Forum Klubu ROVERki.pl :: prebenny - R75
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
prebenny - R75
Autor Wiadomość
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Czw Lis 03, 2016 10:07   

A ile za jarzmo jesteś w stanie dać? Mam cały zacisk prawy, ale jarzmo chyba można przekładać
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lis 03, 2016 10:07   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Lis 04, 2016 09:57   

Ok. To Roverek umyty, nawoskowany i opony umyte i zjechane czernidłem (mam nadzieję, że wyschnie, bo jest 'trochę' zimno :P ) :)

[ Dodano: Pią Lis 04, 2016 09:57 ]
I parę zdjęć



_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pią Lis 04, 2016 10:28   

Muszę przyznać że ładne te felgi ci wybrałem ;P
Ale to towarzystwo po prawej na pierwszej focie aż boli ;/
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Lis 04, 2016 10:52   

No cóż sknerko... Każdy chce stać obok Rovera :P A przynajmniej pozwala docenić piękno Rovera :D :D :D
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Sob Lis 05, 2016 14:25   

Czujniki które masz fajnie działają? Co to za sprzęt?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Gru 03, 2016 23:39   

Czujniki generalnie zestaw kosztował 35 zł więc fajerwerków nie ma (3 czujniki - 4 jest 'na sztukę' dla symetrii zderzaka) ale to była szybka akcja przy naprawie po wypadku i był to jedyny zestaw czujników na przód - inne sterowanie (włączają się po wciśnięciu pedału hamulca - jak przez bodajże 5 sekund nie wykryją przeszkody to się wyłączają) i łapią 'mniejsze' odległości (tylne zaczynają pikać przy 1.5 metra - przednie przy poniżej 80 cm). Generalnie odległości pokazują dobre ale są podatne na zakłócenia - włączy się wiatrak na maxa (choćby przy klimie w korku) to pokazuje rzeczy z kosmosu ;)

[ Dodano: Sob Gru 03, 2016 23:39 ]
To z UPów drobne zmiany:

1) Jako, że idzie zima się szarpnąłem na moduł GSM i podłączyłem pod niego webasto. Teraz mogę sobie zadzwonić albo wysłać smsa przed wyjściem i moduł odpali mi piec :) Niestety nie podłączyłem jeszcze do panelu klimy i pewnie już tego nie zrobię, bo za zimno ale sam fakt, że wsiadam i leci ciepłe powietrze z nawiewów jest sporym udogodnieniem :)

2) Od czasów wypadku zdarzało się, że prawa lampa mi parowała od wewnątrz - w piątek było apogeum - nie była zaparowana tylko dosłownie w na kloszu była woda. Po wyjęciu lampy lekkie zdziwko - w środku było dosłownie jeziorko. Szybkie sprawdzenie pod prysznicem i była nieszczelność w miejscach spawu gdzie wcześniej były pęknięcia (mocowanie zderzaka wbiło się w lampę). Niestety ze względu na w/w spaw samemu już tego nie byłbym w stanie ogarnąć i oddałem do magika od lamp i spawania plastików w wiosce. Efekt taki, że rozkleił lampę, pospawał na nowo co było walnięte, ładnie skleił i dodał przesłonę z elektromagnesem ;) Także teraz prawa lampa jest bi-xenon :P W bliższej przyszłości będę chciał zrobić jeszcze lewą ale jak to zawsze jest kwestia $$ (dość nieplanowany wydatek ale jako, że lampa i tak była rozebrana na stole to płaciłem za samą przesłonę). Zobaczymy jak się to będzie spisywać - na razie mogę powiedzieć tylko tyle, że złożyłem samochód do kupy i bixenon działa. I co najważniejsze nie zauważyłem żeby elektromagnes świrował z DRLami czego się trochę obawiałem (nie zauważyłem czyli nie słychać żeby przesłona chodziła).
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sro Sie 30, 2017 16:52   

Chyba nadszedł czas na sprzedaż, nie benny?
 
 
 
adam_26 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 1001
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Sro Sie 30, 2017 17:04   

benny szukasz mg ?? :D czy coś innego
_________________
:pisze:
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Sie 30, 2017 18:52   

No tak - czas na sprzedaż nadszedł także dla zainteresowanych https://www.otomoto.pl/of...g-ID6z41PF.html :P

adam_26 plan jest na BMW E39 / E38 4.4 V8 a co wyjdzie zobaczymy :) Patrzyłem też nowsze E60/E65 albo Merca W211... Ładniejsze od E39/E38 ale niestety mechanika widują częściej niż właściciela więc cokolwiek mi w oko nie wpadnie i tak wracam do koncepcji E39/E38.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pon Lis 20, 2017 12:36   

Up, up :)
 
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Lis 20, 2017 14:00   

Dzięki Bociek.

To jako, że nikt nie był zainteresowany kupnem 75 w dobrym stanie to samochód zostanie u mnie. Moja poznańska natura nie pozwoliła mi zrobić komuś drogiego prezentu sprzedając Rovera za 6k więc sorry ale nie będzie kolejnego szczęśliwego nabywcy 75.

Za to jako, że Rover zostaje to parę rzeczy dodatkowo ostatnio zrobiłem:
- wymiana filtra paliwa, odmy, powietrza
- do oleju wlany Archoil 9100
- wymiana wężyków od przelewów wtrysków, bo jeden puścił
- regulacja ręcznego

Z większych updatów to testowo na razie zafoliowałem halogeny na żółto:





I zamontowałem stację 2din GMS 6808 - zostało jeszcze podłączenie sterowania z kierownicy i subwoofera + regulacja ramki (nie było już weny tego co do mm składać po 8h walki z tym g#@%#@ tym bardziej, że i tak trzeba będzie jeszcze radio wyjmować):


Z problemów jakie zauważyłem to mam mocno przegrzanie gniazda postojówek i długich H9 także trzeba będzie coś wykombinować jak je wymienić. O ile H9 nie ma problemu to nie mogłem na allegro znaleźć podobnego gniazda na w5w.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Pon Lis 20, 2017 16:55   

Za 6k to lepiej nim na wrackrace jechać ;D stacja multi dla mnie na +, pedalskie folie na halogenach spory - :|
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
tommasino 
Moderator




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 472
Skąd: Rzeszów

MG ZT

Wysłany: Wto Lis 21, 2017 04:26   

Ja to uż gdzieś wspominałem, że za psie pieniądze to niech sobie kupują jak nie pasuje. Tylko też niech potem się przygotują na 2xtyle wydatków. Wszyscy za darmo by najlepiej chcieli :evil:

prebenny, pamiętaj, że nikt nie zadba o Twoje auto jak ty sam :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Lis 21, 2017 10:08   

Jakbym sprzedał to miałbym inną zabawkę do dbania ;)

Ale, że zostaje to $$, które bym musiał dołożyć po prostu włożę w rovera czyli zamiast upgrade na inny model zrobię upgrade rovera ;P Przy okazji pewnie bolesne będzie wrzucenie z powrotem kata i EGR + samopoziomowanie żeby wszystko było 'full legal'.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink