Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Wyciek oleju w okolicy chłodnicy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Wyciek oleju w okolicy chłodnicy
Autor Wiadomość
Daro0 



Dołączył: 28 Sty 2015
Posty: 22



  Wysłany: Pon Lut 02, 2015 20:53   [R75] Wyciek oleju w okolicy chłodnicy
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2001

Witam, w sobotę kupiłem Roverka i w komorze silnika było w miarę sucho jedynie górny gruby wąż przy zbiorniczku płynu chłodzącego był lekko zapocony. Wczoraj natomiast po intensywnej jeździe autostradą zauważyłem, że dół tego przewodu jak i cała lewa strona jest wręcz zarzygana olejem, w garażu plamy na posadzce... Jak sądzę w tym przewodzie nie powinno być oleju? Jak już to śladowe ilości? Powiedzcie proszę czy spodziewać się najgorszego - regeneracji turbiny czy można to uszczelnić i śmigać bez obaw o większe komplikacje? Załączam fotkę jak to wygląda... Jak widać nawet kostka ze świateł jest umorusana :neutral:
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lut 02, 2015 20:53   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
0L0 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 833
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Pon Lut 02, 2015 22:26   

Proponuję zacząć od wymiany odmy.
Jak wyjmiesz bagnet przy uruchomionym silniku to chlapie olejem?

U mnie gruby gumowy wąż idący do kolektora dolotowego też jest lekko upocony, ale u Ciebie wygląda to znacznie gorzej.

Przy okazji nie zaszkodzi zajrzeć do EGRa i w kolektor dolotowy, bo na pewno jest tam co czyścić.
 
 
wellman 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 934
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Pon Lut 02, 2015 22:42   

Sprawdziłbym jak wygląda intercooler i jaki jest stan o-ringów w kolanku od niego. Może gdzieś jakaś nieszczelność w tym wężu się znajdzie.

W kwestii "większych komplikacji" warto podjechać do warsztatu z odpowiednim sprzętem do diagnostyki specjalizującego się dieslach i tam ocenią co i jak.
_________________
"Mówisz, że możesz - to możesz. Mówisz, że nie możesz - to nie możesz.
Więc sobie wybierz."
 
 
Daro0 



Dołączył: 28 Sty 2015
Posty: 22



Wysłany: Wto Lut 03, 2015 00:12   

Cytat:
Proponuję zacząć od wymiany odmy.
Jak wyjmiesz bagnet przy uruchomionym silniku to chlapie olejem?


OK, zaobserwuję czy chlapie gdy wyciągnę bagnet i dam znać jakie są efekty.. Pomyślałem jednak, że i tak zacznę od elementów najtańszych czyli profilaktycznie filtr odmy itp. I tutaj mam pytanie z innej beczki... Mianowice muszę autko dość szybko przygotować do dłuższej trasy i uporać się z tą usterką, więc zmuszony jestem zlecić robotę mechanikowi ponieważ garaż mam nieogrzewany, bez prądu a zdrowie też ważne :razz: i pytanie czy może ktoś polecić mechanika z okolic Katowic lub Śląska? Nie chciałbym powierzyć Roverka człowiekowi, który będzie wymieniał metodą prób i błędów...
 
 
borsuk88 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 13 Mar 2013
Posty: 323
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Wto Lut 03, 2015 18:18   

u mnie było ostatnio podobnie - znaczy się mokro było ale nie tak jak u ciebie ! w moim przypadku było winne kolanko IC - uszczelka puściła , i się pociło - teraz założyłem nowe i na łączenie IC z kolankiem dałem dodatkowe uszczelnie i zacisnąłem opaskami ściskowymi! i mam jak na razie sucho!
 
 
Daro0 



Dołączył: 28 Sty 2015
Posty: 22



Wysłany: Wto Lut 03, 2015 21:54   

borsuk88 napisał/a:

u mnie było ostatnio podobnie - znaczy się mokro było ale nie tak jak u ciebie ! w moim przypadku było winne kolanko IC - uszczelka puściła , i się pociło - teraz założyłem nowe i na łączenie IC z kolankiem dałem dodatkowe uszczelnie i zacisnąłem opaskami ściskowymi! i mam jak na razie sucho!


Zrobię zatem podobny zabieg aby syfu nie robić pod blokiem i będę obserwował.Odma wydaję się być ok ponieważ po wyjęciu bagnetu przy uruchomionym silniku nic nie chlapało więc wszystko wskazuje na rozszczelnioną turbinę.. Wyeksploatuję ją do końca wówczas dam do regeneracji..
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Wyciek oleju w okolicy prawej półosi
koci_flak Rover serii 75, MG ZT 11 Pią Lut 03, 2012 07:10
SlawekG
Brak nowych postów [R75]płyn w oleju i wyciek na chłodnicy oleju
sknerko Rover serii 75, MG ZT 9 Sro Lut 21, 2018 09:37
sknerko
Brak nowych postów [R75] bialy dym z okolicy chłodnicy/alternatora
czarnyszczepan Rover serii 75, MG ZT 0 Pią Sie 10, 2018 11:25
czarnyszczepan
Brak nowych postów [R75] Ubytek/wyciek płynu chłodniczego w okolicy wtrysków
Emsi007 Rover serii 75, MG ZT 5 Wto Lip 21, 2015 18:15
Emsi007
Brak nowych postów [R75] Wyciek przy chłodnicy
tommsz Rover serii 75, MG ZT 12 Czw Lut 09, 2012 17:13
markozalko



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink