Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Paląca się ciągle kontrola trakcji
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Paląca się ciągle kontrola trakcji
Autor Wiadomość
delrobek 



Dołączył: 05 Wrz 2013
Posty: 18



Wysłany: Wto Paź 21, 2014 20:50   [R75] Paląca się ciągle kontrola trakcji
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2003

Witam

Mam problem z ciągle palącą się kontrolą trakcji (ASR). Wiem, że temat był już kilkakrotnie poruszany ale niestety nie udało mi się znaleźć rozwiązania tego problemu. Przy silniku benzynowym było to rozwiązane, ale ja mam diesla.
Opisze co robiłem.
Wymieniałem na inny ECU i dalej to samo. Czujników ABS nie sprawdzałem, gdyż działą on poprawnie (kontrolki też gasną). Dobrałem się do wtyczki pompy i przeczyściłem styki. Wciskanie guzika TC też nic nie daje. Dzwoniłem do firmy zajmującej się diagnostyką pomp i i naprawą sterowników ale olali mnie jak usłyszeli że Rover. Kupienie innej graniczy z cudem (mało spotykana) a z zagranicy to masa kasy. Proszę o pomoc.
Ostatnio zmieniony przez delrobek Sro Paź 22, 2014 07:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Paź 21, 2014 20:50   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Wto Paź 21, 2014 22:30   

delrobek napisał/a:
Wymieniałem na inny ECU
do czego ECU , jakie ECU ?
delrobek napisał/a:
Wciskanie guzika TC też nic nie daje
wymontuj go i sprawdź czy działa prawidłowo.
Może być brak kontaktu gdzieś na instalacji (na pompie ABS pin 35 i 11 i na ECM pin 22 )
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
delrobek 



Dołączył: 05 Wrz 2013
Posty: 18



Wysłany: Sro Paź 22, 2014 20:42   

Zamówiłem identyczną pompę ze sterownikiem.
Chciałbym na początek podmienić sterownik? Może ktoś mi powiedzieć czy będę w stanie od góry go wymienić? Czy gdy odłącze przewody hamulcowe to wycieknie mi płyn i będę musiał odpowietrzać wszystkie koła?
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Sro Paź 22, 2014 20:54   

Cytat:
Chciałbym na początek podmienić sterownik? Może ktoś mi powiedzieć czy będę w stanie od góry go wymienić?

Nie podmienisz samego sterownika, a napewno nie na aucie.

delrobek napisał/a:
Czy gdy odłącze przewody hamulcowe to wycieknie mi płyn i będę musiał odpowietrzać wszystkie koła?


Tak
 
 
delrobek 



Dołączył: 05 Wrz 2013
Posty: 18



Wysłany: Sro Paź 22, 2014 21:04   

Myślałem że jakoś uda mi się podmienić sterownik w aucie. Jeżeli nie to czy jestem wstanie wyjąć tą pompę od góry? Czy muszę od dołu się do tego dobierać?
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Sro Paź 22, 2014 21:52   

Od góry dasz radę, a nawet łatwiej będzie :)
 
 
delrobek 



Dołączył: 05 Wrz 2013
Posty: 18



Wysłany: Sro Paź 22, 2014 23:12   

Dzięki Panowie za informacje. Jeżeli wymiana guzika i pompy nie pomoże to pewnie będę dalej prosił o pomoc.
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Czw Paź 23, 2014 08:18   

delrobek, koleszko ale ty w złym miejscu szukasz, po co wymieniasz pompę ABS?? Zobacz czy siłownik od TC nie ma zerwanej linki, może czujnik przepustnicy. Jak to nie pomoże, to w tedy bym zają się pompą. W ogóle pompę masz taką która obsłuży TC??
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
delrobek 



Dołączył: 05 Wrz 2013
Posty: 18



Wysłany: Czw Paź 23, 2014 08:57   

Ale ja mam diesla i to niby jest inaczej rozwiązane niż w benzynie. Z tego co czytałem to tam nie ma siłownika TC.
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Czw Paź 23, 2014 08:59   

nie popatrzyłem :oops:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
delrobek 



Dołączył: 05 Wrz 2013
Posty: 18



Wysłany: Czw Paź 23, 2014 09:06   

Dlatego jedyne co mi przychodzi do głowy to wymienić przycisk no i jak to nie pomoże to sterownik pompy. Bo już innych pomysłów nie mam:(.

Pytanie z innej beczki. Może znacie jakiś dobry sprawdzony zakład co może naprawić mi komputer silnika (ECU) za rozsądną cenę, bo poprzedni właściciel prawdopodobnie go zalał. Ja wymieniłem na inny który teraz obecnie mam, ale chciałbym go naprawić.
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Czw Paź 23, 2014 11:34   

delrobek napisał/a:
Dlatego jedyne co mi przychodzi do głowy to wymienić przycisk no i jak to nie pomoże to sterownik pompy
tak jak pisałem wyżej, sprawdź ten wyłącznik . To jest usterka ETC , czyli instalacja elektryczna Can-bus ( przewody + wyłącznik ) i sterownik silnika , dlatego pytałem jakie ECU wymieniałeś. Wg. mnie podejrzany jest ECM ,skoro poprzedni był zalany i jest założony inny.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez SeniorA Czw Paź 23, 2014 12:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
delrobek 



Dołączył: 05 Wrz 2013
Posty: 18



Wysłany: Czw Paź 23, 2014 12:02   

Ja wymieniłem komputer silnika ECM (przepraszam wcześniej ECU pisałem). komputer ten był przełożony z innego auta, który też posiadał TC i w którym nic się nie paliło.
Wiec walnięty komputer silnika wykluczyłem.

Ten stary prawdopodobnie zalany jest do naprawy bo nie działał wskaźnik temp., obrotomierz). Po zamianie wszystko inne chodzi tylko te TC się świeci.
Dlatego też jeżeli znasz kogoś kto może mi ten stary komputer naprawić za rozsądną cenę to byłbym wdzięczny bo chciałbym ponownie go włożyć a ten obecny mieć jako zapasowy.

Z podpięciem kompa też mam złe wspomnienia bo jak byłem z tym popsutym komputerem żeby zdiagnozować co powoduje brak tego wskaźnika temp. i obrotomierza to gościowi głupoty pokazywało (że np jedzie samochód a my staliśmy) i rozłożył ręce i mówi on nie wie co to jest. Więc sam zaryzykowałem kupiłem ten nowy komputer i pomogło. No tylko do pełni szczęścia brakuje mi jeszcze naprawa tego TC, boje się że jak ciągle to będzie się paliło to mi wyświetlacz padnie na zegarach (bo ja mam z wyświetlaczem- bo już się paski pokazują)

[ Dodano: Czw Paź 23, 2014 12:02 ]
Nie mówiąc jeszcze o tym że jak pojechałem z tą usterką (obrotomierz, wskaźnik temp) to mi na dzień dobry powiedzieli że muszą wszystkie kable wymienić (600 PLN) i dopiero wtedy będą mogli coś dalej działać-(Dla wyjaśnienia to elektronicy, którzy naprawiają wszystkim warsztatom z mojej okolicy).
A ja mówię przecież kable można sprawdzić miernikiem przejście. Odpowiedź: No tak ale my schematów nie mamy więc musimy kable wymienić. Więc jak to usłyszałem to szybko auto zabrałem.
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Czw Paź 23, 2014 12:37   

delrobek napisał/a:
komputer ten był przełożony z innego auta, który też posiadał TC i w którym nic się nie paliło.
to teraz wiecej wiemy, czyli ECM można wykluczyć . Zostaje instalacja Can-bus , przycisk i może modulator pompy ABS?.

[ Dodano: Czw Paź 23, 2014 12:37 ]
delrobek napisał/a:
(Dla wyjaśnienia to elektronicy, którzy naprawiają wszystkim warsztatom z mojej okolicy).
czy to było w Rumii ?, wiem , że tam naprawiają . Zadzwoń tu 781 651 750 , może pomogą.
delrobek napisał/a:
(bo ja mam z wyświetlaczem- bo już się paski pokazują)
to jest wina taśmy , też do naprawy, w Legnicy.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
delrobek 



Dołączył: 05 Wrz 2013
Posty: 18



Wysłany: Czw Paź 23, 2014 12:47   

To akurat był inny zakład w Gdyni.

Tak do Rumii dzwoniłem celem diagnostyki pompy ABS ale miałem wrażenie że mnie zlali jak powiedziałem że Rover. (Cyt. "Rover? nie mam czasu bo mam tyle roboty, do widzenia i słuchawkę odłożył"). Więc jak tak się klienta traktuje to podziękuje.

[ Dodano: Czw Paź 23, 2014 12:47 ]
do kogo ten numer?
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Czw Paź 23, 2014 13:57   

delrobek napisał/a:
do kogo ten numer?
do firmy która oferowała na forum i allegro "regenerację sterowników do R75" za 300 zł, ja mogę polecić ale w Krakowie Tomka Wójcika ,który żadnych aut się nie boi i zna dobrze R75.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
delrobek 



Dołączył: 05 Wrz 2013
Posty: 18



Wysłany: Czw Paź 23, 2014 14:17   

Dzięki za namiar. Odległość nie problem - zawsze można kurierem wysłać. Więc pewnie w sprawie tego komputera silnika będę się kontaktował z Panem Tomaszem. A jak nie to wycieczkę do Krakowa sobie kiedyś zrobię:))
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Czw Paź 23, 2014 14:26   

delrobek napisał/a:
Więc pewnie w sprawie tego komputera silnika będę się kontaktował z Panem Tomaszem. A jak nie to wycieczkę do Krakowa sobie kiedyś zrobię:))
to zapraszam do Krakowa.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez SeniorA Pią Paź 24, 2014 09:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
delrobek 



Dołączył: 05 Wrz 2013
Posty: 18



Wysłany: Czw Paź 23, 2014 14:54   

A ten przycisk mogę jakoś na szybkiego sprawdzić? Bo jak rozebrałem to tylko sprawdzałem czy odskakuje. Bo jestem ciekawy czy może to ta przyczyna. A dopiero dzisiaj zamówiłem więc w poniedziałek dopiero dostanę.
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Czw Paź 23, 2014 23:55   

delrobek napisał/a:
A ten przycisk mogę jakoś na szybkiego sprawdzić?
tak , miernikiem ,wciśniecie powoduje połączenie pinów 1 (przewód zielono/szary) i 4 (szaro/zielony) , powtórne naciśnięcie rozłącza połączenie.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Kontrola trakcji?
MiReK Rover serii 75, MG ZT 7 Pon Lut 25, 2008 20:30
Dam-Kam
Brak nowych postów [R75] ABS i TC kontrola trakcji
Oskar Rover serii 75, MG ZT 2 Pon Lis 29, 2010 18:37
witgut
Brak nowych postów [R75] Kontrola trakcji
przemolka1 Rover serii 75, MG ZT 12 Pią Wrz 03, 2010 15:00
przemolka1
Brak nowych postów [R75] Kontrola trakcji
kandj Rover serii 75, MG ZT 2 Nie Maj 30, 2010 21:30
kandj
Brak nowych postów [R75] Kontrola trakcji
załącza się czasami po wymianie felg
Koji Rover serii 75, MG ZT 3 Sro Mar 31, 2010 18:18
Koji



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink