Forum Klubu ROVERki.pl :: Dział GIEŁDA
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Dział GIEŁDA
Autor Wiadomość
Marc-in 



Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 61
Skąd: Silesia

Rover 200

Wysłany: Czw Sty 23, 2014 12:23   Dział GIEŁDA

Panowie Admini...
Mam drobny pomysł, który może ułatwić życie sprzedającym i kupującym w dziale GIEŁDA.
Nie ma większego sensu blokować ogłoszeń z powodu braku kontaktu.
Każdy w swoim profilu ma przecież opcję "PW"
więc nawet nie wpisując maila, gg czy telefonu
każdy napisze do zainteresowanego jeśli tylko wciśnie ten przycisk.
Nie ma przecież użytkownika, który nie posiada tej opcji :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
E-mail jako kontakt???
I tak system powiadomi nas mailowo o nadejściu wiadomości prywatnej.
Ważniejszą rzeczą było by wrzucenie w treść ogłoszenia
obowiązkowo odnośnika zewnętrznego lub załącznik jpg sprzedawanego przedmiotu oraz cenę,
chyba, że jest to aukcja z allegro bez ceny minimalnej i nie jest to też
KUP TERAZ.
Wchodząc w ogłoszenie chciałbym od razu zobaczyć co sprzedawca oferuje,
a nie wysyłać mu maila (bo tak napisał w kontakcie) i czekać, aż łaskawie raczy odpisać i wysłać zdjęcia.
W większości przypadków nawet jeśli jestem czymś zainteresowany
to odpuszczam bo nie chce mi się kopiować adresu, wklejać i pisać prośby
o szczegóły.
Sam sprzedający powinien zamieszczać jak najwięcej informacji kontaktowych
w ogłoszeniu jeśli chce się czegoś pozbyć w miarę szybko.
Nie każdy siedzi na forum 24h/dobę więc jeśli jest w ogłoszeniu tel. to tylko ułatwienie dla kupującego i wygoda dla sprzedającego.
Jest to też dodatkowy kłopot dla sprzedającego, gdyż na 10 czy 15 zapytań
musiałby (jak kultura nakazuje) wgrać w maila po kilka fotek i wysłać je do każdego
zainteresowanego z osobna.
Wiem, że od zawsze tak tu jest, ale nie warto by to było uprościć?
Mówię z własnego doświadczenia, że tak ;)

Powiedzcie sami czy nie lepiej ogląda się ogłoszenie typu:
"sprzedam kołpak, rozmiar 13",
cena, szczegółowa fotka, opcje wysyłki i jej cena
ewentualnie dodatkowy kontakt telefoniczny
aby przyśpieszyć transakcję"

Albo np:

"sprzedam kołpak 15" wzór z TESCO albo Irmscher - nie wiem :P
cenę i fotki wyślę na maila pod warunkiem, że będzie internet jak
wrócę do domu :mrgreen: :mrgreen: "




Jeśli nie odpowiednie miejsce na temat proszę przesunąć.
Jeśli za bardzo ingeruję w porządkowe sprawy forum proszę
o "nagrodę" tylko w takiej wielkości, aby nadal pozwalała mi na wejście
na forum :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Sty 23, 2014 12:23   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Czw Sty 23, 2014 14:45   

Marc-in napisał/a:
Panowie Admini...

Jest tu też Pani Administrator, jakbyś nie zwrócił uwagi :)

Marc-in napisał/a:
Nie ma przecież użytkownika, który nie posiada tej opcji :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A chcesz się założyć ;) ?
I co jak sprzedający ma pełną skrzynkę i wiadomość nie dojdzie?

Marc-in napisał/a:
I tak system powiadomi nas mailowo o nadejściu wiadomości prywatnej.

Powiadomi albo i nie... w zależności czy system forum prawidłowo działa oraz czy prawidłowo w danym momencie działa system pocztowy adresata prywatnej wiadomości.

Marc-in napisał/a:
Ważniejszą rzeczą było by wrzucenie w treść ogłoszenia
obowiązkowo odnośnika zewnętrznego lub załącznik jpg sprzedawanego przedmiotu oraz cenę,
chyba, że jest to aukcja z allegro bez ceny minimalnej i nie jest to też
KUP TERAZ.

Za dużo uwarunkowań. To od sprzedającego zależy jak się postara aby opisać sprzedawany produkt i czy chce go sprzedać czy nie.

Marc-in napisał/a:
W większości przypadków nawet jeśli jestem czymś zainteresowany
to odpuszczam bo nie chce mi się kopiować adresu, wklejać i pisać prośby
o szczegóły.

Dobrze, że chciało Ci się napisać ten post ;)

Marc-in napisał/a:
Sam sprzedający powinien zamieszczać jak najwięcej informacji kontaktowych w ogłoszeniu jeśli chce się czegoś pozbyć w miarę szybko.

A coś stoi na przeszkodzie aby tak robił ;) ?
Moderator jeśli są spełnione minimalne warunki opublikuje temat.
Jeśli nie, będzie czekał aż autor spełni je.

Marc-in napisał/a:
Jeśli nie odpowiednie miejsce na temat proszę przesunąć.

Bardzo dobre.

Marc-in napisał/a:
Jeśli za bardzo ingeruję w porządkowe sprawy

Nie mnie oceniać... gdyby jednak coś funkcjonowało nie tak pewnie byłoby już dawno wyłapane przez szanowne grono moderatorów.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Marc-in 



Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 61
Skąd: Silesia

Rover 200

Wysłany: Czw Sty 23, 2014 17:22   

MaReK napisał/a:
Za dużo uwarunkowań.

Ja administruję też pewne forum innej marki
i mam w regulaminie działu sprzedam
dosłownie 6 pkt. m.in.
Sprzedawany przedmiot musi zawierać:
cenę, fotkę, opis.
sprzedający sam wybiera czy jeszcze dołożyć link z allegro
Jeśli są spełnione kryteria: jest akcept
 
 
Lysack 




Dołączył: 28 Sie 2013
Posty: 171
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Pon Sie 18, 2014 14:20   

Dzisiaj przyszły mi na myśl dwie propozycje dotyczące działu giełda.

Zanim je napiszę, chciałbym wyrazić moje pełne poparcie dla autora tematu - ważne są: opis, cena, zdjęcie. Kontakt jako domyślny powinien być przez PW, a jeśli autor sobie życzy, to może opcjonalnie dołożyć inną dowolną formę.
Można nawet w podwieszonym wątku z regulaminem dodać "formatkę" do skopiowania i uzupełnienia przez sprzedającego.

A teraz przejdźmy do meritum:
1. Miło byłoby gdyby moderator po zaakceptowaniu ogłoszenia dodał odpowiedź, tak aby wątek o sprzedaży pojawił się ponownie na górze. Obecnie gdy ktoś zakłada nowy wątek, pojawia się on na stronie głównej, ale jeśli chcę zapoznać się z jego treścią, muszę czekać na akceptację, a potem znika gdzieś kilka wątków w dół, a ja albo o nim już zdążę zapomnieć, albo ktoś mnie uprzedzi z kupnem ;)

2. W nawiązaniu do powyższego proponuję, aby zaakceptowane wątki były wrzucane do czegoś w rodzaju poczekalni, tak aby wszystkie wątki z poprzedniego dnia dodały się w tym samym czasie. Na przykład codziennie o 20:00 pojawiałyby się nowe wątki w dziale giełda. Wtedy w przypadku atrakcyjnych przedmiotów byłaby szansa na upolowanie czegoś ciekawego. Byłoby to o wiele lepsze niż liczenie na szczęście, tak jak ma to miejsce teraz. Tym bardziej, że nigdy nie wiadomo kiedy pojawi się widoczny opis sprzedawanego przedmiotu. Administrator giełdy mógłby wtedy w wolnych chwilach w ciągu dnia akceptować wątki do publikacji, a wieczorkiem pojawiałyby się wszystkie na raz. Byłoby to znaczące ułatwienie dla osób poszukujących części do siebie, którzy w ciągu dnia siedzą w pracy lub na uczelni i nie mają możliwości regularnego odświeżania forum :)

MaReK -> mam wrażenie, że jesteś przesadnie sceptycznie nastawiony do przedstawionych propozycji zmian. Równie dobrze można stwierdzić, że ktoś może mieć przepełnioną skrzynkę mailową lub mógł nie opłacić rachunku za telefon od tak dawna, że nawet przychodzące mu zablokowali ;) Jeśli ma przepełnioną skrzynkę to jest to jego sprawa, tak samo jak jego sprawą jest to, że poda cenę 3 razy wyższą niż na allegro. Najwyżej nie sprzeda ;)

Zakładając, że forum funkcjonuje na zasadzie podobnej do firmy, myślę, że warto brać pod uwagę propozycje użytkowników i sukcesywnie wdrażać je w życie. Wszelkie tego typu zmiany, o ile mają poparcie wśród pozostałych użytkowników działają pozytywnie na rozwój forum i mogą jedynie przysporzyć większą liczbę użytkowników, a co za tym idzie więcej składek ;)
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Sob Sie 23, 2014 12:54   

Lysack napisał/a:
Wszelkie tego typu zmiany, o ile mają poparcie wśród pozostałych użytkowników działają pozytywnie na rozwój forum i mogą jedynie przysporzyć większą liczbę użytkowników, a co za tym idzie więcej składek ;)
Stwierdzenie całkowicie nie adekwatne, przynajmniej w przypadku naszego forum, gdzie większość nowych użytkowników to osoby nastawione przede wszystkim roszczeniowo.

Co do reszty, niech wypowiedzą się moderatorzy działu Giełda.
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
Lysack 




Dołączył: 28 Sie 2013
Posty: 171
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Sob Sie 23, 2014 14:33   

Kasjopea -> nie wiem jak to wygląda od drugiej strony, ale myślę, że nie ma co generalizować.

Ja niedługo po tym jak zacząłem korzystać z forum, opłaciłem składkę klubową i staram się propagować stronę wśród innych użytkowników Roverów i MG. Chciałbym też zauważyć, że KAŻDY z klubowiczów był kiedyś nowym użytkownikiem i po jakimś czasie zdecydował o tym, że chce dołączyć do klubu.

Forum jest dla mnie skarbnicą wiedzy i chciałbym, żeby utrzymało się jak najdłużej, a przynajmniej dopóki mam swojego R, a że ma on u mnie dożywocie... ;)

Moim zdaniem każde usprawnienie dążące do zwiększenia ilości zakładanych tematów, czy też zwiększenia ilości użytkowników jest słuszne. Otóż zasada jest prosta - im więcej wyświetleń, tym lepsze pozycjonowanie w wynikach wyszukiwania. Im łatwiej znaleźć rozwiązanie problemu na naszym forum, tym większa jest szansa, że taki "poszukiwacz" zarejestruje się, a w przyszłości być może opłaci składkę.
Jeśli nie znajdzie odpowiedzi na naszym forum, a w innym miejscu, to wtedy na pewno się tu nie zarejestruje. Na pewno też nie zwiększy ilości wyświetleń w poszczególnych wątkach, na pewno nie założy tematu, którego kiedyś ktoś może poszukiwać, na pewno nie opłaci składki :)

Wprowadzanie wymogu zamieszczania danych kontaktowych (w domyśle "kontakt przez PW") przypomina mi trochę załatwianie spraw w urzędach.

Wchodzę do urzędu, widzę, że nikogo nie ma, więc podchodzę do okienka, gdzie chcę coś załatwić. U - pani urzędnik, J - ja :)
U: Numerek trzeba
J: Ale po co mi numerek, skoro nikogo nie ma w kolejce?
U: Brać numerek i czekać aż się wyświetli, wtedy można podejść.
No to biorę ten numerek i czekam. Widzę, że pani urzędnik siedzi i nic nie robi. Czasem spojrzy na komputer, ale przeważnie rozgląda się po budynku i wygląda jakby na coś czekała. Po paru minutach wyświetla się mój numer, więc ponownie podchodzę do okienka.
J: Po co mi ten numerek, skoro nikogo nie było przede mną?
U: Taka procedura.
J: No dobrze, to po co w takim razie czekałem, skoro ewidentnie widać było, że niczym innym się pani w tym czasie nie zajmowała?
U: Nic na to nie poradzę, średni czas obsługi petenta musi się zgadzać, a poprzedni wyszedł wcześniej, bo nie miał dokumentów.

I właśnie odnoszę wrażenie, że z dopisywaniem kontaktu w dziale giełda jest jak z tym numerkiem :) Ale przynajmniej Adrian ma co robić, bo w co drugim wątku zamieszcza standardowy tekst z prośbą o dopisanie kontaktu, a potem kasuje swoje wiadomości, żeby nie było widać, że ponad połowa zakładanych wątków była nieakceptowana przez dłuższy czas właśnie przez brak tego wymogu. "Proponuję" jeszcze w wymogach treści nowego wątku dopisać "Nick sprzedającego" - a nuż się okaże, że autor wątku sprzedaje coś w imieniu innego użytkownika ;)

I proszę, nie bierzcie tych uwag przesadnie do siebie. Nie chcę się wdawać w zatargi, a jedynie wyrazić swoje zdanie i zwrócić uwagę na absurd tego jednego wymogu. Przywiązuję się do miejsc i rzeczy, a co za tym idzie staram się o nie dbać. Niezależnie czy chodzi o moje auto, forum, czy moje miejsce pracy. W pracy zajmuję się głównie wdrażaniem usprawnień, bo zależy mi na tym, żeby pracownicy sami chcieli przychodzić, a firma rozwijała się poprzez dopracowany system, a nie przez wyzysk pracowników. To samo mam z forum i jeśli możemy poprawić je tak, aby było bardziej przyjazne dla użytkownika, to czemu tego nie zrobić?

I ponowna, już końcowa analogia. Jeśli ktoś szybko sprzeda część do auta w dziale giełda i nie będzie miał "zawieszonego" wątku przez rzekomy brak danych kontaktowych, to jest spora szansa, że będzie sprzedawał tu kolejne części. Inni użytkownicy natomiast być może będą częściej odwiedzać forum w nadziei na więcej, ciekawszych ogłoszeń. I ponownie ruch na stronie się nakręca.
 
 
Pingiel 




Dołączył: 06 Wrz 2012
Posty: 144
Skąd: Rogowo /k.Żnina

Rover 75

Wysłany: Sob Wrz 06, 2014 22:41   

Popieram Lysack i Marc-in dodam że z chęcią widziałbym na Giełdzie podział na samochody jak to ma miejsce w Poradach technicznych.
_________________
"... a ty lowelku jedź"
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10885
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sob Wrz 06, 2014 23:38   

Moim zdaniem tak drobiazgowy podział to już byłaby przesada. Po pierwsze ogłoszeń nie ma wcale aż tak dużo i niektóre działy byłyby po prostu puste, a druga sprawa, to jest sporo części pasujących do kilku modeli na raz i wtedy albo trzeba dodać kilka ogloszeń, albo utrudni się szukanie.
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Adrian 
Moderator



Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 2726
Skąd: Ząbki

Rover 400

Wysłany: Nie Wrz 07, 2014 12:04   

Nie róbmy z forumowej giełdy drugiego Allegro... ;) Tutaj nie ma za specjalnie o co walczyć. No chyba, że ktoś sobie chce magazyn części zamiennych zrobić. ;)

Jeśli chodzi o dodawanie obowiązkowo danych kontaktowych, to OK - możemy to odpuścić.
 
 
 
borekWLKP 



Dołączyła: 03 Lip 2014
Posty: 4



Wysłany: Czw Wrz 11, 2014 13:18   

dlaczego od niedzieli (a mamy czwartek) nie są dodawane (sprawdzane) ogłoszenia w dziale giełda ?
pytanie grzecznościowe.
 
 
Harry 


Członek Zarządu


Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Czw Wrz 11, 2014 17:46   

Adrian napisał/a:
Jeśli chodzi o dodawanie obowiązkowo danych kontaktowych, to OK - możemy to odpuścić.

a ja bym nie odpuścił, ponieważ jak ktoś nie wchodzi na forum często i nie poda do siebie kontaktu, a bede chciał cośkupić to o teraz? jak nie będzie odpowiadał x dni, to później śmietnik będzie- ogłoszenia na samym stracie mogą być już nieaktualne
 
 
 
Lysack 




Dołączył: 28 Sie 2013
Posty: 171
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Pią Wrz 12, 2014 07:42   

Harry -> nie pamiętam czy to opcja, czy zawsze tak jest, ale info o wiadomości na forum przychodzi mi także na maila. Poza tym widziałeś jaki jest odsetek osób podających jakiekolwiek dane kontaktowe poza "kontakt przez pw"? Myślę, że osoby którym zależy na sprzedaży same podadzą najbardziej dogodny kontakt, a jak ktoś ma wystawić i zapomnieć, to nawet jak będzie miał 20 maili, 40 pw i 30 nieodebranych połączeń to i tak nie sprzeda ;)

Bardziej zastanowiłbym się nad automatycznym wygaszaniem ogłoszeń po np. 30 dniach - oczywiście na dzień czy dwa przed informując autora o możliwości przedłużenia.

Bo w sumie masz rację - już teraz jest śmietnik, bo większość ogłoszeń i tak już dawno jest nieaktualna :) A nawet bieżące ogłoszenia, mimo dopisanego kontaktu i tak często pozostają bez odpowiedzi - na jakieś 10 ogłoszeń o sprzedaży części odpowiedź dostałem chyba na 3 lub 4... Mimo, że pisałem do autorów w dniu wystawienia przedmiotu na sprzedaż.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink