Forum Klubu ROVERki.pl :: [r75] Zmieniarka cyfrowa
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[r75] Zmieniarka cyfrowa
Autor Wiadomość
thorgalxxx 




Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 281
Skąd: Ziębice



Wysłany: Czw Cze 12, 2014 21:25   [r75] Zmieniarka cyfrowa
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witam

Jak w temacie. Czy ktoś posiada cyfrową działającą zmieniarkę i może ją naprawdę polecić?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Cze 12, 2014 21:25   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pią Cze 13, 2014 09:00   

miał taką chyba xRonx i działała dobrze
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
thorgalxxx 




Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 281
Skąd: Ziębice



Wysłany: Pią Cze 13, 2014 21:39   

Wiem że działa. Chodzi mi o konkretna firmę.
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Sob Cze 14, 2014 04:28   

Chodzi o zmieniarke mp3?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Sob Cze 14, 2014 10:31   

Ja mam emulator zmieniarki mp3, jak masz pytania pisz na PW
 
 
 
thorgalxxx 




Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 281
Skąd: Ziębice



Wysłany: Sob Cze 14, 2014 15:06   

rafalmis1 napisał/a:
Chodzi o zmieniarke mp3?


Tak dokładnie.
 
 
komarek 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 785
Skąd: Koszalin

Rover 75

Wysłany: Sob Cze 14, 2014 15:19   

Punx, na forum chodzi o to, żeby inni też się dowiedzieli - może napisz kilka zdań w temacie
_________________
R400 -> R75
 
 
thorgalxxx 




Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 281
Skąd: Ziębice



Wysłany: Sob Cze 14, 2014 15:24   

komarek napisał/a:
Punx, na forum chodzi o to, żeby inni też się dowiedzieli - może napisz kilka zdań w temacie


Co mam napisać? Pytam czy ktoś posiada u siebie zamontowaną jakikolwiek cyfrowy emulator zmieniarki, jakiejkolwiek firmy którą może polecić. Chodzi o jakość dźwięku, czy nie ma zakłóceń z silnika lub innych urządzeń zamontowanych w Roverku.
Najlepiej oceniana przez wszystkich na necie jest zmieniarka Xcarlink z dość wysoką ceną 327zł. Następnie Yatour za 260 na który parę osób narzeka i Nvox 230 o którym jest mało.

Radio w moim R to Symphony.

Nie zwróciłem uwagi, że to do kolegi Punx
 
 
komarek 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 785
Skąd: Koszalin

Rover 75

Wysłany: Sob Cze 14, 2014 16:48   

thorgalxxx, mi chodziło tylko o to, żeby wszystkie informacje podawać w temacie, a nie w PW poza ogólnodostępnymi tematami - i to wszystko
_________________
R400 -> R75
 
 
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Czw Cze 19, 2014 19:44   

Ok, niech będzie napisze to kolejny raz. Choć na 101% jestem przekonany, że już o tym co najmniej jeden raz pisałem na forum, to jakoś nie mogę znaleźć tamtych wątków. A zatem do dzieła:

Ja emulator zmieniarki (mp3) mam od ponad 3,5 roku, mam coś podobnego do tego co na obrazku poniżej, tylko wtyczkę mam pasującą do R75. Kiedy kupowałem nie było innych do wyboru, (poza 1 szt SONY za 999pln), o ile pamiętam to mój model kosztował 399pln + koszta wysyłki.

Po ponad 3 latach użytkowania mogę powiedzieć że jestem zadowolony, jednak początki były dość przykre. Po wywaleniu zwykłej zmieniarki i wstawieniu w jej miejsce emu mp3 miałem kilka poranków z rozładowanym aku - jak się okazało powodem było to że po zamknięciu auta i uzbrojeniu alarmu sprzęt audio (duża navi, moduł tv, GPS MKII w bagażniku, radio) nie wyłączał się i cały czas ciągnął prąd. Pomogło podłączenie zasilania od zmieniarki bezpośrednio pod plus od stacyjki. Potem miałem dziwne akcje związane z tym że kilka razy po wykonaniu ruchu kierownicą (silny skręt) zmieniarka w losowym momencie zawieszała się, nie dało się jej ponownie włączyć bez ponownego odpalania auta, aż w końcu przestała działać ... okazało się że był bardzo słaby styk zasilania wystarczyło go poprawić i w końcu mogłem cieszyć się swoja muzyką. Obecnie wszystko działa niemal bez zarzutu, powiedzmy że na 100 odpaleń auta 3-4 razy zdarzy się że komputer nie widzi zmieniarki - nie da się na nią przełączyć, trzeba zgasić auto i odpalic ponownie. Poza tym jest jeszcze kilka słabych punktów:

1. czas do pierwszego przełączenia z radia na zmieniarkę to ok 8-12 sek., kolejne przełączania są niezauważalne (jak już raz zostanie zmieniarka zainicjowana)
2. nie mam pojęcia wg jakiego klucza są sortowane utwory w 6-ciu katalogach (max 100 utworów w każdym)
3. podłączenie zasilania do plusa po stacyjce daje taki efekt że każde zgaszenie silnika podczas odtwarzania utworów ze zmieniarki, a następnie odpalenie silnika = przełączenie na radio, trzeba manualnie przełączyć na zmieniarkę odczekać ok 10 sek i następuje kontynuacja odtwarzania od ostatnio odgrywanego miejsca. Jest na to sposób, wystarczy przed zgaszeniem silnika wyłączyć radio, zgasić silnik po następnym odpaleniu silnika włączyć radio - efekt taki że od razu włącza sie zmieniarka i ustawia na ostatnio odtwarzany utwór
4. odtwarza tylko mp3 (cbr oraz VBR) i chyba wma, odtwarza ogg (o ile użyty jest kodek mp3)
5. jak się ustawi RANDOMIZE i kliknie next/prev (czy to z poziomu radia czy kierownicy) to opcja randomize znika i są już odtwarzane utwory wg kolejności, być może tak samo działa oryginalna zmieniarka nie miałem przyjemności nigdy sprawdzić.
6. domyślnie opcja czytania tagów jest wyłączona, jednak jej włączenie powoduje kaszankę graficzną na dużej navi po wejściu w TUNE, lepiej jej nie włączać
7. czasami jak się za szybko naparza next/prev to się zmieniarka gubi w numeracji i mimo iż napisane że odtwarza np 35 utwór to w rzeczywistości jest to inny numer :)
8. po włączeniu zmieniarki w czasie jej "inicjacji" (8-12 sek) jak się zacznie przełączać np. nr folderów to zmieniarka głupieje, należy być cierpliwym

Zalety:

1. sterowanie z poziomu kierownicy jest jak najbardziej zgodne z oryginalną zmieniarką.
2. bardzo małe gabaryty
3. obsługa pendrive i kart SD/SDHX
4. 6 x 100 (albo 99 juz nie pamiętam) utworów
5. ja miałem dograne do każdego foldru taki mp3: "otwieram folder N" gdzie N jest od 1 do 6 i zawsze odtwarzało się to jako pierwsze ale po zmianie karty na pendrive już z tego nie korzystam :)

Zalet ilościowo mniej niż potencjalnych wad ale WARTO używać tego urządzenia zamiast oryginalnej cegły!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] zmieniarka cyfrowa
kdamian1996 Rover serii 75, MG ZT 1 Sob Maj 20, 2023 22:34
tomi_zog
Brak nowych postów [R75] Zmieniarka CD
Kamil96 Rover serii 75, MG ZT 7 Sob Sie 15, 2015 15:25
Kamil96
Brak nowych postów [MG ZT] Zmieniarka CD
j0zek Rover serii 75, MG ZT 7 Pon Lis 24, 2014 00:03
PD
Brak nowych postów [R75] Zmieniarka
krucha91 Rover serii 75, MG ZT 2 Czw Maj 15, 2014 21:19
krucha91
Brak nowych postów [R 75] Problem ze zmieniarką
Padzer Rover serii 75, MG ZT 1 Pią Lip 10, 2015 21:52
sknerko



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink