Forum Klubu ROVERki.pl :: Wypchanie wgniotki na błotniku
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Wypchanie wgniotki na błotniku
Autor Wiadomość
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

  Wysłany: Sro Sie 27, 2014 20:50   Wypchanie wgniotki na błotniku

Szybkie pytanko: czy punktową wgniotkę na przednim błotniku można wypchać od środka? Jakiś życzliwy kierowca lub przechodzień zdaje się pozazdrościł autka... :(
Najdziwniejsze jest jej miejsce - zaraz przy lusterku - i ilość płytkich rys w kształcie odwróconej litery J. Raczej nie od uderzenia drzwiami chyba, że był to jakiś jeep bo jest za wysoko....

Jak autko mechanicznie jest bez zastrzeżeń i chciałem poprawić jego wygląd zewnętrzny, tak zaczynam się zastanawiać czy w ogóle warto...
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Sie 27, 2014 20:50   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Lysack 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 28 Sie 2013
Posty: 171
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Sro Sie 27, 2014 21:54   

Mam to samo - przymierzam się do lakierowania całego auta, ale zastanawiam się czy nie zrobić tego jak już odstawię je do garażu żeby wyglądało. Bo póki co to co chwilę pojawia mi się jakaś nowa rysa. A to drzwiami, a to nogą, a to podczas mycia...

A co do pytania w temacie to wyciągnięcie jednego dołka kosztuje 30zł. Jeśli nie ma odprysków lakieru oczywiście.

Poszukaj sobie w okolicy wpisując w google "dołkarz" lub "wyciąganie wgnieceń". Kilka minut i robota wykonana. Sam muszę podjechać bo mam jedno takie uszkodzenie.
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Sro Sie 27, 2014 23:35   

Dzięki! Nie wiedziałem, że teraz są takie metody. Jutro poszukam kogoś w okolicy.
Jest szansa, ze uda się to wyciągnąć.



[ Dodano: Sro Sie 27, 2014 23:35 ]
Lysack napisał/a:
przymierzam się do lakierowania całego auta

Dziś byłem u lakiernika z pytaniem ile za polakierowanie przedniego zderzaka (małe spawanie gratis) to krzyknął bez zastanowienia 450zł.
-A za tylny? - pytam
-Też 450
-To ja się zastanowię...

Tysiak? :-|
Za lakierowanie całego auta z 5 tysi chyba...

Powiedz mi jeszcze czy schodzący klar to normalne? Podejrzewam lakierowanie zderzaka jakimś gorszej jakości, bo zdaje się łuszczące się punkty to chyba nie jest norma... Coś wiesz w temacie?
 
 
Lysack 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 28 Sie 2013
Posty: 171
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Sro Sie 27, 2014 23:52   

Ja będę miał sprawdzonego lakiernika gdzieś daleko poza jakimikolwiek większymi miastami. Myślę, że wyjdzie mnie po jakieś 300zł za element, więc dobrze będzie jak zmieszczę się w 3000zł - w końcu lakieru wychodzi mniej w przeliczeniu na element (przy jednym elemencie zawsze trochę zostanie), do tego jedno dobieranie koloru, a że większość elementów jest bez korozji to odchodzi też szpachlowanie :)

U mnie klar schodzi tylko w jednym miejscu, na dachu przy listwie. W drugim brmie już jest znacznie gorzej, bo klar schodzi na co najmniej kilku elementach. Tyle, że tamten ma też sporo szpachli na sobie i ogólnie był mocno zapuszczony. Ale tak, wiele roverków widziałem z łuszczącym się klarem, więc to raczej normalne. U mnie też z tego co wiem jakaś drobna przeszłość była, ale tylko delikatne uderzenie na granicy drzwi i tylnego błotnika. Reszta lakieru w oryginale i póki co jeszcze prawie się nie łuszczy :)
 
 
greg-si 
Klubowicz





Pomógł: 152 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Czw Sie 28, 2014 18:49   

Lysack napisał/a:
A co do pytania w temacie to wyciągnięcie jednego dołka kosztuje 30zł. Jeśli nie ma odprysków lakieru oczywiście.

Gdzie za tyle? Chętnie podjadę bo u mnie 150zł za jeden dołek.
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Pon Wrz 01, 2014 21:30   

To niezłe zdzirusy.
W pon. 3 wgniotki za 100zł w tym jedna o średnicy 8cm.
Gratis wypunktowanie autka przez lakiernika :/
Lakierowana maska, prawy bok i zderzaki. PAT'a uduszę na jakimś zlocie i wezmę jego polifta :mrgreen: :)
Szkoda, że nie wyciągną mi jednego obszaru ze względu na nieoryginalny lakier. Rzekomo klej mają tak silny, że oderwałby lakier.
Aha, oryginalny lakier się nie łuszczy więc wszystko w temacie.

[ Dodano: Pon Wrz 01, 2014 21:30 ]
Wgniotki wypchnięte i chłopaki jestem pod ogromnym wrażeniem :hura:
150zł mnie to kosztowało ale nie żałuję - efekt rewelacyjny. O 50zł więcej u mnie wzięli, bo zażyczyłem sobie próbę "wyprowadzenia" historii poprzedniego właściciela pod tylną prawą szybą i jest o niebo lepiej.
Jeszcze raz dzięki Lysack za oświecenie.
Jutro może wrzucę zdjęcia przed i po ale te poglądowe na stronach tych firm zajmujących się wypychaniem to nie jest ściema.
_________________
Jak Kolonko, mówię jak jest.
 
 
Lysack 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 28 Sie 2013
Posty: 171
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Pon Wrz 01, 2014 22:28   

Cieszę się, że udało się ogarnąć wgniotki i że jesteś zadowolony z efektu :)

Czyli mniej więcej dobrze podałem cenę za dołek - przy stówie wyszłoby prawie tyle ile mówiłem. Dla nas 30-50zł to tanio, ale szwagier ma auto po gradobiciu. Do 50 dołków gość policzył po 30zł, a każdy następny po 10, ale łącznie na aucie ma prawie 300 dołków. Koszmar, tym bardziej, że lakiernicy i blacharze nie chcą się tego podjąć bo za cienka warstwa szpachli na zbyt dużym obszarze...

Czekam na foty :)

Swoją drogą ostatnio do Zabrza sprzedałem poprzednie swoje auto - czarnego Fiata Barchettę :)
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Wto Wrz 02, 2014 20:40   






Na zdjęciach może nie widać ale wgniotki były głębokie. Ryski się jakoś usunie. :hura:
Nie mam zdjęcia "przed" obszaru pod tylną prawą szybą (poprzedni właściciel) ale wyprowadzili naprawdę imponująco :)
 
 
gaia_pl 



Dołączyła: 26 Lut 2015
Posty: 3



Wysłany: Czw Lut 26, 2015 08:25   

Chłopaki, wiem że odświeżam stary temat ale potrzebuję pomocy.

Znacie punkt w Łodzi gdzie za względnie niską kasę wyciągną mi wgniecenie na błotniku?
 
 
bioly 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Mar 2012
Posty: 226
Skąd: Wierzawice

Rover 400

Wysłany: Czw Lut 26, 2015 13:27   

No u mnie tez kilka jest wgniotek, 3 na blotniku, 1 na klapie i 1 duuuuza na drzwiach. Robia to gdzies na podkarpaciu? :)
 
 
flapjck1 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1745
Skąd: Urzut/Nadarzyn



Wysłany: Czw Lut 26, 2015 14:28   

na slasku jest "dufał" http://www.dufal.pl/ bdb fachowiec

w stolicy znam i polecam http://www.trotek.pl/ oraz http://smart-pro.pl/
_________________
'99 r400 16k16 sedan JFR na czesci ( anglik ) pytac na priv :)
 
 
gaia_pl 



Dołączyła: 26 Lut 2015
Posty: 3



Wysłany: Czw Lut 26, 2015 14:50   

Dzięki wielkie, już tam napisałam. Jeszcze liczę też na łódzkie :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink