Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Podłączenie AUX pod seryjne radio ze zmieniarką
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Podłączenie AUX pod seryjne radio ze zmieniarką
Autor Wiadomość
HarryVip 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 632
Skąd: Zakopane

MG ZT-T

Wysłany: Pią Maj 30, 2014 14:25   

scareface napisał/a:
Jeżeli chodzi o bawienie się w jakieś dobre i na pewno drogie transmiter to wolę jednak mieć przełącznik a różnicy pomiędzy audio a telefonem nie słyszę:-) być może mam kiepski słuch albo faktycznie takiej różnicy nie ma na moim seryjnym audio. Poza tym transmiter nie ma funkcji zestawu glosnomowiacego a to jest też dla mnie ważne i to kolejny plus ze nie musze kupować takiego gotowego zestawu.

Transmitery są tanie jak barszcz :mrgreen: . Ponadto mają wejście AUX i po podłączeniu telefonu będą działać "jako zestaw głośnomówiący" z pewnością sprawniej niż przełącznik, który de facto tylko udaje takowy zestaw. ;-) Co do jakości dźwięku "mierzonej na słuch" :razz: , różnicy pewnie nie będzie słychać. Liczą się Twoje odczucia, bo to Twoje autko i Twoje audio :mrgreen: , a sam pomysł zacny. :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Maj 30, 2014 14:25   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pią Maj 30, 2014 14:27   

scareface są transmitery z bluetooth z funkcją głośnomówiącego telefonu i nawet z pilotem na kierze za niecałe 50pln
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
scareface 




Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 404
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Pią Maj 30, 2014 14:45   

Dobry pomysł z tymi transmiterami ale to pomysł dla tych którzy nie mają zmieniarki albo porostu inna alternatywa niż "pstryczek przełączniczek " :-) Ja z jakości i działania jestem zadowolony więc nie będę na nic innego tego zmieniał.
 
 
alpacino 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 309



Wysłany: Pon Cze 02, 2014 21:55   

HarryVip napisał/a:
alpacino napisał/a:
Hehe...czyżbym uderzył w stół ,potrafisz czytać ,ze zrozumieniem?(czy tylko rżniesz ...)...napisałem ,że mam zmieniarkę i fabryczną navi !,nie ma takowej???

Tylko bez osobistych wycieczek proszę !! Uderzyć to się powinieneś w pierś, grzecznie przeprosić za omyłkę, uzupełnić braki w edukacji dotyczące co najmniej interpunkcji i jej pisowni, a na koniec odbyć konsultację co najmniej okulistyczną. Chociaż, jeśli nie widzisz różnicy pomiędzy "mam zmieniarkę z fabryczną navi", a "mam zmieniarkę i fabryczną navi", to może być konieczna konsultacja z innym specjalistą.
alpacino napisał/a:
Tak się zastanawiam ...przecież nawet w studiach nagrań do łask wracają płyty analogowe

Poważnie ?? W studio nagrań ?? To tam nagrywają muzę (bo tym się chyba trudnią takowe studia) i tłoczą ją na analogi od razu ?? Dawno się tak nie uśmiałem, oj dawno. :mrgreen:
alpacino napisał/a:
,kto wie co jeszcze czeka kasety !! ! ;-)

Na pewno nie wielki powrót, bo drogi powrotnej z wysypiska już nie ma. Krajowa Unitra wprawdzie wznowiła produkcję i ma nawet w ofercie hi endowy wzmacniacz lampowy za coś ok. 8k PLN, ale nic nie wskazuje na to, żeby wrócili do linii MK xxx. :mrgreen:
sknerko napisał/a:
Kasetowy z racji konstrukcji głowicy magnetofonu przenosi maź 12-13kHz a to co chłopaki zrobili przenosi całe pasmo dźwięku dostarczone ze źródła

W teorii powinno. ;) Jednak kiedy widzę takie kombinowane :razz: przełączniki w torze (analogowego) sygnału audio, mam poważne wątpliwości :) .
Ogólnie sama idea z AUX bardzo fajna, jednak biorąc pod uwagę pasmo akustyczne dźwięku skompresowanego do mp3 i parametry fabrycznego audio, najsensowniejszym rozwiązaniem wydaje się transmiter FM. Pasmo 40Hz-15kHz (czyli zbliżone do mp3), żadnych zbędnych kabelków, sterowanie z radia. To oczywiście moja subiektywna opinia. :)

Dobra ...CZŁEKU z BANANAMI nie prowadzę konwersacji ...
 
 
scareface 




Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 404
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Wto Cze 03, 2014 01:17   

To dobrze, że skończyliście już konwersację ! Wymianę uwag na swój temat kierujcie na PW. Oczywiście nie moje :)
 
 
obet 




Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 27
Skąd: rawa maz



Wysłany: Sob Wrz 20, 2014 21:46   

podepnę się pod temat z pytaniem czy ktoś rozwiązał problem ze zrobieniem audio in na kosgtce do zmieniarki nie posiadając jej ( tzn zmieniarki)- w poprzednim aucie miałem jakieś radio no name z wyjściem na zmieniarke tam wystarczyło znaleźć kanał lewy iprawy oraz masę i i obciążyć dwa wejścia rezystorem ktory emulował zamontowaną zmieniarkę - podejrewam że tu jest nieco inaczej bo po puszczeniu sygnału na l i p nawet nie da się załączyć fubkcji cd na odtwarzaczu
 
 
 
AfricaTwin 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 66

Rover 75

Wysłany: Czw Paź 16, 2014 13:34   IOVOX M3-100 mp3 CD Player (CD-80)

Witam

Dla tych co mają radyjko CD-80 lub M3-100 wrzucam schemacik połączeń.
Być może inne radyjka też mają tak realizowane podłączenie. Niestety nie mam jak tego sprawdzić.
Schemat jest mojej produkcji i oczywiście wszelkie uwagi i/lub informacje o znalezionych błędach mile widziane :P
 
 
 
obet 




Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 27
Skąd: rawa maz



Wysłany: Pią Paź 17, 2014 21:35   Re: IOVOX M3-100 mp3 CD Player (CD-80)

AfricaTwin napisał/a:
Witam

Dla tych co mają radyjko CD-80 lub M3-100 wrzucam schemacik połączeń.
Być może inne radyjka też mają tak realizowane podłączenie. Niestety nie mam jak tego sprawdzić.
Schemat jest mojej produkcji i oczywiście wszelkie uwagi i/lub informacje o znalezionych błędach mile widziane :P

jakoś nie widzę schematu tylko fotkę kostki iso oraz opis wyprowadzeń które nie doprowadzą do zmiany w odwarzaczu na przejście na zmieniarkę a tym samym uruchomienie wejścia aux
 
 
 
AfricaTwin 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 66

Rover 75

Wysłany: Pią Paź 17, 2014 23:37   

@obet ja mam zmieniarkę oraz funkcję w radyjku AUX-IN. Rozpisanie pinów dotyczy radia M3-100, gdyż takowe własnie mam :) oraz co bardzo możliwe radyjka CD-80 gdyż wygląda bardzo podobnie. Ja nie potrzebuję kombinacji podpinania się do zmieniarki (myślę, że wystarczą do podłączenia zewnętrznego urządzenia piny 7, 9, 11) i nie było takiego celu w opublikowanym materiale. Ale skoro już są rozpisane wszystkie piny tego playera, to nic nie stoi na przeszkodzie, byś modyfikował sobie co tylko chcesz .... no chyba, że nie wiesz jak i oczekujesz podania wszystkiego na tacy.
 
 
 
obet 




Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 27
Skąd: rawa maz



Wysłany: Sro Lis 26, 2014 13:01   

witam
czy jest sposób wyprowadzić takiego jacka nie mając zmieniarki ??tak żeby wciskając przycisk CD pojawił się sygnał do podłączenia aux
 
 
 
belial666 



Dołączył: 04 Maj 2015
Posty: 1



Wysłany: Czw Maj 07, 2015 21:04   

Przepraszam Was wszystkich za to, że wyskakuję jak Filip z konopi, ale pragnę Serdecznie podziękować jakże zacnemu człowiekowi, a mianowicie Scareface, za to, że mi pomógł ogarnąć wyjście AUX w moim aucie, w aucie niebędącym Roverem. Poświęcił czas, by zrobić mi schemat, itd. Jeszcze raz Wielkie Dziękuję.


Ps. Jeśli trzeba konto usunę, by nie śmiecić ?. Pozdrawiam.
 
 
MD 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Czw Maj 07, 2015 21:35   

obet, podepnę się pod Twoje pytanie. Bardzo by mi na tym zależało, aby sobie zrobić na szybko prostego AUXa bez zmieniarki, bo chcę założyć do mojego 75 stację dedykowaną, ale chwilowo mam inne potrzeby finansowe. Do tego czasu miło byłoby móc podpiąć telefon pod fabryczne radio. :)
_________________
Jam jest MD, władca Dinożaurów
 
 
dolchus 



Dołączył: 10 Gru 2014
Posty: 8



Wysłany: Wto Lip 07, 2015 17:58   

Witojcie! Podbijam wątek ponieważ mam nieco inne kostki, jestem laikiem jeśli chodzi o elektronikę i nie chcę nic zepsuć. Jak wpiąć się pod zestaw Alpine (AUX)? Zdjęcia kostek i modułu: http://chomikuj.pl/dolchus/rover+75+mg+zt
Oraz pytanie czysto hipotetyczne. Czy sterowanie z kierownicy telefonem przez AUX lub bluetooth jest możliwe?

Niech mnie ktoś naprowadzi co to za kostka mini iso niebieska co jest luzem na ostatnim zdjęciu (?)

Pozdrawiam! :wink:
Ostatnio zmieniony przez dolchus Sob Lip 11, 2015 15:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
scareface 




Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 404
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Wto Lip 07, 2015 19:08   

Powiedz jakie masz radio i czy masz zmieniarkę.
 
 
obet 




Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 27
Skąd: rawa maz



Wysłany: Wto Lip 07, 2015 23:53   

scareface napisał/a:
Powiedz jakie masz radio i czy masz zmieniarkę.

chodzi o to jak sprawić żeby po wciśnięciu przycisku cd pojawiło się cd bez zmieniarki - reszta jest bardzo prosta
 
 
 
dolchus 



Dołączył: 10 Gru 2014
Posty: 8



Wysłany: Sro Lip 08, 2015 11:15   

Dodałem zdjęcia do folderu na chomiku http://chomikuj.pl/dolchus/rover+75+mg+zt. Tak mam zmieniarkę Alpine.
Jeszcze pytanie czy przełącznik 'samolotowy ' jest konieczny? Chciałbym aby wyglądało to bardziej oryginalnie lub załączało się jakoś automatycznie. Możliwe?
 
 
dexter77 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Gru 2013
Posty: 147
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Kwi 20, 2016 10:10   

Witam, w swoim R75 posiadam takie fabryczne radio bez zmieniarki:
http://www.the75andztclub...54d5c3d252a.jpg
(górny lewy róg na zdjęciu)

Pytanie, jak (i czy w ogóle) można wyprowadzić kabel jack, żeby podłączyć do później do telefonu? :wink:

Znalazłem, gdzieś w sieci taki schemat:
http://www.bartex-caraudi...d=3174&osCsid=1

Idąc dalej, możliwe że coś takiego powinno pasować:
http://allegro.pl/adaptor...5901554503.html

Będę wdzięczny za pomoc :wink:
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Kwi 20, 2016 10:46   

Najlepiej zmień radio bo to gra że pożal się Boże, już fabryczne to z wyświetlaczem w lewym górnym rogu gra lepiej. co do złącza to nie tylny panel tylko złącze w instalacji auta potocznie zwane kostką BMW. co do podłączenia najlepiej kup sobie transmiter i wtedy masz all-in-one bez problemów na tym radiu i tak nic lepszego nie osiągniesz.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
dexter77 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Gru 2013
Posty: 147
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Kwi 20, 2016 10:51   

Transmiter mam (radiowy) i za dużo zabawy z kablami przy podłączaniu itp. Samo radio mi w zupełności wystarcza, chce mieć tylko dodatkowo wyjście jack, żeby szybko i sprawnie podłączyć telefon z muzyką.

Czy ta kostka będzie pasować? Idąc dalej - jak później uruchomić aux na tym panelu?
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Kwi 20, 2016 12:07   

Poszukaj w dziale audio forum jest temat jak zrobić wejście z przełącznikiem nawet bo wejściami co zmieniarkę podłączasz normalnie lub aux tego nie ugryziesz bo radio musi wiedzieć że ma coś podłączone a bez sprzętu fizycznie tego nie ruszysz
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Radio FABRYCZNE/ORYGINALNE w Roverze
cey code radia - link
Tomaszi Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Sro Paź 27, 2010 17:04
Tomaszi
Brak nowych postów Rover 75 seryjne radio Philips. Co o tym myślicie?
snky1987 Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Pon Sty 18, 2010 07:44
snky1987
Brak nowych postów Nieorginalne radio a zmieniarka ?
Bari Car-audio, nawigacje, radia CB 3 Pią Sty 02, 2009 13:50
boss.007
Brak nowych postów [R75] Nagłośnienie, wzmacniacz, radio, zmieniarka
homerinio Car-audio, nawigacje, radia CB 7 Pon Lis 14, 2011 22:53
xROnx
Brak nowych postów [R75] Zmieniarka, radio - obsługiwane formaty
Gość Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Czw Cze 18, 2009 21:33
Stachu



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink