Forum Klubu ROVERki.pl :: prebenny - R75
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
prebenny - R75
Autor Wiadomość
MD 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Wto Kwi 12, 2016 22:57   

Harry, perłę także trudno się kładzie, ale efekt jest piorunujący. Zerknij na moje fotki w profilu - zdjęcie z boku auta, takie na drodze, jest bez poprawek kolorystyki samej karoserii. Także na żywo mieni się ona od błękitu i soczystego turkusu do głębokiego niebieskiego czy też granatu.
_________________
Jam jest MD, władca Dinożaurów
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Kwi 12, 2016 22:57   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Kwi 13, 2016 09:09   

Generalnie JBH też jest perłą. Ogólnie nie myślałbym o zmianie lakieru, bo jak jest ładna pogoda to wygląda pięknie - tam gdzie odbija słońce jest srebrny, wręcz biały i fajnie przechodzi przez delikatny błękit do takiego ciemnego błękitu - efekt super:





Ale jak pogoda jest do :dupa: to lakier niestety nadto się dostosowuje i jest taki 'nijaki', szary bez wyrazu - i to mnie męczy i dlatego szukam i kombinuję jakby to poprawić ;) Tu na masce widać.



[ Dodano: Sro Kwi 13, 2016 09:09 ]
Mała poprawka. IBH to nie jest kameleon ale:

Cytat:
Supertallic is a range of distinctive metallics, and micatallics for a pearlescent effect.


http://www.xpowerforums.c...0your%20car.htm
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
Sandman 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sie 2014
Posty: 120
Skąd: Polska

Rover Tourer

Wysłany: Sro Kwi 13, 2016 13:50   

Ten horizon wygląda świetnie :) nie zastanawiał bym się dłużej na Twoim miejscu. myslę że nawet ten odcień w metaliku by fajnie wyszedł - z większym ziarnem żeby ładnie się w słońcu mienił.
_________________
Mój dyliżans :D
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Kwi 16, 2016 21:03   

Wszystko wyjdzie na mieszalni ;) Odcień będzie IBH - pytanie czy będzie fabryka czy 'kombinowany' ;)

W międzyczasie - po zmianie sprężyn&amorów na wersję Silverstone dość często tarłem osłoną silnika (dzisiaj w sumie cały czas). Ciekawe dlaczego... ;)




Przy okazji drobne zakupy - przedni zderzak od razu z dziurami na spryskiwacze lamp, zbiorniczek płynu do spryskiwaczy z wersji pod 2 pompki z czujnikiem, osłona pod silnik ori, 'trójkąty' pod zderzak/nadkole, zaślepki na błotnik (to coś co jest zamiast chlapaczy - moje zrobiły wypad) i poliftowe kierunkowskazy boczne. Na ciemnym kolorze lipnie wyglądają (do tego chamsko markerem napisane 75 ale to już zrobione ;) ). Na jasnym kolorze myślę, że będzie bomba (ewentualnie jakimś plastidipem czy innym takim się przyciemni/'przydymi' i będzie atomowa bomba ;) ).
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
berka 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Mar 2016
Posty: 5



Wysłany: Czw Kwi 21, 2016 15:41   

Dopiszę zakończenie mojej historii, bo już się zakończyła. Po otrzymaniu pisma od Rzeczniku Finansowego TU (jak to sami określili) postanowiło jeszcze raz dogłębnie przyjrzeć się mojej sprawie. O dziwo doszli do wniosku, że jednak mojego auta nie da się odkupić za pieniądze, które mi zaproponowali i podnieśli sumę odszkodowania o wartość, która zaspokaja wszystkie moje roszczenia.
Tak widocznie działają towarzystwa. Jak klient się nie chce sądzić to trzeba go spuścić jak najtańszym kosztem, a jak klient jest 'awanturujący się' to ewentualnie wtedy damy mu tyle ile mu się w zasadzie należało.
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Kwi 21, 2016 15:46   

berka ja dostałem 7100 ale już wiem, że minimum 700 zł jestem do tyłu. Tyle, że samemu już tak na prawdę raczej nie jestem w stanie wiele (o ile cokolwiek) ugrać.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
toksyn 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Mar 2013
Posty: 388
Skąd: Gdańsk

MG ZR

Wysłany: Czw Kwi 21, 2016 15:58   

Jeżeli podpisałeś "ugodę" z ubezpieczalnia i dostałeś hajs to już nic nie wskórasz ;P
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Kwi 21, 2016 15:59   

toksyn to nie była ugoda. Propozycję ugody odrzuciłem - to była 'zwykła' wycena szkody po 2 oględzinach pojazdu.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
Dominoz 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Wrz 2015
Posty: 680
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Nie Kwi 24, 2016 23:47   

I jak tam?
Roverek już u lakiernika? ;)
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Kwi 25, 2016 09:18   

Jutro rano go odstawiam i przy okazji wizyta w mieszalni lakierów ;)
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
Dominoz 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Wrz 2015
Posty: 680
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Kwi 25, 2016 12:02   

I ile to potrwa mniej więcej?
Jestem ciekawe efektu. ;)
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Kwi 25, 2016 13:07   

Z lakiernikiem rozmawiałem to niby 2 tygodnie trzeba liczyć.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Czw Maj 26, 2016 15:17   

up
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Maj 26, 2016 15:25   

No to samochód odebrany od lakiernika. Generalnie w cholerę rzeczy mam po nich do poprawiania ale do zimy może uda mi się to ogarnąć. Są to rzeczy typu klamka od drzwi włożyli tę brzydszą zamiast ładniejszej itp itd.

Także dzięki sknerko, longer86, Harry, wellman i wszystkim innym co w przeciągu tych 3 miesięcy ciągle pomagali jak by tu zrobić żeby było dobrze :*

Samochód wygląda super, co prawda na tym biznesie jestem sporo do tyłu ale biorąc pod uwagę ile rzeczy 'przy okazji' się zrobiło (czy to naprawa progów, wyciąganie wgniotek na dachu czy wsadzenie amorków i sprężyn z silverstona) to jestem w stanie to przeżyć ;) Z ubezpieczalni tak jak na początek oferowali 4600 to stanęło na 7100. Naprawa tak +/-, bo tego nie da się dokładnie opisać (za dużo pierdół po drodze) koło 8,5-9 tyś.

Czeka mnie długa noc, bo w środku mam jesień średniowiecza i trzeba wszystko wymyć wysprzątać a w międzyczasie jechać na szrot po spinki do chromów także więcej nie ględzę tylko biorę się do roboty :D A no i jutro pierwsze poprawki u lakiernika (po drodze na zlot) - przyklejenie literek/cyferek na klapę, bo o tym zapomnieli...

Póki co wóz umyty, nawoskowany woskami SOFT99 Fusso Coat 12 Months Wax i SOFT99 Mirror Shine Wax, oponki i plastiki zjechane dressingiem teraz bierzemy się powoli za pranie wnętrza, bo od wożenia zderzaków i wszystkich pierdół z demontażu w bagażniku jest jesień średniowiecza.

A to taki 'przedsmak' ;) :



Premiera samochodu na zlocie ;)
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
sebeks 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 307



Wysłany: Pią Maj 27, 2016 21:57   

Ja liczę że foty podeślesz po całej operacji (bo pewnie teraz pełna konspiracja :razz: ) i w sumie fajnie że auto wróciło do żywych :-)
 
 
Dominoz 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Wrz 2015
Posty: 680
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Maj 28, 2016 00:04   

Ja mogę wysłać zdjęcia jak auto jest bez zderzaka.
Zrobione dzisiaj na zlocie ;)
 
 
sebeks 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 307



Wysłany: Sob Maj 28, 2016 09:41   

Jak Prebenny nie ma nic przeciwko to chętnie zobaczę. Ciekaw jestem jak teraz wygląda po całej akcji :wink:
 
 
Dominoz 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Wrz 2015
Posty: 680
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Maj 28, 2016 11:06   

Niech się właściciel wypowie ;)
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Nie Maj 29, 2016 12:41   

Generalnie względem lakieru/koloru wyszło super. Do poprawek rzeczy typu założyli brzydsze chromy czy spróbować założyć podwójne ori wygłuszenie (z moim drzwi i Twoich sebeks ;) - wiem, że lepiej maty ale to mnie nic nie kosztuje oprócz własnej pracy).

Co do zdjęć :)



Po nawoskowaniu:







I tutaj trochę uciąłem ale widać prześwit na zawiasie z silveerstona (przy okazji efekt po dressingu do opon, a kolor zacisków nadal pasuje do auta :) )



Zderzak/maska jeszcze będę regulował, bo coś od pasażera ciężko się maska zamyka i jest nierówno. Zderzak też trochę spróbuję podnieść, bo znowu mam japę między grillem a maską. Bez tej dziury wygląda 5x lepiej :) Jak ogarnę burdel w bagażniku to wrzucę zdjęcie tyłu (zderzak i dokładka klapy bagażnika z polifta :) ).

Oczywiście żeby sielanka nie trwała za długo to w piątek przed wyjazdem na zlot jeszcze spadł mi wężyk z WG i już słyszałem i widziałem na wskaźniku, że przedmuch gdzieś jest (boost zamiast 1.6-1.7 bara spadł do 1.3-1.4) ale na zlot jakoś dotarłem ;) Poszło 1 kółko na torze, drugie... i jebs - kolanko wyskoczyło z ICka. I tak na prawdę cały piątek w :dupa: Przy okazji składania się okazało, że kolanko źle wkładałem - nie wchodziło do końca, bo inaczej nie byłbym w stanie go przykręcić do 'ucha' w chłodnicy (i być może dlatego wyskoczyło), ale dzięki pomocy tunersa (i paru innym zgromadzonym wkoło osobom ;) ), którym przy okazji bardzo dziękuję :) poskładaliśmy do kupy i został do wymiany jeszcze wąż między EGR-em a kolankiem (wąż się wyrobił i jest 'za duży' - nie przylega dobrze do kolanka i mimo zaciśniętej opaski jest przedmuch).
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Nie Maj 29, 2016 12:52   

Ale piękny kolor!! Jest chyba inny niż fabryczny, mam rację?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink