Forum Klubu ROVERki.pl :: [620 Sdi 1996r.] Czy to padająca turbina?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[620 Sdi 1996r.] Czy to padająca turbina?
Autor Wiadomość
prezes_glogow 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Mar 2011
Posty: 27
Skąd: Wrocław / Głogów



Wysłany: Sro Paź 26, 2011 13:45   [620 Sdi 1996r.] Czy to padająca turbina?
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1996

Witam.
Ostatnio borykam się z dość dziwnym problemem - mianowicie coś zaczęło brzęczeć w aucie początkowo na wyższych obrotach, teraz brzęczy cały czas. Początkowo pomyślałem, że może to łożysko w którymś z kół, jednak dźwięk ten słychać również na postoju, co wyklucza również, że to może być sprzęgło. Więc pomyślałem, mże to może być turbina, lecz kiedy ściągnąłem te gumowe rury które do niej doprowadzają nie były jakoś mocno zabrudzone olejem, jak tez wirnik nie miał wielkich luzów. Bardziej zaniepokoiło mnie to, że po odpaleniu samochodu zobaczyłem dym, który dobywał się, wydaje mi się, że z okolic własnie turbiny, nie żeby były to jakieś duże ilości tego dymu, po przegazowaniu auta na postoju wcale się jego ilość nie zwiększała, więc gdzies musi być jakaś nieszczelność.
I tu pojawia się moja kolejna wątpliwość, bo podejrzewam, że po prostu gdzieś jest pęknięty ten gumowy wąż, ale czy to by z kolei tłumaczyło te dziwne dźwięki?
Postaram sie w najbliższym czasie może wrzucić nagranie dźwiękowe i filmik, jak to wszystko wygląda.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Paź 26, 2011 13:45   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
empe 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Lis 2010
Posty: 110
Skąd: Kalisz



Wysłany: Sro Paź 26, 2011 18:08   

Może się wydech rozpadł a nie turbo? ;)
Ten dźwięk zmienia się wraz ze wzrostem obrotów silnika?
 
 
prezes_glogow 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Mar 2011
Posty: 27
Skąd: Wrocław / Głogów



Wysłany: Sro Paź 26, 2011 19:53   

Tak, zmienia się, dźwięk jest taki jakby jakieś łożysko padało.
 
 
empe 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Lis 2010
Posty: 110
Skąd: Kalisz



Wysłany: Sro Paź 26, 2011 20:01   

Zajrzyj do osprzętu: alternator, pompa wspomagania z pompą wody, kompresor klimy... czyli wszystko co napędza pasek wieloklinowy. Zdejmij pasek, odpal na chwilę auto i jak przestanie hałasować to już wiesz gdzie szukać.
Rolka napinacza też może hałasować a sam napinacz jak dostanie luzu to pewnie też :D
 
 
prezes_glogow 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Mar 2011
Posty: 27
Skąd: Wrocław / Głogów



Wysłany: Sro Paź 26, 2011 20:09   

No własnie wiem... Na szczęście nie z autopsji, tylko z forum, chociaż pasek wymieniałem jakieś 3kkm temu. Dobra, dzięki za radę, jutro to obadam bo dzisiaj już trochę ciemno a pod blokiem kiepsko ze światłem :D
 
 
mmaarreecckkii 



Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 39



Wysłany: Pon Lip 07, 2014 18:40   

U mnie też ostatnio słychać takie jakby świszczenie, zależne jest od biegu i obrotów. Czym wyższy bieg słychać swiszczenie przy niższych obrotach 1bieg ok 3200, 5bieg ok 2200 i słyszalne jest tylko przy przyspieszaniu, na luzie zbytnio nic nie słychać. Zauważyłem też kończące się złącze elastyczne czy one może być przyczyna tego świstu?
 
 
kataklysm 



Dołączył: 02 Mar 2014
Posty: 47



Wysłany: Sob Lip 12, 2014 03:01   

mmaarreecckkii napisał/a:
U mnie też ostatnio słychać takie jakby świszczenie, zależne jest od biegu i obrotów. Czym wyższy bieg słychać swiszczenie przy niższych obrotach 1bieg ok 3200, 5bieg ok 2200 i słyszalne jest tylko przy przyspieszaniu, na luzie zbytnio nic nie słychać. Zauważyłem też kończące się złącze elastyczne czy one może być przyczyna tego świstu?


Sprawdź rury od turbo mnie zaczęło tak świszczeć jak jedna z rur miała nieszczelność a dokładnie opaska mocująca się poluzowała było widać od razu bo puszczała olej na silnik. W moim przypadku wystarczyło oczyścić ekstrakcyjną i dokręcić a problem zniknął :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Honda Accord] Padająca turbina?
maciej1 Rover serii 600, Honda Accord 7 Czw Mar 08, 2012 18:41
93karol
Brak nowych postów [R620] Czy w sdi jest turbina? czy z turbiną to już inny?
Arthurro Rover serii 600, Honda Accord 5 Pią Lip 20, 2007 16:23
Arthurro
Brak nowych postów [620ti 1996r.] Jakie przeguby wewnętrzne?
Phillippe Rover serii 600, Honda Accord 3 Pią Maj 24, 2013 21:35
Marrkus
Brak nowych postów [Rover 620SDi 1996r] kontrolka od oleju
lysy22 Rover serii 600, Honda Accord 6 Pon Maj 23, 2011 15:16
mmateeusz
Brak nowych postów [R618, 1996r] Podświetlenie pokręteł - zapytanie
G4JOS Rover serii 600, Honda Accord 19 Pią Maj 17, 2013 20:33
cayose



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink