Forum Klubu ROVERki.pl :: Chęć zakupu MG Zr
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Chęć zakupu MG Zr
Autor Wiadomość
Wojtass 



Dołączył: 29 Sie 2014
Posty: 1



  Wysłany: Pią Sie 29, 2014 00:47   Chęć zakupu MG Zr

Witam wszystkich fanów marki Rover i Mg :mrgreen: planuje zakupić wspaniały pojazd jakim jest MG ZR , spodobał mi się od razu , jak chyba każdemu kto je posiada :grin: . Ale mam kilka pytań , który silnik jest najlepszy do tego modelu ? , jak z jego awaryjnością ? , jak zachowuje się (i czy jest trwałe :-) ) zawieszenie , jak z dostępnością części ? bo nasłuchałem się już mnóstwa rzeczy np : nie kupuj tego , nie dość że nigdzie nie znajdziesz części to jak Ci się uda to się nie wypłacisz. Jak wygląda codzienna eksploatacja i czy tolerują tzw podtlenek LPG :mrgreen: , ponieważ moja kieszeń nie jest za gruba i po pewnym czasie zmuszony będę założenie takiej instalacji . Oczywiście jeśli polecicie Diesela to nie mam nic przeciwko temu ;-) . Czy zdażają się poważne usterki , a jeśli są to jakie ? i ile wychodzi ubezpieczenie tego oto pojazdu .

Pozdrawiam wszystkich miłośników :D
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Sie 29, 2014 00:47   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Adrian 
Moderator



Pomógł: 227 razy
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 2726
Skąd: Ząbki

Rover 400

Wysłany: Pią Sie 29, 2014 08:45   

Zadaj sobie odrobinę trudu i przeszukaj ten dział. Średnio raz na dwa tygodnie (albo i częściej) ktoś zadaje identyczne pytania. ;)
 
 
 
Lysack 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 28 Sie 2013
Posty: 171
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Pią Sie 29, 2014 09:16   

Cześć,

Może nie uda mi się odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania, ale co nieco już wiem w temacie ;)

Jeśli chodzi o silnik to brałbym najmocniejszy - silniki benzynowe różnią się między sobą tylko pojemnością. Spalanie jest mocno zbliżone we wszystkich, a jednak komfort jazdy z większą ilością koni pod maską jest wyższy. Wg mnie 1.8 16v jest całkiem oszczędny - mi ciężko przekroczyć 10l w mieście, a w trasie potrafię zejść do 5,5l. Co do diesla ciężko mi się wypowiedzieć - użytkownicy sobie chwalą, ja jednak jestem zwolennikiem benzyny w tego typu autach :)

Gazowanie silniki serii K znoszą całkiem nieźle, pod warunkiem dobrej jakości instalacji i umiejętnego montażu. Silniki te są dość wrażliwe na nieprawidłowe parametry, więc wszelkie awarie trzeba usuwać na bieżąco.

Jeśli chodzi o ceny części to są porównywalne z większością innych dostępnych na rynku samochodów w podobnej klasie. Może nawet trochę tańsze, a przynajmniej ja nigdy się negatywnie nie zdziwiłem. Za to udało mi się kupić kilka części, gdzie byłem pozytywnie zaskoczony ceną.

Z najpoważniejszych usterek w silnikach benzynowych jest HGF, czyli uszczelka pod głowicą. Awaria spowodowana jest najczęściej nieprawidłowym działaniem elementów układu chłodzenia lub nieprawidłowym użytkowaniem. Na zimnym silniku najlepiej nie przekraczać 3 tys. obrotów. Trzeba też na bieżąco kontrolować stan płynu chłodniczego i oleju. Ja przynajmniej raz w tygodniu zaglądam kontrolnie pod maskę.
Koszt dobrego wykonania takiej naprawy to około 1500zł. Przed zakupem koniecznie trzeba zwracać na to uwagę, a w przypadku nawet drobnych objawów masz pole do negocjacji ceny. Osobiście wolałbym kupić auto z HGF i wykonać taką naprawę na własną rękę, niż kupić już po naprawie u domorosłego mechanika, który wymienił uszczelkę na czuja. Wystarczy zostawić stare śruby albo zastosować silikon w niektórych miejscach, a problem po niedługim czasie wróci.

Ubezpieczenie zależy od Twoich zniżek. Jeśli nie masz żadnych, a do tego jesteś młody (poniżej 25-26 lat), to możesz wydać na ten cel sporo kasy - nawet blisko 2000zł. Warto wtedy znaleźć jakiegoś doświadczonego kierowcę, którego dopiszesz do ubezpieczenia. Rodzice, dziadkowie... Wtedy liczą się ich zniżki. Ja mam 25 lat i auto zarejestrowane tylko na siebie - płacę nieco ponad 500zł.

Aha, zawieszenie doprowadziłem do porządku (wymiana końcówek drążka, łączników i tego typu drobiazgów) jakieś półtora roku temu i póki co jeździ bez zarzutu. Amortyzatorów ani sprężyn jeszcze nie ruszałem. Prawdopodobnie jeszcze jeżdżę na oryginałach, a na liczniku nieco ponad 140 tysięcy :)
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Pią Sie 29, 2014 09:21   

Wojtass napisał/a:
jak z dostępnością części ?

Łatwa i tania :)

Wojtass napisał/a:
bo nasłuchałem się już mnóstwa rzeczy np : nie kupuj tego , nie dość że nigdzie nie znajdziesz części to jak Ci się uda to się nie wypłacisz.


Bzdury

Wojtass napisał/a:
i ile wychodzi ubezpieczenie tego oto pojazdu .


Włącz sobie jakiś kalkulator internetowy OC i będziesz co do złotówki wiedział. OC jest zależne od wielu czynników, firmy ubezpieczeniowej itp.

Na więcej nie odpowiem, nigdy nie użytkowałem dłużej ZR, jedynie częsci sprzedaje :P
Ale jak to większość Roverków/MG'ków, są to spoko autka, ważne by nie kupić trupa, który zniechęci Cię do marki.
 
 
markoxpolo 



Dołączył: 29 Sie 2014
Posty: 1



Wysłany: Pią Sie 29, 2014 11:19   

Tutaj znajdziesz info na temat ubezpieczeń: http://www.fuko.pl/ubezpieczenia/oc-i-ac
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Sob Sie 30, 2014 20:44   

chcesz mk1 czy polifta?

AdaskoC napisał/a:

Wojtass napisał/a:
jak z dostępnością części ?

Łatwa i tania

Eghem....
_________________
Jak Kolonko, mówię jak jest.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Rover 45] Chęc kupna po lifcie
luk7 Chcę kupić ROVERka 4 Nie Mar 09, 2014 08:41
szylozbi
Brak nowych postów Rover 75 do zakupu
Cayar Chcę kupić ROVERka 3 Nie Mar 03, 2019 14:18
flapjck1
Brak nowych postów czy wart zakupu R 75
pioracz Chcę kupić ROVERka 1 Nie Mar 28, 2010 22:27
krzychu.b
Brak nowych postów [MG ZS] Rada dotycząca zakupu
frozen Chcę kupić ROVERka 6 Sro Lip 03, 2013 01:03
frozen
Brak nowych postów [R620 Si 97] Planowanie zakupu
bluecard88 Chcę kupić ROVERka 5 Pon Lis 14, 2011 16:26
slax



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink