Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Silnik nie osiąga temperatury i brak ogrzewania
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Adrian
Sob Lut 04, 2012 21:24
[R75] Silnik nie osiąga temperatury i brak ogrzewania
Autor Wiadomość
leston 



Dołączył: 25 Wrz 2011
Posty: 5
Skąd: Gdynia



  Wysłany: Sob Lut 04, 2012 21:10   [R75] Silnik nie osiąga temperatury i brak ogrzewania
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: 2000

Witam wszystkich i proszę o pomoc.
Na dworze siarczysty mróz, a ja w trasie i dziś przejechałem 200 km, a temperatura silnika doszła tylko do 1/4 i spadała, by po jakimś czsie wzrosnąć.
Przejeżdżając przez miasto, trochę wolniej i na światłach to temperatura na krótki czas wzrosła do połowy.
Niestety ogrzewanie w środku także nie działało. :sad:
Co to może być proszę o pomoc, bo obawiam się o silnik.
Podpowie ktoś?
Ostatnio zmieniony przez apples Sob Lut 11, 2012 08:12, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lut 04, 2012 21:10   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
motoitalia 



Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 22
Skąd: warszawa



Wysłany: Sob Lut 04, 2012 21:52   

Termostat
 
 
leston 



Dołączył: 25 Wrz 2011
Posty: 5
Skąd: Gdynia



Wysłany: Sob Lut 04, 2012 22:21   

Termostat był wymieniany w ubiegłym roku latem - znów?
 
 
7Tomi 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 1139



Wysłany: Nie Lut 05, 2012 08:15   

Sprawdź czy nie zamarzł Ci płyn chłodzący.
_________________
Pozdrawiam
7Tomi
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Nie Lut 05, 2012 09:31   

układ odpowietrz, nagrzewnicy wyczysc i odkamien :)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
leston 



Dołączył: 25 Wrz 2011
Posty: 5
Skąd: Gdynia



Wysłany: Nie Lut 05, 2012 17:24   

Wstawiłem auto do garażu znajomego i juto zobaczę co w trawie piszczy.
Dzięki za podpowiedzi. :grin:
 
 
sysekp 




Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 51
Skąd: Toruń



Wysłany: Nie Lut 05, 2012 19:22   

Miałem dziś podobny przypadek, jazda praktycznie w zimie i zero ruchu wskazówki na zegarze temperatury. Co to może być, przy takich mrozach aż strach jeździć bez ogrzewania
 
 
 
zwierzak 



Dołączył: 05 Lut 2012
Posty: 8
Skąd: Straszyn



Wysłany: Nie Lut 05, 2012 21:17   

Witam mam ten sam problem z ogrzewaniem/podczas jazdy osiągam tęperaturę do 90 stopni ale jak często się zatrzymuję na mieście tęperatura spada do 40 stopni.Drugi problem autko posida webasto ale jak do tej pory nie mam pojęcia jak uruchomić proszę o pomoc
 
 
arturfirlit 



Dołączył: 04 Gru 2011
Posty: 14
Skąd: GORL



Wysłany: Wto Lut 07, 2012 15:18   

Co do temperatury to koledzy wiedzą lepiej .Co do webasta to są dwa rodzaje . Jedno jest programowalne-programator jest w schowku na kasety (podłokietniku)-może masz nie zaprogramowane.Drugie jest automatyczne tak jak u mnie (nie ma manualu). Po zastartowaniu auta (mimo że nie zapali) załancza się na jakiś czas. W czasie jazdy też się uruchamia dogrzewając. Swoją drogą ja przy -30 nie mam problemu z zagrzaniem auta (ok 8km jazdy przy -30)a ogrzewanie działa bez zarzutu jeśli tylko auto jest ciepłe.
 
 
zwierzak 



Dołączył: 05 Lut 2012
Posty: 8
Skąd: Straszyn



Wysłany: Wto Lut 07, 2012 19:47   

Dziękuje bardzo za informację co do webasta ,autko mam w garażu jutro sprawdzę czy potwierdzi się to programowanie webasta w podłokietniku pozdrawiam kolegę.
 
 
leston 



Dołączył: 25 Wrz 2011
Posty: 5
Skąd: Gdynia



Wysłany: Wto Lut 07, 2012 20:12   

Auto się wygrzało, temperatura na zewnątrz wzrosła, zasłoniłem chłodnicę i efekt jest taki, że dziś w drodze powrotnej auto grzało, jak za dawnych lat i myślę, że to była kwestia bardzo dużych mrozów i braku garażu - a właściwie mam taką nadzieję.
Dzięk za podpowiedzi :)
 
 
zwierzak 



Dołączył: 05 Lut 2012
Posty: 8
Skąd: Straszyn



  Wysłany: Pią Lut 10, 2012 21:23   Re: [R 75]Silnik nie osiąga temperatury i brak ogrzewania

[ Dodano: Pią Lut 10, 2012 21:23 ]
Witam dzięki za podpowiedż co do webasta ale niestety w podłokietniku żadnego programowania nie ma pewnie mam tą drugą opcje i dalej mam problem auto nie dogrzewa się i webasto nie odpla mam cacko Rover 75 2004r 2.0 CDTI nowy nabytek od 2 tygodni czy ktoś podpowie jak uruchomić webasto?bardzo długo nagrzewa się silnik po odpaleniu może stać nawet ok.20 min. a wskażnik temp. mało co ruszy jadąc osiągam temp. do 80 st.C ale dwa postje na skrzyżowaniu i temperatra spada do 40 st.C /JAK ODPALIĆ WEBASTO?
 
 
hs26 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Wrz 2011
Posty: 22
Skąd: Bytom/Wysoka



Wysłany: Czw Lut 16, 2012 22:30   

Witaj zwierzak, co do webasta - jak nie masz programatora w podłokietniku i dodatkowego pilota, to znaczy, że masz webasto automatyczne (dogrzewacz). Które, załącza się automatycznie jeżeli temperatura otoczenie spada poniżej +5st.C. Jeżeli nie działa to jest uszkodzone webasto lub termometr ((czujnik temperatury) są dwa jeden pokazuje temperature wewnątrz na wyświetlaczu, a drugi steruje dogrzewaczem).
Co do tempperatury silnika - zapal silnik i po czasie sprawdź węże czy są ciepłe. Jeżeli wąż do chłodnicy i z chłodnicy nagrzewa się zanim silnik osiągnie powiedzmy 70-80stC to jest do kitu, do tej temperatury chłodnica ma być zimna, sprawdzić wszystko przy termostacie.
Nasz kolega leston napisał
leston napisał/a:
i myślę, że to była kwestia bardzo dużych mrozów i braku garażu
nic bardziej błędnego. Nie ważne czy jest +25 czy -25stC nie ważne czy jest garaż silnik MUSI osiągnąć 90st. Jeżeli tak nie jest - znaczy to że, uszkodzony jest termostat (na 90parę procent). Nie pracuje w małym obiegu tylko w dużym przez chłodnicę.
 
 
 
zwierzak 



Dołączył: 05 Lut 2012
Posty: 8
Skąd: Straszyn



Wysłany: Nie Lut 19, 2012 12:28   

Witaj hs26 dzięki za podpowiedż co do ogrzewania, problem tkwi w tym że doszłem dlaczego nie dziła webasto aż wstyt się przyznać bo nie wiedziałem gdzie się znajduje webasto i okazało się że gościu sprzedał mi auto ale wymontował webasto zostałem oszukany przez sprzedającego bo w opisie do sprzedaży było napisane że posiada webasto a więc mam problem muszę zdobyć gdzieś webasto jak by ktoś chciał pomóc to chętnie kupię webasto za rozsądną cenę pozdrawiam
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Nie Lut 19, 2012 13:37   

zwierzak, jaka masz pewność że w ogóle było webasto ? nie które R nie miały w ogóle montowanego webasta, błąd twój że nawet nie sprawdziłeś wyposażenie samochodu pod tym kątem czy opis zgadza się ze stanem faktycznym
 
 
zwierzak 



Dołączył: 05 Lut 2012
Posty: 8
Skąd: Straszyn



Wysłany: Pon Lut 20, 2012 17:22   

Witam kolegę haszczyc tu masz rację że powinienem sprawdzić auto zgodnie z opisem w opisie było webasto ale ja nie wiedziałem gdzie się znajduje wcześniej nie miałem auta z webastem mój R75 to 2004r nowy nabytek.Co prawda sprzedający przyznał się że nie zwrucił uwagi że brakuje webasta no i tylko przeprosił a mi pozostały zmostkowane węże gumowe rurkami mocowanie i miejsce na webasto.Pozdrawiam
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Pon Lut 20, 2012 22:53   

Webasto bez problemów zamontujesz :) jeśli byś chciał
 
 
zwierzak 



Dołączył: 05 Lut 2012
Posty: 8
Skąd: Straszyn



Wysłany: Wto Lut 21, 2012 19:55   OK

No to nic mi nie pozostało jak tylko starać się o webasto bo jeśli było to uważam że warto je mieć na wyposażeniu w aucie.
 
 
MrDex 



Dołączył: 19 Sty 2012
Posty: 1
Skąd: Kraków



Wysłany: Wto Mar 06, 2012 09:48   

Witam wszystkich miłośników rowerków.
Od jakiegoś czasu też jestem posiadaczem R75 2.0 cdt , też jest w nim webasto i jest to wersja bez manualnego programowania , i tu moje pytanie jak mam sprawdzi czy to w ogóle działa ,bo autko nagrzewa się normalnie , na diagnostyce wyszło mi że mam słabe swiece więc przy dużych mrozach miałem lekkie kłopoty. Przyznam że chciałbym to jakoś sprawdzic ale nie mam pojęcia jak.
Bardzo proszę o jakieś sugestie . Pozdrawiam
 
 
kaisor1 



Dołączył: 10 Lut 2012
Posty: 37
Skąd: opole



Wysłany: Pią Mar 09, 2012 20:25   

Jeśli jest sprawne to poniżej 5 C powinno włączyć się automatycznie, po uruchomieniu silnika z pod spodu przy lewym przednim kole powinien pojawić się lekki dymek i szum pracy webasta.
W moim aucie wymontowałem webasto celem wymiany żarnika, przewody ogrzewania zmostkowałem, temperatura otoczenia jest około 0 C , wskazówka temperatury przekroczy jakieś 2 mm pierwszą kreskę a w aucie załącza się wentylator ( górny przewód od chłodnicy jest tylko ciepły) - czy tak ma być , czy wszystko wróci do normy jak zamontuję webasto?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] Brak ogrzewania na tył
kazio Rover serii 75, MG ZT 4 Pią Sty 31, 2014 19:11
sTERYD
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] brak ogrzewania
zaku4 Rover serii 75, MG ZT 4 Nie Sty 06, 2013 23:15
apples
Brak nowych postów [R75] Brak ogrzewania
bbeata Rover serii 75, MG ZT 7 Pon Sty 27, 2014 00:24
MaReK
Brak nowych postów [R75] Brak ogrzewania na postoju??
matrix215 Rover serii 75, MG ZT 5 Czw Lis 18, 2010 07:41
matrix215
Brak nowych postów [R75] Brak ogrzewania i sie grzeje
domellooo Rover serii 75, MG ZT 5 Nie Paź 10, 2010 11:52
apples



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink