Forum Klubu ROVERki.pl :: jeśli nie rover/MG to co?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
jeśli nie rover/MG to co?
Autor Wiadomość
Piotrass 




Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 430
Skąd: Lubsko

Rover 75

Wysłany: Sob Mar 21, 2015 08:48   

Laguna Coupe jest piękna, obecnie zastanawiam się nad zakupem takiej po wakacjach, jednak troche mam obawy co do stereotypow na temat francuskich aut :)
_________________
F.T.H8TER5 and join the music!
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Mar 21, 2015 08:48   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
KirkHammmet 




Dołączył: 17 Sty 2014
Posty: 13



Wysłany: Sob Mar 21, 2015 09:25   

Piotrass,

Naprawde nie ma czego się bać. W renault stereotypy dotyczyly modeli z lat 2001-2005, wtedy mialy mnóstwo elektroniki i była trochę nieogarnieta. W 2005 roku przeprowadzono dużo zmian jakościowych. Od tej pory te auta są bezawaryjne
 
 
Markzo 




Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Sob Mar 21, 2015 09:53   

Polemizowałbym ;)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sob Mar 21, 2015 09:54   

KirkHammmet napisał/a:
Od tej pory te auta są bezawaryjne
prosze Cie nie pisz bajek, jechalem z gosciem paroletnią laguna 3 z salonu i tylko po drodze narzekal to nie dziala, tamto nie dogrzewa, to tez nie zawsze dziala, na pyatnie czy go to nie wkurza bo to nowe auto odpowiedzial ze nie bo to reno. Nawet uzytkownicy tej marki nie mają złudzeń że to się nie psuje.
 
 
 
imejdz 




Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 363
Skąd: Legionowo

Rover 200

Wysłany: Sob Mar 21, 2015 09:56   

Piotrass, wpadnij na forum laguny, poczytasz tematy o usterkach, opinie ludzi którzy maja te auta na codzien i wywnioskujesz czy jest się czego bać. Najważniejsze zeby dokładnie przetrzepac auto przed zakupem. :) ale wiadomo ze wszystko zalezy od egzemplarza na jaki się trafi :)
KirkHammmet, moze bezawaryjne to za duże słowo, ale wg mnie nie są bardziej awaryjne od innych :)
 
 
 
Piotrass 




Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 430
Skąd: Lubsko

Rover 75

Wysłany: Sob Mar 21, 2015 10:16   

Z jednej strony o R/MG to też ludzie na mieście mówią, że mają odwrotne gwinty, inne klucze i nie da rady tym jeździć. Zerknę na forum, ale na spokojnie, bo jak mówiłem, auto chcę zmienić po wakacjach. A w Lagunie Coupe zakochałem się od pierwszego wejrzenia i przejażdżki
:D
_________________
F.T.H8TER5 and join the music!
 
 
 
komarek 




Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 785
Skąd: Koszalin

Rover 75

Wysłany: Sob Mar 21, 2015 10:26   

Renault jest dla mnie bardzo specyficzną marką. W rodzinie są 3.

1. Megane - nic się nie dzieje, tylko eksploatacja, kupiony w salonie.
2. Megane - ten sam rocznik co 1 (nie pamiętam który, coś koło 2007-08) - wszystko się psuje cały czas, auto raz w miesiącu w warsztacie :-| , kupiony w salonie.
3. Clio - nic się nie dzieje, kupiony w salonie.

Także wszystko jest możliwe. Generalnie tak jak w innych markach - auto autu nierówne.
_________________
R400 -> R75
 
 
KirkHammmet 




Dołączył: 17 Sty 2014
Posty: 13



Wysłany: Sob Mar 21, 2015 10:36   

komarek napisał/a:
Renault jest dla mnie bardzo specyficzną marką. W rodzinie są 3.

1. Megane - nic się nie dzieje, tylko eksploatacja, kupiony w salonie.
2. Megane - ten sam rocznik co 1 (nie pamiętam który, coś koło 2007-08) - wszystko się psuje cały czas, auto raz w miesiącu w warsztacie :-| , kupiony w salonie.
3. Clio - nic się nie dzieje, kupiony w salonie.

Także wszystko jest możliwe. Generalnie tak jak w innych markach - auto autu nierówne.


Miałem podobnie (tzn. mój ojciec) i dlatego z doswiadczenia wiem że stereotypy nt. francuzów się nie zgadzają. Ale prawda jest taka, ze ile samochodów tyle opinii

[ Dodano: Sob Mar 21, 2015 10:35 ]
imejdz napisał/a:
Piotrass
KirkHammmet, moze bezawaryjne to za duże słowo, ale wg mnie nie są bardziej awaryjne od innych :)


No moze na wyrost, ale ja nigdy się nie spotkałem z awarią ani w renault, ani w citroenie

[ Dodano: Sob Mar 21, 2015 10:36 ]
bociannielot napisał/a:
KirkHammmet napisał/a:
Od tej pory te auta są bezawaryjne
prosze Cie nie pisz bajek, jechalem z gosciem paroletnią laguna 3 z salonu i tylko po drodze narzekal to nie dziala, tamto nie dogrzewa, to tez nie zawsze dziala, na pyatnie czy go to nie wkurza bo to nowe auto odpowiedzial ze nie bo to reno. Nawet uzytkownicy tej marki nie mają złudzeń że to się nie psuje.


Tak jak pisałem wcześniej: Ile egzemplarzy tyle opinii.
 
 
Pawkaz 




Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Sob Mar 21, 2015 10:57   

Piotrass napisał/a:
aguna Coupe jest piękna, obecnie zastanawiam się nad zakupem takiej po wakacjach, jednak troche mam obawy co do stereotypow na temat francuskich aut

Mój kolega ma Lagune 3 już od kilku lat.Wcześniej miał hatchback'a, a od jakiś 2 lat ma coupe ( automat )
Nie narzeka na nie, auto nigdy nie odmówiło posłuszeństwa.Na aukcjach są już dostepne za jakieś 25 tysięcy, ale to graty, więc coś może się dziać.On sporo za swoje zapłacił.
Każdy u niego w rodzinie jeździ Renaultem,(espace ma najechane grubo ponad 400 tysięcy) więc chyba z nimi nie jest tak źle.
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
j0zek 



Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 1000
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sob Mar 21, 2015 23:26   

ja bym takiego przygarnął + pakiet na 5 lat u mechanika :D

http://autokult.pl/12544,...k-bison-edition

MASAKRA mógłbym nim jeździć miliard lat


A druga opcja to Jaguar XKR 2011
 
 
pelson91 




Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Nie Mar 22, 2015 00:38   

j0zek, to prawda, jest zjawiskowy.

Co do moich preferencji... to są trochę dziwne :D mianowicie mam słabość do muscle carów. I powiedziałem już sobie jakiś czas temu, że jak R75 mi się złamie albo rozpadnie ( :lol: ) to jego miejsce zajmie jakiś amerykański potwór, najchętniej Dodge Challenger (od 2008), Chevrolet Camaro (od 2009) lub Ford Mustang (tylko wersja V8, od 2006).

Podoba mi się sporo aut. Bardzo podoba mi się także całkiem sporo modeli, ale to do amerykańskich mięśniaków mam największą słabość i np jeśli miałbym wydać 60tysięcy za nowy samochód z salonu lub używanego muscle'a, to wybrałbym drugą opcję.

Challenger:


Camaro:


Mustang:
_________________
Pozdrawiam,
pelson91
 
 
KirkHammmet 




Dołączył: 17 Sty 2014
Posty: 13



Wysłany: Nie Mar 22, 2015 09:14   

pelson91,

Widze, że mamy podobne upodobania.
 
 
j0zek 



Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 1000
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Nie Mar 22, 2015 13:40   

pelson91, mi jak nie wiem co podoba się mega ten najnowszy Mustang, chyba na ten rok planowany
 
 
szylozbi 




Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 308
Skąd: Katowice

MG ZS

Wysłany: Sro Paź 11, 2017 13:58   

Obecny faworyt to Jaguar XE i chyba nic nie strąci go z pozycji lidera. Zobaczymy gdzieś za 8 lat za ile będą sprzedawane. Chciałbym właśnie takiego jak w załączniku albo zielona butelka i jasne skóry. O V6 nie śmiem marzyć, chociaż kto wie :)

[ Dodano: Sro Paź 11, 2017 13:58 ]
Czy ktoś miał/ ma do czynienia z Dacią Sandero Stepway lub Chevroletem Cruze? Jak wygląda eksploatacja, awaryjność, prowadzenie itd?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Jeśli ktoś potrzebuje antene,emblemat lub coś innego.....
adam26xx Offtopic 2 Czw Lut 25, 2010 13:20
adam26xx
Brak nowych postów Jesli Twoj kochanek zostanie przylapany w szafie to...
MaReK Offtopic 4 Pią Paź 09, 2009 19:09
Asia
Brak nowych postów Polskie Drogi vs. Rover 600 1:0[Rover 600 2,0 r.97]
krychu Offtopic 52 Sro Lut 13, 2008 13:20
Przemek_Docent
Brak nowych postów Mój MG Rover to nie Land Rover :P
na szczęście
jasiu87 Offtopic 4 Pon Maj 18, 2009 22:18
Gość
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Moj Rover'ek 45 i ja
tutaj mam zamiar opisywac moje auto (co w nim robie i co mam zamiar zrobic)
borek88 Offtopic 13 Wto Mar 16, 2010 22:08
walkie



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink