Forum Klubu ROVERki.pl :: prebenny - R75
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
prebenny - R75
Autor Wiadomość
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Nie Maj 29, 2016 13:17   

rafalmis1 tak jak piszesz jest niefabryczny. Generalnie chciałem kolor IBF z palety Rovera (monogram 'horizon' - był tylko w latach 2004-2005 i bodajże wyjechały takie tylko 2 sztuki ZT-T i 2 sztuki ZR). Niestety w mieszalni nie byli w stanie znaleźć tego koloru (poniżej fotki takiego kombiaka):





Skończyło się na tym, że wzięliśmy podobny kolor (też z monogramu IAI 'Celestial Blue' - wg opisu 'jaskrawy błękitny' a IBF to po prostu 'błękitny') i kombinowaliśmy w mieszalni żeby go trochę przyciemnić do IBFa - wyszedł trochę ciemniejszy ale i tak urywa ;) Poniżej IAI - widać, że jest już trochę zbyt jaskrawy.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Maj 29, 2016 13:17   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
MatiNitro 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 06 Sie 2011
Posty: 755
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Nie Maj 29, 2016 16:04   

prebenny, kolor masz mistrzowski, prezentacja kosmiczna.
_________________
BluebeRRRrrry 75 2.0 CDTi AUTOMAT
 
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Nie Maj 29, 2016 19:35   

Naprawdę ekstra wybór bardzo mi się podoba
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
adam_26 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 1001
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Nie Maj 29, 2016 21:16   

Widziałem na żywo i jest super robota lakiernika na prawdę świetna :ok:
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Nie Maj 29, 2016 22:34   

Ciesze się, że się podoba :) Do jesiennego zlotu myślę wnętrze już też zdążę 'po swojemu' ogarnąć i poprawić parę mankamentów to będzie jeszcze lepsze wrażenie (bez kolejnych eRów w bagażniku ;) No i mam nadzieję już bez strefy serwisowej :D
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
sebol11 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 558
Skąd: wwa

Rover 75

Wysłany: Nie Maj 29, 2016 22:55   

Super :) Jaki koszt lakierowania całego auta?
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Nie Maj 29, 2016 23:06   

Koszt całkowity koło 6.5 tyś z czego malowanie było 4-4.5. Do tego jeszcze wiadomo blacharz - przełożenie wszystkich uszkodzonych elementów (czyli tak na prawdę wszystkiego co da się wymienić, maska, zderzaki, drzwi), zamówiony fachmen do wyciągania wgniotek na dachu (był dość mocno potrzaskany od gradu) no i dodatkowym nieprzewidzianym kosztem były spinki do chromów, które swoje też kosztowały (i jeszcze nie udało się wszystkich dorwać). Ale efekt pozytywny. Poprzedni kolor też uważam, że był fajny ale niestety efekt był tylko w słońcu. Jak pogoda się psuła to i kolor lipny wychodził - a teraz jest full wypas ;) Z zewnątrz tylko jeszcze felgi ogarnąć, uprzątnąć bajzel w bagażniku i poskładać wnętrze do kupy (zmieniam podświetlenia i też jest lekki bajzel ;) ).

Dla porównania - przed:


Po:


Tak zmieniając jeszcze temat założyłem dzisiaj podwójnie maty wygłuszające na drzwi i wszystko pasowało i jest OK :) Nie mogę się doczekać porannej drogi do pracy żeby stwierdzić czy jest słyszalna różnica w hałasie ;) A no i jeszcze zdjęcie tyłu obiecałem (na razie takie z FB ale jak go umyje albo ktoś ze zlotu podrzuci to wrzucę :) ):


_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
Dominoz 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Wrz 2015
Posty: 680
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Nie Maj 29, 2016 23:12   

prebenny napisał/a:
Przy okazji składania się okazało, że kolanko źle wkładałem - nie wchodziło do końca, bo inaczej nie byłbym w stanie go przykręcić do 'ucha' w chłodnicy (i być może dlatego wyskoczyło), ale dzięki pomocy tunersa (i paru innym zgromadzonym wkoło osobom ;) ), którym przy okazji bardzo dziękuję :) poskładaliśmy do kupy i został do wymiany jeszcze wąż między EGR-em a kolankiem (wąż się wyrobił i jest 'za duży' - nie przylega dobrze do kolanka i mimo zaciśniętej opaski jest przedmuch).

Piękne masz teraz to autko!
BTW- a kto z Tobą po Gostyniu jeździł uszczelek szukać? ;)))
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Nie Maj 29, 2016 23:16   

To już Dominoz ze zmęczenia. Zresztą nie kto ze mną po oringi jeździł tylko kto mnie po oringi woził - dzięki ;) :*
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
Dominoz 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Wrz 2015
Posty: 680
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Nie Maj 29, 2016 23:18   

Nie no, miło było się do czegoś przydać ;)

prebenny napisał/a:
tylko kto mnie po oringi woził - dzięki ;) :*

A...i z tym buziakiem to już lekkie przegięcie...
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Cze 03, 2016 07:30   

To od Sknerka zdjęcie podkradnę. Mój faworyt :D

_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
Ostatnio zmieniony przez prebenny Pią Cze 03, 2016 21:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sebeks 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 307



Wysłany: Pią Cze 03, 2016 20:59   

Teraz musisz avatar zmienić :razz:

A widzisz, ja się śmiałem, że te spryski szyby to będą chciały wrócić do swojej maski :mrgreen:
 
 
Dominoz 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Wrz 2015
Posty: 680
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Cze 03, 2016 23:27   

I potem to rozczarowanie z wyniku hamowni... ;)
Foto epickie wręcz :D
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Lip 18, 2016 13:11   

Jako, że dawno nie pisałem - mały apdejt.

W zeszłym tygodniu całkiem skutecznie uprzykrzyłem weekend Sknerkowi :( Wymiana gąbki i skóry na fotelu kierowcy fajna i przyjemna robota... Dopóki nie chcesz przekładać pamięci fotela z anglika do EU. Jeszcze raz dzięki Sknerko. Do tego doszła wymiana poduchy olejowej na używkę od AdaskoC (długo pewnie nie pociągnie, bo jest lekko popękana już ale starczy na wystarczająco długo żeby starą wysłać do Olkusza i zregenerować na PU).

Wcześniej jeszcze do paliwa dolałem VALVOLINE VPS SynPower HD Diesel System Complete do czyszczenia układu paliwowego i wtrysków. TOAF twierdzi, że wtryski się poprawiły i pracują całkiem OK.

W ten weekend wymiana oleju - do starego Castrola 10W40 wlana płukanka Archoil 2820. Olej zlany, włożony filtr Knechta i zalany Specol Gold 0W40 z dodatkiem Archoil 9200. Zobaczymy jak sobie Specol będzie radził. Dodatkowo montaż czujnika temperatury w dolocie z polifta i ogarnianie kabloteki pod czujnik deszczu i wyprowadzenie przewodu od kamerki do schowka pasażera. A poniżej parę zdjęć:

Rura z czujnikiem IAT:





Sam czujnik wpiąłtem 'pomiędzy' przewód z pinu 1 przepływki (niebiesko-biały przewód). Działa prawie dobrze - zamiast 23 stopni pokazuije -1 ;) Nie wiem czy to nie jest kwestia długiego i nieco grubszego przewodu.

A tutaj zestaw zmiany oleju.






Warto jeszcze dodać, że olej zlałem do miski i po wystygnięciu jak przelewałem do pojemników żeby go wywieźć to na dnie już było całkiem sporo szlamu, którego już się nie wylewało tylko skrobało więc płukanka raczej robotę zrobiła. Tym bardziej, że oleju wlałem tyle ile powinno wejść - 6.75 litra.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Pon Lip 18, 2016 14:34   

Hehe wydatkow nie ma konca :D po raz kolrlejny wychodzi, ze castrol to gowno ;) dobrze, ze go wymieniles :ok:
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Lip 18, 2016 14:37   

No nie ma końca - w przyszłym miesiącu altek do regeneracji, bo na postoju nie wyrabia i wymiana łączników staba. Lewy mówi :papa:
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
Dominoz 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Wrz 2015
Posty: 680
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Lip 18, 2016 14:50   

W sumie dobrze, że łączniki to groszowa sprawa ;)
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Sie 20, 2016 21:44   

No to nadszedł ten czas (lepiej usiądźcie, bo zawału dostaniecie) kiedy (póki co częściowo ale cii) ogarnąłem burdel w bagażniku :D :D :D

Tak wyglądała podłoga jak wyjąłem wszystkie graty:


Powiem szczerze, że nie wiązałem z nią wielkich nadziei, ale...



Płyn Shiny Garage Red Devil Nano (koncentrat) + generator pary (parownica) Karchera i podłoga jak nówka :o Od razu boczki przeleciałem ale już się ciemno zrobiło i je tylko włożyłem luzem na swoje miejsce - w wolnej chwili poskładam wszystko do kupy.



Z minusów - lakiernik (a w sumie to blacharz) jak odbierałem Rovera przed zlotem powrzucał wszystko luzem byle jak do bagażnika i wszystkie plastiki ze słupków są porysowane... Jeszcze nie wiem czy po prostu poszukam na szrocie ładnych czy te spróbuje odratować (nie wiem czy można je pomalować czy obszyć i tyle). A tutaj parę zdjęć co zrobiłem po umyciu (tylko z profilu kierowcy, bo od pasażera nie mogę za chiny wyregulować pasa przedniego/zderzaka i błotnik mi odstaje ale to też w wolnej chwili, bo muszę jeszcze spryskiwacze lamp ogarnąć):



A tu z takim białym brudnym ;)

_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
Dominoz 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Wrz 2015
Posty: 680
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Sie 20, 2016 22:30   

Mój Roverek był przez jakiś czas użytkowany przy remoncie. W poniedziałek jedzie do mechanika i potem na myjnie ;)
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Lis 01, 2016 20:16   

Za to dzisiaj przyszło ciekawe pisemko z Compensy.

Za użytkowanie samochodu zastępczego firma policzyła ich 146,70 za dzień... A tych dni było 32 czyli łącznie ponad 4700 zł (minus 207 zł za jakieś 'koszty zaoszczędzone' - zużycie 'mojego samochodu' w tym czasie). I teraz wystarczy policzyć ile by zaoszczędzili gdyby sprawę rozwiązali w ciągu tygodnia a nie miesiąca...

[ Dodano: Pią Paź 14, 2016 08:37 ]
To mały UPik - ostatnio kupiłem komplet felg i opon zimowych 17" (felgi ze Skody a opony Bridgestone Blizzak LM-32 225/50r17 z homologacją Mercedesa - cokolwike to zmienia) i wczoraj nadszedł czas żeby je założyć (i dobrze trafiłem, bo dzisiaj 1 dzień skrobania :P ):






Felga ma ET41 i już trochę mi się wydaje wystaje (może po prostu opona takie wrażenie sprawia):


Oczywiście nie byłbym sobą gdyby wszystko poszło gładko - jedno koło podczas jazdy (tak powyżej 40km/h) zaczyna napierniczać jakby młotem mi ktoś walił - nie wiem czy to kwestia walniętego pierścienia centrującego, wyważenia koła czy walniętej felgi/opony ale po pracy się przejadę do wulkanizacji gdzie mają pierścienie centrujące, wymienię ten 1 i od razu niech sprawdza koło na wyważarce.

[ Dodano: Wto Lis 01, 2016 20:16 ]
To dzisiaj powiększyliścmy rodzinę przycisków pod panelem klim y do kompletu w kombi ;) Dzięki czujności Longer86 udało się dorwać pompę ABS z kontrolą trakcji. Trochę poczekała aż ją w końcu wymieniłem ale ważne, ze pompa sprawna i wszystko działa :)



Miały jeszcze wpaść zaciski przednie z ZT190 ale przez 'drobne' problemy na szrocie (dostałem tarcze z zt190 i zwykłe zaciski) nie udało się tego ogarnąć. Jestem na etapie szukania lewego zacisku lub samego jarzma przedniego z ZT190 ;) I plany na przyszłość to przy okazji wymiana giętkich przewodów hamulcowych.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink