Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 220 SD 97r] Strzelanie zamka podcas otw/zamykania
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Rover 220 SD 97r] Strzelanie zamka podcas otw/zamykania
Autor Wiadomość
xlukaszx 



Dołączył: 31 Paź 2008
Posty: 26
Skąd: Lublin



Wysłany: Nie Lip 13, 2014 11:52   [Rover 220 SD 97r] Strzelanie zamka podcas otw/zamykania
Typ: SD Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1997

Witam,
Od jakiegoś czasu podczas otwierania/zamykania z pilota auta słychać strzelanie w drzwiach kierowcy (dzwięk tak jakby zębatka nie mogła się "zazębić"). Drzwi się zamykają ale ten dzwięk jest denerwujący. Czy wina leży po stronie siłownika czy może jakiegoś innego elementu ??
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Lip 13, 2014 11:52   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
m166 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 165



Wysłany: Nie Lip 13, 2014 13:14   

w moim Rover 200 Sdi 2,0 1999 jest tak samo tylko nie za każdym razem a zaczęło tak się dziać po przełożeniu elektroniki pilota do nowej obudowy
 
 
kitek88 




Dołączył: 05 Cze 2014
Posty: 22



Wysłany: Nie Lip 13, 2014 16:18   

pare dni temu sam to naprawialem tyle ze drzwi lewe przednie. nie wiem jaki dokladnie masz dzwiek u mnie bardziej to buczenie przypominalo....i plasticzek ( bolec) na ktorym trzymala sie zebatka byla wylamana. rozkrec mechanizm i sie przekonasz
 
 
Ukor 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Kwi 2012
Posty: 231
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 200

Wysłany: Nie Lip 13, 2014 20:30   

Dźwięk to pewnie try ty ty ty ty ty ty :D Siłowniczek pada... Ale jeszcze trochę posłuży :)
_________________
Sprzedam dużo gratów do R200 SDi
 
 
 
marcin.gdansk 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Paź 2013
Posty: 115



Wysłany: Nie Lip 13, 2014 20:35   

Mam to samo ;-) dokładnie jak kolega opisuje try yyyyyyy ;-) silownik ;-)
 
 
nocny_marek 




Dołączył: 06 Maj 2008
Posty: 220
Skąd: Wrocław

Rover 200

Wysłany: Nie Sie 24, 2014 23:23   

Ja tak samo mam od kilku dni, ale podczas otwierania przednich drzwi kierowcy. Przy zamykaniu jest cisza. Kiedyś od czasu do czasu pojawiało się, ale jednorazowo. teraz przy każdym otwieraniu z przednich drzwi kierowcy hałas -tak jakby wycie, piszczenie jakby coś tarło o coś.
Można takie siłowniczki kupić nowe, jak to wygląda ?

[ Dodano: Nie Sie 24, 2014 23:23 ]
kitek88 napisał/a:
pare dni temu sam to naprawialem tyle ze drzwi lewe przednie. nie wiem jaki dokladnie masz dzwiek u mnie bardziej to buczenie przypominalo....i plasticzek ( bolec) na ktorym trzymala sie zebatka byla wylamana. rozkrec mechanizm i sie przekonasz


Trzeba rozebrać cały boczek? Wymieniłeś sobie czy da się to jakoś naprawić?

Jest może procedura opisująca tą naprawę czy wymianę?
_________________
Nocny Marek
 
 
 
maldini 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Wrz 2013
Posty: 121

MG ZR

Wysłany: Pon Sie 25, 2014 15:33   [MG ZR] otwieranie zamykanie drzwi

witam,niewiem czy pomoge,ale mialem podobna sytuacje,wymienialem rowniez elektronike z pilota do innej obudowy tylko nie pamietam czy bylo to przed ta awaria czy po awarii,tzn. przy zamykaniu z pilota rowniez mialem pyrkanie,a do tego przy odtwieraniu co 3ci 4ty raz drzwi pasazera sie nie otwieraly.rozebralem drzwi pasazera i okazalo sie ze prowadnica od szyby nie byla przykrecona tylko luzna i podczas jazdy zmieniala swoje miesjsce i klinowala ten pret z bolcem dlatego sie nie otwieral do gory. do tego zamek tylniej klapy byl zepsuty nie zamykal sie wogole i to tez moze mialo cos wspolnego z tym pyrkaniem poniewaz ktos wspomnial ze sygnal od kierowcy drzwi podaje dalej do pasazera i klapy.wiec jak ktores z nich ma awarie zaczynaja zamki wariowac
 
 
nocny_marek 




Dołączył: 06 Maj 2008
Posty: 220
Skąd: Wrocław

Rover 200

Wysłany: Sro Wrz 10, 2014 17:43   

Sprawa załatwiona. Kupiłem zamek za 20 zł i wymieniłem choć z tymi cięgienkami to było niewygodnie. Wszystko działa jak należy, tylko trzeba wcześniej sprawdzić jaką ma się wersję zamka, czy z gniazdem czy z wyprowadzonymi przewodami i gniazdem, ile pinów i cięgienek.

Stary zamek rozbiorę i zobaczę co tam tak hałasowało, może uda się to jakoś naprawić???
_________________
Nocny Marek
 
 
 
m166 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 165



Wysłany: Sob Wrz 20, 2014 14:02   

jak pisałem wyżej mam ten sam problem teraz całkiem padł silniczek potrzebuje zamek z silniczkiem od drzwi przednich od strony pasażera
możesz dać jakieś namiary gdzie to można dostać ?
pozdrawiam
 
 
nocny_marek 




Dołączył: 06 Maj 2008
Posty: 220
Skąd: Wrocław

Rover 200

Wysłany: Pon Kwi 27, 2015 22:39   

Zamek rozebrałem i udało naprawić się. Elektrycznie był ok, jedna koło zębate miało wyłamanego zęba, którego trzeba było przestawić by nie brał udziału w zazębianiu z kołem od silniczka...

Silniczka szukałem na allegro, jaki masz dokładnie model i rocznik ?

[ Dodano: Pon Kwi 27, 2015 22:39 ]
Teraz mi nie otwiera się klapa bagażnika. Wcześniej podczas zamykania wyło czasami. Teraz wszystkie drzwi otwiera, klapa zamknięta. Z kluczyka też nie mogę otworzyć...
Czy to zamek czy siłownik? Gdyby siłownik to chyba bym mógł z kluczyka otworzyć prawda?

Ktoś miał z tym problem?
_________________
Nocny Marek
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 200/25/MG ZR] Artykuły, z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Pon Sty 24, 2011 18:27
kasjopea
Brak nowych postów [Rover 214Si] Lekkie strzelanie przy schodzeniu z obrotów
poziom1989 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Sob Kwi 12, 2014 16:50
poziom1989
Brak nowych postów [r220]dziwne strzelanie w kole
seba1x Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 11 Pon Paź 28, 2013 21:52
tronsek
Brak nowych postów [R 200] Sygnalizacja zamykania i otwierania
bundylp Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 14 Pon Paź 12, 2009 13:51
szoso
Brak nowych postów [Rover 214 Si] Założenie nowego centralnego zamka
czubek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Wto Paź 29, 2013 22:00
pawel2707



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink