Forum Klubu ROVERki.pl :: MG ZS
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
MG ZS
Autor Wiadomość
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Pon Lis 03, 2014 18:28   

ten kabelek to pewnie sygnał cewki do instalacji gazowej, a zaizolowane bo było rozcinane przez gazownika zapewne, prześledź gdzie idzie ten kabelek
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lis 03, 2014 18:28   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
daniello 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2014
Posty: 147

Rover 400

Wysłany: Wto Lis 04, 2014 16:54   

Spojler dotarł, kolor pasuje. Co prawda z R45 hb, ale z nim myślę i tak lepiej jak bez niego- wkońcu tył nabierze jakiegoś pazurka bo nie przypadł mi szczególnie do gustu.
Wstępne przymiarki:
Ostatnio zmieniony przez daniello Nie Kwi 15, 2018 14:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pelson91 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Wto Lis 04, 2014 19:46   

daniello, nie obraź się, ale ten pasuje tu jak świni siodło. klapa płaska, a spojler wygięty jak pałąk...
_________________
Pozdrawiam,
pelson91
 
 
daniello 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2014
Posty: 147

Rover 400

Wysłany: Wto Lis 04, 2014 20:16   

Może i racja. Chciałem ten wysoki, a takich mało na sprzedaż, innych nie widzę. Zobaczymy jak to będzie po montażu wyglądać, dałem za niego 120 zł i to juz w kolorze, bez zarysowań, więc tyle mogę zaryzykować- jak nie siądzie, pewnie inny forumowicz zamontuje go w 45 hb, do którego jest dedykowany.
 
 
MatiNitro 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 06 Sie 2011
Posty: 755
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Wto Lis 04, 2014 20:21   

pelson91, nie przeginaj :p nie jest źle, mi się podoba i na pewno poprawiło to w moim zdaniu wygląd tej wyciągniętej du*y sedana :p
_________________
BluebeRRRrrry 75 2.0 CDTi AUTOMAT
 
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Wto Lis 04, 2014 22:06   

Sedanowa lotka jest inna, niższa w miejscach mocowań i bardziej zachodzi na błotniki. Ta jakoś dziwnie sterczy... do 1,8 założyłbym ori lip'a na rant klapy - daruj sobie to wielkie skrzydło ;) będzie "wanna be subaru" ;D
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Wto Lis 04, 2014 22:56   

trzeba by ją podciąć żeby równo leżała na płasko a nie tak sterczała, jak zamierzasz na kleju ją wsadzić to przytnij ją na równo i przyklej. Tak wygląda słabo
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
szylozbi 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 308
Skąd: Katowice

MG ZS

Wysłany: Sro Lis 05, 2014 16:44   

maniu48, do polifta nie ma RAVE'a, opieram się na tym co jest jak coś potrzebuję. I tak trzeba go szukać na torrentach bo na stronie klubowej już nie ma, ani na necie też nie znalazłem. Instrukcja do polifta jest tu:
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=89914&highlight=instrukcja
 
 
daniello 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2014
Posty: 147

Rover 400

Wysłany: Sob Sty 17, 2015 16:57   

ZS dzielnie jeździ, takie małe 2 fotki na odświeżenie tematu:



To już 5 tys km przygody z MG i instalacją LPG, póki co i jak dotąd bezawaryjnie i bez najmniejszego problemu.
No i po myciu, w wersji zimowej niestety na stalusach 15.

[ Dodano: Sob Sty 17, 2015 16:57 ]
Małe porządkowanie wczesnowiosenne wnętrza:




I działanie wosku na mokro zaraz po spłukaniu wodą umytego auta i spryskaniu woskiem:



Przy okazji- taki plastik potrzebuję od strony kierowcy z tyłu- ten przy drzwiach:

Ostatnio zmieniony przez daniello Nie Kwi 15, 2018 14:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MatiNitro 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 06 Sie 2011
Posty: 755
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Sob Sty 17, 2015 17:21   

daniello, jaki masz ten wosk na mokro?
_________________
BluebeRRRrrry 75 2.0 CDTi AUTOMAT
 
 
 
daniello 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2014
Posty: 147

Rover 400

Wysłany: Sob Sty 17, 2015 18:01   

To jest mój pierwszy wosk na mokro kupiony na próbę- w tesco chyba za 7 zł :mrgreen:

Jakoś nie byłem przekonany do takich półśrodków, tak samo jak to woskowanie na myjni bezdotykowej, jakoś wolę się namachać przy aucie zwykłym woskiem (w buteleczce). Ale rzeczywiście chyba warto ten na mokro stosować- auto zdecydowanie szybciej schnie i nie ma śladów po wodzie, choć oczywiście potem i tak woskowałem Turtle-waxem do metalików.
 
 
_markos 




Dołączył: 07 Gru 2014
Posty: 112



Wysłany: Sob Sty 17, 2015 18:38   

Najfajniej i tak działają sealanty, łatwo/szybko się nakłada, efekt jest bardzo dobry, auto ładnie wygląda, lakier zyskuje połysk, kropelkuje i długo się trzyma. Sprawdź, nie pożałujesz :)
 
 
daniello 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2014
Posty: 147

Rover 400

Wysłany: Nie Cze 21, 2015 11:11   

Powoli przymierzam się do wiosennego odświeżania auta i upiększania go, w planach między innymi:
-wymiana lamp tylnych na te z białymi kierunkami i ich ściemnienie;
-oklejenie grafitowych wstawek we wnętrzu na szczotkowaną stal albo coś podobne do oryginału- te są w dwóch miejscach porysowane niestety;



A co do geometrii- jakie wartości podać żeby mi ustawili- chodzi o zbieżność i karosaż- gdzieś wyczytałem że w ZT nieco więcej się ustawia niż zalecane i auto lepiej się prowadzi.



Podobno juz stoi trochę, anglik nieprzełożony, stan na pierwszy rzut oka bez zastrzeżeń, aż stanąłem i się wpatrywałem ;) Ktoś już go widział?
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

[ Dodano: Pon Mar 23, 2015 10:24 ]
Mamy wiosnę, więc i czas podziałać. W tym momencie autko wygląda juz w połowie tak, jakbym sobie tego życzył. Mianowicie wiadomo- jak to na wiosnę, wymienione płyny, olej Maxlife Valvoline 10w40, filtry, czyszczenie nawiewów i klimy, aluski, wpadły przy okazji nowe oponki, zaciski w kolorze miedzi, szyby ściemnione (ale do poprawki jeszcze, nie dawałem do ściemnienia, samemu nawet wyszło), szare elementy wnętrza oklejone folią w kolorze szczotkowanego aluminium,, nawoskowany wstępnie. W niedługiej przyszłości troszkę dam go do malowania- tylny zderzak od momentu zakupu się o to prosi, dach folią w czarny połysk, trochę detailingu, polerka całości, tylne lampy ciemne- właściwie chyba ta jasna część.

No i w sumie chciałbym powoli coś z motorem podziałać, uturbienie wchodziłoby w grę, tak jak to większość kolegów poczyniła z ZSami, albo V6...

Kilka wiosennych fotek w promieniach słońca:
Ostatnio zmieniony przez daniello Nie Kwi 15, 2018 14:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
maniu48 
Moderator




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Cze 2010
Posty: 815
Skąd: Staszów

MG ZS

Wysłany: Nie Cze 21, 2015 18:47   

Wczesniej pomyśl cos nad hamulcami :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
daniello 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2014
Posty: 147

Rover 400

Wysłany: Nie Lis 08, 2015 09:28   

Ostatnio zmieniony przez daniello Nie Kwi 15, 2018 14:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Nie Lis 08, 2015 10:19   

Wszystkiego dobrego na nowej drodze życia ;) no i Zedzior się prezencił :ok:
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
takanchi 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Maj 2015
Posty: 51

Rover 200

Wysłany: Nie Lis 08, 2015 12:01   

Piękny , czyżby miłość od pierwszego wejrzenia? :D
 
 
daniello 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2014
Posty: 147

Rover 400

Wysłany: Nie Lis 08, 2015 16:47   

takanchi, pytasz o żonę czy samochód? ;)
Na ZS-a polowałem dość długo mając R400, a na żonę...hmm, tak wyszło i jest dobrze :razz:
 
 
takanchi 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Maj 2015
Posty: 51

Rover 200

Wysłany: Nie Lis 08, 2015 18:33   

haha :D oby i mi się poszcześcilo ... z zs'ka jak tobie :D bo bede polować na dokladnie taka sama :D moze inny kolorek
 
 
daniello 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2014
Posty: 147

Rover 400

Wysłany: Sob Lis 28, 2015 12:10   

ZS dostał w końcu niwe śruby do kół- takie jak w osobnym temacie koledzy polecili:
Poza tym udało się samochodzik przygotować do zimy- tzn plyn do sprysków, gruntowne mycie, detailing, wosk syntetyczny i na to marketowy do metalików chyba Turtle Waxa- efekt jest, kropelkuje pięknie.
Ale żeby nie było że wiecznie jest cudownie- wczoraj zapaliła mi się kontrolka niskiego poziomu płynu do chłodnicy- co prawda na chwilę, ale dzis podnosząc maskę w zbiorniku było tylko do 1/3 płynu- a zawsze do maxa miałem...nie, nie HGF- to "tylko" mocowanie chłodnicy górne poszło- nie wiem jak, ale zrobiła się dziurka wielkości łebka od szpilki. Awaria doraźnie usunięta, ale trzeba będzie się rozejrzeć za nową chłodnicą bo strach jeździć z taką.







[ Dodano: Sob Lis 28, 2015 12:10 ]
KOLEDZY, POMÓŻCIE!!!
Otóż miałem problem z chłodnicą- mała dziurka u góryprzy mocowaniu które nie wiem jak, ale pękło. Całość naprawiona już, chłodnica szczelna, ale pewnie układ się zapowietrzył- odpowietrzałem poprzez uciskanie węży, odkręcanie śrubki na przewodzie- powinno być OK.

Problem w tym że mając dziennie do pracy 12 km, nie otworzy mi się duży obieg- temperatura w normie, płyny czyste i nie ubywa, moc ma, grzanie jest.

Jedyne co mnie niepokoi to pod korkiem delikatny nalot, brak tego dużego obiegu po przejechaniu takiego kawałka no i raz zamrugała mi "check engine"- migała przez jakieś 10 sekund, a auto jakby chodziło na 3 gary- nie wiem czy ma to związek z lpg, bo wydaje mi się że było to w momencie przełaczenia na gaz.

Nie chcę głowicy robić bez sensu a pomysłu nie mam czy coś mu dolega czy wszystko jest w porządku- w końcu mróz trzymie, więc może stąd ten majonezik pod korkiem???
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink