Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Problem z zamkiem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Problem z zamkiem
Autor Wiadomość
dario040
[Usunięty]






Wysłany: Sob Gru 18, 2010 18:13   [R75] Problem z zamkiem
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witam ,jestem właśnie po wymianie zamka drzwi lewych tylnych,gdyż nie otwierały mi się właśnie te drzwi(ani na klamce zewnętrznej ani wewnętrznej)tak więc zakupiłem na allegro inny zamek używany ,ale sprawny,otóż dzieją się dziwne rzeczy otóż mechanicznie zamek działa bez zarzutu po podłączeniu do kostki także jednak jak tylko przykręcę go do drzwi wszytko popodpinam zamykam drzwi centralnym zamkiem ,poczym otwieram i...lipa słyszę zamek działa bolec blokady schodzi w dół i idzie do góry,a drzwi nie mogę otworzyć ,ani z zewnątrz ani wewnątrz pozostałe się otwierają bez zarzutu wszystkie linki ,cięgna klamek połączone prawidłowo
Sprawdzałem już tyle postów i wiem,że ta przypadłość z drzwiami trapiła już kilka osób,jednak nie znalazłem konkretnej odp.
Może potrzebna jest jakaś synchronizacja zamków tylko to teraz przyszło mi do głowy
Mam nadzieję że ktoś z Was mi pomoże z tym problemem
Przepraszam za błędy :oops:
Ostatnio zmieniony przez apples Sob Maj 21, 2011 00:16, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Gru 18, 2010 18:13   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sob Gru 18, 2010 23:04   

Tylne drzwi jeśli nie masz blokady dla dzieci uaktywnionej oraz centralny jest "otwarty", to powinny się otworzyć klamką wewnętrzną. Jeśli tak nie jest, to zamek nie działa prawidłowo lub źle poskładałeś całość.

Może zamek kupiłeś uszkodzony.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
dario040
[Usunięty]






Wysłany: Nie Gru 19, 2010 08:04   [R 75] - SYNCHRONIZACJA ?

blokada dla dzieci otwarta,czy to możliwe że drugi zamek pod rząd zepsuty? (licząc z tym oryginalnym w drzwiach)?,poza tym jak pisalem gdy nie jest przykręcony to po zamknięciu i otwarciu centralnym trzymając go w ręce (brat mi pomagał) wszystko działało jak należy tzn: zamek otwierał z obu klamek ( zapadka odskakiwała bez problemu) po przykręceniu w drzwi ,zamknięciu i otwarciu centralnym już nie można ich otworzyć klamkami :bezradny:
widzę że niezabardzo potraficie pomóc,ale dzięki za chęci
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Nie Gru 19, 2010 23:27   

Rozłóż to jeszcze raz.
Nie wiem jak sprawdziłeś to w rękach, że działa?

A może te cięgna masz jakieś pokrzywione?
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pon Gru 20, 2010 09:42   

czy jest dobrze wyregulowane cięgno zapinane do kasetki plastikowej ?.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
dario040
[Usunięty]






Wysłany: Pon Gru 20, 2010 10:35   

MaReK napisał/a:
Rozłóż to jeszcze raz.
Nie wiem jak sprawdziłeś to w rękach, że działa?

A może te cięgna masz jakieś pokrzywione?

Witam,sprawdzić można bardzo łatwo otóż zamek podpinam do kostki ,poczym zamykam otwieram centralnym i ciągnąc za linkę otwiera się ,znów zamykam ,otwieram centralnym i pociągam za ucho tam gdzie jest plastik do mocowania cięgna z ,zamek otwiera sie ,niby wszystko ok ,ale jak go założę do drzwi pozakładam cięgna (jestem pewny że dobrze) zamykam drzwi ,zamknięcie i otwarcie cetralnym i lipa zamek blokuje się nie otworzę z wewnątrz ani z zewnątrz,słyszę że zamek z cetralnego działa,drut z blokadą (ten z wychodzący z tapicerki)chodzi i znów muszę wchodzić do auta z drugiej strony i dłubać śrubokrętem(obok chaczyka z linką w zamku jest takie miejsce)w ciemno
żeby otworzyć drzwi
Ps: super oberek!

[ Dodano: Pon Gru 20, 2010 10:35 ]
SeniorA napisał/a:
czy jest dobrze wyregulowane cięgno zapinane do kasetki plastikowej ?.

regulowałem już na wszystkie warianty, w tej chwili jest wyregulowany identycznie jak w drugich drzwiach,wiem bo specjalnie sciągnąłem tapicere z drugich drzwi :bezradny:
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pon Gru 20, 2010 11:44   

Jeśli działa na wyciągniętym zamku (co jakoś trudno mi sobie wyobrazić - bo jak Ty kasetę klamki podłączasz wtedy? Z poprzednich postów zrozumiałem, że nie działa także rygiel.
Nie zakładaj boczku i zobacz jak pracują te elementy w trakcie zamykania i próby otwarcia.

A sama klamka na zewnątrz jest okej?
Bo jak teraz zrozumiałem, to problem jest tylko z otwarciem drzwi z zewnątrz ?

dario040 napisał/a:
Ps: super oberek!

Starałem się;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
dario040
[Usunięty]






Wysłany: Pon Gru 20, 2010 12:28   

MaReK napisał/a:
Jeśli działa na wyciągniętym zamku (co jakoś trudno mi sobie wyobrazić - bo jak Ty kasetę klamki podłączasz wtedy? Z poprzednich postów zrozumiałem, że nie działa także rygiel.
Nie zakładaj boczku i zobacz jak pracują te elementy w trakcie zamykania i próby otwarcia.

A sama klamka na zewnątrz jest okej?
Bo jak teraz zrozumiałem, to problem jest tylko z otwarciem drzwi z zewnątrz ?

dario040 napisał/a:
Ps: super oberek!

Starałem się;)

nie, nie zamka nie podpinam do tego cięgna od klamki zewnętrznej ,reką otwieram tym uchem z plastikiem do mocowania cięgna i wtedy gdy zamek trzymam w ręce wszystko wydaje się ok wszystko się komplikuje się z chwilą przykręcenia zamka do drzwi i zamknięcia ich z centralnego ,potem już nie mogę otworzyć ani z zewnątrz ani z wewnątrz,a rygiel wychodzący z tapicerki działa ,słyszę jak działa centralny klik,klik,klik,klik zamyka i otwiera
i jeszcze jedna ważna sprawa:wszystko działa poprawnie tzn drzwi ręcznie zamykam i otwieram ile razy chcę dopóki nie użyję cetralnego jeżeli zarygluję z centralnego te jedne się już nie otworzą ręcznie
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pon Gru 20, 2010 15:20   

Dziwne to trochę, bo po otwarciu - nawet jak rygiel nie wyjedzie do góry, to ciągnąc klamką od wewnątrz raz, powinien się on wysunąć, a drugi raz otworzyć drzwi.

W ręku zamek może sprawiać wrażenie poprawnie działającego, ale jednak mechanizm jego jest bardziej złożony i być może posiada jakąś usterkę (którą już także miałem).

Naprawa tego jest możliwa, ale musisz podłubać trochę.

Spróbuj może na początek odłączyć w ogóle kasetę i cięgno od klamki zewnętrznej.
Zobacz, może ona coś blokuje. Potem spróbuj na odwrót odłącz wewnętrzną.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
dario040
[Usunięty]






Wysłany: Pon Gru 20, 2010 18:13   

MaReK napisał/a:
Dziwne to trochę, bo po otwarciu - nawet jak rygiel nie wyjedzie do góry, to ciągnąc klamką od wewnątrz raz, powinien się on wysunąć, a drugi raz otworzyć drzwi.

W ręku zamek może sprawiać wrażenie poprawnie działającego, ale jednak mechanizm jego jest bardziej złożony i być może posiada jakąś usterkę (którą już także miałem).

Naprawa tego jest możliwa, ale musisz podłubać trochę.

Spróbuj może na początek odłączyć w ogóle kasetę i cięgno od klamki zewnętrznej.
Zobacz, może ona coś blokuje. Potem spróbuj na odwrót odłącz wewnętrzną.


Dzięki za próbę pomocy ,ale to nie działa pomyślałem inaczej :pogoda nie sprzyja ,poza tym mam dość, narazie wypnę kostkę ze sterowania i te drzwi będę otwierał mechanicznie jak w starych autach bez centralnego,na wionę zrobi się cieplej ,będę kombinował,narazie dzięki!
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Wto Gru 21, 2010 00:13   

Jeśli robisz to na wolnym powietrzu, to faktycznie lepiej odpuść.
W prawdzie odwilż idzie, ale mimo wszystko niska temp. nie sprzyja plastikom.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
zbygru 




Dołączył: 29 Lis 2014
Posty: 23
Skąd: Grudziądz

Rover 75

Wysłany: Pią Sty 16, 2015 19:06   zamek się nie zamyka

wpis przeniesiony do innego linku
Ostatnio zmieniony przez zbygru Nie Sty 18, 2015 18:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Sty 16, 2015 23:04   

pewnie brakuje któregoś elementu ruchomego w zamku, który odpowiada za odłączenie cięgna klamki. Najlepiej wykręcić zamek i porównaj ze zdjęciami zamków w necie
_________________
75 Red Edition
 
 
zbygru 




Dołączył: 29 Lis 2014
Posty: 23
Skąd: Grudziądz

Rover 75

Wysłany: Sob Sty 17, 2015 11:59   

wpis przeniesiony, przepraszam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Problem z zamkiem
nitta Rover serii 75, MG ZT 11 Pią Lut 13, 2009 11:09
SeniorA
Brak nowych postów [R75] problem z zamkiem
bobek2525 Rover serii 75, MG ZT 8 Sro Sie 16, 2017 12:19
AdaskoC
Brak nowych postów [R75] Problem z zamkiem
Marian2oo6 Rover serii 75, MG ZT 5 Wto Mar 31, 2015 21:27
SeniorA
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] Problem z centralnym zamkiem
TOM3K Rover serii 75, MG ZT 4 Pią Lip 20, 2012 20:09
apples
Brak nowych postów [MG ZT - problem z zamkiem bagażnika]
dolchus Rover serii 75, MG ZT 28 Pią Sty 16, 2015 01:32
dolchus



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink