Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Nie przełącza programów w automacie.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Nie przełącza programów w automacie.
Autor Wiadomość
Hose88 



Dołączył: 22 Kwi 2015
Posty: 3



  Wysłany: Sro Kwi 22, 2015 19:05   [R75] Nie przełącza programów w automacie.
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: 2000

Witam serdecznie. Przeszukałem forum, ale nie znalazłem podobnego problemu. W marcu drogą szczęścia (albo i nie) dostałem Rovera 75. Przeszedł szereg wymian (m.in. simmering skrzyni, bo gubiła olej), napraw (choć ceny na fakturach wprawiały w oczopląs) i sprawował się świetnie. Do czasu... Mianowicie nie przerzuca mi programów w automacie, udaje się to 1 na 20 "wiosłowań" góra - dół i to pod warunkiem, że macha się dźwignią jak opętany. Z początku dziwnego zachowania te programy wchodziły częściej, ale teraz jest horror. Jeśli uda się wrzucić "D", to autko jeździe jak po sznurku, idealnie. Skrzynia nie szarpie, nie zgrzyta, auto ma moc i z niej korzysta. Problemem jest postój i chęć wrzucenia "R" czy "P" czy każdego innego. Dźwignia lata góra - dół (nazwałem to "wiosłowaniem"), a programy przeskakują np. pomiędzy 2 a 3, 3 a 4, albo 2 do 4. Trzeba zawsze cofnąć lewarek do biegu drugiego i z wciśniętym guzikiem szybko przełączać do góry (raz poleci kontrolka/światełko do "P", a częściej tylko do 3 czy 4 pomimo, że wajcha jest przy samej konsoli). Kiedy dźwignia lata luźno, nie słychać charakterystycznych odgłosów załączania się parktronic'a czy tego delikatnego oporu przy wyborze biegu. Jest luźna, ale zatrzymuje się w miejscu, gdzie trzeba wcisnąć guzik. Dodam jeszcze, że kiedy uda się już wbić na P to programy ładnie schodzą w dół, ale nie wracają tak ochoczo do góry. Trzeba na nowo wiosłować od dołu paręnaście razy. Nie mam sił do tego samochodu, jego kosztów i awaryjności. Proszę Was o jakąś wskazówkę, poradę czy cokolwiek. Również chciałem podziękować ludziom tu piszącym, bo pomogliście mi w m.in. z czujnikiem położenia rozrządu czy innymi bublami. Liczę na Was ponownie.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Kwi 22, 2015 19:05   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Sro Kwi 22, 2015 19:10   

Trzeba wejść pod auta i linkę zmian biegów zamocować na swoje miejsce, bo jestem pewniej na 100 procent, ze wysunięła się. Mówię o miejscu tuż przy zabierku
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Hose88 



Dołączył: 22 Kwi 2015
Posty: 3



Wysłany: Sro Kwi 22, 2015 19:21   

Witam Cię i dziękuję za szybką odpowiedź. Czy uda mi się to zrobić w warunkach "podwórkowych"? I gdzie szukać tego mocowania/na co patrzeć/zwrócić uwagę?
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Czw Kwi 23, 2015 00:37   

Hose88, zrobię ci jutro zdjęcie. Wyślij mi jak odczytasz forum SMS (880007024) z mailem, wyśle zdjęcie dużej rozdzielczości, a MMS małe :D co byś sobie zerknął na szybko. Na forum wkleję jak będzie czas

Poradzisz sobie bez kanału, ale czasem możesz słabo zaczepić i będzie dalej opadać, ale zobaczysz. Dla twojego zdrowia i innych nie rób tego na pracującym silniku :!: mówię z doświadczenia :mrgreen:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Hose88 



Dołączył: 22 Kwi 2015
Posty: 3



Wysłany: Sob Kwi 25, 2015 15:39   

rafalmis1 - pomogłeś, a Twoja diagnoza w 100% trafna. Przy wymianie simmeringu skrzyni urwali ten zatrzask od mocowania, spadło i było luźne. Wielkie dzięki za pomoc! Pozdro :mrgreen:
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Sob Kwi 25, 2015 16:21   

ciesze się :wink:
mowa o tym
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Często przełącza się na benzynę.
baczek Rover serii 75, MG ZT 11 Sro Gru 02, 2015 13:35
baczek
Brak nowych postów [R75] Sterownik hydrauliczny w automacie
GoodKris Rover serii 75, MG ZT 0 Sob Cze 09, 2012 17:31
GoodKris
Brak nowych postów [R75] Korek kontrolny w automacie.
marian14 Rover serii 75, MG ZT 3 Wto Kwi 26, 2011 19:32
marian14
Brak nowych postów [R75] Wymiana oleju w automacie.
krist Rover serii 75, MG ZT 1 Pią Kwi 30, 2010 21:54
marynabiala
Brak nowych postów [R75] Ile oleju w automacie Jatco
MarcinRad Rover serii 75, MG ZT 9 Pią Kwi 04, 2008 13:40
PD



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink