Forum Klubu ROVERki.pl :: [ALL] Wideorejestrator
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[ALL] Wideorejestrator
Autor Wiadomość
Satyavan 



Dołączył: 03 Kwi 2014
Posty: 103
Skąd: Konin



Wysłany: Wto Maj 20, 2014 20:29   [ALL] Wideorejestrator

Witam, przymierzam się do zakupu wideo rejestratora, bez gpsa, nagrywanie w FHD, opcja nagrywania w pętli, cena 350 PLN max. Póki co znalazłem:


Opcja #1
PEYING PY0010

Opcja #2

Lark FreeCam 4.0


Jakieś sugestie, porady, opinie n.t innych produktów ? Ktoś w ogóle używa ? :D Ja ze strachem patrzę na to co się dzieje u mnie na ulicach, coraz więcej lebieg i idiotów za kółkiem, wolę się zabezpieczyć.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Maj 20, 2014 20:29   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
MatiNitro 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 06 Sie 2011
Posty: 755
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Wto Maj 20, 2014 20:39   

Satyavan, jest już temat kolegi haszczyc'a na ten temat :) poszukaj :) ja osobiście używam rejestratora Opticam Full HD coś tam :D za 190zł cudów nie oczekiwałem ale daje radę za szybą. Widać co się dzieje przed autem. W nocy jakość już słaba ale to też zależy od warunków i oświetlenia. Ogólnie za te pieniądze to polecam. Jak bym miał go na giełdzie w Miedzianej Górze, gdzie jakiś cham mi zderzak obtarł to już by mi się zwrócił :D
_________________
BluebeRRRrrry 75 2.0 CDTi AUTOMAT
 
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Wto Maj 20, 2014 20:45   

MatiNitro, mówisz o takim??
http://allegro.pl/rejestr...4239170427.html
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
MatiNitro 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 06 Sie 2011
Posty: 755
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Wto Maj 20, 2014 21:17   

rafalmis1, patrząc na wygląd to inny na pewno :) ja Kupiłem w rtv euro agd.m.euro.com.pl/rejestratory-jazdy/opticam-a4.bhtml taki dokładnie.

[ Dodano: Wto Maj 20, 2014 21:17 ]
Satyavan, szukaj w internecie różnych testów i porównań i przede wszystkim oglądaj filmiki z różnych rejestratorów, bo to Ci najlepiej nakreśli jakość nagrań. Spójrz na mniejsce nagrań, miasto czy teren niezabudowany itd. Warunki na drodze itd. Tego Larka sam miałem kupić Ale odpuściłem :)
 
 
 
komarek 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 785
Skąd: Koszalin

Rover 75

Wysłany: Wto Maj 20, 2014 21:31   

Satyavan, pamiętaj, o tym co pisze większość posiadaczy kamer: zdecydowanie jak się ją ma to się dzieje :D
_________________
R400 -> R75
 
 
ARTUR1983 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 177

Rover 75

Wysłany: Wto Maj 20, 2014 21:54   

Kupcie sobie mivue 358 i po kłopocie.
 
 
 
Satyavan 



Dołączył: 03 Kwi 2014
Posty: 103
Skąd: Konin



Wysłany: Wto Maj 20, 2014 21:57   

Dzięki Mati, przeczytałem cały temat kolegi, bardzo spodobała mi się ta kamerka, chodź nieco wykracza poza mój budżet, porządnie się zastanowię nad nią. :wink:
 
 
 
Aska85 



Dołączyła: 23 Mar 2015
Posty: 23



Wysłany: Wto Kwi 07, 2015 21:22   

Nie trzeba kupować wideo rejestratora drogiego, a dobrego. Bez przesady. Jest wiele firm dobrych, ale trzeba troszkę poszperać.
 
 
MD 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Wto Kwi 07, 2015 22:16   

https://www.youtube.com/watch?v=pNkQ6owZsrw

Nagranie z dość taniego wideorejestratora nocą. ;)
_________________
Jam jest MD, władca Dinożaurów
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Wto Kwi 07, 2015 23:11   

MD, a co to?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
komarek 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 785
Skąd: Koszalin

Rover 75

Wysłany: Wto Kwi 07, 2015 23:16   

rafalmis1, G1W, ja kupiłem ostatnio G1WH - czyli nowszą wersję tego modelu.
Niedrogi i polecany. Jak tylko zamontuję to wrzucę filmiki dzień i noc :)
_________________
R400 -> R75
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Wto Kwi 07, 2015 23:22   

komarek, wiesz co zrobiłeś :twisted: miałem już nie kupować żaden kamery, ale teraz to pewnie 2 kupie, na tył i na przód :mrgreen:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
komarek 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 785
Skąd: Koszalin

Rover 75

Wysłany: Sro Kwi 08, 2015 00:01   

rafalmis1, haha :D sam nie będę wydawał :D

Stwierdziłem, że lepiej mieć jako czarną skrzynkę niż nie mieć. Szczególnie, że b. lubię oglądać w necie filmiki z polskich dróg ;)
_________________
R400 -> R75
 
 
MD 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Sro Kwi 08, 2015 00:34   

Mnie w tej czarnej skrzynce jedynie zastanawia sposób montażu. Za szybą odpada, bo na każdym parkingu musiałbym to demontować, żeby ktoś mi się na taką kamerkę nie połasił.

Są modele, gdzie obiektyw na kabelku jest osobno, a moduł sterujący i pamięci też osobno? Wtedy obiektyw przypięłoby się do lusterka, a resztę np. na ściankę w schowku.
_________________
Jam jest MD, władca Dinożaurów
 
 
komarek 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 785
Skąd: Koszalin

Rover 75

Wysłany: Sro Kwi 08, 2015 01:06   

MD, tak jak pisałem jeszcze nie zamontowałem, ale widziałem kilka zdjęć w necie i jest to na prawdę niewielkie urządzenie - w okolicy lusterka nie powinno wzbudzać szczególnego zainteresowania - jak zamontuję to wkleję jakieś zdjęcia podglądowe.
Natomiast jak czytam na forum, że we Włocławku kradną akumulatory z samochodów to chyba jednak jak będę gdzieś jechał to będę demontował.
Mój pomysł jest taki, że kabel poprowadzę w słupku i podsufitce - wypuszczę go koło lusterka i najwyżej będę demontował samą kamerę do schowka.
BTW widziałem nagrania z Rka czy MGika, gdzie właściciel przyczepił kamerę we wnętrzu w okolicy czujek alarmu, ale co to była za kamera to nie wiem.
_________________
R400 -> R75
 
 
wellman 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 934
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Sro Kwi 08, 2015 12:16   

Jeśli szukacie czegoś małego i dyskretnego z bardzo przyzwoitą jakością obrazu i rejestracją trasy przez wbudowany GPS to polecam to:
https://dashcamtalk.com/mini-0805/

Można kupić w komplecie z zasilaczem, który podłącza się np. do skrzynki bezpieczników po stronie pasażera, kabel w słupku i podsufitce. Podstawka przyklejona dołączoną taśmą dwustronną do szyby za lusterkiem, a kamerkę można zawsze i tak z niej wyjąć.

Niestety nie są, a przynajmniej jeszcze niedawno nie był, dostępne w krajowej dystrybucji, niemniej do mnie dotarło z Chin w 11 dni od zamówienia, wiec nie jest źle. :-)

Jedyna wada to wiecznie świecąca w czasie nagrywania niebieska dioda (wnerwia w nocy), ale kawałek czarnej taśmy izolacyjnej estetycznie rozwiązuje problem. :P
_________________
"Mówisz, że możesz - to możesz. Mówisz, że nie możesz - to nie możesz.
Więc sobie wybierz."
 
 
Lysack 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 28 Sie 2013
Posty: 171
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Sro Kwi 08, 2015 16:24   

Kolega robił dość solidny research jeśli chodzi o kamerki i zakupił TrueCam A4 za nieco ponad 300zł.
Jak twierdzi jest zadowolony, widziałem nagrania i rzeczywiście jakość obrazu jest zadowalająca w dzień jak i w nocy.

Teraz teściu szuka kamerki w okolicy trzech stów i jeśli nikt mi nie odradzi lub nie poleci czegoś lepszego to prawdopodobnie pod koniec tygodnia będę ją kupował.

Będę wdzięczny za opinie :) W necie jedyny solidny test jest przeprowadzony na wyższych modelach (A5 i A7).

Podobno ważne, żeby kamerka miała WDR, który znacząco poprawia jakość nagrania w nocy. GPSu nie chcę ;)
 
 
komarek 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 785
Skąd: Koszalin

Rover 75

Wysłany: Sro Kwi 08, 2015 17:46   

Lysack, poczytaj o G1WH - jak szukałem z 2-3 tygodnie temu w necie co jest polecane to w zasadzie 90% ludzi pisze tylko o niej :)
_________________
R400 -> R75
 
 
Lysack 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 28 Sie 2013
Posty: 171
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Czw Kwi 09, 2015 13:17   

komarek -> jak spojrzałem na filmy nagrywane nocą, to na GW1H nie da się nic odczytać, TC A4 wypada znacznie lepiej jeśli chodzi o ogólny obraz - widok jest dużo bardziej zbliżony do tego co widzimy na żywo. Jeśli chodzi o odczyt, to jest tylko trochę lepiej - drugie auto musi być w miarę blisko, ale nie rozmazuje jak się zapalą światła stopu i szybko łapie ostrość.

Chyba rzeczywiście ten WDR coś daje :)
 
 
komarek 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 785
Skąd: Koszalin

Rover 75

Wysłany: Czw Kwi 09, 2015 16:57   

Lysack, ja widziałem filmy z G1WH z wgranym nowszym softem i filmiki w nocy piękne, nawet za miastem w zupełnych ciemnościach.

U siebie mam najnowszy soft, ciągle nie zamontowałem kamery, bo sprzątam wnętrze dość dokładnie. Jutro skończę i wtedy w weekend pewnie coś nagram i wrzucę. Gorzej, że nocne to dopiero za jakiś czas coś będę mógł wrzucić, bo nie latam nigdzie poza miastem na co dzień.
_________________
R400 -> R75
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink