Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Zdalne otwieranie bagażnika z oryginalnego pilota.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Zdalne otwieranie bagażnika z oryginalnego pilota.
Autor Wiadomość
borsuk88 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 13 Mar 2013
Posty: 323
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 22, 2014 16:28   

Dzelo23 a powiedz skąd i gdzie kupiles sprężynki? Bo ja nigdzie nie mogę takich znaleźć!
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Paź 22, 2014 16:28   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
dzelo23 




Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Czw Paź 23, 2014 13:32   

Niestety sprężyn też nie mam, zrobione mam tylko otwieranie zamka z pilota.
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
MD 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Wto Sie 11, 2015 18:12   

To ja odkopię temat i zapytam się o ten układ. Bo być może nie doczytałem czegoś w temacie, ale wciąż nie wiem skąd go wyczarować, a chętnie bym takie ustrojstwo kupił/zrobił. :)
_________________
Jam jest MD, władca Dinożaurów
 
 
karolj 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 534



Wysłany: Wto Sie 11, 2015 18:15   

Ludzie na angielskich forach napisali, że taki gadżet tylko im pogiął zawiasy i klapa źle leżała, przez co uszczelka nie uszczelniała dobrze bagażnika i do środka lała się woda.
 
 
dzelo23 




Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Sro Sie 12, 2015 00:09   

:mrgreen: nie wiem jak to czytałeś Md :d
W pierwszym poście masz odp na swoje pytanie. Skontaktuj się z autorem tematu ;)
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
scareface 




Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 404
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Sro Sie 12, 2015 18:17   

Więc i ja się odezwę :)

Zleciłem zamówienie do firmy która produkuje sprężyny, zrobili wszystko tak jak chciałem. Po założeniu zauważyłem, że problem tkwi jednak w moich oryginalnych, jednak starych siłownikach. Efekty był taki, że nie podniosły klapy na tyle wysoko żeby sprężyna zaczęła "pchać". Zamówiłem 3 pary sprężyn i teraz czekam na założenie ich u innych użytkowników czy mają ten sam problem czy u nich działa.

Następny problem, z którym się spotkałem to niestety plastikowe uchwyty na zakończeniach teleskopu.
Moje teleskopy były na tyle słabe, że musiałem założyć na nie tulejkę żeby już na rozwartym siłowniku sprężyna chciała go jak by otworzyć. Podczas montażu wyrwało mi niestety z gwintu na teleskopie ten plastikowy uchwyt mocujący do klapy. Podczas tego incydentu stwierdziłem, że szkoda dalej kombinować i odpuściłem.

Podsumowując.

- Do otwierania bagażnika z pilota obowiązkowy jest mój układ elektroniczny.
- Sprężyny są dostępne na zamówienie ale w przypadku słabych teleskopów i tak nic nie dadzą ponieważ nie dźwigną klapy.

Przeszukując inne teleskopy trafiłem na takie z BMW E39 (dzięki spidi23 ), które mają siłe ponad 500 kN a nasze tylko 300 kN. Jak wrócę do Polski to prawdopodobnie takowe zakupię i sprawdzę jak się one mają do standardowych :)
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Sie 12, 2015 19:01   

Przeglądałem tematy otwierania bagażnika, i zainteresowala mnie hydraulika z bmw 7 ale to troche zabawy i dość duże koszty. Do tego kusilo mnie otwieranie po machnieciu noga pod zderzakiem... Ale do tego potrzebowałbym jakiegoś transpondera działającego w odległości 1-2 m w przystępnej cenie
_________________
75 Red Edition
 
 
Dawidovs 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 362



Wysłany: Czw Sie 13, 2015 08:33   

Tylko to musi u nas działać dwojako:
- machnięcie nogą uruchamia zamek klapy
- coś ją podnosi do góry
Problem stanowi fakt że klapę można by tak było otworzyć nawet po zamknięciu auta pilotem
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Sie 13, 2015 09:52   

Dawidovs napisał/a:
Problem stanowi fakt że klapę można by tak było otworzyć nawet po zamknięciu auta pilotem


właśnie o to chodzi, żeby nie wyciagać pilota/kluczy tylko otworzyć klapę i tutaj potrzebny byłby transponder i czytnik żeby dało sie tak otworzyć tylko będąc z transponderem w poblizu auta, do tego przekaźnik odłączający ten układ po odpaleniu auta
_________________
75 Red Edition
 
 
daniello 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2014
Posty: 147

Rover 400

Wysłany: Czw Sie 13, 2015 12:52   

A ja się podepnę pod temat, bo to trochę też z tym związane. Odkąd kupiłem auto, nie działa mi otwieraśnie bagażnika pilotem (MG ZS, pilot tzw jajko). Ale zauważyłem, że jak nacisnę przycisk bagażnika na pilocie, siedząc w środku auta słyszę jakby pod schowkiem, że coś jednak się dzieje- jakby jakiś włącznik się przełączył- ten sam dźwięk w tym samym miejscu słyszę kiedy otwieram szybę kierowcy- czyli jest tam jakiś główny sterownik. I teraz pytanie- jak wygląda ten mechanizm otwarcia bagażnika, jakieś kable czy coś? Jak się do tego dobrać żeby jednak mi to działało. Za podpowiedzi dzięki
 
 
scareface 




Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 404
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Czw Sie 13, 2015 16:15   

daniello,
Zamek bagażnika ma 3 kable, jeden masowy i dwa plusowe. Musisz sprawdzić który to masa i potem podać napięcie na te dwa kolejne i będziesz wiedział czy zamek działa jak powinien. Ten dźwięk który słyszysz to prawdopodobnie przekaźnik podczas załączenia, można było by sprawdzić czy podaje napięcie a potem czy dochodzi ono do zamka i wtedy masz wszystko sprawdzone.

A teraz ładnie proszę napisać ten sam temat lub podpiąć się pod inny z tym związany bo tutaj piszemy o otwieraniu bagażnika jak jest wszystko inne sprawne. Dziękuje :)
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Wto Sie 18, 2015 22:21   

A ja proszę pisać w odpowiednim dziale kuźwa!
To jest o R75/ZT - daleko mu do ZS, którego porusza Daniello.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
scareface 




Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 404
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Czw Wrz 24, 2015 16:56   

Cześć :)

Dzisiaj uruchomiłem całkowicie otwieranie klapy bagażnika za pomocą seryjnego pilocika :)

Parę postów wyżej pisałem o problemie który dotyczył moich już starych i zużytych teleskopów od klapy. Dzisiaj przyszły do mnie dwa nowe o takie :)

VW Touareg 02-10- teleskop okna klapy

Po delikatnym przerobieniu teleskopów efekt jest w pełni zadowalający :)
Przeróbka polegała na skróceniu gwintu po dwóch stronach na teleskopie i plastikowych końcówek. Na zdjęciu przedstawiam różnicę długości pomiędzy nimi.

Ten od VW jest praktycznie taki sam jak nasz z tą różnicą że ma 550 N a nasze mają 320 N.
cena całego interesu nie jest tania ponieważ :
- moduł 30 zł + wysyłka
- sprężyny 100 zł + wysyłka
- teleskopy można samemu sobie zamówić koszt 69 już z wysyłką

Dla niektórych to nie wiele a dla innych sporo ale biorąc pod uwagę, że sam od początku do końca się tym zajmowałem co zajęło mi sporo czasu to teraz mam z tego satysfakcję a inni również będą mogli się tym cieszyć jeżeli zamontują to w swoim R :)
Cena za moduł i sprężyny się zmieniła bo teraz mieszkam za granicą i ktoś musi mi to składać, wysłać i tracić swój czas a nikt za darmo mi tego nie będzie robił.

Pozdro :)

Ostatnio zmieniony przez MaReK Pią Wrz 25, 2015 00:48, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
adam_26 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 1001
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Czw Wrz 24, 2015 20:07   

Marcin czekamy na film pokaż jak to działa :grin:
 
 
scareface 




Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 404
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Czw Wrz 24, 2015 21:07   

Wstawiony :)
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pią Wrz 25, 2015 01:04   

A co z automatycznym zamykaniem ;) ?
Rozumiem, że nad tym kontroli nie ma? Siła jest zawsze ta sama i przy każdym otwarciu klapa leci do góry zapraszając do środka i pokazując zawartość kufra.

Przy moim systemie pakowania na wakacje, rozwiązanie odpada, bo przy otwarciu klapy musiałbym ją trzymać, żeby mi nie powypadały rzeczy ;) A i tak jak puszczę, to nie zatrzymam tego ustrojstwa w pozycji lekko otwartej/uchylonej?

No i pytanie, jak taka siła otwarcia wpłynie na żywotność i tak słabych zawiasików?

Ps.
Poprawiłem Ci wstawkę filmiku.

Pozdrawiam,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pią Wrz 25, 2015 09:55   

MaReK napisał/a:
Przy moim systemie pakowania na wakacje, rozwiązanie odpada, bo przy otwarciu klapy musiałbym ją trzymać, żeby mi nie powypadały rzeczy
To w wakacje bedziesz otwierał tradycyjnie kluczykiem :P Nie wiadomo czy jak otworzysz kluczykiem to siła sprężyn i amorków nie wyrwie ci klapy z reki :mrgreen:

[ Dodano: Pią Wrz 25, 2015 09:55 ]
albo złamie kluczyk.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Wrz 25, 2015 11:31   

Trzeba pomyśleć o hydraulice z serii 7
_________________
75 Red Edition
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Wrz 25, 2015 11:52   

Tylko hydraulika to już są DUŻE koszty.

Bodajże niektóre Vectry C miały pneumatyczne otwieranie bagażnika.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
scareface 




Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 404
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Sro Sty 20, 2016 22:35   

Otwierać kluczykiem jak najbardziej można, sprężyna nie wybija od samego początku tylko od momentu "przełamania" wiec ostatnio jak za bardzo wkręciłem odbojniki klapy to przy otwarciu delikatnie się uchyliła i w takiej pozycji została, ale wystarczyło ruszyć palcem ku górze i już się sama otwiera.
MaReK napisał/a:
Przy moim systemie pakowania na wakacje, rozwiązanie odpada, bo przy otwarciu klapy musiałbym ją trzymać, żeby mi nie powypadały rzeczy

Właśnie dlatego teraz będę kupował kombi a nie upychał rzeczy na siłę :P

[ Dodano: Sro Sty 20, 2016 22:35 ]
No witam :)
Więc tak, co do poprzedniego posta to już autko w kombi kupiłem, merc w203 2.2 CDI :P


Co do tego tematu to nadal wszystko aktualne :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: posiadam układy zliczające impulsy do bagażnika lub inne elementy za 50 zł z wysyłką.
Trzeba jednak wziąć pod uwagę to, że teleskopy muszą być sprawne w innym przypadku klapa nie wybije się na tyle wysoko żeby sprężyna mogła to im pomóc dlatego ja kupiłem inne nowe teleskopy i wszystko działa jak należy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Otwieranie bagażnika z pilota
dzieju Rover serii 75, MG ZT 129 Wto Mar 30, 2021 20:15
Arczibald
Brak nowych postów [R75] Otwieranie samochodu z pilota
lkwiatos Rover serii 75, MG ZT 9 Czw Mar 05, 2009 20:15
Lechos
Brak nowych postów [R75] Otwieranie zamka z pilota
jacekmarus Rover serii 75, MG ZT 21 Nie Paź 19, 2008 16:57
MaReK
Brak nowych postów [R75] Otwieranie bagażnika przyciskiem
Koenig Rover serii 75, MG ZT 15 Nie Cze 28, 2015 13:42
prebenny
Brak nowych postów [R75] Zamykanie / otwieranie drzwi z pilota
yoyo_85 Rover serii 75, MG ZT 5 Sro Mar 30, 2011 21:09
apples



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink