Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Zderzak przedni do modelu anniversary poszukiwany !!!
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Zderzak przedni do modelu anniversary poszukiwany !!!
Autor Wiadomość
Librus 



Dołączył: 28 Lip 2013
Posty: 32

Rover 75

Wysłany: Sro Lis 13, 2013 02:54   [R75] Zderzak przedni do modelu anniversary poszukiwany !!!
Typ: CDTi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2005

Poszukuję zderzaka z grillem do rovera 75 rocznik 2005 model anniversary ( grill jest szeroki i wchodzi w zderzak w dolną jego część ). Kupię nowy lub używany. Kto wie gdzie można taki zderzak kupić proszę o podpowiedź.

PS. Pechowo mój rover 75 uległ rozbiciu. Jest szansa na jego odbudowanie. Udało mi się "namierzyć" do niego wszystkie potrzebne nowe blachy ( pytanie czy nie lepiej kupić używane blachy z rozbiórki z anglika z tego samego rocznika z uwagi na ocynk ). Nie wiem tylko, czy nowe blachy również są do niego ocynkowane ? Poza tym mam problem tylko z dostaniem do niego zderzaka przedniego z grillem z uwagi na wygląd, ponieważ jest to zderzak do modelu anniversary.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lis 13, 2013 02:54   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
MiReK 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 981
Skąd: Bytom

Rover 75

Wysłany: Czw Lis 14, 2013 13:16   

A może coś takiego:
http://autogpsdvds.com/in...ry&path=105_108
_________________
"jedyna"po reinkarnacji ;-)
 
 
Librus 



Dołączył: 28 Lip 2013
Posty: 32

Rover 75

Wysłany: Czw Lis 14, 2013 23:49   

Dziękuję za podpowiedź. Jeżeli nie uda się nigdzie znaleźć "używanego" zderzaka to niewątpliwie pozostanie tylko zakup nowego. Cóż do tanich on nie należy, ale roverek bez tego zderzaka jest pozbawiony swojego "ducha". Bacznie śledzę ogłoszenia na "ebay-u" ( niedawno był wystawiony tam taki zderzak właśnie używany, ale nie zdążyłem go nabyć ) i być może upoluję używany. Mimo wszystko chcę roverka przywrócić do dawnego wyglądu. Pozostanie mi jeszcze tylko stoczyć wojnę z ubezpieczycielem, który wyraża pogląd, że koszt naprawy przewyższający 75% wartość ubezpieczenia auta kwalifikuje to rozbite auto do kasacji. Jestem innego zdania i twierdzę, że zawarcie umowy AC na "naprawę warsztatową serwisową" jest obowiązkiem wywiązania się z umowy nawet w sytuacji gdy taka naprawa pochłonie 100% wartości ubezpieczenia auta.
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Pią Lis 15, 2013 00:51   

masz zdjęcia rozbitego roverka?
 
 
Librus 



Dołączył: 28 Lip 2013
Posty: 32

Rover 75

Wysłany: Pią Lis 15, 2013 01:24   

Jeszcze nie zdążyłem zrobić. Postaram się w najbliższym czasie je zrobić. Roverek nie dostał ani czołowo ani w słupki, tylko wykonałem najazd ukosem na rampę nachylona pod kątem 45% ( jak złapałem pobocze to najechałem na część skarpy nachylonej pod kątem ) i w efekcie tego nastąpiły dwa obroty w powietrzu i spadek na koła. Auto na razie nie odpala ( chyba zadziałał wyłącznik bezwładnościowy, ale na razie nie wiem jak go wyłączyć, zresztą tym zajmę się później ). Sprawdzałem czy zaciągnęło olej filtrem powietrza i tu jest OK ! Poza tym komputer nie pokazuje błędów. Zajmę się uruchomieniem jego gdy będę miał już uregulowaną sprawę jego dalszych losów. Zapewne przy przodzie podłubię sam, bo jak widzę to raczej wszystko z przodu się odkręca. Lubię posiedzieć i pomajsterkować przy aucie. Więc nie będę miał problemu z wymianą zderzaka, błotnika i maski oraz uszkodzonych elementów. Co do naprawy tyłu ( poza wymianą pokrywy silnika ) to resztą zajmie się już warsztat.
 
 
Wizard_gp 




Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 425
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pią Lis 15, 2013 13:02   

Jakbyś miał szkodę z OC jakiegoś sprawcy to wtedy nie ma żadnej granicy procentowej (nawet jeżeli jakiś zakład ubezpieczeń mówi, że jest), ale w przypadku AC mogą być takie restrykcje, przeczytaj OWU swojego ubezpieczyciela.
_________________
http://wizardonboard.pl/
 
 
Librus 



Dołączył: 28 Lip 2013
Posty: 32

Rover 75

Wysłany: Pią Lis 15, 2013 23:50   

Niestety ten zderzak jest produkcji chińskiej od "roewe 750". Jutro robię dokładne oględziny i stawiam diagnozę, czy dam radę przywrócić do "życia" zderzak oryginalny w aucie. Wracając do kwestii formalnych. Jeżeli faktycznie ubezpieczyciel planuje pokryć maksymalnie naprawę w 75% wartości ubezpieczenia, to po co podpisuje umowę z klientem na naprawę warsztatową serwisową? To co, ci co mają naprawę w wysokości 75% mogą to zrobić a ci co w wysokości 76% to już nie i muszą kasować auto ? Gdzie konstytucyjne prawo "równości" obywateli ? Cóż przyjrzę się temu bliżej
 
 
MiReK 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 981
Skąd: Bytom

Rover 75

Wysłany: Sob Lis 16, 2013 08:12   

Tak,zgadza się,jest do Roewe 750 ale pasuje i można go śmiało zamontować do R75 i MG ZT,po to podałem Ci linka.
_________________
"jedyna"po reinkarnacji ;-)
 
 
Wizard_gp 




Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 425
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sob Lis 16, 2013 10:15   

Szkoda całkowita nie oznacza kasacji auta, możesz go przecież naprawić. Dla ubezpieczalni lepiej jest orzec szkodę całkowitą, bo wtedy mniej pieniędzy wypłacają. A jeżeli był już rzeczoznawca i wycenił szkodę, to zawsze możesz się odwołać od sumy jaką zaproponują. Dodatkowo na kosztorysie masz info ile warty jest Twój samochoód, jeżeli uważasz, że jego koszt jest zaniżony, to możesz powołać niezależnego rzeczoznawcę i on Ci wyceni tak jak być powinno bo żadnego interesu w tym nie ma. Jak już dostaniesz od niego wycenę idziesz do sądu i ubezpieczyciel wypłaca Ci sumę jak za faktycznie Twój egzemplarz, a nie jak za wartośc rynkową.
_________________
http://wizardonboard.pl/
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Sob Lis 16, 2013 10:22   

Wizard_gp napisał/a:
Szkoda całkowita nie oznacza kasacji auta, możesz go przecież naprawić. Dla ubezpieczalni lepiej jest orzec szkodę całkowitą, bo wtedy mniej pieniędzy wypłacają. A jeżeli był już rzeczoznawca i wycenił szkodę, to zawsze możesz się odwołać od sumy jaką zaproponują. Dodatkowo na kosztorysie masz info ile warty jest Twój samochoód, jeżeli uważasz, że jego koszt jest zaniżony, to możesz powołać niezależnego rzeczoznawcę i on Ci wyceni tak jak być powinno bo żadnego interesu w tym nie ma. Jak już dostaniesz od niego wycenę idziesz do sądu i ubezpieczyciel wypłaca Ci sumę jak za faktycznie Twój egzemplarz, a nie jak za wartośc rynkową.


Wszystko fajnie tyko podpisując AC ubezpieczyciel z zasady określa maksymalną kwotę ubezpieczenia. Dodatkowo jest zapis o opłacalności naprawy i informacja co staje się z wrakiem samochodu (pozostaje u własciciela czy przejmie go ubezpieczyciel). 100 kwotu uzyskasz jak np ukradną ci samochód lub nie pozostanie nic co można sprzedać.
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
sebol11 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 558
Skąd: wwa

Rover 75

Wysłany: Sob Lis 16, 2013 21:02   

Ja swojego też długo szukałem ale trafiłem na ebay w końcu i sprowadziłem do Polski.Całkowity koszt to ok 5tyś - przynajmniej w zeszłym roku.

[ Dodano: Sob Lis 16, 2013 21:02 ]
Librus, nie naprawisz oryginalnego zderzaka bo ja mam małe pęknięcie od spodu bo przypierdzieliłem jak na ryby jechałem i okazało się ,że jest on z takiego tworzywa który się nie spawa - można tylko kleić.Ja jak gdzieś trafię jeszcze jeden zderzak to sobie go kupię "na zapas" bo z biegiem czasu będzie z nimi coraz trudniej...
 
 
Librus 



Dołączył: 28 Lip 2013
Posty: 32

Rover 75

Wysłany: Nie Lis 17, 2013 18:26   

Nawet ten zderzak od "roewe 750" to lepsze rozwiązanie niż brak zderzaka. MiRek bardzo dziękuję za namiary. Nie wybrzydzam i jeżeli nie dostanę oryginalnego zderzaka to zamontuję właśnie ten. Mam jeszcze trochę czasu to będę polował na "ebay"-u. Niestety reanimacja starego zderzaka jest niemożliwa. Można byłoby się bawić i naprawiać przy pomocy żywicy i maty , ale nie wiem czy to ma sens ( brakujące elementy uzupełnić np. przy pomocy żywicy ) ). Pomysł kolegi sebola 11 jest wart uwagi. Faktycznie można kupić sobie taki zderzak, na zapas na wymianę.
Cóż, te rozważania zostawimy na później a teraz rozejrzę się za częściami do naprawy auta.

Rozważam zakup potrzebnych blach do naprawy mojego rozbitka z rocznika 2005 z anglika ( ze względu na ocynkowanie tych elementów w fabrycznym aucie ). Niestety nowe blachy, które są dostępne na rynku jako zamienniki ocynkowane nie są. Jeżeli się mylę to proszę mnie w moim rozumowaniu poprawić.
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Nie Lis 17, 2013 22:05   

a nie lepiej całego anglika i swoje graty przełożyć to niego ?? to co zostało z twojego :D tyko co z tabliczkami z VIN-em
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Czw Lis 21, 2013 14:39   

co prawda brakuje grill'a ale cena zderzaka (licytacja) jakaś śmieszna

http://www.ebay.co.uk/itm...=item35ce887690
 
 
 
Librus 



Dołączył: 28 Lip 2013
Posty: 32

Rover 75

Wysłany: Sob Lis 23, 2013 15:33   

Śledziłem tę licytację:

http://offer.ebay.co.uk/w...em=231098316432

Cóż nie udało mi się tego kupić bo kolega, który pracuje w Anglii musiał iść akurat w sobotę do pracy na poranną zmianę. Jak pech to pech. Chciałem aby na koniec licytacji zapodał cenę 50 funtów, tak dla sprawdzenia jak to działa. Zderzak fajny ale okazja uciekła, teraz będę szukał innego sposoby na znalezienie tego zderzaka.
Ten bez grilla również mnie urządzał, bo mam "obwódkę" ze starego a środek wypełniłbym siatką ( na bezrybiu i rak ryba ), taką jak polecają tuningowcy do swoich aut. Wierzę, ze jeszcze zdobędę taki zderzak, bo na razie walka z ubezpieczalnią jest w toku. Pomimo propozycji wyceny szkody całkowitej, która mnie nie satysfakcjonuje - to zadaję sobie pytanie czy mam prawo skorzystać z naprawy warsztatowej, skoro wykupiłem taką opcje ( bez udziału własnego ). Mówiąc w skrócie, oddać auto do serwisu i niech naprawiają do kwoty wartości ubezpieczenia, które nabyłem ?? ?
 
 
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Sob Lis 01, 2014 07:56   

Zderzak od V8 za 360Ł
 
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Sob Lis 01, 2014 08:18   

To prawie 2 000 PLN. Kupują ludzie u nas po tyle te zderzaki? Cale angliki 2.0 CDTi z takimi zderzakami mozna kupić za 2500-3000zl, uderzone tyłem lub w bok.
 
 
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Sob Lis 01, 2014 08:40   

No wiesz ja gdzieś w sieci widziałem te zderzaki w $ po przeliczeniu na nasze wychodziło coś ponad 3700pln ale one były w stanie surowym (do malowania), do tego skoro "nowe" to pewnie robione pod roewe a nie 75 więc nie wiadomo jakby to pasowało. Zgadza się 2k to raczej cena dla Anglika niż Polaka, ja osobiście jestem w stanie wydać na takie coś max 1600pln (z wszystkimi lampami i przemalowaniem) ... cena pewnie nierealna ale twardo szukam, zwłaszcza po tym jak przywaliłem przodem w filar w galerii dominikańskiej podczas parkowania na wcisk.

Mnie się bardziej podobają lampy sprzed liftu ale z kolei premium grill jest ok, choć niektórzy nazywają go wiestuningiem przyklejonym z audi :) Ciekawe czy ktoś w PL zrobiłby mix takiego zderzaka na zamówienie ?
 
 
 
borsuk88 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 13 Mar 2013
Posty: 323
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Sob Lis 01, 2014 18:18   

a ja na szczęście kupiłem roverka z takim już zderzakiem - i to w kolorze modelu anniversary! ogólnie ten zderzak jest warty swojej ceny samochód nabiera drapieżności! ogólnie wszyscy mówią że jak na rovera to ten zderzak robi z niego zadziorny samochodzik!
ps. tylko ciągle nie mam tej zaślepki w zderzak - ha no miałem się odezwac do AdaskoC - ale jakoś zabiegany i zalatany w robocie , ale trzeba zakupy w koncu u ciebie zrobić ha pozdrawiam
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Sob Lis 01, 2014 18:50   

Spoko, zapraszam :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] zderzak przedni 100th Anniversary
21sensei Rover serii 75, MG ZT 0 Sro Lip 03, 2019 13:31
21sensei
Brak nowych postów [R75] Przedni zderzak od MG ZT
tmk752 Rover serii 75, MG ZT 8 Czw Lut 23, 2017 23:04
prebenny
Brak nowych postów [R75] Przedni zderzak
michalie Rover serii 75, MG ZT 22 Sob Lip 02, 2016 16:11
AdaskoC
Brak nowych postów [R75] Zderzak przedni - do przedlifta od polifta :)
sebol11 Rover serii 75, MG ZT 11 Czw Paź 04, 2012 14:51
sebol11
Brak nowych postów [R75] Zderzak przedni + halogeny przeciwmgielne
Black_Eryk Rover serii 75, MG ZT 4 Pon Gru 13, 2010 16:39
Black_Eryk



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink