Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Podłączenie AUX pod seryjne radio ze zmieniarką
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Podłączenie AUX pod seryjne radio ze zmieniarką
Autor Wiadomość
Firq 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 1598
Skąd: Pleszew



Wysłany: Sro Maj 28, 2014 10:11   

alpacino, do cd80 kasety nie wsadze bo to jest radio CD :P
_________________
60-100 IV bieg 4s
http://www.youtube.com/watch?v=yUJ_xMnouzQ
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Maj 28, 2014 10:11   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Maj 28, 2014 10:46   

Kasetowy z racji konstrukcji głowicy magnetofonu przenosi maź 12-13kHz a to co chłopaki zrobili przenosi całe pasmo dźwięku dostarczone ze źródła
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Firq 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 1598
Skąd: Pleszew



Wysłany: Sro Maj 28, 2014 13:56   

to moze inaczej zapytam na jaki pin ze złącza mini iso niebieskiego podaś sygnał (+) żeby radio widziało zmieniarkę ?? czy to nie mozliwe ??
_________________
60-100 IV bieg 4s
http://www.youtube.com/watch?v=yUJ_xMnouzQ
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Maj 28, 2014 13:57   

A może nie plus tylko mase trzeba podać?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
scareface 




Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 404
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Sro Maj 28, 2014 15:52   

Ja to robiłem na zasadzie testów u siebie. Połącz wszystkie gnd u siebie wg schematu kostki ISO.
 
 
Firq 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 1598
Skąd: Pleszew



Wysłany: Sro Maj 28, 2014 16:10   

sknerko, może mase niie wiem tak rzuciłem tym plusem...:)
scareface,
Cytat:
gnd u siebie wg schematu kostki ISO.
czyli jak ?? na wszystkie gnd dać mase czy jak ?? mi trzeba pisać dość ŁOPATOLOGICZNIE :P :)
_________________
60-100 IV bieg 4s
http://www.youtube.com/watch?v=yUJ_xMnouzQ
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Maj 28, 2014 18:44   

Coś mi się kojarzy, że żeby radio zagadało z wejściem zmieniarki to trzeba mu kazać na kompie T4.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Firq 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 1598
Skąd: Pleszew



Wysłany: Sro Maj 28, 2014 19:02   

czyli lipa tak ?? a jak bym podłączył zmieniarkę do radia to tez musze t4 podłączyć zeby zagadała zmieniarka ?? dobrze rozumiem ??

[ Dodano: Sro Maj 28, 2014 19:02 ]
czty ktoś ma dokładny opis pinów z niebieskiego mini iso ??
_________________
60-100 IV bieg 4s
http://www.youtube.com/watch?v=yUJ_xMnouzQ
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Maj 28, 2014 20:32   

Firq napisał/a:
a jak bym podłączył zmieniarkę do radia to tez musze t4 podłączyć zeby zagadała zmieniarka
Tak mi coś się przypomina że tak
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Sro Maj 28, 2014 20:35   

Ja zmieniarke dokladalem i nic nie musiałem na T4 robić. Jakbyś nawi dokladal, to tak
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
scareface 




Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 404
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Sro Maj 28, 2014 22:49   

Załóż zmieniarkę, a jak zagada to resztę zrób tak jak opisałem. U mnie mam taką sytuację, że zmieniarka musi sobie przeglądnąć ile ma płyt jak to zrobi załącza 1 płytę i pierwszą piosenkę i wtedy mogę mieć muzykę z telefonu. Ale jak wyciągnę magazynek z płytami ze zmieniarki to dalej mi muzyka gra ale tylko do czasu wyłączenia silnika bo potem radio jak by nie widziało zmieniarki i nie ma możliwości aby podłączyć mp3 z telefonu, prosto mówiąc, radio musi widzieć zmieniarkę a zmieniarka musi czytać chociaż jedną płytę żeby można było puścić muzykę z telefonu.
 
 
alpacino 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 309



Wysłany: Sro Maj 28, 2014 23:27   

scareface napisał/a:
też myślałem o kaseciaku ale to nie wygląda :P a tu wygląda i działa jak należy :) to co kto wybierze to tylko kwestia gustu i trochę chęci pogrzebania :)


Tak,ale przecież kasety nie widać (ja w dodatku mam czarną ,nie białą ) a kabel puściłem pod wszystkimi maskownicami i wychodzi tylko jack na samym dole przy popielniczce :-)
 
 
scareface 




Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 404
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Sro Maj 28, 2014 23:42   

a to elegancko :) rozwiązanie dla radia z kasetą :)
 
 
alpacino 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 309



Wysłany: Czw Maj 29, 2014 01:15   

scareface napisał/a:
a to elegancko :) rozwiązanie dla radia z kasetą :)

Nie nabijaj się :oops: ,zmieniarkę z fabryczną navi ,też mam :mrgreen: ,ale więcej korzystam jednak z mp3 i naprawdę ,dopiero jak powiem,że to przez "kasetowy" :roll: ,transmiter to pasażerowie są zaskoczeni :razz: :o
 
 
scareface 




Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 404
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Czw Maj 29, 2014 13:58   

absolutnie się nie nabijam kolego, piszę tylko że rozwiązanie dobre jak się ma radio na kasety i się nie chce kombinować z kablami :)
 
 
HarryVip 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 632
Skąd: Zakopane

MG ZT-T

Wysłany: Czw Maj 29, 2014 22:32   

alpacino napisał/a:
[...],zmieniarkę z fabryczną navi ,też mam :mrgreen:

Naprawdę? :o A co ma jedno z drugim wspólnego? Zmieniarka CD to jedno, a napęd navi to całkowicie odrębne urządzenie. Nie ma czegoś takiego jak zmieniarka z fabryczną navi.
 
 
alpacino 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 309



Wysłany: Pią Maj 30, 2014 00:04   

scareface napisał/a:
absolutnie się nie nabijam kolego, piszę tylko że rozwiązanie dobre jak się ma radio na kasety i się nie chce kombinować z kablami :)

To Ty nie masz radia na kasety ? ( jak mi się wydaje chyba końcówka produkcji to były już "te",takie jakby niefabryczne radia z ramkami,jeśli wiesz co mam na myśli)
Z drugiej strony mam nawet kasety i to ciekawostka ,sprawne i dobrej jakości

Tak się zastanawiam ...przecież nawet w studiach nagrań do łask wracają płyty analogowe ,kto wie co jeszcze czeka kasety !! ! ;-)

[ Dodano: Pią Maj 30, 2014 00:04 ]
HarryVip napisał/a:
alpacino napisał/a:
[...],zmieniarkę z fabryczną navi ,też mam :mrgreen:

Naprawdę? :o A co ma jedno z drugim wspólnego? Zmieniarka CD to jedno, a napęd navi to całkowicie odrębne urządzenie. Nie ma czegoś takiego jak zmieniarka z fabryczną navi.

Hehe...czyżbym uderzył w stół ,potrafisz czytać ,ze zrozumieniem?(czy tylko rżniesz ...)...napisałem ,że mam zmieniarkę i fabryczną navi !,nie ma takowej???
 
 
HarryVip 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 632
Skąd: Zakopane

MG ZT-T

Wysłany: Pią Maj 30, 2014 11:08   

alpacino napisał/a:
Hehe...czyżbym uderzył w stół ,potrafisz czytać ,ze zrozumieniem?(czy tylko rżniesz ...)...napisałem ,że mam zmieniarkę i fabryczną navi !,nie ma takowej???

Tylko bez osobistych wycieczek proszę !! Uderzyć to się powinieneś w pierś, grzecznie przeprosić za omyłkę, uzupełnić braki w edukacji dotyczące co najmniej interpunkcji i jej pisowni, a na koniec odbyć konsultację co najmniej okulistyczną. Chociaż, jeśli nie widzisz różnicy pomiędzy "mam zmieniarkę z fabryczną navi", a "mam zmieniarkę i fabryczną navi", to może być konieczna konsultacja z innym specjalistą.
alpacino napisał/a:
Tak się zastanawiam ...przecież nawet w studiach nagrań do łask wracają płyty analogowe

Poważnie ?? W studio nagrań ?? To tam nagrywają muzę (bo tym się chyba trudnią takowe studia) i tłoczą ją na analogi od razu ?? Dawno się tak nie uśmiałem, oj dawno. :mrgreen:
alpacino napisał/a:
,kto wie co jeszcze czeka kasety !! ! ;-)

Na pewno nie wielki powrót, bo drogi powrotnej z wysypiska już nie ma. Krajowa Unitra wprawdzie wznowiła produkcję i ma nawet w ofercie hi endowy wzmacniacz lampowy za coś ok. 8k PLN, ale nic nie wskazuje na to, żeby wrócili do linii MK xxx. :mrgreen:
sknerko napisał/a:
Kasetowy z racji konstrukcji głowicy magnetofonu przenosi maź 12-13kHz a to co chłopaki zrobili przenosi całe pasmo dźwięku dostarczone ze źródła

W teorii powinno. ;) Jednak kiedy widzę takie kombinowane :razz: przełączniki w torze (analogowego) sygnału audio, mam poważne wątpliwości :) .
Ogólnie sama idea z AUX bardzo fajna, jednak biorąc pod uwagę pasmo akustyczne dźwięku skompresowanego do mp3 i parametry fabrycznego audio, najsensowniejszym rozwiązaniem wydaje się transmiter FM. Pasmo 40Hz-15kHz (czyli zbliżone do mp3), żadnych zbędnych kabelków, sterowanie z radia. To oczywiście moja subiektywna opinia. :)
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pią Maj 30, 2014 12:07   

HarryVip napisał/a:
W teorii powinno. Jednak kiedy widzę takie kombinowane przełączniki w torze (analogowego) sygnału audio, mam poważne wątpliwości .
Jak nie będzie to przełącznik zaekranowany to oczywiście masz racje, ale jak by porządnie zrobić to przeniesie wszystko co mu dasz. Jak by nie patrzeć zmieniarka tym analogiem przesyła do 20kHz. Moim zdaniem dobry transmiter da rade tym bardziej, że jak napisałeś przenosi do 15KHZ czyli jak radio FM a na radio jakoś nikt nie narzeka, że mu mało wysokich przenosi i to jest najlepsze i najprostsze rozwiązanie.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
scareface 




Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 404
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Pią Maj 30, 2014 13:59   

Jeżeli chodzi o bawienie się w jakieś dobre i na pewno drogie transmiter to wolę jednak mieć przełącznik a różnicy pomiędzy audio a telefonem nie słyszę:-) być może mam kiepski słuch albo faktycznie takiej różnicy nie ma na moim seryjnym audio. Poza tym transmiter nie ma funkcji zestawu glosnomowiacego a to jest też dla mnie ważne i to kolejny plus ze nie musze kupować takiego gotowego zestawu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Radio FABRYCZNE/ORYGINALNE w Roverze
cey code radia - link
Tomaszi Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Sro Paź 27, 2010 17:04
Tomaszi
Brak nowych postów Rover 75 seryjne radio Philips. Co o tym myślicie?
snky1987 Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Pon Sty 18, 2010 07:44
snky1987
Brak nowych postów Nieorginalne radio a zmieniarka ?
Bari Car-audio, nawigacje, radia CB 3 Pią Sty 02, 2009 13:50
boss.007
Brak nowych postów [R75] Nagłośnienie, wzmacniacz, radio, zmieniarka
homerinio Car-audio, nawigacje, radia CB 7 Pon Lis 14, 2011 22:53
xROnx
Brak nowych postów [R75] Zmieniarka, radio - obsługiwane formaty
Gość Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Czw Cze 18, 2009 21:33
Stachu



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink