadczy tylko o tym że coś tam na świecach iskrzy. Wtedy gdy nie chce zapalić sprawdż iskrę z cewki. Wyciągnij środkowy przewód z kopułki i umocuj go w ten sposób by metalowy zacisk znajdował się ok.15 mm od metalowego elementu-głowica (masa) Wtedy niech ktoś zastartuje rozrusznikiem i obserwuj jaka jest iskra.
 
 
switelolo124 



Dołączył: 17 Maj 2014
Posty: 4

Rover 200

Wysłany: Nie Maj 18, 2014 17:00   

dobrze sprawdzę :D
ale jednak ja stawiam na układ paliwowy gdzieś... bo nic nie rusza samochód jak kręce a plak pójdzie w ruch i jak się psika dobrze to silnik równo pracuje..

odkręcałem na praktykach bak w MG (nie pamiętam jakim ale wygląd podobny, silnik V ) i wiem co i jak postaram się tam dobrać na tygodniu :)
 
 
 
Adrian 
Moderator



Pomógł: 227 razy
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 2726
Skąd: Ząbki

Rover 400

Wysłany: Nie Maj 18, 2014 17:03   

Filtr paliwa też weź pod uwagę. ;)
 
 
 
switelolo124 



Dołączył: 17 Maj 2014
Posty: 4

Rover 200

Wysłany: Wto Cze 10, 2014 18:31   

jeszcze chciałbym wiedzieć gdzie on jest i ile ich jest... jestem na mechaniku pierwszy rok i tam trochę pojęcia tylko mam... ale łapę co i jak...
powiedzcie mi jeszcze:
1. gdzie są przewody paliwowe w komorze silnika? (powrotny i zasysający z pompki w baku)
2. po której stronie jest pompka w baku (chyba po stronie pasażera)
3. co to za wężyk idzie od komputera, sterownika wtrysków do jakiejś czarnej kostki ? (on nic nie robi.. nie ma próżni nie zasysa ani nie dmucha..)
z góry dziękuje :)
co do iskry, jest dobra raźnie i równo bije

[ Dodano: Wto Cze 10, 2014 18:31 ]
Oka temat do zamknięcia. Po podpięciu pod diagnostykę pokazywało że położenie wału jest "Nie OK".. czujnik lub przeskoczył na rozrządzie...
Tak czy siak jest na gruntowym remoncie już :)
Pozdrawiam i dziękuje za pomoc :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R 200] Prawdopodobnie odcina doplyw paliwa, zaczyna szarpać
Max0991 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Wto Gru 09, 2014 16:08
Max0991
Brak nowych postów [R200 214Si 97r] pierscienie,tłoki ?!?
maverick Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 11 Pią Lis 13, 2009 19:41
NEOSSS
Brak nowych postów [R200] odcina gaz powyzej 3 tys obr pompa wtryskowa? :(
Naki17 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 11 Wto Paź 16, 2012 07:03
szoso
Brak nowych postów [R200, 98] chyba ABS
Prosze o radę i pomoc
WojtekKrakow Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Wto Kwi 28, 2009 13:18
WojtekKrakow



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink