Forum Klubu ROVERki.pl :: [220SDi]Nowy samochód, mankamenty do naprawdy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[220SDi]Nowy samochód, mankamenty do naprawdy
Autor Wiadomość
Exilled 



Dołączył: 07 Lut 2015
Posty: 34



Wysłany: Nie Lut 08, 2015 00:32   [220SDi]Nowy samochód, mankamenty do naprawdy
Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1998

Witam. Dzisiaj kupiłem pierwszy samochód. Rover 220SDi.

Jest pare mankamentów do naprawy, a jako że w temacie motoryzacji jestem początkujący chciałbym zapytać jak naprawić pare rzeczy.

1. Wycieraczki - czasowe wycieraczki non stop się zacinają, natomiast już ciągłe chodzą normalnie, ale nie wracają do podstawowej pozycji. Co to może być? Silniczek do wymiany?

2. Panel przedni gdzie są przyciski do klimatyzacji itp - awaryjne, klimatyzacja i przeciwmgielne nie są podświetlone. Co to może być? Oczywiście przeciwmgielne, awaryjne i klimatyzacja działa.

3. Po lewej i po prawej stronie te małe migacze nie działają, wiem że były wymieniane ale nie działają.

4. Jeśli chodzi o ustawienie wentylacji to przy 1 i 2 nie są słyszalne, czuje że coś leci, ale dopiero gdy włączę na 3 i 4 to słyszę i czuję bardzo mocny powiew. Czy to normalne?

5. Chciałbym krótką instrukcje jak działa klimatyzacja manualna. Gdy włączę przycisk i ustawie na ciepło to automatycznie dmucha ciepłem? Hm..to dziwne bo ogólnie wydaje mi się, że klimatyzacja głównie ma za zadanie chłodzić, czyli po prostu gdy jest ciepło w samochodzie i włączę manualną klimatyzacje to wtedy ona od razu chłodzi bez względu na to czy na dworze jest np. 40 stopni?


6. Mam pytanie dotyczące głośników i ogólnie radia. Antena jest oryginalna. Mała z przodu dachu samochodu. Problem mam z odbieraniem niektórych stacji, które wiem że u innych działają normalnie. Radio Sony. Czy problem jest w tym, że jest za krótka? np. Radio Eska czasami dobrze złapie, ale częściej śnieży. Posiadam 2 głośniki z przodu, dwa basowe, z tylu na tylnej klapie mam wycięte kółka już na głośniki dodatkowe, ale są też podstawowe po lewej i prawej stronie za "głowami pasażerów z tyłu" By jakość dźwięku i głośniki basowe było ładnie słychać co powinienem zrobić? Zmienić radio i głośniki?


Myślę, że to na razie tyle :) Bardzo prosiłbym o odpowiedź, dziękuję i pozdrawiam Exilled.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Lut 08, 2015 00:32   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
robsson78 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 1498

Rover 200

Wysłany: Nie Lut 08, 2015 12:56   Re: [220SDi]Nowy samochód, mankamenty do naprawdy

Exilled napisał/a:

4. Jeśli chodzi o ustawienie wentylacji to przy 1 i 2 nie są słyszalne, czuje że coś leci, ale dopiero gdy włączę na 3 i 4 to słyszę i czuję bardzo mocny powiew. Czy to normalne?

Za obroty odpowiada zespół rezystorów, zlokalizowane są za schowkiem przed siedzeniem pasażera. Żeby się do nich dostać trzeba wymontować schowek.
Jeśli nie kręci na 1 i 2 to są przepalone, jeśli kręci słabo to może ktoś próbował naprawy i zastosował nieodpowiednie rezystorki.
Cała naprawa jest prosta. INSTRUKCJA NAPRAWY
_________________
Niewiedza kosztuje.
Autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania bez podania przyczyny.
 
 
patryq 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Kwi 2013
Posty: 37
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 25

Wysłany: Nie Lut 08, 2015 13:08   

1. do sprawdzenia przełącznik i silnik.
2. do wymiany żaróweczki od podświetlenia
3. do sprawdzenia żarówki , czy dochodzi napięcie, czy kable całe
4. Jeżeli wyczuwasz nadmuch znaczy że pracuje i silnik ma się dobrze, zobacz czy filtr kabinowy nie jest zapchany.
5. Klima manualna działa tak, że pokrętłem ustawiasz sobie nadmuch tak jak w przypadku aut bez klimy. Układ klimatyzacji odbiera ciepło z wnętrza pojazdu i odprowadza je na zewnątrz czyli w efekcie dmucha zimnym. To w połączeniu z ciepłym powietrzem z nagrzewnicy w chłodne dni dodatkowo osusza powietrze. Z racji że w czynniku chłodniczym również jest olej smarujący sprężarkę należy regularnie korzystać z układu aby uniknąć zatarcia sprężarki i osadzania się oleju w jednym miejscu.
6. Jak antena jest mała to nie ma bata żeby radio dobrze zbierało. Rozwiązaniem może być wymiana anteny na dłuższą lub dodatkowy wzmacniacz sygnału - kosz od 15zł.
_________________
cześć [you]
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Nie Lut 08, 2015 13:46   

co do jedynki to padniete blaszki parkowania w silniczku wycieraczek, dokładny w miarę opis jak sie z tym uporac znajdziesz na forum :ok: potrzebna lutownica, jakies 1-2 klucze, kawałek druta i zależnie od wprawy 0,3 do 3 h roboty ;-)

o to powinno Ci wystarczyc do naprawy :ok: :
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=38756&highlight=silniczek+wycieraczek
 
 
 
Exilled 



Dołączył: 07 Lut 2015
Posty: 34



Wysłany: Nie Lut 08, 2015 14:24   

No i z tyłu wycieraczka również nie działa.
Hm.. pytanie czy samemu się zabrać za to czy ktoś kto już się na tym zna.
Radio w ostatniej kolejności. Obecnie wycieraczki i nadmuch 1 i 2 należy zrobić.

Dziękuję bardzo za pomoc.
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Nie Lut 08, 2015 14:36   

Exilled napisał/a:
No i z tyłu wycieraczka również nie działa.
to albo nieszczesliwe combo ze padło cos z tyłu oprócz silniczka albo problem z przełącznikiem zespolonym przy kierownicy
 
 
 
Exilled 



Dołączył: 07 Lut 2015
Posty: 34



Wysłany: Nie Lut 08, 2015 16:00   

Dobra, to od czego zacząć? Zajmijmy się pierw przodem. Czy ma to związek z bezpiecznikami które są pod kierownicą?
I skąd będę wiedział czy np silniczek jest do wymiany?

Przeczytałem ten temat. A co jeśli podczas zmiany wycieraczek nie słychać tyknięcia? Czego to objaw?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Rover 220SDI] Do ilu obrotów kręcić samochód?
predatoraf Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Nie Maj 06, 2012 15:33
Mundekk
Brak nowych postów [R 220SDI 97R.]
PEDAŁ SPRZEGŁA CIĘŻKO CHODZI
adamuss78 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Pon Sty 05, 2009 23:16
Brt
Brak nowych postów [220Sdi]Silnik od 420 sdi do 220 sdi
Kapussta23 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Pią Lip 01, 2011 13:21
Kapussta23
Brak nowych postów [220SDi ??r] Chłodzenie
beldo Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 12 Sro Maj 02, 2007 17:01
sTERYD
Brak nowych postów [220sdi] Rozrusznik
bart10001 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Pią Sty 10, 2014 19:39
Julek



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink