Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Problem z zamkiem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Problem z zamkiem
Autor Wiadomość
Marian2oo6 




Dołączył: 03 Maj 2014
Posty: 16
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Nie Mar 29, 2015 15:07   [R75] Problem z zamkiem
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 1999

Cześć. Problem zamka centralnego wraca na forum jak mantra, jednak przeglądając tematy nie znalazłem nic, co pasowałoby do mojego przypadku. Także od początku.

W grudniu ubiegłego roku wymieniłem zamek w prawych tylnych drzwiach. Zamek był używany kupiony od kolegi AdaskoC. Zameczek sprawny, silniczki działają. Wszystko było pięknie do momentu zamknięcia samochodu z pilota - drzwi przestały się otwierać zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Silniczki pracowały - cypel podnosił się i opuszczał. Wyjazd na drugi koniec Polski oraz późniejsza zimowa aura zniechęciły mnie do grzebania się w drzwiach. Teraz jednak zrobiło się ciepło i nadszedł czas na otworzenie drzwi.

Wczoraj zdjąłem boczek (odszedł zaskakująco łatwo - wszystkie zatrzaski całe :mrgreen: ), rozłączyłem cięgno klamki zewnętrznej od dźwigni zamka i użyłem tej właśnie dźwigni do otworzenia drzwi. Ponownie podłączyłem cięgno klamki do zameczka i poszedł test na sucho. Drzwi bezproblemowo zamykają się i otwierają z obu stron. Jednak po użyciu centralnego (pilot lub przełącznik w tunelu) drzwi przestają się otwierać. Klamki wykonują ruch w pełnym zakresie, luźno, bez oporów. A drzwi pozostają zamknięte. Dopiero rozłączenie cięgna klamki zewnętrznej i ręczne opuszczenie dźwigni otwiera drzwi. Po podłączeniu cięgna wszystko działa. Mogę trzaskać drzwiami pół dnia, ale tylko do momentu zamknięcia samochodu z pilota.

Dodatkowo:
- jeśli cięgno klamki zewnętrznej jest rozłączone, to klamka wewnętrzna zawsze otwiera drzwi (nawet po użyciu centralnego);
- jeśli cięgno klamki zewnętrznej jest za krótkie, to klamka wewnętrzna również zawsze otwiera drzwi;
- jeśli cięgno klamki zewnętrznej jest ustawione prawidłowo, to żadna klamka nie działa po użyciu centralnego;
- jeśli cięgno klamki zewnętrznej jest za długie, to drzwi nie zatrzaskują się.

Blokada rodzicielska jest wyłączona. Centralny otwiera/zamyka wszystkie drzwi (1. klik - kierowca, 2. klik - pozostałe). Kluczyk otwiera/zamyka tylko drzwi kierowcy.

Koleżanki i koledzy pomóżcie bo ja już zgłupiałem :|
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Mar 29, 2015 15:07   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Nie Mar 29, 2015 15:13   

Poszedł silniczek w zamku odpowiedzialny za odryglowanie drzwi...
_________________
75 Red Edition
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Nie Mar 29, 2015 15:30   

Marian2oo6 napisał/a:
Wszystko było pięknie do momentu zamknięcia samochodu z pilota - drzwi przestały się otwierać zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz
moim zdaniem nie pracuje drugi silniczek , ten od tzw. zamykania całkowitego.
Marian2oo6 napisał/a:
Silniczki pracowały - cypel podnosił się i opuszczał.
nie, pracował jeden silniczek od zamykania niecałkowitego , który jest uruchamiany kluczykiem.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
Marian2oo6 




Dołączył: 03 Maj 2014
Posty: 16
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Wto Mar 31, 2015 20:25   

Coś mi nie pasowało, że zamek odblokowuje się w zależności od długości cięgna klamki zewnętrznej. Tym bardziej, że ręczne naciśniecie dźwigni zawsze otwierało zamek. Cypel odskakiwał i się chował. Demontaż i problem rozwiązany. Zamek od kolegi AdaskoC jest całkowicie sprawny. Okazało się, że otwory w blasze drzwi na śrubki mocujące zamek są delikatnie rozbite. Skutkiem było ściągnięcie siłownika podczas montażu (około 1mm w kierunku zewnętrznym). Po przesunięciu go do środka zamek zaczął działać idealnie.

Możliwość regulacji długości cięgna klamki zewnętrznej. Ruchomy zatrzask tego właśnie cięgna (pracuje pod różnymi kątami względem dźwigni zamka). Niewielkie przesunięcie zamka i dwa dni zabawy.
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Wto Mar 31, 2015 20:32   

Dopiero temat znalazłem, muszę przeczytać go zaraz. Bo kurde wsadziłem nowiusienki zamek wczoraj i czasami się otworzy a czasami nie ;( Musze pokombinować czy nie jest tak jak u Ciebie :)

@Edit

Dokręcałem go lekko żeby mieć później możliwość ewentualnego łatwego odkręcenia. Może też się przesunął :) Jutro sprawdzę
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Wto Mar 31, 2015 21:27   

to nie był problem zamka centralnego.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Problem z zamkiem
nitta Rover serii 75, MG ZT 11 Pią Lut 13, 2009 11:09
SeniorA
Brak nowych postów [R75] problem z zamkiem
bobek2525 Rover serii 75, MG ZT 8 Sro Sie 16, 2017 12:19
AdaskoC
Brak nowych postów [R75] Problem z zamkiem
Gość Rover serii 75, MG ZT 13 Sob Sty 17, 2015 11:59
zbygru
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] Problem z centralnym zamkiem
TOM3K Rover serii 75, MG ZT 4 Pią Lip 20, 2012 20:09
apples
Brak nowych postów [MG ZT - problem z zamkiem bagażnika]
dolchus Rover serii 75, MG ZT 28 Pią Sty 16, 2015 01:32
dolchus



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink