Forum Klubu ROVERki.pl :: Dominoz- Rover 75 CDT.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Dominoz- Rover 75 CDT.
Autor Wiadomość
Dominoz 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Wrz 2015
Posty: 680
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Lip 07, 2016 11:22   Dominoz- Rover 75 CDT.

Po 10 miesiącach na forum postanowiłem założyć temat o moim Roverze 75.

Auto kupiłem 1 września 2015 roku w Gdyni.
Poprzedni właściciel zmienił przód na MG, oraz przemalował całego na biały kolor- łącznie z oryginalnymi felgami 18 cali od MG. Wygląda to bardzo fajnie. Szkoda tylko, że nie pomalował środka, który jest w poprzednim kolorze- srebrnym.

Samochód w bardzo dobrym stanie technicznym. Na razie nic poważnego się nie dzieje. Jedynie jakieś eksploatacyjne sprawy.

Co do zrobienia?

1. Za 4 dni jadę zmienić przeguby- od początku, jak auto jest w moim posiadaniu terkoczą przy skręconych kołach. Obecnie się to nasila, więc trzeba zadziałać.
2. Za 2 tygodnie jadę do lakiernika. Po małej kolizji (koleś wjechał mi w tył) do malowania tylny zderzak + kawałek klapy.
3. Planuję obszyć podsufitkę alcantarą. Obecnie szukam jakiegoś fajnego tapicera. Poprzedni właściciel wyprał ją karcherem, klej puścił i wygląda to bardzo nieestetycznie.
4. Planowałem także założyć stację multimedialną 2DIN GMS. Ale tu jeszcze decyzja nie zapadła.
5. Polerowanie przednich lamp. Ponieważ mam ksenony trzeba o to zadbać. Zdarza się, że w nocy kierowcy z przeciwka pomrugają długimi ;)
6. Zastawiam się także nad zakupem jakiś ładnych foteli od MG ZT. Niestety na razie nic ciekawego nie mogę znaleźć. Szukam dalej :)

To na razie tyle.
Pozdrowienia! :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lip 07, 2016 11:22   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Lip 07, 2016 11:38   

To kupujesz podsufitkę czy kleisz świeżą?
_________________
75 Red Edition
 
 
Dominoz 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Wrz 2015
Posty: 680
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Lip 07, 2016 11:42   

longer86 napisał/a:
To kupujesz podsufitkę czy kleisz świeżą?

Chciałem kupić- była wystawiona taka spod Gniezna.
Jednak dzwoniłem dzisiaj i koleś powiedział, że jest lekko podniszczona na bokach...więc zrezygnowałem i nie pojechałem po nią.

Znalazłem takiego tapicera: http://tapicer-samochodowy.firmy.net/
Dzwoniłem, ale nie odebrali. Napisałem maila z pytaniem o koszta i czy to w ogóle możliwe.

Trafiłem na jakieś forum BMW i tam ktoś właśnie obszył alcantarą podsufitkę. Bardzo fajnie to wygląda. Ciekawe jakie koszta tego mogą być? Tam ktoś pisał, że zapłacił 350 zł.
Zastanawiam się tylko, czy czarną dać, czy ewentualnie jakąś jaśniejszą...? Zobaczymy co odpiszą ;)
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Czw Lip 07, 2016 11:54   

Dominoz napisał/a:
Zastanawiam się tylko, czy czarną dać, czy ewentualnie jakąś jaśniejszą...? Zobaczymy co odpiszą
Co wy macie z tymi czarnymi sufitami przecież to jak w grobowcu. Tak z ciekawości, ile jest aut co maja czarne sufity fabrycznie?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Lip 07, 2016 12:05   

sknerko napisał/a:
Tak z ciekawości, ile jest aut co maja czarne sufity fabrycznie?


większość seatów leonów cupra, to samo z audi S line
BMW e46 m3

o i nawet w bentleyu spapugowali po mnie pikowanie drzwi i skórzany pas na podsufitce ;)

http://www.automotorblog....ental-GT-10.jpg
_________________
75 Red Edition
 
 
Dominoz 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Wrz 2015
Posty: 680
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Lip 07, 2016 12:23   

Jeszcze nie zdecydowałem jaki kolor.
Mam nadzieję, że tapicer da mi jakieś wskazówki, może jakieś fotki mają...
Jak nie odpisze do jutra, to będę próbował dzwonić, albo po prostu tam pojadę.

P.S. Podepnie mi ktoś temat? ;)
 
 
j0zek 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 1000
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Czw Lip 07, 2016 13:12   

Cytat:
5. Polerowanie przednich lamp. Ponieważ mam ksenony trzeba o to zadbać. Zdarza się, że w nocy kierowcy z przeciwka pomrugają długimi ;)


Prędzej bym obstawiał, że masz źle ustawione lampy i za bardzo w górę świecą.

[ Dodano: Czw Lip 07, 2016 13:12 ]
longer86 napisał/a:
sknerko napisał/a:
Tak z ciekawości, ile jest aut co maja czarne sufity fabrycznie?


większość seatów leonów cupra, to samo z audi S line
BMW e46 m3

o i nawet w bentleyu spapugowali po mnie pikowanie drzwi i skórzany pas na podsufitce ;)

http://www.automotorblog....ental-GT-10.jpg


Longer tylko to są sportowe fury i lepiej to pasuje, a do słabego pontonu R75 to średnio czarne wszędzie ładować. We większości limuzyn jest jasne dostojne wnętrze - porównuję do limuzyn, bo podobno R75 to limuzyna :shock:
 
 
Dominoz 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Wrz 2015
Posty: 680
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Lip 07, 2016 13:14   

j0zek napisał/a:
Prędzej bym obstawiał, że masz źle ustawione lampy i za bardzo w górę świecą.

Kilka tygodni temu robiłem przegląd i podobno jest wszystko ok. Koleś mierzył jakimś urządzeniem.
Poza tym lampy są absolutnie do spolerowania- widać, że są już lekko zmatowione i pełne delikatnych rysek.
 
 
j0zek 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 1000
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Czw Lip 07, 2016 13:21   

Dominoz napisał/a:
j0zek napisał/a:
Prędzej bym obstawiał, że masz źle ustawione lampy i za bardzo w górę świecą.

Kilka tygodni temu robiłem przegląd i podobno jest wszystko ok. Koleś mierzył jakimś urządzeniem.
Poza tym lampy są absolutnie do spolerowania- widać, że są już lekko zmatowione i pełne delikatnych rysek.


Teoretycznie i tak moga ciut inaczej świecić u mnie na przeglądzie też niby było ok, ale powiedziałem mu, żeby ustawił, bo demontowałem lampy i były faktycznie za wysoko.

Ale skoro masz dużo rys itd, a wcześniej były już. np lakierowane bezbarwnym to całkiem możliwe, że mikro ubytki w lakierze powodują załamywanie się światła.
 
 
Dominoz 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Wrz 2015
Posty: 680
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Lip 07, 2016 14:29   

Przeguby przyszły.
W poniedziałek zmieniam ;)
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Lip 07, 2016 15:53   

j0zek napisał/a:
Longer tylko to są sportowe fury i lepiej to pasuje, a do słabego pontonu R75 to średnio czarne wszędzie ładować. We większości limuzyn jest jasne dostojne wnętrze - porównuję do limuzyn, bo podobno R75 to limuzyna :shock:


Jak coś nie pasuje to że to limuzyna, jak cos pasuje to że to jednak nie lkimuzyna, każdy gada inaczej, równie dobrze mozna napisać że niebieski lakier to pasuje do imprezy a nie do Twojej "limuzyny" usportowionej.

To czy coś pasuje zależy od właściciela, gusty są jak doopa każdy ma swoją, dominoz ma białe sportowe kombi z wnętrzem 75 i też mu się podoba.

kto kiedykolwiek napisał że czarne wnętrze to sportowe auto? to zadanie na poziomie szkoły podstawowej, zinterpretuj, co autor miał na myśli.... a mógł myśleć inaczej niż milion ludzi na świecie, ale odpowiedz będzie błędna bo nie wpadłeś na interpretacje jakiej nauczyciel wymaga.

Jak Cię to pocieszy to masz przykład dostojnej limuzyny - ROLLS ROYCE Phantom z czarnym sufitem i ledami, ah dostojnie, ale to pewnie sporotowa limuzyna
_________________
75 Red Edition
 
 
j0zek 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 1000
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Czw Lip 07, 2016 18:28   

Cytat:
Jak coś nie pasuje to że to limuzyna, jak cos pasuje to że to jednak nie lkimuzyna, każdy gada inaczej, równie dobrze mozna napisać że niebieski lakier to pasuje do imprezy a nie do Twojej "limuzyny" usportowionej.


po pierwsze, taki kolor wyszedł fabrycznie, po drugie to nie "limuzyna" tylkozwykłe auto segmentu D i po trzecie nie usportowiona. To w skrócie.
 
 
Dominoz 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Wrz 2015
Posty: 680
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Lip 08, 2016 12:33   

Nie spamujcie mi tu!
;)

[ Dodano: Pią Lip 08, 2016 12:33 ]
Dzisiaj byłem u tapicera- bardzo fajny gość.
Przyjechałem i od razu zabraliśmy się za wywalanie podsufitki.
Wspólnymi siłami- 20 minut i zrobione.

W przyszłym tygodniu odbieram nowo obszytą podsufitkę. Zdecydowałem się na normalny materiał w jasnym kolorze- a więc będzie jak w oryginale.

Obecnie czuje się jak w czołgu, mając nad sobą blachę dachu... :)
 
 
j0zek 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 1000
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pią Lip 08, 2016 13:10   

Wygłusz przy okazji dach :D
 
 
MD 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Pią Lip 08, 2016 13:26   

Popieram Józia, pakuj na dach usztywnienie i piankę. Nie będziesz aż tak słyszeć wiatru, pomoże też w deszczu. Ogólnie, będzie lepiej. :D
_________________
Jam jest MD, władca Dinożaurów
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Lip 08, 2016 14:17   

Średnio widzę sens wygłuszania dachu jak nie masz dobrze wygłuszonych nadkoli ani drzwi... Jasne coś to da ale na pewno więcej dadzą drzwi, nadkola i w przypadku diesla komora silnika...
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
MD 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Pią Lip 08, 2016 15:01   

prebenny, dobrze. Ale jak później dogłuszy dół, to będzie narzekać, że miał okazję, a tu deszcz dudni i wiatr wieje.

W E39, na dach fabrycznie są naklejone kawałki kartonu (jak ze zwykłego pudła), dwie warstwy. Ale mając wszystko na wierzchu najlepiej byłoby usztywnić blachę i dać coś, co pochłonie dźwięki - piankę lub filc.
_________________
Jam jest MD, władca Dinożaurów
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Lip 08, 2016 15:08   

Przerost formy nad treścią. W trakcie jazdy bardziej mu bedzie po szybach i uszczelkach świszczeć niz wiatr po dach gdzie podsufitka nie dość ze ma ze 3-4 mm to przyjdzie na nią najprawdopodobniej materiał z 5 mm pianką pod spodem ktora spełni swoja funkcje lepiej niz ta sprzed 15 lat.

Dominoza to auto ma dostarczyć na salę koncertową, a nie sie w nią zmienić

Chciałbym widzieć i czuć ten karton z bmw po pierwszej zimie kiedy para skrapla sie na blaszanym dachu...
_________________
75 Red Edition
 
 
Dominoz 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Wrz 2015
Posty: 680
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Lip 08, 2016 15:14   

longer86 napisał/a:
Dominoza to auto ma dostarczyć na salę koncertową, a nie sie w nią zmienić

Najczęściej, to przyjeżdża po mnie autokar...
Ale Roverkiem też się zdarza na koncerty jeździć :)

Jak Longer mówi- wygłuszenie nie jest mi do niczego potrzebne. I tak posiadam najgorsze radio z możliwych przy fabrycznym, kiepskim nagłośnieniu...więc bez przesady :)

Moja podsufitka była w fatalnym stanie. Jak zdjęliśmy ją poza auto, to nawet pianka się w rękach kruszyła. Coś strasznego. Tak to jest jak się tapicerkę czyści karcherem pod ciśnieniem. A potem auto zamyka i nie pozwala wyschnąć w żaden sposób.
Już nie mogę doczekać się efektu. W magazynie pokazywał mi koleś podsufitkę, jaką zrobił do BMW 5, 2012 rok. Ekstra robota.
 
 
MD 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Pią Lip 08, 2016 16:04   

longer86, karton nie wyglądał źle mimo, że samochód jest z 2002 roku. Tak oni to robili - wygląda jak prowizorka. Poza tym praktycznie R75 i E39 są braćmi. Jedyna zauważalna różnica jest za boczkami - pianka w E39 jest nieco grubsza i sztywniejsza niż w R75. Ilość gąbki pod wykładziną czy nawet miejsca, w których klejono maty usztywniające. Cóż. 75 robiło BMW i to widać. :D
_________________
Jam jest MD, władca Dinożaurów
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink