Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Tablet jako jednostka sterująca
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Tablet jako jednostka sterująca
Autor Wiadomość
vrilski 



Dołączył: 03 Sty 2018
Posty: 31



Wysłany: Pią Lut 09, 2018 19:25   

@dawidd - Bardzo ładnie wytłumaczone - dzięki :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lut 09, 2018 19:25   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Berlo 



Dołączył: 14 Lut 2018
Posty: 5
Skąd: Wrocław



Wysłany: Sro Lut 14, 2018 21:56   

Witam wszystkich forumowiczów.
Trafiłem do was z forum poświęconego car audio tj. SCA.pl
W pewnym temacie został wklejony link do tego wątku. Nie powiem, bardzo mnie to zainspirowało do działań. Po kilku tygodniach szukania nabyłem N7 2013 32 Gb LTE. Czyli teraz wypadałoby wgrać Timura Kernela ;) Mam już odblokowany bootloader i zrootowany system. Zatrzymałem się na wgraniu docelowego kernela. Wg mnie ten co udało mi się ściągnąć po prostu nim nie jest, dlatego kieruje do Was prośbę. Czy ktoś z Was obecnych posiada takowy Timur Kernel do N7 2013 32 GB LTE ?
Byłbym wdzięczny za każdą informację.
 
 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3424
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Czw Lut 15, 2018 11:03   

Wiem ze jest 44 stron ale sa tu powklejane linki do działającego oprogramowania
a niech bedzi, jeszcze raz:
opis
https://timur.mobi/timurs-kernel-v4/
soft
https://www.reddit.com/r/...or_android_601/
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
Berlo 



Dołączył: 14 Lut 2018
Posty: 5
Skąd: Wrocław



Wysłany: Czw Lut 15, 2018 16:48   

Dzięki bardzo za odpowiedź. Spełnił się najczarniejszy scenariusz. Okazało się, że wgrałem Timura Kernela już za pierwszym podejściem, nawet o tym nie wiedząc ;) Stąd te moje wątpliwości.
Po prostu spodziewałem się od razu, mega menu - takie jak mają wszyscy:)
Teraz wiem, że muszę to sam poustawiać różnymi programami. Cóż człowiek, się cały czas uczy.

Mam problem z ustawieniem powitalnego menu.
Wchodzę w PEM>SUSPEND SCREEN>SELECT>... i tu problem.
W jakim formacie ma być na animacja ? W formacie zip nie chcę się zaznaczyć, a jak ją rozpakuje to nie da rady zaznaczyć tylu obrazków.
 
 
 
mateo_c1 



Dołączył: 21 Lut 2018
Posty: 18



Wysłany: Sro Lut 21, 2018 13:11   

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów! Tak jak kilka osób tutaj postanowiłem dołączyć pomimo że nie posiadam samochodu marki Rover. Mam nadzieję że mi wybaczycie :?: :neutral: Jak zauważyłem temat montażu tabletu w samochodzie jest bardzo dobrze rozwinięty na waszym forum i cały czas aktywny. Pomimo dość dużej lektury z powodu dużej ilości stron, starałem się przeczytać cały wątek i testować podane rozwiązania.

Do rzeczy :wink:
Posiadam tablet Nexus 7 2012 3G zamocowany już ponad rok w swoim aucie Audi A4 B6. Korzystam z oprogramowania Timur, jednak u mnie działa ono dość niestabilnie. Nie wiem czy to wina samego leciwego już nexusa 7 1gen czy samego oprogramowania, ale tablet nie za każdym razem się wybudza, bądź nie zawsze usypia. Wytrzymałem z tym fantem tyle czasu z tego względu, że u mnie tablet na szczęście nie jest zabudowany, więc miałem dostęp w razie czego do przycisku on/off. Podobny problem mam z kamerką cofania która działa do któregoś uśpienia, i później musiałem odpiąć kabel i uruchomić ponownie tablet. :sad: Doczytałem w tym wątku, że sposobem na ten mankament jest zrobienie "symulacji" odpinania kabla przy pomocy przekaźników/tranzystorów. Od razu spróbowałem tego sposobu u mnie, i wydaje mi się, że jest lepiej, jednak teraz z kolei udało mi się kilka razy zawiesić tablet po czym samoczynnie się restartował. Kolega dawidd pisał, że potrzebne są 2 przekaźniki gdyż samo odłączenie 4 i 5 pinu powoduje zawieszanie tabletu. Pomyślałem że te restarty i zawieszanie jest własnie spowodowane że oba przekaźniki nie wyłączają się się w tym samym momencie i wtedy tablet wariuje. Aktualnie mam zamontowany jeden przekaźnik z 2 stykami rozłączalnymi i zauważyłem, że jako tako tablet wybudza sie i usypia prawie za każdym razem, problemem są szybkie braki zasilania i ponowne podłączenie ( tablet nie zdąży się jako tako wybudzić bądź uśpić) i wtedy się to rozjeżdża po chwili.
Jak to u Was jest na tablecie 1gen? Używacie go jeszcze, czy każdy przesiadł się na nexusa 2013? Ja przyznam, że kupiłem również 2 generacje, jednak ze względu na mój montaż( jak ogarnę wstawianie zdjęć to wrzucę), budowę tabletu oraz jego stan fizyczny bardziej pasuje mi zostać przy staruszku. :wink: A może wskrzesi go Autodroid? Który system lepiej działa na nexusie 2012? Ja używam tablet głównie do yanosika, nawigacji i czasem do puszczania muzyki (spięte przez aux do farbycznego radia).

Jeśli chodzi o pliki do instalacji timura na Nexusie 7 II LTE to ma ktoś link do plików:
-TWRP recovery LTE twrp-3.0.2-0-deb.img
-USBHost kernel (deb601) + service installer
Gdyż na podanej stronie wygasły:
https://www.reddit.com/r/...or_android_601/

Trochę się spisałem, ale mam nadzieje, że ktoś podsunie mi jeszcze jakieś pomysły:) Pozdrawiam Serdecznie, Mateusz :wink:


Tutaj kilka zdjęć:
https://zapodaj.net/59a1139cce2a7.jpg.html
https://zapodaj.net/2852b0be7b583.jpg.html
https://zapodaj.net/dd17880421a2b.jpg.html
 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3424
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Czw Lut 22, 2018 18:38   

Montaż w ten sposób jest dość. mocno niebezpieczny. Gdyby ktos uderzył cie w tyl tablet moze zrobic komuś krzywdę. Co do twojego problemu to tez tak mialem. Rozwiązanie jest dosc proste, dokładasz kolejny przekaźnik z kondensatorem i dioda który podtrzymuje zasilanie tableta kilka sekund. Takie cos zrobilem sobie do nexusa 2 bo mi bardzo w głośnikach strzelało przy wyłączaniu tableta. Teraz pisze z telefonu to ciężko cos wiecej napisac, jak bede na kompie to cos jeszcze podpowiem. Najlepiej przesiać sie na ver 2 nexusa, wiele problemow samo zniknie
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
Ostatnio zmieniony przez dawidd Pią Lut 23, 2018 21:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mateo_c1 



Dołączył: 21 Lut 2018
Posty: 18



Wysłany: Czw Lut 22, 2018 22:57   

dawidd napisał/a:
Montaz w ten sposob.jest dosc.mocno niebezpieczny. Gdyby mtos uderzyl cie w tyl tablet moze zrobic komus krzywde.


Hmm... no nie do końca:) Tablet jest przyklejony na stałe - dotychczas był na mocnej taśmie piankowej dwustronnej (dzisiaj jak demontowąłem tablet to pół godziny się męczyłem żeby go odczepić:D), ale jeśli system będzie już w 100 % zdawał egzamin bez ingerencji to przykleje na kleju. Musiałoby wyrwać całe kratki nawiewu które przecież siedzą bardzo ciasno na zatrzaskach:)

Hmm... a czy jest potrzebny kolejny? Mogę jc chyba podłączyć kondensator już do tego przekźnika odcinającego przewód zasilania z wtyczki micro USB prawda?

Jesli chodzi o przesiadkę to dzisiaj walczyłem z nexusem 2, wyprowadziłem mu już zasilanie w podobny sposób jak miałem w 1 gen na zdjęciach wyżej. Tylko na wstepie denerwuje mnie kilka rzeczy do których sie przyzwyczaiłem w poprzednim tablecie - mianowicie tam był Cyanogenmode który jest dużo bardziej konfigurowalny ( chodzi mi np o pasek powiadomień na dole razem z przyciskami funkcyjnymi i np głośnością).
Pierwsze wrażenia z nexusa 2013 ogołnie pozytywne bo nawet zasuwa, z tym że mam jakis problem z OTG gdyż nie wykrywa mi wszystkich urządzen podpinanych - nie widzi np pendrive i kamery, ale bez problemu wykrywa DAC USB i np myszke... Spróbuję jeszcez raz sflashować.

Pytanko jakiego launchera używacie? co jeszcze polecacie do zainstalowania?:)
 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3424
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Pią Lut 23, 2018 07:33   

Możesz do tego przekaźnika podpiąć kondensator bo w sumie masz z podwójnym stykiem. Zasilanie plus puszczasz przez diodę prostownicza żeby tego kondensator nie rozladowywaly ci inne odbiorniki w aucie i musisz doprowadzić stały plus który nie niknie po przekrecenii stacyjki
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
mateo_c1 



Dołączył: 21 Lut 2018
Posty: 18



Wysłany: Pią Lut 23, 2018 11:08   

To spróbuje tego sposobu ale to jak już uporam się w wolnej chwili z zabudową i wyprowadzeniem zasilania... bo okazało się, że problem z wykrywaniem niektórych urządzeń jak również wykrywaniem tabletu przez komputer był spowodowany najprawdopodobniej dolutowaną taśmą do złącza usb którą wyprowadziłem na zewnątrz - pod wylutowaniu wszystko wrociło do norym (dziwne) :|

dawidd Pamiętasz może jaki dokłądniej kondensator zastosowałeś? O jakich parametrach?
 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3424
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Pią Lut 23, 2018 11:18   

Nie pamiętam coś pewnie koło 2000 u na 16 lub 25v. Ale u ciebie możesz potrzebować innego bo masz inny przekaźnik i może innego czasu podtrzymania będziesz potrzebował. Ja potrzebowałem ok 2, 3 sekund
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
Berlo 



Dołączył: 14 Lut 2018
Posty: 5
Skąd: Wrocław



Wysłany: Sob Mar 03, 2018 21:30   

mateo_c1 napisał/a:
To spróbuje tego sposobu ale to jak już uporam się w wolnej chwili z zabudową i wyprowadzeniem zasilania... bo okazało się, że problem z wykrywaniem niektórych urządzeń jak również wykrywaniem tabletu przez komputer był spowodowany najprawdopodobniej dolutowaną taśmą do złącza usb którą wyprowadziłem na zewnątrz - pod wylutowaniu wszystko wrociło do norym (dziwne) :|

dawidd Pamiętasz może jaki dokłądniej kondensator zastosowałeś? O jakich parametrach?


A tą taśmę którą dolutowałeś miała 5 pinów ?
Myślę, że te problem są spowodowane tym, że nie przylutowałeś kabla OTG.
Prześlij mi swój nr na priv, pogadamy ;)
 
 
 
mateo_c1 



Dołączył: 21 Lut 2018
Posty: 18



Wysłany: Sob Mar 03, 2018 23:34   

Berlo ja dolutowalem wtedy taśmę 9 żyłową ale używałem 5. Ja myślę że problem leżał po stronie ekranu. Teraz mam przylutowane cienkie kabelki, każdy w izolacji i wszystko już działa w porządku. ;)

Mam jednak dalej problem... Na stole caky układ działał idealnie, zawsze się wybudza, zawsze usypiał z zawsze dobrze wykrywa kamerkę... Po zamontowaniu w aucie kamerka swiruje... A tablet czasem po wybudzaniu nie wychodzi z trybu samolotowego... dawidd czy w nexus ie 2013 też jest potrzebna "symulacja" wypinania kabla otg żeby dobrze działała kamerka?
 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3424
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Nie Mar 04, 2018 06:24   

mateo_c1 napisał/a:
dawidd czy w nexus ie 2013 też jest potrzebna "symulacja" wypinania kabla otg żeby dobrze działała kamerka?

Nie, tu działa to juz tak jak powinno. Poza tym w 2013 kernel ma wbudowana obsługę kamer usb, można użyć dowolnej kamerki internetowej
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
mateo_c1 



Dołączył: 21 Lut 2018
Posty: 18



Wysłany: Nie Mar 04, 2018 10:19   

To w takim razie nie wiem czemu u mnie to nie działa, na wbudowanej apce vcam2 nie chce to działać bo pisze ze nie obsługiwana rozdzielczość czy coś takiego. Z aplikacją easycap wszystko niby działało dobrze, a w samochodzie przestało ( :?: :roll: ). A co do tego wychodzenia z trybu samolotu, to podejrzewam że rozwiązaniem będzie znalezienia stałego + po stacyjke, lub zrobienie podtrzymania, bo jak wcześniej pisałem u mnie w momencie rozruchu zanika napięcie i może przez to tablet świruje
 
 
GCh 



Dołączył: 19 Paź 2017
Posty: 16



Wysłany: Nie Mar 04, 2018 19:56   

Pytanko takie- czy tą aplikację easycap viewer macie ściągniętą czy kupioną pełną wersję? Nie chce mi pobierać obrazu z kamerki rzucając się o nieoryg. apkę, a nie wiem czy jest sens płacić 15zł czy lepiej poszukać innej apki (problem z reklamami...).

Do tego jeszcze jedno. Jestem na etapie kombinowania montażu (zima znacznie rozwlekła moje plany) i znalazłem super stację dokującą do N7. Jest niestety droga i nieosiągalna, ale podrzuciła dobry pomysł. Pogo pins. Niestety wychodzą tylko 4 i służą chyba tylko do audio i ładowania? Czy może ktoś wyczytał, że jest możliwość podpięcia OTG przez pogo pins? Zdążyłem już zamówić pozostałą elektronikę i piny i mam trochę czasu. Niemniej dobrze byłoby wiedzieć czy uda się uniknąć podłączania kabelka przez naruszony już micro usb i zamienić to na wygodne po prostu wkładanie tabletu do uchwytu.
 
 
mateo_c1 



Dołączył: 21 Lut 2018
Posty: 18



Wysłany: Nie Mar 04, 2018 21:39   

GCh Z tego co pamiętam to kupiłem swego czasu ta apkę bo chciałem pozbyc się reklam, co nie zmienia faktu że na darmowej wersje też mi działało.

Sądząc po wypowiedzi, masz nexusa 7 1 gen. Do niego jest fajna ta stacja ale jest kilka ale... jest trudno dostępna i aktualnie przewyższa chyba cenę samego nexusa. Druga sprawa to wspomniane kilka postów wcześniej prze dawidd bezpieczeństwo:) Taki nexus tylko włożony w stację dokującą zarówno przy gwałtownym przyspieszeniu jak i hamowaniu może wylecieć, nie mówiąc o stłuczce (odpukać) :wink:

Jeśli nie zależy Ci na wyjmowaniu nexusa z samochodu wolałbym załatwić to podłączenie przez gniazdo microusb. Jeśli chodzi o uszkodzone gniazdo to do nexusa 7 są do kupna na alledrogo i szybko się je wymienia bez konieczności lutowania ( tylko odpina się taśmę).

p.s wracając do pinów pogo - skąd udało Ci się je dorwać? swego czasu szukałem takich aby zrobić sobie samemu stacje pod nexusa ale ostatecznie się poddałem...
 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3424
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Pon Mar 05, 2018 08:37   

piny pogo sa tylko do ładowania i audio, ileś stron wcześniej zamieściłem ich opis ze zdjęciem. Nic więcej z nich sie nie wyciągnie, wiec w naszym wypadku sa bezużyteczne
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
mateo_c1 



Dołączył: 21 Lut 2018
Posty: 18



Wysłany: Pon Mar 05, 2018 08:51   

Tak myślałem, ale jeśli miałby ktoś jakiś link do nich to byłbym wdzięczny (swego czasu jak szukałem to znalazłem tylko takie kilku centymetrowe te piny :-| )
 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3424
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Pon Mar 05, 2018 16:19   

https://www.elektroda.pl/...pic2496302.html
zobacz tu
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
GCh 



Dołączył: 19 Paź 2017
Posty: 16



Wysłany: Pon Mar 05, 2018 17:08   

Dzięki za tyle odpowiedzi. W takim razie dziwne, że to nie śmiga- także pełna wersja aplikacji wpadnie.

Problemy ze stacją dokującą to właśnie cena i przede wszystkim dostępność. Tak czy tak zainspirowała do zrobienia uchwytu na jej wzór, z dodatkowym oparciem i mocowaniem. Nie pozwolę sobie na coś co będzie mogło urwać mi głowę ;)

Piny niestety odpuszczam- widziałem jak ktoś dorobił sobie drugie takie złącze przez wlutowanie się w micro usb, ale takie ingerencje to już dla mnie za dużo.
Zostanie dokupienie płytki ze złączem na zapas- dzięki za informację ;)

A piny znalazłem u chińskich przyjaciół- jak się komuś nie spieszy to myślę, że nie jest źle.
http://tnij.at/pogo
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [ Ankieta ] tablet w samochodzie
oleg707 Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Czw Mar 21, 2019 23:13
oleg707
Brak nowych postów Tablet dla dziecka w R75
dukat11 Car-audio, nawigacje, radia CB 7 Czw Sie 16, 2012 21:59
dukat11



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink