Forum Klubu ROVERki.pl :: [R 200 98']Problem z brakiem prądu
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R 200 98']Problem z brakiem prądu
Autor Wiadomość
siejson 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Cze 2009
Posty: 113
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Nie Paź 05, 2014 11:37   [R 200 98']Problem z brakiem prądu
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 8v Rok produkcji: 1998

Witam wszystkich. Od paru dni mam dosyc uciazliwy problem z odpaleniem mojego R.
Otoz pewnego poranka wsiadam do auta probuje odpalic, a tu rozrusznik zakrecil do polowy,a za drugim razem slychac tylko cykanie. Wiec zabralem akumulator do naladowania, poodlaczalem wszelkie wzmacniacze, lampki od bagaznika i kabiny. Akumulator naladowal sie w niespelna dwie godzinki i tak pojezdzilem na nim pare dni . Dzisiaj chcialem odpalic i znow rozrusznik zakrecil na moment i po chwili cykanie . Akumulator ma ok 2 lat ale po podlaczeniu , prostownik po 30 minutach wskazuje ze naladowal akumulator wiec to dziwna sprawa. Dodam , ze mam dziwny objaw z centralnym zamkiem. Otoz raz zalapuje , raz nie , musze chwilke sie pomeczyc aby zamknac drzwi , natomiast wylaczenie immo pilotem dziala bez zarzutu wiec nie sadze aby wina lezala po stronie pilota
Czy ktos orientuje sie co moze byc przyczyna???
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Paź 05, 2014 11:37   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Adrian 
Moderator



Pomógł: 227 razy
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 2726
Skąd: Ząbki

Rover 400

Wysłany: Nie Paź 05, 2014 13:01   

W dwie godzinki, to się ładuje telefon komórkowy. Naładuj go porządnie, a później sprawdzaj. ;) Na początek ładowanie alternatora, a potem pobór prądu przez poszczególne obwody.
 
 
 
siejson 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Cze 2009
Posty: 113
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Pon Paź 06, 2014 18:43   

dzis zmierzylem to co mowiles kolego i wyszlo tak,ze akumulator cos ok 12,36
gdy wlaczony silnik skacze cos powyzej 14 natomiast na postoju ucieka mi 0,16 , zaczalem wiec odpinac bezpieczniki i gdy odpialem bezpiecznik w kabinie Clock/radio/i jakas lampa spadlo do 0,01 wiec wychodzi na to ze radio mi kradnie tyle pradu, ale przeciez wczesniej bylo wszystko okej, nie mam podpietego zadnego subwoofera ani wzmacniacza a radio jest tak podpiete ze uruchamia sie i wylacza sie wraz z zaplonem

dodam ze wszystko mierzylem przy otwartym samochodzie i najpierw odlaczalem kleme dopiero podlaczalem miernik a czytalem ze tak jest niby nie poprawnie
 
 
kostekzmc 




Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 52
Skąd: Zamość

Rover 200

Wysłany: Pon Paź 06, 2014 19:53   

W moim R to samo było, kilka dni pojeździł po zgaszeniu i kilku godzinach już po ptokach i nici z jazdy... I tak w koło, ładowanie niby było okej nie tracił powyżej 14stu nawet na obciążeniach dawał rade... Wymieniłem altka pojeździłem i szlak trafił pasek. Po wymianie paska i wsadzeniu stalego altka jeździło i jeździ nadal.
Nie wiem jak będzie w zimie, ale miałem ten sam problem kolego, a elektromechanik wyłożył ręce i nie wiedział co sie dzieje. Zobacz z tym paskiem na altku, może to jego wina bo się ślizga niekiedy, mój też wydawał się być okej :D .
 
 
 
Adrian 
Moderator



Pomógł: 227 razy
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 2726
Skąd: Ząbki

Rover 400

Wysłany: Wto Paź 07, 2014 08:42   

siejson napisał/a:
i jakas lampa
Sprawdź, czy gaśnie lampka w bagażniku. ;)
 
 
 
siejson 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Cze 2009
Posty: 113
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Wto Paź 07, 2014 16:01   

lampke w bagazniku mam odlaczona od zawsze, tylko ciekawi mnie czzemu to radio mi rozladowywuje aku skoro radio mam 4 lata i nigdy sie z nim nie dzialo , mialem podlaczony wzmak i nigdy nie rozladowywal akumulatora a teraz takie cos. Dzisiaj jeszcze raz zmierzylm pobor pradu i zaskakujace jest to ze gdy przykladam miernik pokazuje 0,16 natomiast po kilku sekundach pobor spada do 0,01 wiec juz nie mam pojcia bladego o chodzi
 
 
robsson78 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 1498

Rover 200

Wysłany: Pią Paź 10, 2014 19:40   

Odłącz to radio (kostka z tyłu) i zobaczymy. Kilka dni jakoś przeżyjesz bez muzyki.
_________________
Niewiedza kosztuje.
Autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania bez podania przyczyny.
 
 
siejson 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Cze 2009
Posty: 113
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Sob Paź 11, 2014 17:43   

jezdze juz 5 dzien bez radia i jakos wszystko normalnie dziala , wiec nie wiem czemu tak jest,tym bardziej ze radio mam ok 4 lata i wszystko bylo okej, nawet gdy mialem podpiety wzmak i subwoofer , akumulator sie nie rozladowywal, sprobuje podlaczyc spowrotem radio i zobaczymy czy akumulator da rade czy polegnie
 
 
kostekzmc 




Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 52
Skąd: Zamość

Rover 200

Wysłany: Sob Paź 11, 2014 21:39   

Może jakieś zwarcie albo coś?, skoro to na radiu takie kabarety się dzieją. Nie masz innego radia? byś podłączył inne i sprawdził na innym kilka dni a później to stare
 
 
 
siejson 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Cze 2009
Posty: 113
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Nie Paź 12, 2014 13:38   

sprawdze jak zachowa sie aku na innym radiu, moim kolejnym problemem jest centralny zamek.
Otoz od paru dni normalnie zamykam i otwieram z pilota. Ale jak mu cos odbije to troszke musze sie nameczyc zeby zakmnac badz otworzyc z pilota,natomiast immo odblokowuje bez wiekszych przeszkod , zauwazylem ze nie moge otworzyc ani zamknac auta rankiem , gdy jest troszke zimniej i wilgotno
 
 
robsson78 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 1498

Rover 200

Wysłany: Sro Paź 15, 2014 20:25   

A baterię w pilocie wymieniałem ?
_________________
Niewiedza kosztuje.
Autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania bez podania przyczyny.
 
 
siejson 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Cze 2009
Posty: 113
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Czw Paź 16, 2014 18:40   

nie,bateria nie byla wymieniana , ale nie wydaje mi sie zeby byla slaba gdyz immo wylacza sie od strzala ,
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [214 Si 1.4 16V] niewyjaśniony problem z brakiem iskry!!
adamwrz Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Pon Cze 06, 2011 23:34
adamwrz
Brak nowych postów [R214] Problem z odcinaniem prądu
Cremce Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Pią Maj 18, 2012 13:34
Cremce
Brak nowych postów [Mg Zr] zanik prądu
Joker23 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Nie Sty 26, 2020 22:14
tr4bel
Brak nowych postów [MG ZR 2.0 iDT 04r] Brak prądu!
Nagle wszystko zgasło!
benio_bicos Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 12 Pon Lis 10, 2008 15:44
benio_bicos
Brak nowych postów [MG ZR 105] Pobór prądu w MG ZR 105
Spiro Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Pią Wrz 13, 2013 12:09
Spiro



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink