Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Opis złącza przekaźników wentylatora chłodnicy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Opis złącza przekaźników wentylatora chłodnicy
Autor Wiadomość
krzysiek_551166 



Dołączył: 08 Cze 2014
Posty: 17



Wysłany: Wto Cze 24, 2014 22:52   [R75] Opis złącza przekaźników wentylatora chłodnicy
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2001

Witam , mam problem, otóż wymieniłem dziś wentylator chłodnicy wg porady na ten z Vectry B, wszystko ok działa bez problemu i z samym montażem także nie było problemu ale, najprawdopodobniej źle podłączyłem biegi, bo na pierwszym biegu pracuje szybko a na drugim wolniej, pomyliłem przewody na których jest rezystor, po prostu etraz mam tak ze pierwszy bieg jest bez rezystora a na drugim biegu jest rezystor. Moje pytanie brzmi czy mogę zmienić sterowanie przekaźnikami ? Do puszki z przekaźnikami wchodzą 3 przewody (niebieski, żółty i szary) który oodpowiada za który bieg ? i czy mogę wtedy np. na kostce przy nadkolu zamienić przewód sterowniczy z biegu pierwszego i drugiego ? chodzi mi o to żeby już nie rozbierać pół auta :\
Czy np. jeśli pierwszy bieg i sterowanie przekaźnikiem odbywa się poprzez przewod niebieski a bieg drugi i jego przekaźnik jest sterowany przez żółty, to czy po zamianie tych przewodów powinno działać prawidłowo ?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Cze 24, 2014 22:52   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10894
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sro Cze 25, 2014 01:02   

Jakbyś zerknal w schemat byłoby latwiej. jeden z tych przewodów jest wspólny dla obu biegów, musisz zamienić dwa pozostałe. Masz przedłifta, czy po? Jak przedlifta to lepiej zamien te kabelki przy silniku wentylatora. Nie będziesz musiał ściągać zderzaka, tylko grilla a unikniesz pomyłki jak będziesz coś naprawiać w przyszłości.
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
krzysiek_551166 



Dołączył: 08 Cze 2014
Posty: 17



Wysłany: Sro Cze 25, 2014 08:11   

Tylko ze mnie chodzi o przewody sterownicze sterujace przekaznikami przy wentylatorze, np niebieski steruje przekaznikiem od 1 biegu, zolty steruje przekaznikiem dla2 biegu a szary steruje przekaznikiem 3 biegu i pytanie czy jesli zamienie niebieski z zoltym to rowniez zamieni sie miejscami bieg 2 z 1 i wtedy w moim przypadku bedzie pracowac poprawnie bo ja mam rezystor teraz na 2 biegu zamiast na 1

Ponizej odreczny schemat jak mam teraz a jak chce zrobic tylko ze zmiany kolorow przewodow sterujacych zrobilbym na wtyczce kolo nadkola gdyz tam jest lepszy dostep i polaczyl dodatkowo 3 bieg z 2 chyba ze nie jest to potrzebne, bo nie wiem teraz czy gdy zalacza sie 3 bieg to pozostale 2 sie wylaczaja czy wszystkie biegi są załączone ? razem z tym 3 ?
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10894
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sro Cze 25, 2014 10:39   

Powinno to tak zadziałać. Przekaźniki są tam sterowane niezależnie. a masa idzie prosto do tego grubego przewodu od silnika. Co do trzeciego biegu, to on podaje ddatkową masę i w Twoim przypadku nic nie zmieni w pracy silnika.

Ale podtrzymuję swoje zdanie, że bardziej prawidłowo byłoby zamienić te kable za przekaźnikiem.
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
krzysiek_551166 



Dołączył: 08 Cze 2014
Posty: 17



Wysłany: Sro Cze 25, 2014 10:46   

Wiem tylko ze nie mam gdzie to zrobic a nie dostane sie do przekaznikow bez zrzucania zderzaka:/ chyba ze sie myle
A z tym 3 biegiem to chodzi mi o to czy ecu podaje +12 na wszystkie 3 przekazniki czy tylko na 3 przekaznik?
Np bieg 1- przekaznik pierwszy zal.
Bieg 2 - przekaznik 1i 2 zalaczony
Bieg 3 - przekazniki 1,2,3 zalaczone ?? ??
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10894
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sro Cze 25, 2014 11:40   

nie musisz się dostawać do przekaźników, tylko do rezystora, który zamontowałeś. Chyba, ze go zamontowałeś w skrzynce z przekaźnikami, to i tak lepiej się tam dostań zanim Ci się wszystko stopi.
Trzeba zamienić ten kabelek, który dochodzi do rezystora, z tym, który idzie prosto do silnika i już.

Teoria wygląda tak:
1bieg- 1przekaźnik załączony
2 bieg- 2 przekaźnik załączony (1może zostać załączony, acz nie musi i jest to niepotrzebne)
3 bieg 3 przekaźnik załączony, ale któryś z pierwszych dwóch musi zostać załączony również, więc byc może wszystkie 3
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
krzysiek_551166 



Dołączył: 08 Cze 2014
Posty: 17



Wysłany: Sro Cze 25, 2014 12:07   

Nie, rezystor jest zabudowany za wentylatorem tak zeby dmuchal na niego tylko musze zobaczyc czy da rade tam dojsc przez grill jak nie to bede musial zamienic na sterowniczych przewodach przy wtyczce kolo nadkola i zapisac gdzies modyfikacje tak na przyszlosc
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10894
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sro Cze 25, 2014 15:40   

spokojnie da się przez gril, chyba, że zamontowałeś sobie jakieś gęste śmigło.
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
krzysiek_551166 



Dołączył: 08 Cze 2014
Posty: 17



Wysłany: Czw Cze 26, 2014 12:31   

Miałeś racje, niestety przekaźniki są ze sobą powiązane i działają zaleznie od siebie, zmiana przewodów sterowniczych nic nie dała, znalazłem przewód w którym jest +12 (sterowniczy) po załączeniu klimy ale działał tylko z jednym sterowniczym. Zmieniłem kolejność przewodów w puszce z przekaźnikami tak jak proponowales i jest ok wszystko działa prawidłowo. Zamieniłem przewód biegu 1 z przewodem biegu 2, tych które już idą do silnika, dzialaja oba biegi prawidlowo

[ Dodano: Czw Cze 26, 2014 12:31 ]
Panowie powiedzcie mi jak sprawdzic drugi bieg wentylatora, bez rozbierania auta, idzie jakos wymusic?
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10894
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Czw Cze 26, 2014 17:27   

podłączyć pod komputer. inaczej domowym sposobem nie wymusisz, chyba, że chce Ci się go grzać.
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Śmigło wentylatora chłodnicy
kamil652 Rover serii 75, MG ZT 6 Nie Lis 21, 2010 13:51
Dziadek
Brak nowych postów [R75] Numery wentylatora chłodnicy
Czewski Rover serii 75, MG ZT 3 Czw Lip 26, 2018 19:39
Czewski
Brak nowych postów [R75] Biegi wentylatora chłodnicy
Pawel84 Rover serii 75, MG ZT 13 Sro Cze 08, 2011 18:50
arkady
Brak nowych postów [R75] Śmigło wentylatora chłodnicy.
dorotamax1 Rover serii 75, MG ZT 2 Wto Lip 17, 2018 20:43
dorotamax1
Brak nowych postów [R75] Śmigło wentylatora chłodnicy
krist Rover serii 75, MG ZT 3 Wto Lut 23, 2010 22:11
krist



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink