Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200] Wymiana rozrządu
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200] Wymiana rozrządu
Autor Wiadomość
vinni_pl 




Dołączył: 06 Sty 2015
Posty: 17

Rover 200

Wysłany: Czw Sty 08, 2015 22:29   [R200] Wymiana rozrządu
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 Rok produkcji: 1997

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum ;)
Jestem nowy wiec proszę o ulgi jeśli coś sknocę ;)

Więc tak Panowie i Panie, potrzebuje w r200 wymienić rozrząd Pasek i napinacz
jest to wersja 1.4 55kw i zastanawia mnie bardzo mocno czy ciężko jest zrobić to samemu, próbowałem szukać pomocy ale niestety bez skutku, czy ktoś mi powie jak wiele jest z tym roboty,
i jeszcze pytanie do osoby która w końcu powie mi tak do końca czy wymieniając rozrząd konieczna jest wymiana pompy wody bardzo dziękuje za odpowiedzi i udzieloną pomoc ;) choć nie powiem , najbardziej wdzięczny będę za porządni poradnik/ściągę

Pozdrawiam Vinni_pl.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Sty 08, 2015 22:29   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10906
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Czw Sty 08, 2015 23:23   

szukajkę zamknęli? ;>
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Harry 
Klubowicz



Członek Zarządu


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Czw Sty 08, 2015 23:44   

https://www.youtube.com/watch?v=tPFqVttAfrc
pompę lepiej wymień, ponieważ jak się rozszczelni to wtedy zniwu masz rozrżad do roboty
 
 
 
paolinio 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 287
Skąd: Polska



Wysłany: Pią Sty 09, 2015 00:25   

Pompe wymieniaj, koszt niewielki, a spokojną głowe masz.
_________________
Lubię roverki, jeszcze bardziej rowerki.
 
 
vinni_pl 




Dołączył: 06 Sty 2015
Posty: 17

Rover 200

Wysłany: Pią Sty 09, 2015 06:23   

Wymiana pompy dodaje dużo roboty ?? + trzeba pewnie płyn chłodniczy zlać kompletnie ?
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10906
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pią Sty 09, 2015 08:30   

pewnie tak... a potem pewnie trzeba go jeszcze nalać.
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
maniek1987 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 35



Wysłany: Pią Sty 09, 2015 14:11   

noo to ci powiedzieli :) w silniku 8v rozrząd to dość prosta sprawa.. a i pompę spokojnie wymienisz jak masz dostęp do kanału to juz w ogóle bajka .. ale ja wiem czy jest sens? ja za wymianę mojego rozrządu z pompą dawałem 120zl .. i wiem ze jest ok ;)
 
 
vinni_pl 




Dołączył: 06 Sty 2015
Posty: 17

Rover 200

Wysłany: Pią Sty 09, 2015 18:06   

sTERYD napisał/a:
pewnie tak... a potem pewnie trzeba go jeszcze nalać.


Nie do końca na taką pomoc oczekiwałem no ale cóż.

Maniek1987 napisał/a:

noo to ci powiedzieli :) w silniku 8v rozrząd to dość prosta sprawa.. a i pompę spokojnie wymienisz jak masz dostęp do kanału to juz w ogóle bajka .. ale ja wiem czy jest sens? ja za wymianę mojego rozrządu z pompą dawałem 120zl .. i wiem ze jest ok ;)

u mnie niestety wołają sobie 250 zł więc dla mnie to różnica. :) ale dzięki za pomoc coś pomyśle jeszcze :)
 
 
maniek1987 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 35



Wysłany: Pią Sty 09, 2015 20:20   

Rada? Poszukaj innego warsztatu! Ja ostatnio wymieniłem plyn hamulcowy, tez nie specjalnie lubię wydawać kasę.. Ale zwiedzilem pare warsztatów z zapytaniem o cenę! Wszędzie stare komuchy :-) oooo panie! To ja sie nie podejmę bo odpowietrzniki skorodowane, no ewntualnie za 120zl.. I wszędzie ta sama spiewka! Ale! Znalazłem warsztat gdzie pracują młodzi ludzie i szefuje tam tez młody czlowiek! No inny klimat! 30min i płyn wymieniony! Zapłaciłem 35zl kawe dostałem.. Jakoś tak po ludzku! Dlatego nigdy więcej do monopoli warsztatowych ;-) szkoda ze młodzi mają na ten moment serwis.. Ale rozbuduja sie ;-) dlategi mówię ci poszukaj innego warsztatu! i mów ze silnik jak w polonezie :-) odrazu będą cie kochali.. Bo na hasło rover, polowa mechaników chowa glowe w piasek ;-)
 
 
vinni_pl 




Dołączył: 06 Sty 2015
Posty: 17

Rover 200

Wysłany: Pią Sty 09, 2015 21:33   

maniek1987 napisał/a:
Rada? Poszukaj innego warsztatu! Ja ostatnio wymieniłem plyn hamulcowy, tez nie specjalnie lubię wydawać kasę.. Ale zwiedzilem pare warsztatów z zapytaniem o cenę! Wszędzie stare komuchy :-) oooo panie! To ja sie nie podejmę bo odpowietrzniki skorodowane, no ewntualnie za 120zl.. I wszędzie ta sama spiewka! Ale! Znalazłem warsztat gdzie pracują młodzi ludzie i szefuje tam tez młody czlowiek! No inny klimat! 30min i płyn wymieniony! Zapłaciłem 35zl kawe dostałem.. Jakoś tak po ludzku! Dlatego nigdy więcej do monopoli warsztatowych ;-) szkoda ze młodzi mają na ten moment serwis.. Ale rozbuduja sie ;-) dlategi mówię ci poszukaj innego warsztatu! i mów ze silnik jak w polonezie :-) odrazu będą cie kochali.. Bo na hasło rover, polowa mechaników chowa glowe w piasek ;-)


No może trochę racji masz, przypomniałeś mi o jednym warsztacie jest blisko, a ludzie dość młodzi, w sumie za płyn chłodniczy chcieli 30 zł gdzie tesco i inne sieci wraz ze sklepami samochodowymi po 50 zł :)) jutro mam wolne więc popytam poszukam , więc jak mówisz rozsądna cena do zapłacenia to ile ? bo no widziałem że samemu roboty mam na 3/4 h ;) tak jak na moje możliwości
 
 
maniek1987 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 35



Wysłany: Sob Sty 10, 2015 06:32   

Ja wiem... Jak tobie 3/4 godz to mechanikowi 2 albo mniej.. Więc licząc nawet z górka po 70zl za godzinę pracy.. To 140zl.. No ale licz tak 180zl to jest max! Ten silnik jest naprawdę mega prosty! Ten 8v , jeden wałek.. Nie bawisz sie z ustawianiem .. Blokowaniem.. No jak w starym poldku identyko.. I szukaj takiego warsztatu by max te 180zl kasowali, bo ja widzę ze ostatnio mechanika odpier.. Z tymi cenami.. W 8v jedyny priblem moze być z pompą wody by ja odkręcić jak jest stara! A tak do wszyskiego jest dobry dostep.. To nie jest mondeo który ma rozrzad przez pół auta ;-) to jest rover 8v! Tu rozrzad wymieniasz prawie jak pasek od altka! I nie daj sie nakręcić na jakieś historię typu.. ,, noo od 150zl ale jak coś wyjdzie to bedzie więcej,, wyjść to im może gacek z rozporka! Oni sa mechanikami i mają wiedziec za ile co i jak! Ti tak jak bys poszedl do sklepu kupul mleko które kosztuje 3 zl a baba by cie odliczyła 7zl bo jak sięgała na półkę po to mleko sie zmeczyla! Tak jak mówię jak masz kupione czesci to za samą robocizne maxxxx 180zl!
 
 
vinni_pl 




Dołączył: 06 Sty 2015
Posty: 17

Rover 200

Wysłany: Sob Sty 10, 2015 08:44   

jeżeli cena od "mechaników" nie zadowoli mnie tak dostatecznie na prosty rozum, to wiesz co ? Kupie sąsiadowi 6 pak by użyczył mi garażu z kanałem i uwierz mi wypocę te 4 h na garażu ale zrobię to sam z ojcem bo kiedyś ala mechanik wyskoczył mi z tekstem że jeśli ściągniesz pasek a nie zablokujesz wszystkiego to się poprzekręca samo z siebie :lol: :lol: a mój sąsiad pracujący w salonie citroena niestety jako elektromechanik powiedział mi że to ściema na rysorach że jednak jest potrzebne trochę siły żeby to poprzestawiać :) więc dziś się dowiem co i jak , a jak mnie zabiją ceną no to 4 pak i "zrób to sam" 1 pasek 1 napinacz i 1 pompa, to nie diesel żeby się męczyć że wszystko jest osobno i jest 3 razy więcej roboty Dzięki Maniek póki co za dobre rady :)
 
 
maniek1987 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 35



Wysłany: Sob Sty 10, 2015 09:34   

A penie ze tak! Tak jak mówię to jest jeden wałek co ty tam chcesz blokować? Byles nie szarpał starego paska a nowy założył dobrze czyli każdy zabek założony i napięty i będzie grało! Bez przesady.. Te koła mają opór! Z podmuchem wiatru sie nie przekreca! Ja ci mówię to są glupie gadania mechaników dla ciemnej masy! Rozrzad.. Uuuu kupa kasy, kupa roboty! A guzik prawda! Pewnie ze jak masz pasek na 2 metry co wszysko napędza to jest pełno roboty! Ale w 8v?! No mówię jak w altku pasek! Więc uczciwemu mechanikowi zajmie to tyle co dwa przeguby ;-) .. Nie ma co komplikować sobie życia :-) to jak ze spawaniem.. Zapytaj spawacza ile musisz uczyć sie spawac.. To ci powie uuu 10lat.. No to sorry koles żeś taki matol bo ja do perfekcji doprowadzilem sie po roku ;-) .. Dlatego dzialaj kolego i podziel sie jakie efekty :-D a co do plynu chłodniczego to ostatecznie slej go sobie do jakiegoś wiaderka i uzupelnij go potem.. Ale ja wiem czy jest sens.. Jak juz oszczedzisz na mechaniku.. To lepiej kup sobie jakis dobry plyn chlodniczy.. Im lepsze chłodzenie tym mniejsze ryzyko padania uszczelki ;-) gdzieś slyszalem o plynie który ma wyższą tem gotowania sie niz zwykle borygo.. I duzo lepiej odprowadza ciepło czy jakoś tak.. Kosztuje więcej.. Ale codziennie go nie wymieniasz.. A druga sprawa ze on juz jest dożywotni! Raz zalejesz i juz masz spokój! Aaaa juz pamietam gdzie słyszałem.. W fanach czterech kółek jak lotusa robili! Czyli silnik z serii ,,k,, tak jak rover.
 
 
vinni_pl 




Dołączył: 06 Sty 2015
Posty: 17

Rover 200

Wysłany: Sob Sty 10, 2015 11:45   

Wiesz, pojeździłem popytałem, od 250 300 350 . żadna z cen mnie nie zadowoliła jednak, jest w Wałbrzychu życzliwy mechanik, 200 zł . max żadnych innych dodatkowych kosztów. Skorzystałem umówiłem się na czwartek, płyn wymieniam całkiem, +
Ceny sklepów 370 + ,max 50zł rabatu bo mechanik ten co 200 zł weźmie współpracuje ze sklepem dlatego do 50 zł taniej, no niestety :D Mechanik solidny, jeśli znajdziesz tansze graty pominiemy kolegę sklepowego, parę telefonów no i znalazłem pompe + napinacz + pasek łącznie 250 zł różnica min 70 zł przebitki na częściach i te tańsze części według mechanika są solidne i dobre bo podpytałem więc polecał :) czyli łącznie 450 zł a ja jednak nie będę się męczy sam on zarobi ale nie skroi jak stary dziad komuch który chciał 350 zł.
 
 
Felipe987 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Sie 2011
Posty: 102
Skąd: Radom



Wysłany: Sob Sty 10, 2015 12:29   

Czy ja wiem czy taka prosta sprawa? :) Trzeba odkręcić koło pasowe na wale, a u mnie poszło dopiero pneumatem. Jak z ojcem próbowaliśmy odkręcić tą śrubę 205Nm to nam się silnik na sprzęgle ślizgał ;) No i łapę silnika też trzeba odkręcić. A tak BTW to ja zapłaciłem 50pln znajomemu za rozrząd. Dorzuciłem mu jeszcze 4pak bo czułem się jakbym go okradał :)
_________________
Był: ROVERek: 200 1.4i 1998r.,
Jest: ROVERek: 75 1.8 2002r. SilverStone Edition, MG ZR 160+ 2005r.
 
 
vinni_pl 




Dołączył: 06 Sty 2015
Posty: 17

Rover 200

Wysłany: Sob Sty 10, 2015 16:08   

Felipe987 napisał/a:
Czy ja wiem czy taka prosta sprawa? :) Trzeba odkręcić koło pasowe na wale, a u mnie poszło dopiero pneumatem. Jak z ojcem próbowaliśmy odkręcić tą śrubę 205Nm to nam się silnik na sprzęgle ślizgał ;) No i łapę silnika też trzeba odkręcić. A tak BTW to ja zapłaciłem 50pln znajomemu za rozrząd. Dorzuciłem mu jeszcze 4pak bo czułem się jakbym go okradał :)


wiesz namęczyć idzie się często ale czasami warto się namęczyć niż dać złodziejowi który ma cenę 350 a gdzie indziej robią to max za 250. wiadomo jakbym miał znajomego mechanika zapłaciłbym ze 100 zł ;) i jakiś dobry 6 pak dorzucił ale niestety nie mam tu nikogo takiego :P Więc jeżdze pytam szukam choć machanik którego znalazłem zrobił b.dobre wrażenie i pewnie nie raz go odwiedzę gdyby coś się działo :)

[ Dodano: Sob Sty 10, 2015 16:08 ]
Temat do zamknięcia :) dziękuje za pomoc i odpowiedzi ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [ R200 98r 1.4 16V ] wymiana rozrządu
przekonik Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Sob Sty 30, 2010 22:19
przekonik
Brak nowych postów [R200 1.4 i 96r] wymiana rozrządu
krysrov Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Pią Sty 02, 2009 18:54
krysrov
Brak nowych postów [R200 SDI] Wymiana rozrządu
Jaka szerokość paska wałka rozrządu?
dzozef Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Wto Mar 16, 2010 18:24
dzozef
Brak nowych postów [R200 1,6 97r] Wymiana rozrządu
dziki Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Czw Sty 14, 2010 10:56
Lechos



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink