Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Radio nie działa
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Radio nie działa
Autor Wiadomość
Lesnik985 



Dołączył: 02 Sie 2013
Posty: 74



Wysłany: Nie Wrz 07, 2014 13:57   [R75] Radio nie działa
Typ: CDTi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2005

Witam,
Przejżałem wszystkie możliwe wątki i tematy które były zbliżone do mojego problemu, ale nie znalazłem odpowiedzi...

Przyczyną problemów była woda w bagażniku w miejscu na koło zapasowe, przeciek zlokalizowany dzięki forum i uszczelniony, ale woda zdążyła narobić problemów. Zalane częściowo były dwie puszki, które usytuowane są w miejscu na koło zapasowe. Po osuszeniu wszystkie problemy z elektroniką zniknęły, ale nagle przestało działać radio (radio mam z nawigacją i zmieniarką). Nawigacja działa, pokrętło od wyboru nawigacji, tv czy komputera działa, natomiast gałka od włączania radia, która służy również do regulacji głośności wogóle nie reaguje. Czy możliwe jest, że po zalaniu w bagażniku puszki od radia mogło się spalić??? Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i są OK,

Dzięki z góry
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Wrz 07, 2014 13:57   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Nie Wrz 07, 2014 14:18   

Miałem podobną sytuację, po zalaniu radio przestało grać a w zasadzie dźwięk był ale sam szum, nie łapało żadnej stacji. Pojeździłem po elektrykach samochodowych ale jak zobaczyli model auta to żaden nie chciał się podjąć naprawy - niektórzy wciskali mi montaż nowego radia w cenie 600pln za sama usługę :) W końcu wymontowałem skrzynke, zawiozłem do elektronika "złota rączka" nie powiedziałem od czego to jest tylko opisałem jaki jest problem, po kilku dniach zadzwonił że jest naprawione - do odbioru, kazał zamontować w aucie i sprawdzić czy działa jeśli działa to mam wrócić i zostawić mu 20pln :) Co też uczyniłem.
 
 
 
Lesnik985 



Dołączył: 02 Sie 2013
Posty: 74



Wysłany: Nie Wrz 07, 2014 16:56   

Dzięki Punx, ale u mnie radyjko kompletnie nie działa, nie chce się wogóle włączyć, więc nie ma żadnych szumów ani płyta nie działa... A jak udało się Tobie odpiąć tą kostkę? wiem, że wysuwa zabezpieczenie trochę do góry, ale dalej nic nie chce wyjść.
 
 
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Nie Wrz 07, 2014 17:44   

Oj nie pamiętam już jak to odpinałem, ale chyba nie było problemu z wypięciem wtyczki
 
 
 
Lesnik985 



Dołączył: 02 Sie 2013
Posty: 74



Wysłany: Pon Mar 30, 2015 11:28   

Wie ktoś jeszcze cokolwiek na ten temat? miał ktoś podobny przypadek?
A może ktoś chciałby odsprzedać tą puszkę od radia?

[ Dodano: Sro Paź 22, 2014 19:07 ]
Jest ktoś może z okolic Kołobrzegu, albo Poznania (czasem tam bywam), żeby przełożyć puszkę z bagażnika i sprawdzić czy to ona nawaliła?

[ Dodano: Pon Mar 30, 2015 11:28 ]
Jeszcze raz podbijam temat, ponieważ żaden z magików samochodowych nie potrafi mi pomóc. Czy jest ktoś z okolic Kołobrzegu, Koszalina, albo Poznania i posiada R75 z dużym fabrycznym radiem z nawigacją? Chciałbym dosłownie na minutę przełożyć skrzynkę od radia, aby upewnić się, że to ona jest popsuta...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] BCU - nie działa szyber, wyłącza radio, kierunki, etc
cin1391 Rover serii 75, MG ZT 50 Pon Lip 06, 2015 09:39
farbi
Brak nowych postów [ROVER 75] Nie działa podświetlenie (zegary, clima, radio)
belialek Rover serii 75, MG ZT 5 Czw Wrz 19, 2013 19:39
MaReK
Brak nowych postów [MG ZT 190] Tempomat działa ale nie działa
bula3546 Rover serii 75, MG ZT 6 Pią Lip 03, 2020 20:42
bula3546
Brak nowych postów [R75] Radio dvd
arkowski Rover serii 75, MG ZT 3 Nie Maj 10, 2015 19:19
szpynior
Brak nowych postów [R75] Czy to radio ma kod?
tomimacko Rover serii 75, MG ZT 10 Nie Lip 21, 2013 00:58
MaReK



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink