Forum Klubu ROVERki.pl :: jeśli nie rover/MG to co?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
jeśli nie rover/MG to co?
Autor Wiadomość
KirkHammmet 




Dołączył: 17 Sty 2014
Posty: 13



  Wysłany: Sro Mar 18, 2015 23:37   jeśli nie rover/MG to co?

Jakie marki samochodów lubicie prócz Rovera/MG oczywiście? Ja SAABA i Alfe Romeo
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Mar 18, 2015 23:37   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
MD 




Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Czw Mar 19, 2015 00:21   

KirkHammmet, SAAB, Volvo, Jaguar... Następcą 75 będzie Jaguar XF, choćby nie wiem co. :D
_________________
Jam jest MD, władca Dinożaurów
 
 
longer86 
Moderator




Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Mar 19, 2015 00:28   

nie będzie następcy :P chyba

ale jeśli idzie o zainteresowania motoryzacją, to fakt nowe auta ładne, ale co raz częsciej spoglądam w stronę aut których już mniej... takie youngtimery, auto powszechne z czasów mojego dzieciństwa
_________________
75 Red Edition
 
 
Vigoslaw 




Dołączył: 15 Cze 2011
Posty: 805
Skąd: Pruszcz Gdański

Rover Coupe

Wysłany: Czw Mar 19, 2015 11:30   

Ja tam szwedzka stal, i citroen, ale moja lista samochodów, to:

XM, CX, BX T16 z Citroenów
Peugeot 605
Alfa 164
Fiat Coupe
Ford Probe I gen
Jaguary wszystkie :P
Lancia Thema
Opel Senator
Renault VelSatis i Avantime
Toyota MR2

itp.

Pozdrawiam,

V.
_________________
Samochód wybiera się sercem, a nie rozumem :)
 
 
Pawkaz 




Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Czw Mar 19, 2015 13:10   

Powoli zaczynam szukać dla siebie następcy swojej 600tki i jak na razie wyszukałem :
Lexusa IS 200
Renautl Vel Satis jest super, miałem przyjemność jeździć taki, ale odpada, bo jest za duży.
Honda Civic VII
Honda Accord VI
Ogólnie samochody obecnie produkowane totalnie mi się nie podobają, mają za dużo elektroniki, nie wspominając, że producenci aut uważają kierowców za imbecyli.
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Czw Mar 19, 2015 13:16   

Pawkaz napisał/a:
Renautl Vel Satis
poziom psujnosci tego auta jest straszny :/
Pawkaz napisał/a:
Ogólnie samochody obecnie produkowane totalnie mi się nie podobają, mają za dużo elektroniki
no bo vel satis to tej elektroniki niby mało ma :mrgreen:
 
 
 
Pawkaz 




Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Czw Mar 19, 2015 13:17   

bociannielot napisał/a:
poziom psujnosci tego auta jest straszny

Kolega miał przez ponad 3 lata wersję 3.5 V6 i nic mu się nie działo.Awaryjne są to prawda- ale inne silniki.
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
KirkHammmet 




Dołączył: 17 Sty 2014
Posty: 13



Wysłany: Czw Mar 19, 2015 15:44   

bociannielot,

Vel satisy są awaryjne z silnikiem 2.2 dci i 1.9 dci. Głównie z powodu zbyt późnej zmiany oleju nakazej przez producenta. Benzynowe są świetne. Najlepszy jest 2.0 turbo. Ma kopa, pali w cylku mieszanym 6-7 l na 100 a jest bezproblemowy

[ Dodano: Czw Mar 19, 2015 15:44 ]
Pawkaz,

Elektronika to problem. Padają przede wszystkim karty (podatne na upadki i wilgoć a nowa kosztuje 500 zł!). Ale komfort tego auta jest fantastyczny.
 
 
mcjg 




Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 292
Skąd: Kraków



Wysłany: Czw Mar 19, 2015 16:00   

Oprócz Rovera to większość marek brytyjskich tych klasycznych. Jednego już mam :mrgreen: :)
Oprócz tego to włoszczyzna ale ta szalona (starsza Lancia, Alfa Romeo, Lamborghini, Ferrari, Maserati), SAAB za solidność i nutę inności i francuskie stare DS, XM, BX za szaleństwo.
 
 
Satyavan 



Dołączył: 03 Kwi 2014
Posty: 103
Skąd: Konin



Wysłany: Czw Mar 19, 2015 16:34   

SAAB 9-5 :fura:
 
 
 
mcjg 




Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 292
Skąd: Kraków



Wysłany: Czw Mar 19, 2015 16:49   

Saab jak już to 9000. Miałem kiedyś okazję nim pojeździć. Wspaniały :roll:
 
 
KirkHammmet 




Dołączył: 17 Sty 2014
Posty: 13



Wysłany: Czw Mar 19, 2015 18:32   

mcjg napisał/a:
Saab jak już to 9000. Miałem kiedyś okazję nim pojeździć. Wspaniały :roll:


Powiem tak: Rovery/MG są super. Tak samo świetne są saaby, a przede wszystkim 900 I generacji
 
 
longer86 
Moderator




Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Mar 19, 2015 18:54   

saab 9-3 viggen
_________________
75 Red Edition
 
 
KirkHammmet 




Dołączył: 17 Sty 2014
Posty: 13



Wysłany: Czw Mar 19, 2015 19:06   

longer86 napisał/a:
saab 9-3 viggen


Ooo tak. Choć wg. mnie MG ZT, szczególnie po lifcie jest nieco ładniejszy
 
 
longer86 
Moderator




Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Mar 19, 2015 19:15   

no nie ma co porównywać... saab jest bardzo charakterystyczny, ma trochę zadziora, ale zt wydaje się potężniejszy ;)
_________________
75 Red Edition
 
 
Vigoslaw 




Dołączył: 15 Cze 2011
Posty: 805
Skąd: Pruszcz Gdański

Rover Coupe

Wysłany: Czw Mar 19, 2015 20:08   

Jak tak sobie Was czytam, to twierdzę, że jest jeszcze nadzieja w społeczeństwie :mrgreen:

Widzę, że wszyscy nie znaleźliśmy się tu przez przypadek i kręcą Nas podobne samochody :wink:

fajnie, ze są jeszcze ludzie, którzy kochają "motoryzacyjne dziwadła"

Pozdrawiam,

V.
_________________
Samochód wybiera się sercem, a nie rozumem :)
 
 
MD 




Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Czw Mar 19, 2015 20:19   

Vigoslaw, dziwadła? Wypraszam sobie. Rover, Volvo, Saab, Jaguar - to są marki... poprawne. Stonowane, lecz nie nudne, posiadające swój charakter, nietypowe, ale nie przekombinowane. Popatrz się na nowe Renaulty albo Peugoty. Mają na maskach wymodelowane mordy, które wyglądają jak naćpane wiewiórki chcące wciągnąć linie namalowane na drodze. Paskudne wnętrza - albo ogołocone i tragicznie wykonane, albo przytłaczające jak instalacja "łajno na dachu" z muzeum sztuki nowoczesnej.

Osobiście darzę francuskie auta szczerą niechęcią, mają paskudne skrzynie biegów, poziom wykonania pozostawia wiele do życzenia, z kolei design jest nie do przełknięcia i świadczy - moim zdaniem - o braku gustu oraz próbie wyróżniania się na dziwaczny sposób. No i Francuzi powinni kreślić te swoje "odważne" linie, ale za komputery lepiej niech się nie biorą. Tato jest rozkochany we francuzach, mam z nimi (niestety) dużą styczność i praktycznie co wsiadam do auta to się nabijam z elektroniki. Ona jest w porządku, ale przez pierwsze pięć lat, później naprawdę robi się ciekawie.
_________________
Jam jest MD, władca Dinożaurów
 
 
czort 




Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 485
Skąd: Góra



Wysłany: Czw Mar 19, 2015 20:59   

Mnie osobiscie podobają się Chrysler 300 C Sedan jaki combi,
_________________
Pozdrawiam
Paweł
 
 
KirkHammmet 




Dołączył: 17 Sty 2014
Posty: 13



Wysłany: Czw Mar 19, 2015 21:50   

MD napisał/a:
Vigoslaw, dziwadła? Wypraszam sobie. Rover, Volvo, Saab, Jaguar - to są marki... poprawne. Stonowane, lecz nie nudne, posiadające swój charakter, nietypowe, ale nie przekombinowane. Popatrz się na nowe Renaulty albo Peugoty. Mają na maskach wymodelowane mordy, które wyglądają jak naćpane wiewiórki chcące wciągnąć linie namalowane na drodze. Paskudne wnętrza - albo ogołocone i tragicznie wykonane, albo przytłaczające jak instalacja "łajno na dachu" z muzeum sztuki nowoczesnej.

Osobiście darzę francuskie auta szczerą niechęcią, mają paskudne skrzynie biegów, poziom wykonania pozostawia wiele do życzenia, z kolei design jest nie do przełknięcia i świadczy - moim zdaniem - o braku gustu oraz próbie wyróżniania się na dziwaczny sposób. No i Francuzi powinni kreślić te swoje "odważne" linie, ale za komputery lepiej niech się nie biorą. Tato jest rozkochany we francuzach, mam z nimi (niestety) dużą styczność i praktycznie co wsiadam do auta to się nabijam z elektroniki. Ona jest w porządku, ale przez pierwsze pięć lat, później naprawdę robi się ciekawie.


Oj tutaj sie z Tobą nie zgadzam. U mnie ojciec miał renault 19, lagune I, kangoo, citroena berlingo a teraz xsare picasso. ANI JEDNO NIGDY NIE ZEPSUŁO TAK BY UNIERUCHOMIC AUTO! Wiadomo, male awarie sie zdarzały ale to jak w kazdym aucie. Francuzy wcale nie rdzewieją, modele z lat 90-tych są beproblemowe, pozniej to zależy- cytryny sie nie psują, renault- juz częściej. Wykonanie w francuzach jest swietne. Nic nie skrzypi a materiały zwykle są przyjemne w dotyku. Na dodatek są smiesznie tanie. Wygląd to kwestia gustu. Osobisie uwielbiam (na równi z roverem i saabem) citroena, bo są to auta bezawaryjne wbrew pozorom, przewygodne, swietnie zrobione i nie rdzewieją. Moge przysiądz że tak jest bo wychowalem sie na tych autach.

[ Dodano: Czw Mar 19, 2015 21:50 ]
Vigoslaw napisał/a:
Jak tak sobie Was czytam, to twierdzę, że jest jeszcze nadzieja w społeczeństwie :mrgreen:

Widzę, że wszyscy nie znaleźliśmy się tu przez przypadek i kręcą Nas podobne samochody :wink:

fajnie, ze są jeszcze ludzie, którzy kochają "motoryzacyjne dziwadła"

Pozdrawiam,

V.

Też sie cieszę. Auta 2 dekady XXI w. są strasznie plastikowe, wyżyłowane do granic możliwości silniki, slabe wykonanie no i te SUVy- KOSZMAR, MASAKRA DNO I WODOROSTY!
 
 
Markzo 




Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Czw Mar 19, 2015 22:06   

Land Rovery i Range Rovery ;) Jaguarki, Lexus IS-F, Infinity QX70s... Lotus :D i pare dżapońców - supra, rx7 fc/fd, Nissan FairLady Z, 300zx i muuuuusowo AE86 najlepiej panda ;D
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Jeśli ktoś potrzebuje antene,emblemat lub coś innego.....
adam26xx Offtopic 2 Czw Lut 25, 2010 13:20
adam26xx
Brak nowych postów Jesli Twoj kochanek zostanie przylapany w szafie to...
MaReK Offtopic 4 Pią Paź 09, 2009 19:09
Asia
Brak nowych postów Polskie Drogi vs. Rover 600 1:0[Rover 600 2,0 r.97]
krychu Offtopic 52 Sro Lut 13, 2008 13:20
Przemek_Docent
Brak nowych postów Mój MG Rover to nie Land Rover :P
na szczęście
jasiu87 Offtopic 4 Pon Maj 18, 2009 22:18
Gość
Brak nowych postów Rover 75
bula21 Offtopic 0 Pon Sie 10, 2009 10:25
bula21



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink