Forum Klubu ROVERki.pl :: [220SDi] Nie działa nawiew.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[220SDi] Nie działa nawiew.
Autor Wiadomość
Exilled 



Dołączył: 07 Lut 2015
Posty: 34



Wysłany: Nie Mar 01, 2015 13:36   [220SDi] Nie działa nawiew.
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1998

Witam.

Dzisiaj jeździłem troche po pracy a gdy już wracałem nagle przestał działać nawiew na każdym 1,2,3,4.

Który bezpiecznik pod kierownicą albo silnikiem odpowiada za to?

Przypomnę, że ostatnio robiony został jeden z bezpieczników tzn nie działało podświetlenie tablicy i deski rozdzielczej, ale po prostu kable robiły zwarcie i problem został wyeliminowany.

Czy bezpiecznik sam z siebie może nie działać nagle? Ogólnie cały dzień działał bo na dworze zimno to wiadomo, że w samochodzie musi być ciepło.

[ Dodano: Nie Mar 01, 2015 13:36 ]
To nie wina bezpieczników. Rano gdy jadę do pracy wszystko działa, potem już nie. Odpale samochód i dopiero po 2 minutach się włącza.
Dodam, że obecnie 1 i 2 bieg nie działają, ale o tym wiedziałem wcześniej, a 3 i 4 normalnie.
Jest to irytujące zwłaszcza zimą gdzie szyby szybko parują, a na dworze zimno.
Czytałem, że to przyczyna szczotek.
Pytanie czy samemu nie mając zbytnio pojęcia na ten temat zabrać się za to czy po prostu jechać do elektromechanika.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Mar 01, 2015 13:36   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Nie Mar 01, 2015 15:03   

Sprawdź rezystory dmuchawy. To przez niego nie masz 1 i 2 biegu.
Mało ale prawdopodobne, że coś ze szczotkami w wentylatorze.
Sam zabierz się do roboty. Nie płać kroci za coś, co możesz zrobić sam.
Rezystor dmuchawy znajduje się za schowkiem, który musisz zdemontować. Złapany od spodu na dwie śruby z sześciokątnym łbem 8.
Rozwiązanie z rezystorami 10W jest tylko doraźnie. Mi 15W się przepaliły. Teraz jadą 50W i oryginalny rezystor dmuchawy do r25, MG ZR.
U Ciebie przepalony drut oporowy po prostu skręć kombinerkami. Ostrożnie, żeby nie połamać bardziej. Na jakiś czas wystarczy. I nie przejmuj się, że sprężynka z drutu się rozciągnie. Na koniec jakoś ją uformujesz.

https://www.roverki.eu/zr...00-400-600.html

Powodem mogą też być:
- lużna kostka łączeniowa przy rezystorach - poprawić styki i szprej 'kontakt'
- pokrętło nawiewu nie łączy - bardzo rzadko, jeśli tak to trzeba rozebrać i przeczyścić
- szczotki wentylatora - jeszcze rzadziej, wymiana szczotek lub wentylatora.
 
 
Exilled 



Dołączył: 07 Lut 2015
Posty: 34



Wysłany: Nie Mar 01, 2015 20:20   

Dziekuje za odpowied. Odnosnie 1 i 2 biegu to wiem ze to rezystory. A czy odpowiedz dotyczy tez tego ze nawiew dziala teraz co jakis czas. To wszystko od rezystorow? Wiem ze musze zaczac sam bo z najmniejsza usterka bede jezdzil i wydawal kupe kasy. Jutro z rana zaczne od wymontowania scschowka. Ale gdzie znajde przyczyne ze co jakis czas dziala. Moze to styku albo przekaźnikami? Moge prosic o instrukcje albo poradnik bo w tym temacie jestem nowy.
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Nie Mar 01, 2015 20:34   

Może nie zwierać na stykach. Zaśniedziałe po nagrzaniu się kabiny mogą dopiero przewodzić. Interpretacja raczej wolna :) Możesz jednak mieć problem ze szczotkami.
Musisz zacząć od rezystorów, bo jest najłatwiej. Jak to nie pomoże to trzeba dalej sprawdzać.
Po uruchomieniu dmuchawy uderz porządnie w okolice schowka. Jak ruszy to albo styki albo szczotki. Kolejno eliminuj.

[ Dodano: Nie Mar 01, 2015 20:34 ]
Tutaj zawarłem schemat. Wprawdzie od roku 2003 ale dużo się nie zmieniło.
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=64343&postdays=0&postorder=asc&start=40
 
 
Exilled 



Dołączył: 07 Lut 2015
Posty: 34



Wysłany: Nie Mar 01, 2015 20:48   

Na 1 i 2 bieg i tak chce kupic zmiennik zrobiony za 15zl. Odkręć schowek i zobacze, moze dmuchawa jest zawaloną od trudu i liści. Styku i przekaźnikami popryskac wd40?
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Nie Mar 01, 2015 21:12   

WD-40 możesz ale niewiele pomoże. Jak dobrze nie odparuje to może dojść do zwarcia. Lepiej już styki przeczyść papierem ściernym albo szczoteczką z metalowym włosiem albo od biedy płaskim śrubokrętem. Po prostu popraw kontakt w dowolny sposób.

Dmuchawę podobno trudno wydostać - sporo rozbierania więc oby nie były to szczotki.
_________________
Jak Kolonko, mówię jak jest.
 
 
Exilled 



Dołączył: 07 Lut 2015
Posty: 34



Wysłany: Nie Mar 01, 2015 21:35   

Ok. To jutro napisze o efektch. Jak cos to moze uda mi sie zdjecia zrobic. Czy cos jeszce prócz w/w rzeczy przyjrzeć? Trudno montują sie ta skrzynką z rezystorami jakbym kupił na internecie?
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Nie Mar 01, 2015 21:36   

Uśmiejesz się z prostoty.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [rover 220SDi]nawiew cieplego powietrza
badek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 13 Pią Paź 30, 2009 12:49
piter34
Brak nowych postów [R200] Nawiew - działa albo nie działa
Robertus74 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Sro Mar 08, 2017 23:32
Robertus74
Brak nowych postów [R200] Nawiew raz działa raz nie działa
kurek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Czw Mar 14, 2013 22:24
pitek20
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R25] nie działa nawiew
chrust Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Pon Sty 03, 2011 20:08
kasjopea
Brak nowych postów [R200] Nie działa nawiew
BR7074 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Wto Lut 23, 2016 08:16
johnnyLdz



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink