Forum Klubu ROVERki.pl :: Komentarze do tematu "Czarna lista sprzedawców"
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Komentarze do tematu "Czarna lista sprzedawców"
Autor Wiadomość
haszczyc 



Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Sro Mar 12, 2014 17:37   

post ze zdjeciami nie dziala
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Mar 12, 2014 17:37   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
AndrewS 
Klubowicz





Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3632
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Sro Mar 12, 2014 23:24   

:o
Kurde ale jazda i jak tu nie robić samemu.
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
leon08
[Usunięty]






Wysłany: Wto Maj 06, 2014 08:38   

Dzięki za ostrzeżenie przed nieuczciwymi sprzedawcami.
 
 
komarek 




Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 785
Skąd: Koszalin

Rover 75

Wysłany: Wto Maj 06, 2014 09:35   

NoPE, przykro się czyta, ale coraz więcej takich sprzedawców co mają klienta w d*pie, dopóki płacisz jesteś git, a jak już siano mają to o odebraniu telefonu, czy tez jakiejkolwiek innej formie udzielenia informacji można zapomnieć

BTW moja lepsza połowa pisze takie pisma, że wszyscy raptem odnajdują język w gębie i palce na długopisie żeby odpowiedzieć i to jedyna droga postępowania z takimi "kontrahentami" - mam dobrze ;)
_________________
R400 -> R75
 
 
Pawkaz 




Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Wto Maj 06, 2014 11:04   

Dlatego, aby unikać takich sytuacji jak NoPE zawsze warto skorzystać z opcji płacenia za pobraniem.
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
HarryVip 




Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 632
Skąd: Zakopane

MG ZT-T

Wysłany: Czw Maj 22, 2014 13:12   Re: TOMA TEAM - krętacze i oszuści.

Bartmilinio napisał/a:
I tu rodzą się dwa pytania pytania:

1. Czy Pani Zawadzka jest na tyle tępa, że nie rozumie co to jest odstąpienie od umowy z uwagi na niezgodność towaru z umową i że w taki przypadku dla zachowania twarzy kontrahentowi nie tylko zwraca się środki w jak najszybszym czasie, ale oferuje rabat na przyszłość aby miał ochotę wracać?

Na to pytanie nie mogę odpowiedzieć, ponieważ zostało niewłaściwie sformułowane. Ale z pewnością niebawem odpowie Ci maciej albo walkie, a może całkiem ktoś inny. :mrgreen:

Bartmilinio napisał/a:
2. Czy Pani Zawadzka lubi obracać pieniędzmi swoich klientów wedle uznania?

Lubi, a nawet uwielbia. To są tak zwane "standardy europejskie" wg pani Zawadzkiej, które ponoć spełnia. :mrgreen: Temat przerabiałem osobiście. Nie czekaj. Wyślij poleconym wezwanie do zapłaty z terminem 3-dniowym, później pozew o zapłatę w postępowaniu upominawczym do sądu. Gotowe formularze są w necie. Wpisowe śmieszne przy takiej kwocie. Jeśli złożysz (wyślesz) pozew dziś, a kasę zwrócą Ci jutro, pozew i tak jest zasadny i muszą Ci zwrócić poniesiony koszty sądowe. Służę wszelką pomocą. Jak coś, PW.
 
 
rafalrz1989 




Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 66



Wysłany: Czw Maj 22, 2014 13:53   

Sprawę wprowadzania do obiegu podróbek Sachsa, oznaczanie produktów tymi naklejkami, może warto opisać w jakimś mailu do SACHS Polska ?
 
 
Bartmilinio 



Dołączył: 16 Cze 2010
Posty: 14
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Czw Maj 22, 2014 14:05   

Mam taki zamiar.
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Czw Maj 22, 2014 15:31   

Bartmilinio napisał/a:
Czy Pani Zawadzka jest na tyle tępa, że nie rozumie co to jest odstąpienie

Myślę, że za to stwierdzenie moderator powinien Cię upomnieć przynajmniej jednym ostrzeżeniem.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Bartmilinio 



Dołączył: 16 Cze 2010
Posty: 14
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Czw Maj 22, 2014 15:37   

MaReK napisał/a:
Bartmilinio napisał/a:
Czy Pani Zawadzka jest na tyle tępa, że nie rozumie co to jest odstąpienie

Myślę, że za to stwierdzenie moderator powinien Cię upomnieć przynajmniej jednym ostrzeżeniem.


A ja myślę, że nawet jeśli mnie upomni to nie zmieni faktu, że Pani Zawadzka w moim przekonaniu to OSZUSTKA, której działania wyczerpują znamiona przestępstwa opisanego w art. 286 § 1 kk. Czyżby sąsiedzka warszafska pomoc, że ująłeś się za tą s" damą"?
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Czw Maj 22, 2014 15:47   

Bartmilinio napisał/a:
A ja myślę, że nawet jeśli mnie upomni to nie zmieni faktu, że Pani Zawadzka w moim przekonaniu to OSZUSTKA,

Odeślę Cię do regulaminu forum. Swoje opinie możesz przekazać w prywatnych wiadomościach. Publicznie powstrzymaj się. Opisałeś problem. Przestrzegłeś. Póki co znamy tylko Twoją wersję.
I nie szukaj we mnie strony sporu, bo nie opowiadam się ani za jedną ani za drugą. Po prostu inni w swoich postach byli karani za tego typu wycieczki osobiste, więc sprawiedliwie będzie jak stanie się tak z Tobą.

Rozumiem emocje, ale wszystko da się napisać zgodnie z netykietą.
Pozdrawiam i życzę pozytywnego zakończenia sprawy.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
HarryVip 




Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 632
Skąd: Zakopane

MG ZT-T

Wysłany: Czw Maj 22, 2014 17:03   

MaReK napisał/a:
Rozumiem emocje, ale wszystko da się napisać zgodnie z netykietą.

Netykieta - netykietą, a emocje - emocjami. Czasami naprawdę nie sposób się powstrzymać przed dosadnym określeniem. Oczywiście jest to sprzeczne z Regulaminem, jednak usprawiedliwione okolicznościami i ... czasami warte ceny, którą trzeba zapłacić. :mrgreen: Cały czas trudno się jednak oprzeć wrażeniu, że pani Zawadzka pomimo wielu skandalicznych i kompromitujących zachowań, paskudnej reputacji (jako handlowiec, prywatnej nie znam), publicznych kłamstw i krętactw, ma ciche, czasami mniej lub bardziej zakamuflowane przyzwolenie i poparcie dla swoich działań wielu osób, nie wyłączając grup Administratorów, Moderatorów i Zarządu też :razz: . Stąd niezdrowe wrażenie stronniczości. Rozumiem to świetnie, co nie znaczy, że bezkrytycznie popieram wypowiedź kolegi Bartmilinio, bo nie znam sprawy.
 
 
NoPE 




Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Pią Cze 06, 2014 14:52   

TomaTeam po raz kolejny...
Teraz zacząłem się zastanawiać, bo zamierzałem kupić poduszki do silnika.
Po przygodzie z oponami wolę dmuchać na zimne.
_________________
Jak Kolonko, mówię jak jest.
 
 
redbaron 




Dołączył: 17 Lut 2014
Posty: 15
Skąd: Warszawa

Rover 75

Wysłany: Pon Cze 09, 2014 10:17   

Wiecie co ? Włos mi się jeży na głowie i gdzie tam jeszcze może i powinien. W jakim kraju my żyjemy ? 21 wiek. Cywilizacja, a tak można nas w biały dzień w bambuko... Jeżeli te Panie Zawadzkie mogą tak robić jako oficjalnie zarejestrowana spółka handlowa, to co my możemy robić - szaraczki. Bomba albo ogień i po sprawie. To chyba jedno możliwe rozwiązanie, które szybko przyniesie szkodę krwiopijcom - porównywalną do wyrządzonej nam. Przecież nikt z nas nie s.a kasą. Dla mnie każdy wydatek to obciążenie. A dla nich ? Dorobili się i jeszcze im mało ? Wszystko zaczęło się od HarryVip i jego walki z GT Parts. Czytam to nadal, bo jeszcze nie dotarłem do końca i traktuje jak dobrą powieść, już mi uciekło 3 godziny pracy dzięki temu :) - wiem, że nie powinienem tego traktować jak rozrywkę, bo nie ma nic w tym rozrywkowego, ale jest porywające i ciekawy jestem finału - jeżeli taki był.

"Mamy butelki z benzyną i kamienie..."
 
 
 
komarek 




Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 785
Skąd: Koszalin

Rover 75

Wysłany: Pon Cze 09, 2014 10:48   

Przyznam się szczerze, że także poświęciłem trochę czasu na przeczytanie całego tematu. Kiedyś kupowałem w TT parę części do mojego R400 i było wszystko ok. Natomiast to co się dzieje od jakiegoś czasu to jakaś abstrakcja dla mnie, jako osoby która pracuje w handlu od zawsze. Taki sposób traktowania innych klientów powoduje, że wycofałem się z wszelkich zakupów w TT. Tłumaczenia sklepu są b. dziwne i zgadzam się w 100% z wypowiedziami pokrzywdzonych, że sposób funkcjonowania sklepu jest kompletnie nierynkowy. Tłumaczenia TT patrząc obiektywnie są nie do zaakceptowania dla klientów. Jeżeli klient ma rację, to wszystko powinno być załatwiane po cichu, a próby zdyskredytowania klientów pozostawię bez komentarza. Nikt lub ogromna większość z pokrzywdzonych nie ma żadnego interesu w oczernianiu TT, a mam dziwne wrażenie, że tak to jest odbierane przez sklep.

Krótko mówiąc - jest mi przykro, że tak zasłużone osoby robią to co robią i że nie odważę się zrobić u nich jakichkolwiek zakupów i że większe zaufanie mam do nie znanych mi sprzedawców z allegro.
_________________
R400 -> R75
 
 
redbaron 




Dołączył: 17 Lut 2014
Posty: 15
Skąd: Warszawa

Rover 75

Wysłany: Pon Cze 09, 2014 11:02   

Ja jestem świeżak jeżeli chodzi o R75, ale gdy jakiś czas temu trafiłem na stronę TT - wzbudzili moje zaufanie. I ta stacja multimedialna - mniam. Ale nie wiem co by się stało, gdybym wydał te pieniądze (taki kawał grosza) i został oszukany. Zresztą to nie dotyczy tylko TT, generalnie nieuczciwych sprzedawców - takich formalnie zarejestrowanych, a nie tych na alegroszu - tam to panuje wolna amerykanka. Podejrzewam, że Ciebie komarek jako osobę pracującą w handlu, ale również kupującego trafia jeszcze bardziej.
 
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Pon Cze 09, 2014 11:46   

Panowie była odnośnie tego prośba już kilka razy, aby w podwieszonym temacie "Czarna lista sprzedawców..." wpisywać jedynie swoje opinie na temat danego sprzedawcy w związku z konkretną transakcją. Założenie tematu jest takie, aby móc w miarę szybko przejrzeć tę listę i zobaczyć z kim ewentualnie nie wchodzić w transakcje handlowe. Wasze komentarze robią bałagan. Posty wydzieliłam, ale po raz ostatni, kolejne takie sytuacje będą kończyły się ich usuwaniem, bez względu na Wasze opinie na ten temat i wszelkiego rodzaju teorie spiskowe. W macierzystym temacie na pewno znajdzie się jeszcze klika postów do przesunięcia, ale teraz zwyczajnie nie mam czasu i ochoty przebijać się ponownie przez robiony przez Was bałagan.
Naprawdę proszę o zrozumienie i współpracę :) .
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
redbaron 




Dołączył: 17 Lut 2014
Posty: 15
Skąd: Warszawa

Rover 75

Wysłany: Pon Cze 09, 2014 11:50   

OK OK. Przepraszam - ja zakończyłem. Włos się jeży.... :)
 
 
 
longer86 
Moderator




Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Cze 09, 2014 12:48   

jeżeli to właściwy temat to napiszę tylko że z miesiąc czy 2 temu zamawiałem z allegro łożysko mcphersona do R75. Wysłane w dzień zapłaty i na następny było u mnie. Więc ja nie mam złych wrażeń. Pewnie to kwestia tego, że nie wszystko jest na miejscu i dochodzi do sytuacji kiedy zawala inny dostawca... Nikogo nie bronię ani nie usprawiedliwiam.... tak to odbieram
_________________
75 Red Edition
 
 
redbaron 




Dołączył: 17 Lut 2014
Posty: 15
Skąd: Warszawa

Rover 75

Wysłany: Pon Cze 09, 2014 13:03   

Zaraz dostaniemy reprymendę :) Zgadzam się z Tobą - są jeszcze uczciwi. Ale czytam od rana temat firmy TT - który zakończył się straszną awanturą Administracja - Użytkownik, jednak najbardziej istotny jest fakt, że sprawy ze sprzedawcą (zarejestrowana firma handlowa o pewnej renomie) nie można było załatwić kulturalnie i rozwiązywał je sąd.

[ Dodano: Pon Cze 09, 2014 13:03 ]
longer86 napisał/a:
jeżeli to właściwy temat to napiszę tylko że z miesiąc czy 2 temu zamawiałem z allegro łożysko mcphersona do R75. Wysłane w dzień zapłaty i na następny było u mnie. Więc ja nie mam złych wrażeń. Pewnie to kwestia tego, że nie wszystko jest na miejscu i dochodzi do sytuacji kiedy zawala inny dostawca... Nikogo nie bronię ani nie usprawiedliwiam.... tak to odbieram


Jest chyba założony temat, gdzie możesz umieścić nick na allegro tego kogoś kto okazał się uczciwy i pozytywnie Cię zaskoczył.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Czarna lista sprzedawców
kasjopea Offtopic 0 Sob Kwi 28, 2012 17:28
kasjopea
Brak nowych postów Przyklejony: [Offtopic] Czarna lista sprzedawców !! - opinie
Czy przyda się coś takiego?
piter34 Offtopic 421 Pią Gru 20, 2019 23:12
adam665
Brak nowych postów Przyklejony: [Offtopic] Lista polecanych sprzedawców na Allegro
rovero Offtopic 186 Czw Maj 19, 2022 15:57
0L0
Brak nowych postów Wydzielone z tematu "Czarna lista sprzedawców"
dotyczy sporu Gonia konta HarryVip
haszczyc Offtopic 173 Pon Sie 19, 2019 11:32
MaReK
Brak nowych postów warszafka (wycięto z tematu "Zlot a powódź")
Perez Offtopic 64 Pon Maj 31, 2010 23:16
azer



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink