Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] POMPKA SPRZĘGŁA
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] POMPKA SPRZĘGŁA
Autor Wiadomość
zet 




Dołączył: 25 Sie 2014
Posty: 9



Wysłany: Sob Gru 06, 2014 13:32   [R75] POMPKA SPRZĘGŁA
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2002

Witam chciałbym się podzielić swoimi zmaganiami ze sprzęgłem, otóż jakiś czas temu zaczął wpadać mi pedał w podłogę musiałem nogą cofać i pod pompować, podczas cofania na biegu wstecznym gdy chciałem wbić jedynkę żeby ruszyć nie mogłem wybić biegu musiałem zgasić auto i wtedy bieg wyskakiwał myślałem że to wysprzęglik , ale nie widziałem pod skrzynią żadnego wycieku i zaczołem od wymiany gumek,oringów w pompce sprzęgła i dupaa.. efekt ten sam nawet gorzej.Zakupiłem pompkę LUKA niby szybka wymiana ale troszkę gimnastyki było żeby się przedostać przez grodz karoseri pużniej już z górki szybki montaż odpowietrzenie i chwila niecierpliwości odpaliłem silnik i bieg jeden , drugi,trzeci ......i ewidentna poprawa wszytko wruciło do normy nawet sie poprawiło biegi lżej wchodzą nie trzeba juz pompować ogólnie super.JESZCZE mam pytanko dlaczego jesli zamontowałem zestaw naprawczy do pompki to sie pogorszyło ??pompka w środu juz sie wytarła czy jak ?? czy ten trzpien co przychodza gumnki on miał jakoms wade??
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Gru 06, 2014 13:32   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kalafior 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Lip 2011
Posty: 389
Skąd: lubelskie



Wysłany: Sob Gru 06, 2014 15:11   

wytarty korpus zmiana na nowe uszczelki juz nie pomoze
 
 
zet 




Dołączył: 25 Sie 2014
Posty: 9



Wysłany: Sob Gru 06, 2014 15:42   

czyli pompka na złom juz jej sie nie da naprawić zregenerować
 
 
kalafior 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Lip 2011
Posty: 389
Skąd: lubelskie



Wysłany: Sob Gru 06, 2014 16:08   

tak pompka zlom
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Sob Gru 06, 2014 16:28   

Nie wywalaj, zostaw sobie na zapas, albo wystaw na forum. Czasami potrafi sie tłoczek rozpaść lub cos innego i z takiej zepsutej pompki mozna to wykorzystać :-)
 
 
aimp12 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Lut 2015
Posty: 386
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Pią Sty 20, 2017 16:13   

Odkopuję temat. Pojawił mi się jakiś czas temu problem ze sprzęgłem. Podczas ruszania pod górkę, cofania pedał mi wchodził nieco w podłogę i słabo brał. Musiałem kilka razy podpompować i wracało do normy. Myślałem, że mam zapowietrzony układ albo coś z pompką. Kilka dni temu podczas postoju na zapalonym silniku i wciskaniu pedału sprzęgła słychać było takie jakby "szuranie", obcieranie. Zdarzyło się też, że podczas jazdy bez sprzęgła było to słychać i zaczęło bardzo szarpać przy ruszaniu, zmianie biegów, chwilę po tym pedał wpadł mi całkowicie w podłogę. Wywaliło płyn, ale na pewno nie pompką, bo pod nogami mam suchutko. Szuranie sugeruje, że jest zużyte łożysko oporowe, tak? Wyciągnąłem akumulator, rozłączyłem szybkozłączkę (na której też było sucho), zapiąłem spowrotem i chciałem spróbować zalać płynem na nowo. Po wlaniu płynu i próbie odpowietrzania nie zaciągało płynu w układ tylko stał cały czas w zbiorniku. Było słychać przy odpowietrzniku syk powietrza Po kilkukrotnym zakręcaniu odpowietrznika, wyciągania pedału i na odwrót, nadal nic się nie działo.
Założyłem tą gumkę na pompkę, zakręciłem korek i przepompowałem szybko kilkanaście razy pedałem. Nadal pedał chodził bez oporu, ale płynu już w zbiorniczku nie było. Odłączyłem raz jeszcze szybkozłączkę i próbowałem "na sucho", czyli bez płynu ruszać sprzęgłem dociskając jednocześnie palcem rurkę od pompki, żeby zobaczyć czy w ogóle wytwarza się jakieś ciśnienie. Bardzo słabo było to czuć, myślałem, że powinno mi chociaż wypychnąć palec.
Co myślicie? Wszystko naraz mi padło? Wysprzęglik i cały zestaw oprócz dwumasy wymieniałem ok. półtora roku temu.
Przepraszam za nieczytelność tekstu, ale jestem w pracy i się spieszę :D
_________________
Sprzedam siedzenia od ZT!
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Sty 20, 2017 16:20   

Jak dla mnie wysprzęglik.

U mnie wysprzęglik puszczał płynu i co ciekawe jak straciłem sprzęgło to płyn w pompce był ale 'spływ' ze zbiorniczka był zapchany czarnym syfem z wysprzęglika.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Pompka sprzęgła
rafalg Rover serii 75, MG ZT 72 Wto Maj 20, 2008 12:05
matrix215
Brak nowych postów [R75] Pompka sprzęgła
maciasw Rover serii 75, MG ZT 11 Sro Lis 04, 2009 11:32
Boncky
Brak nowych postów [r75]Pompka sprzęgła
bobek2525 Rover serii 75, MG ZT 0 Pon Sty 09, 2017 13:25
bobek2525
Brak nowych postów [R75 ] Pompka Sprzęgła
skowron1722 Rover serii 75, MG ZT 10 Sob Lut 19, 2011 20:22
Rowan
Brak nowych postów [R75] Pompka sprzęgła - zamiennik
maras62 Rover serii 75, MG ZT 6 Czw Sty 07, 2021 14:17
maras62



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink