Forum Klubu ROVERki.pl :: [ R 400 ] Smugi czy zmatowienie ?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[ R 400 ] Smugi czy zmatowienie ?
Autor Wiadomość
Mocniak 



Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 79



Wysłany: Pon Wrz 15, 2014 19:16   [ R 400 ] Smugi czy zmatowienie ?
Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: wszystkie

Hejka słuchajcie, dzisiaj myłem autko i dość mocno tarłem szmatką w co nie których miejscach, ponieważ poprzedni właściciel samochodu musiał najechać na smołę i zostały kropki...

Dokładnie tutaj:

http://scr.hu/1bzd/phfwg

Po spłukaniu wodą w tych miejscach woda szybko wyschła a na innych elementach było w ciul wody, które starłem ścierką... W dodatku po wyschnięciu w tych miejscach zaznaczonych na zdjęciu pojawiły się białe plamy, coś pod A'la smugi.. Ścierałem to szmatką, ale po starciu wszystko się odnawiało... Nie wiem co zrobić, bo to wygląda fatalnie ;/
Lakieru na pewno nie starłem.., wszystko jest ok, aczkolwiek nie wiem czy to od tego tarcia zmatowiało czy jaki ciul ;/

Co byście poradzili ;/ ?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Wrz 15, 2014 19:16   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Marcin1642 



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 126
Skąd: Zamość



Wysłany: Pon Wrz 15, 2014 20:55   

Ja bym wziął pastą lekko ścierną i miękką szmatką pod polerował jedno z miejsc (najmniej widoczne) i wtedy zobaczysz czy połysk wróci. Moim zdaniem intensywnym tarciem zmatowiłeś lakier.
Ostatnio zmieniony przez Marcin1642 Pon Wrz 15, 2014 21:19, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Mocniak 



Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 79



Wysłany: Pon Wrz 15, 2014 21:09   

Wygląda to tak jak tutaj na zdjęciu z innego samochodu

http://scr.hu/1bzd/mejhi

Gdzie smuga wody nie ma, a obok woda spływała.. ;/
 
 
Marcin1642 



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 126
Skąd: Zamość



Wysłany: Pon Wrz 15, 2014 21:25   

Mocniak napisał/a:
Wygląda to tak jak tutaj na zdjęciu z innego samochodu

http://scr.hu/1bzd/mejhi

Gdzie smuga wody nie ma, a obok woda spływała.. ;/


Ten fragment na zdjęciu wygląda jak zmatowiony lakier papierem wodnym, przed polerowaniem, w celu usunięcia głębszych rys. U ciebie też się tak mogło stać pod wpływem intensywnego tarcia w jednym miejscu tylko, że szmatą, polerka powinna rozwiązać problem.

P.S. Smołę z lakieru bardzo dobrze usuwa się się masłem lub specjalnymi środkami do tego przeznaczonymi.
 
 
Mocniak 



Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 79



Wysłany: Pon Wrz 15, 2014 21:29   

Ehhh..... ;/

W jaki sposób spolerować SAMEMU te zmatowienie ?
 
 
Marcin1642 



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 126
Skąd: Zamość



Wysłany: Pon Wrz 15, 2014 21:40   

Kupujesz w sklepie motoryzacyjnym, markecie lub sklepie z lakierami samochodowymi pastę lekko ścierna do lakieru typu "tempo" nakładasz na miękką szmatkę i kolistymi ruchami polerujesz to miejsce, później ścierasz suchą szmatka resztkę pasty i efekt powinien być widoczny. Nie wiem jak bardzo zmatowiłeś te miejsca słabo to widać na zdjęciu, bo jeżeli bardzo to trochę będziesz miał polerowania.
 
 
Mocniak 



Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 79



Wysłany: Pon Wrz 15, 2014 21:47   

Yhym.. Rozumiem... Nie zniszczę lakieru ?

Powiem tak..., Nie są to jakieś "wielkie" zmatowienia... np. w cieniu widać je dość mocno z bliska z daleka to tak jak by ich w ogóle nie było, a w słońcu praktycznie ich w ogóle nie widać.., ale jednak różnica w kolorze lakieru jest..
Ostatnio zmieniony przez Mocniak Pon Wrz 15, 2014 21:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Marcin1642 



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 126
Skąd: Zamość



Wysłany: Pon Wrz 15, 2014 21:53   

Jeżeli jak twierdzisz nie starłeś lakieru to nic się nie stanie, ale na wszelki wypadek zacznij od najmniej widocznego miejsca, bo trudno ocenić co naprawdę się stało z lakierem jeżeli tego nie widać na tym zdjęciu co dodałeś.
 
 
Mocniak 



Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 79



Wysłany: Pon Wrz 15, 2014 21:56   

Najmniej widoczne heh, wszędzie jest widoczne :)

Mam jeszcze kilka zdjęć, ale na nich nic nie widać.. np. Tu

http://scr.hu/1bzd/utcbk
 
 
Marcin1642 



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 126
Skąd: Zamość



Wysłany: Pon Wrz 15, 2014 22:01   

Ja bym zaczął polerować drzwi na dole najbliżej przedniego koła, zacznij polerować przetrzyj kilka razy zetrzyj wyschniętą pastę i zobaczysz czy są efekty. Nie trzyj na siłę tylko delikatnie tak żeby cały czas była pasta na szmatce.
 
 
Mocniak 



Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 79



Wysłany: Pon Wrz 15, 2014 22:06   

Rozumiem...

Całe szczęście, że nie widać tego aż tak tragicznie... więc może jest szansa, że to Tylko "lekkie" zmatowienie.. Jednak nie ma co ukrywać tarłem szmatką dość mocno i dość długo..

No cóż.. Mam nadzieję iż pasta polerska nie będzie aż taka droga i wyrobie się w ciągu godziny :)
 
 
Marcin1642 



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 126
Skąd: Zamość



Wysłany: Pon Wrz 15, 2014 22:12   

Pasta firmy k2 to koszt około 10 zł za tubkę i na Twoje potrzeby nie trzeba droższej, w godzinę to można całe drzwi konkretnie wypolerować:D

Z tego co opisujesz to zadziałałeś szmatą jak papierem ściernym matowiąc wierzchnią warstwę lakieru. To nic strasznego, przed polerką mechaniczną, dla lepszego efektu, matowi się całe auto drobnym papierem ścierny i wtedy poleruje.
 
 
Mocniak 



Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 79



Wysłany: Pon Wrz 15, 2014 22:17   

Hehe, no rozumiem : ))

Jutro pójdę do sklepu i kupie tą pastę. Mam nadzieję, że efekt będzie zadowalający :)
 
 
Marcin1642 



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 126
Skąd: Zamość



Wysłany: Pon Wrz 15, 2014 22:17   

Powodzenia :)
 
 
Kunce 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 23 Mar 2008
Posty: 62
Skąd: Rzeszów/Zgłobień



Wysłany: Pon Wrz 15, 2014 22:39   

Tylko nie pasta Tempo, bo efekt może być gorszy niż jest.
Kup Faracela G3 lub z 3M lub coś markowego, w sklepach z lakierami samochodowymi czasami sprzedają na ml 3M .
Spróbuj miękką szmatką, a jak nie będzie efektu gąbką na polerce tylko na początku delikatnie.

A przypadkiem nie pojechałeś jakimś rozcieńczalnikiem tej smoły?
 
 
Mocniak 



Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 79



Wysłany: Pon Wrz 15, 2014 22:45   

To już nie wiem jaką .. ;/

Myślę, że nie.. Aczkolwiek tą szmatką czyściłem felgi... specjalnym środkiem do tego przeznaczonym i być może ten środek znajdował się na szmatce.
 
 
Marcin1642 



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 126
Skąd: Zamość



Wysłany: Pon Wrz 15, 2014 22:45   

A co z tą pastą Tempo jest nie tak? Ja już nie jeden samochód nią robiłem i nie było skutków ubocznych. Ostatnio używam pasty "Turbo firmy K2" na małe pod polerowanie wystarcza, faktycznie ręce trochę nieraz bolą ale efekty są pozytywne.
Kolega nigdy nie robił polerki ręcznie, a Ty mu polecasz mechaniczną polerkę?
 
 
Kunce 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 23 Mar 2008
Posty: 62
Skąd: Rzeszów/Zgłobień



Wysłany: Pon Wrz 15, 2014 22:55   

Jeśli nie umie polerką to są od tego zakłady, które to robią :)
Mam obawy czy da sam radę ręcznie to za-polerować jak jest tego dużo
Wiem ma być tanio i dobrze ale niech chociaż kupi dobrą pastę.
Co do Tempo to mi wyszły ryski na ciemnym lakierze, a robiłem ręcznie w rogu błotnika ( dobrze, że nie maszynką bo było by kiepsko z lakierem)
 
 
Mocniak 



Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 79



Wysłany: Pon Wrz 15, 2014 22:57   

Niestety.. Nie mam obecnie za wiele pieniędzy by móc szaleć z zakładami itp.. w zakładzie biorą za taką robotę nie małe pieniądze. Muszę mieć lekko ścierną, ponieważ inne mogą być dla mnie niestety za trudne jak na start.
 
 
Kunce 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 23 Mar 2008
Posty: 62
Skąd: Rzeszów/Zgłobień



Wysłany: Pon Wrz 15, 2014 23:01   

Zrobisz jak zechcesz, możliwe, że Tempo zda u Ciebie egzamin ale lepsza np. Faracela za 250 g kosztuje coś ze 20 zł tak, że nie majątek.
Jakbyś mieszkał w Rzeszowie to nawet bym Ci odlał na spróbowanie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink