Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Zdalne otwieranie bagażnika z oryginalnego pilota.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Zdalne otwieranie bagażnika z oryginalnego pilota.
Autor Wiadomość
scareface 




Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 404
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

  Wysłany: Sro Wrz 03, 2014 20:47   [R75] Zdalne otwieranie bagażnika z oryginalnego pilota.
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: wszystkie

Witam :)

Panowie chciałbym Wam przedstawić mój pomysł otwierania bagażnika z naszego oryginalnego pilota. Przedstawia się to następująco.

W naszych samochodach podczas wciśnięcia guzika w pilocie np. otwierania, odbiornik w samochodzie odbiera ten sygnał i wysyła impuls 12V na siłownik do otwarcia drzwi, po ponownym wciśnięciu guzika otwierają się nam wszystkie drzwi. Nie mówię tutaj o tych, którzy mają komputerowo bądź nie, poprzestawiane te opcje, że np. jedno wciśnięcie powoduje otwarcie wszystkich drzwi.
W każdym razie ilekroć wciśniemy w pilocie guzik otwarcia drzwi tyle razy sterownik wyśle nam impuls 12V na ich otwarcie. Zamknięcie powoduje impuls o odwrotnej biegunowości.

Siłownik od zamykania klapki wlewu w bagażniku możemy wykorzystać do mojego układu, który zlicza impulsy 12V podane przez centralny zamek i np. na 3 impulsie bądź 2 układ poda sekundowy impuls na zamek bagażnika i ten się otworzy :) Opcja dwóch lub trzech impulsów będzie zmieniana za pomocą zworki w układzie.

Cały układ załącza się w chwili podania mu 1 impulsu z otwarcia drzwi i działa przez 10 sekund/impuls , jeżeli w tym czasie się nie wciśniemy (raz lub dwa razy) guzika to automatycznie się wyłączy i wtedy dopiero kolejny impuls go "obudzi".

Podłączenie wygląda tak:
- +12V bierzemy z czarnego przewodu kostki siłownika od zamykania klapki wlewu,
- -12V bierzemy z masy samochochodu,
- +12V na podtrzymanie układu bierzemy z lampki oświetlającej bagażnik,
- z wyjścia przekaźnika wpinamy się w plusowy kabel idący do zamka bagażnika.

Aby całość działała jak powinna potrzeba nam tylko sprężyn, które wybiją nam klapę do momentu, w którym siłownik sam już ją pociągnie.
Co do sprężyn to już zostały wymierzone i zamówione (dzięki spidi23)

Układ będzie zmontowany prawdopodobnie w tym tygodniu, w zależności od mojego czasu i zaprezentowany w postaci filmu. Jeżeli sprężyny też będą gotowe do końca tygodnia to zaprezentuję całość.


REALIZUJE ZAMOWIENIE NA SPREZYNY!! Proszę o kontakt na email mawox@o2.pl Koszt od 35zl za sztukę w tym jest produkcja, + VAT, wysyłka na koszt kupującego. Jeżeli chcecie to poszukam i skompletuje wszystkie podkładki i tulejki do ich zamocowania jednak to będzie dodatkowy koszt. Musze mieć co najmniej 20 sztuk. Pojedyncze zamówienia są praktycznie nie opłacalne dlatego im więcej tym taniej. 

Cena układu elektronicznego razem opakowaniem i instrukcja to 60zł z wysyłką.
Ostatnio zmieniony przez scareface Nie Lut 12, 2017 00:52, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Wrz 03, 2014 20:47   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Wrz 03, 2014 21:48   

co do sprężyn otwierających bagażnik to można by wykorzystać patent już przez kogoś przemyślany ;)

link auto otwieranie bagażnika

Widać że tu też wprowadzono w życie podobny pomysł otwierania bagażnika wraz z centralnym bo zapalają się kierunki przy otwieraniu
_________________
75 Red Edition
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sro Wrz 03, 2014 21:53   

Odpowiedni moduł komfortu (BCU) potrafi otworzyć klapę z pilota (większość poliftów tak ma).
Wtedy tylko kwestia dorobienia siłowników :)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
sebol11 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 558
Skąd: wwa

Rover 75

Wysłany: Sro Wrz 03, 2014 21:59   

Miałem kiedyś zrobiony taki patent u siebie ale po ok czterech miesiącach zdemontowałem bo mi sprężyny się za bardzo wyrobiły i bagażnik przestał się podnosić.Ja zastosowałem u siebie sprężyny z dwóch pistoletów śrutowych i myślę ,że gdyby nie to ,że były to stare sprzęty patent działał by do dziś.Jedyne co mi zostało z tamtego systemu to nieoryginalny pilot który zwalnia zamek bagażnika.
 
 
scareface 




Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 404
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Sro Wrz 03, 2014 22:09   

Co do filmiku to tak właśnie myślę to zrobić :) Jeżeli chodzi o zamontowanie sprężyn to inna kwestia bo akurat tutaj trzeba takie zrobić na zamówienie i potem jakoś w łatwy sposób je założyć aby spełniały swoją rolę.
Marek wiem, że są odpowiednie moduły, wiem też że w niektórych R75 po 2004 jest to seryjnie ale teraz zrób mi otwieranie bagażnika z oryginalnego pilota za mniej niż 30 zł :) Mogłem kupić moduł komfort z oddzielnym pilotem ale ja chcę mieć tylko jeden pilot i nic więcej :)
sebol11 możesz się dokładniej określić jak one wyglądały ?
 
 
sebol11 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 558
Skąd: wwa

Rover 75

Wysłany: Sro Wrz 03, 2014 22:16   

Przeszukam linki bo pomysł ściągnąłem kiedyś z forum skody tylko potrzebne były dłuższe sprężyny i właśnie te z pistoletów pod pasowały.Było z tym trochę roboty dlatego drugi raz nie chciało mi się w to bawić i pamiętam ,że nawet później na allegro znalazłem faceta który sprzedawał gotowe amortyzatory klapy ze sprężynami i miałem zmierzyć długość tych sprężyn u siebie i zamówić już gotowe na allegro ale jakoś mi minął zapał.Od tej chwili minęło już ze cztery lata więc myślę ,że teraz takich amorów gotowych jest więcej i na pewno można by coś dopasować.
 
 
scareface 




Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 404
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Sro Wrz 03, 2014 22:21   

Wiec wyliczyłem z kolegą, że sprężyny muszą być
długie na 27cm,
śr. wew. 20mm
śr. zew. 26mm
W sumie już je produkują więc za niedługo się je rzuci na testy :)

Do tego odpowiednie podkładki i mocowanie aby jednak ta sprężyna się trzymała.
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Sro Wrz 03, 2014 22:23   

scareface, A byłbyś w stanie zbudować układ, który np za 3 przyciśnięciem pilota podawał by napięcie 12V jakies 10Watt, przez 10 lub 15 sekund(najlepiej zeby można było ten czas zmieniać, np potencjometrem lub coś, ale nie jest to konieczne)
 
 
scareface 




Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 404
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Sro Wrz 03, 2014 22:34   

AdaskoC, w zasadzie to jest ten sam układ tylko trzeba zaprogramować mikroprocesor aby przekaźnik załączył się na 10 sekund i tyle :)
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Sro Wrz 03, 2014 22:38   

jaki koszt? ogarniesz to :) ? pewnie na początek 2 szt potrzeba mi :)
 
 
scareface 




Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 404
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Sro Wrz 03, 2014 22:44   

AdaskoC, jaki koszt dam Ci znać jutro ok? Pamiętaj, że ten układ zadziała po dostarczeniu impulsów a te będziemy brać z siłownika od klapki :) Czyli raczej układ będzie gdzieś z tyłu chyba, że będziesz puszczał przez cały samochód kable to inna sprawa :) W zasadzie nie wiem do czego ma Ci to służyć :P
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Sro Wrz 03, 2014 22:55   

Dobra, to czekam :) Światła dzienne pod ten układ będzie kolega podłączał. A drugi układ dla mnie, jak wyjdzie z tego coś fajnego to też zamontuje :P

Nawet lepiej jak by było przez jakieś 60sec. te napięcie podawane, a otwarcie drzwi by je wyłączało(najlepiej stopniowo). Ale jak się nie da, to poprostu 15 sec i tyle :)
 
 
paolinio 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 287
Skąd: Polska



Wysłany: Sro Wrz 03, 2014 23:45   

sebol11, masz na mysli takie sprężyny?:http://allegro.pl/podwojna-sprezyna-do-wiatrowki-b2-b3-slavia-lider-i4486791399.html, ja sie nad takimi zastanawiałem właśnie.
_________________
Lubię roverki, jeszcze bardziej rowerki.
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Czw Wrz 04, 2014 03:51   

scareface napisał/a:
Marek wiem, że są odpowiednie moduły, wiem też że w niektórych R75 po 2004 jest to seryjnie ale teraz zrób mi otwieranie bagażnika z oryginalnego pilota za mniej niż 30 zł :) Mogłem kupić moduł komfort z oddzielnym pilotem ale ja chcę mieć tylko jeden pilot i nic więcej :)

Za mniej niż 30 zł to nie wiem. W każdym razie, pilot/y Ci się nie zmieniają. Kupujesz moduł z odpowiednią wersją hardware i software. Następnie sesja na T4 i kopiowanie oryginalnego modułu do "nowego" modułu. Może nie jest najtaniej, ale wszystko fabrycznie bez dokładania dodatkowych wynalazków w instalację, która należy pamiętać, że jest wrażliwa i elektryka może zgłupieć dając całkiem nieoczekiwane efekty ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
titanum2b 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 60
Skąd: Inowrocław



Wysłany: Czw Wrz 04, 2014 06:09   

scareface, a nie myślałeś żeby zamontować siłownik elektryczny??
Np taki http://allegro.pl/silowni...4542100663.html

Pewnie wyszło by to znacznie drożej niż sprężyny i ciężej byłoby to zamontować ale myślisz że dałoby radę??
 
 
scareface 




Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 404
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Czw Wrz 04, 2014 07:36   

MaReK, t4 jest tylko kilka w Polscei trzeba specjalnie jjechać a tutaj masz układ który praktycznie nie ingeruje w komputer bo są zabezpieczenia przeciwko temu. Zawsze byłes przeciwny takim ukladom wiec Cię nigdy nie przekonam:-)
Plusy są takie ze każdy to może mieć za grosze i może sam sobie to zamontować w domu.

titanum2b, kurde drogie to, a i tak musisz zamontować ten układ żeby było otwieranie z tego samego pilota. A założyć juz same sprężyny to kłopotliwe raczej nie jest :-)
 
 
sebol11 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 558
Skąd: wwa

Rover 75

Wysłany: Czw Wrz 04, 2014 08:54   

paolinio napisał/a:
sebol11, masz na mysli takie sprężyny?:http://allegro.pl/podwojna-sprezyna-do-wiatrowki-b2-b3-slavia-lider-i4486791399.html, ja sie nad takimi zastanawiałem właśnie.

Dokładnie coś takiego :)
 
 
scareface 




Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 404
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Czw Wrz 04, 2014 09:37   

Ta sprężyna by była ale średnica wewnętrzna jest za mała i nie najdzie na teleskop

[ Dodano: Czw Wrz 04, 2014 09:37 ]
Musi być jakieś 20mm
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Wrz 04, 2014 10:16   

jak już elektryczne teleskopy to może dało by sie dopasować z BMW 7 ale to przynajmniej 250 złociszy.

Co do sprężyn nie muszą mieć dużej średnicy, tylko wtedy potrzeba krótszej sprężyny i nie zakładać jej na cały teleskop, tylko na sam ten odcinek który chowa się w środku tłoczka, zakładając odpowiednia podkładkę.

mała sprężynka na tłoczku
_________________
75 Red Edition
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Czw Wrz 04, 2014 10:33   

longer86, te krótkie były by leprze, wydaje mi się, że nie trzeba było by tyle siły do zamykania i mniej prawy do wykonania aby je zamontować

[ Dodano: Czw Wrz 04, 2014 10:33 ]
MaReK napisał/a:
Kupujesz moduł z odpowiednią wersją hardware i software.

a dokładnie jaki :?:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Otwieranie bagażnika z pilota
dzieju Rover serii 75, MG ZT 129 Wto Mar 30, 2021 20:15
Arczibald
Brak nowych postów [R75] Otwieranie samochodu z pilota
lkwiatos Rover serii 75, MG ZT 9 Czw Mar 05, 2009 20:15
Lechos
Brak nowych postów [R75] Otwieranie zamka z pilota
jacekmarus Rover serii 75, MG ZT 21 Nie Paź 19, 2008 16:57
MaReK
Brak nowych postów [R75] Otwieranie bagażnika przyciskiem
Koenig Rover serii 75, MG ZT 15 Nie Cze 28, 2015 13:42
prebenny
Brak nowych postów [R75] Zamykanie / otwieranie drzwi z pilota
yoyo_85 Rover serii 75, MG ZT 5 Sro Mar 30, 2011 21:09
apples



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink