Forum Klubu ROVERki.pl :: [Mg Zr 160 ] Pomoze ktos w ocenie?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Mg Zr 160 ] Pomoze ktos w ocenie?
Autor Wiadomość
DoItAgain 



Dołączył: 25 Lip 2014
Posty: 3



Wysłany: Pią Lip 25, 2014 13:40   [Mg Zr 160 ] Pomoze ktos w ocenie?

Witam , jako ze chce kupic MG ZR 160 a kompletnie sie na nch nie znam, prosze o pomoc, czy ktos zna tego rovera ,czy ktos z forum go ogladal? Czy widac na fotkach jakies niejasnosci?
Z gory dziekuje za pomoc
MG ZR KONIN

[ Dodano: Pią Lip 25, 2014 13:40 ]
up podpowie ktos cos?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lip 25, 2014 13:40   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
j0zek 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 1000
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pią Lip 25, 2014 21:11   

Zdjęcia zewnątrz na tyle niewyraźne, że mankamentów ewentualnych nie widać.
Na moje cena zbyt wysoka.
Ufajdana trochę głowica i zbiornik od płynu chłodniczego.
Musiałbys podjechać obejrzeć silnik i jak pracuje, czy nie ma wycieku oraz majonezu w zbiorniku od płynu chłodniczego.
Foteli z alcantara nie widziałem jeszcze w ZR
 
 
DoItAgain 



Dołączył: 25 Lip 2014
Posty: 3



Wysłany: Sob Lip 26, 2014 22:31   

Jutro chyba jade zobaczyc ,czyli co ze obszywane fotele moga byc? Wogole jakie macie opinie o 160? Bo ja chce sie zamienic za a3 2000 rok w dieslu 90 km wlasnie na zr 160 i nie wiem czy dobrze robie
 
 
Lysack 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 28 Sie 2013
Posty: 171
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Sob Lip 26, 2014 23:49   

Musisz sam sobie odpowiedzieć na to pytanie :D jeśli lubisz dbać o auto i zależy Ci na frajdzie z jazdy, to dobrze robisz. Jeśli jednak wolisz spokój na zasadzie "lać i jeździć" aby tylko bez zmartwień dotoczyć się z punktu a do b, to lepiej zostać przy tym co masz :)

W Roverze myślę, że zastaniesz odrobinę niższą jakość wykończenia (trzeszczące plastiki), ale i tak znacznie wyższą niż choćby we włoskich czy francuskich markach :) Za to solidna moc, dobra skrzynia biegów, wygodne fotele i dość bogate wyposażenie powinny wynagrodzić mankamenty. No i Rover jest wrażliwy na regularne wymiany elementów eksploatacyjnych i płynów. Lepiej przygotować się na dokładniejszy nadzór nad tym, jak i nad stanem oleju czy płynu chłodniczego.

Dla mnie otwarcie maski przynajmniej 2 razy w tygodniu to już nawyk, choć za każdym razem tylko spojrzę czy nie ma jakichś wycieków czy ubytków - nie chciałbym jeździć z jakąkolwiek usterką. W drugim aucie (astra f) natomiast nie zaglądałem pod maskę już chyba z 3 miesiące - jak będzie mało oleju czy płynu to czujniki pokażą odpowiednią informację ;) W audi pewnie masz teraz tak samo jak ja w oplu :) Mimo to Roverka uwielbiam i będzie miał u mnie dożywocie :D To jest właśnie auto z duszą :)
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Nie Lip 27, 2014 10:18   

DoItAgain napisał/a:
czyli co ze obszywane fotele moga byc?

Są to oryginalne, ale bardzo rzadko spotykane.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
DoItAgain 



Dołączył: 25 Lip 2014
Posty: 3



Wysłany: Nie Lip 27, 2014 18:56   

Wiec tak , bylem widzialem auto , przedni zderzak malowany , na tylnej klapie brak emblematu Zr,przy wlewie ognisko rdzy,srodkek zaniedbany , skay czy tam skora poobcierana w jednym miejscu przetarta
Slinik zapocony w okolicach vvc slady oleju ,obudowa glowicy poklejona uszczelniaczem .Majonezu na nakrętkach nie widzialem ale olej niedawno wymieniany.
Wlasciciel pokretny, auto niby prywatne zony w ciazy z tym ze ze zona płaska .Twierdzil ze auto jego,ze ma je dwa lata ,potem ze rok ,pozniej ze ojciec ma komis, mojego auta nei chial nawet ogladac , chcial brac w ciemno bo stwierdzil ze i tak sprzeda jakby bylo cos nie tak.
Ogolnie auto wyglada na zaniedbane , sporo pracy w czyszczenie srodka , no i ten silnik zapocony i poklejony .
Ogolnie bardzo brudny.
Nie widzialem innych moze przy nakladzie pracy i perełka ,znawca moze i by z nim cos zrobil
Dziekuje za pomoc wszystkim
 
 
j0zek 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 1000
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pon Lip 28, 2014 20:47   

No i widzisz, takich z daleka unikać, mógł dodać, że wujek prowadzi blacharstwo samochodowe..

Co do wypowiedzi kolegi Lysack, nie do końca się zgodzę z tym, że skrzynia jest bardzo dobra - może wyjątkowo masz w bardzo dobrej kondycji i nic się nie dzieje, ale zdarza się że pojawiają się zacinki, czy ciężko wchodzi 1 i wsteczny bieg. Odnośnie foteli ich wygoda to chyba podczas pokonywania zakrętów przy większej prędkości, bo same w sobie są dość twarde i jeżdżenie w dłuższych trasach - już nawet te 100km potrafią boleć plecy i komfortu nie ma praktycznie wcale, ale do jazdy po mieście są ok no i przy założeniu "sportowej" jazdy też się sprawdzają.

Odnośnie Audi - to super wykończonymi materiałami to też on nie jest:) Tu nawet bym zaryzykował stwierdzenie, że jest podobnie jak w MG...
Tylko, że w audi dużo płacisz za znaczek - tak jak za Apple :)
 
 
Lysack 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 28 Sie 2013
Posty: 171
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Pon Lip 28, 2014 21:37   

j0zek, to fakt, zdarza się, że ciężej wejdzie jedynka czy wsteczny, ale z kolei z perspektywy użytkownika jest dla mnie o wiele wygodniejsza niż w fiatach czy autach z koncernu vag. Głównie dzięki braku konieczności zamaszystego machania lewarkiem, czy dzięki ogólnej szybkości działania :)

Co do foteli to kanapy z 200-tki są faktycznie niewygodne, ale już w ZR powinno być lepiej. Nie wiem, bo nie jeździłem (więc się wypowiem ;)) , ale u mnie są dobrze wyprofilowane i dalsze podróże znoszę znacznie lepiej niż w jakimkolwiek innym aucie, które do tej pory miałem (oprócz toyoty mr2 - tam nie czuło się, że się siedzi). Byłem przekonany, że moim fotelom bliżej do tych z ZRa niż ze standardowej dwusetki.
 
 
j0zek 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 1000
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pon Lip 28, 2014 22:01   

Odnośnie machania zgodzę się, bieg szybko wchodzi i nie przesuwa się jak w labiryncie tylko przeskakuje jakby na "skosach" miał zaokrąglenia :D i prawie jak po łuku przechodzi:D

No fotele niestety tylko ładnie wyglądają i dobrze trzymają na zakrętach, ale komfort bardzo słaby. Wzrost raczej tu nie gra roli, po prostu za twardo mi w nim jest.
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Wto Lip 29, 2014 00:04   

j0zek, a dobrze masz te fotele ustawione? Jeszcze w żadnym aucie (flota firmowa jest bogata w marki) nie czułem się tak wygodnie jak w swoim ZR'ze. Nawet Cheeroke nie dał rady - tylko, że wyżej się siedzi ale to zawsze wychodzi na plus i pewnie stąd taki boom na SUV'y
Twardość fotela w ZR'ach wg mnie odpowiednia, podtrzymanie lędźwi bardzo dobre szczególnie, że jest pokrętło od regulacji tegoż obszaru. I jak potrafię wypunktować autko w wadach, tak do foteli i kierownicy nie mogę się przyczepić.
Może masz już gąbkę rozjechaną i siedzisz na samym stelażu? Warto ją podkleić. Jakiś czas temu się tym zająłem i jest super.

Co do skrzyni to w PG1 i R65 wsteczny zawsze haczy i lubi chrupnąć. Wtedy wystarczy nacisnąć ponownie sprzęgło i wchodzi już leciutko. Pewnie jakaś wada konstrukcyjna w niczym nie przeszkadzająca.

DoItAgain, nie zrażaj się - szukaj dalej. Na allegro widziałem polifta za 18k. :o Wygląda okazale....
 
 
j0zek 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 1000
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Wto Lip 29, 2014 13:09   

Nope, sam nie wiem kurde.. pokrętło od lędźwi mam na maxa wykręcone - w sensie wystaje z fotela, jak zamykam to troche mnie krzyż boli. Ogólnie po dłuższej trasie mam troche obolałe plecy i kark.
 
 
bialy114 



Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 12



Wysłany: Nie Sie 03, 2014 19:40   

NoPE napisał/a:
Na allegro widziałem polifta za 18k. :o Wygląda okazale....


Cena nie jest z innej galaktyki czasem ? ;)
 
 
Pawkaz 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Nie Sie 03, 2014 20:07   

bialy114 napisał/a:
Cena nie jest z innej galaktyki czasem ?

Sam zobacz :
http://otomoto.pl/mg-zr-1...-C33925209.html
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
krakers2207 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Lut 2014
Posty: 64



Wysłany: Nie Sie 03, 2014 20:34   

Nie wydaje wam się, że ten przebieg jest mocno przekłamany, spójrzcie jaka kierownica jest przytarta, nie mówiąc o boku fotela. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że po 50 000 już byłyby widoczne takie ślady eksploatacji.
 
 
bialy114 



Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 12



Wysłany: Nie Sie 03, 2014 20:58   

Nie - no ogłoszenie to jak widziałem w dniu jego publikacji ;)
Tyle tylko, że straciłem rachubę czy to cena uczciwa, czy mocno przesadzona.
Za połowę tego j0zek chciał oddać swojego.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75]-ktoś pomoże lub zna?
grulek Chcę kupić ROVERka 20 Pon Mar 21, 2016 13:39
sknerko
Brak nowych postów [mg f]prosba o pomoc w ocenie
Stivenh Chcę kupić ROVERka 0 Wto Paź 11, 2011 20:51
Gość
Brak nowych postów [MG ZR 160] Proszę o pomoc w ocenie.
Kacperroone Chcę kupić ROVERka 48 Sro Paź 19, 2011 11:26
bociannielot
Brak nowych postów [MG ZS] Prośba o pomoc w ocenie.
gator303 Chcę kupić ROVERka 5 Wto Paź 14, 2014 15:35
bociannielot
Brak nowych postów Proszę o pomoc w ocenie r75
gigias Chcę kupić ROVERka 4 Sob Sie 28, 2010 12:04
gigias



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink