Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG TF] Ksenon? Ktos probowal?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG TF] Ksenon? Ktos probowal?
Autor Wiadomość
kabanos 



Dołączył: 23 Maj 2015
Posty: 19

MG MGF

Wysłany: Pią Cze 26, 2015 01:55   [MG TF] Ksenon? Ktos probowal?
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2000

Witam.

Zastanawiam sie czy nie sprobowac ksenon, bo soczewki ze zwykla zarowa jakos slabo swieci.

Ktos probowal moze ksenon? Czy nie ztopia sie lampy?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Cze 26, 2015 01:55   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pią Cze 26, 2015 09:49   

kabanos napisał/a:
Ktos probowal moze ksenon? Czy nie ztopia sie lampy?

:hahaha: Ksenon jest zimniejszy od żarówki i to dużo, poza tym pobiera 35W tylko, a żarówa 55W
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
tomii620si 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 02 Gru 2010
Posty: 1159
Skąd: Polkowice

Rover 600

Wysłany: Pią Cze 26, 2015 11:02   

xenon nie uszkodzi lampy.. kwestia raczej czy soczewka w MG sie nadaje do xenonu.
Ja np. w BMW miałem lampy Boscha i po założeniu zenonów 4300 świeciło to idealnie. Soczewki poczyściłem, poregulowalem i lampa świeciła jak ori, nie oślepiała, miała ładne odcięcie itd.. Kumpel to zobaczył i się napalił..

No i 3 dni później dzwoni czy mu pomoge wytargać lampy z E34 aby wyczyścić soczewki itd bo ja już to robiłem. Tak więc dopiłem kawe i pojechałem do niego. Procedura 1:1 jak u mnie tylko jego BMW miało lampy Helli. Niby niczym się nie różniły poza logo na plastiku.
Złożyliśmy w całość i normalnie kosmos.. Światło padało wszędzie tylko nie tam gdzie powinno.. Nie wiem czy inaczej wylana soczewka czy inny odbłysnik ale nawet przełozyłem HID'y z mojej do jego i to samo.. Nie dość, że oślepiało to jeszcze nie świeciło..


Do tego przygotuj sie podczas kontroli (bo do przeglądu zdjąc hidy to 15minut), że moze polecieć dowód.. No chyba, że masz spryskiwacze lamp bo samopoziomowania to sie tam zbytnio nie spuszczaja.. I koniecznie kup 4300K. Inne barwy niestety nie świecą zbyt dobrze. Nie dość, że wygladaja wieśniacko to podczas deszczu/mgły widzisz tylko kilka metrow przed maske :( .
_________________
Rover 620Si -> Rover 620Ti [*] -> Volvo v40 t4 -> Rover 620Ti -> BMW E38
735iA -> Mazda 6 3.0 V6 -> E46 ///M330Ci -> E38 750iA
 
 
 
kabanos 



Dołączył: 23 Maj 2015
Posty: 19

MG MGF

Wysłany: Pią Cze 26, 2015 18:28   

sknerko napisał/a:
kabanos napisał/a:
Ktos probowal moze ksenon? Czy nie ztopia sie lampy?

:hahaha: Ksenon jest zimniejszy od żarówki i to dużo, poza tym pobiera 35W tylko, a żarówa 55W


Dzieki!

[ Dodano: Pią Cze 26, 2015 18:28 ]
tomii620si napisał/a:
xenon nie uszkodzi lampy.. kwestia raczej czy soczewka w MG sie nadaje do xenonu.


Dziekuje za odpowiedz.

Myslac o ksenonie - mysle zawsze tylko o 4300 :)
Pomyslawem ze jakos wykombinuje spryskiwacze, i wsadze ksenony bo zwykle zarowki z soczewkami nie daja swiatla. Nie bede opisywal jak to swieci, puzniej zrobie zdjecie.

Za tydzien zamowie zarowy i odpisze jak mi poszlo.
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Cze 26, 2015 18:31   

kabanos jak masz soczewki to przyczyny bym raczej szukał po stronie słabej żarówki/zjechanego odbłyśnika/klosza. Soczewka nawet ze zwykłą żarówką ładnie powinna świecić.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
tomii620si 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 02 Gru 2010
Posty: 1159
Skąd: Polkowice

Rover 600

Wysłany: Pią Cze 26, 2015 18:43   

Nie iwem jak w TF bo nigdy ich nie macałem ale spróbuj rozkleić lampe i dobrać się do soczewki.. na 99% masz mleko na soczewce i taki jest efekt.. Najzwyczajniej soczewka sie brudzi i nic nie widac.. Ja u siebie w BMW czyściłem wszystkie soczewki .. Potem załozyłem xenon i świetnie świeciło. Ale 1 miałem jakas lewą akcje z tym hidem ( z mojej winy) i wyjąłem je i założyłem zwykłe H1.. Świeciły dużo lepiej niż przed czyszczeniem soczewki.. Kurz itd jednak osiada na tej lampie i nie świeci to juz jak z salonu :P
_________________
Rover 620Si -> Rover 620Ti [*] -> Volvo v40 t4 -> Rover 620Ti -> BMW E38
735iA -> Mazda 6 3.0 V6 -> E46 ///M330Ci -> E38 750iA
 
 
 
kabanos 



Dołączył: 23 Maj 2015
Posty: 19

MG MGF

Wysłany: Pią Cze 26, 2015 18:53   

prebenny napisał/a:
kabanos jak masz soczewki to przyczyny bym raczej szukał po stronie słabej żarówki/zjechanego odbłyśnika/klosza. Soczewka nawet ze zwykłą żarówką ładnie powinna świecić.


dobra opisze. Swieci wmiare dobrze. Swiatlo ma dobre odciecie, ale swiatlo sie konsentruje 2 slupami przed samochodem a cala reszte widac slabo. Widze co sie dzieje przed samochodem a nie widze co sie dzieje po bokach.

jakos tak

[ Dodano: Pią Cze 26, 2015 18:53 ]
tomii620si napisał/a:
Nie iwem jak w TF bo nigdy ich nie macałem ale spróbuj rozkleić lampe i dobrać się do soczewki.. na 99% masz mleko na soczewce i taki jest efekt.. Najzwyczajniej soczewka sie brudzi i nic nie widac.. Ja u siebie w BMW czyściłem wszystkie soczewki .. Potem załozyłem xenon i świetnie świeciło. Ale 1 miałem jakas lewą akcje z tym hidem ( z mojej winy) i wyjąłem je i założyłem zwykłe H1.. Świeciły dużo lepiej niż przed czyszczeniem soczewki.. Kurz itd jednak osiada na tej lampie i nie świeci to juz jak z salonu :P


No jest jakas kurz na soczewkach od zewnacz, ale nie moge tam sie dostac. Zdejmowalem juz lampy i widocznie to jest zrobione jakos bezobslugowo. Nie jestem mistrzem od tych rzeczy co prawda.
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Cze 26, 2015 18:56   

kabanos nie wiem czy w MGF jest taka 'opcja' ale sprawdź czy nie masz w lampie 'wajchy' do przestawienia trybu świecenia na symetryczny (spłaszczone widmo światła żeby jak pojedziesz do UK nie oślepiać jadących z przeciwka ewentualnie na odwrót jak masz angielskie lampy żeby nie oślepiać w Europie). Jak to jest przestawione to i xenon nic nie pomoże.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
kabanos 



Dołączył: 23 Maj 2015
Posty: 19

MG MGF

Wysłany: Pią Cze 26, 2015 19:18   

prebenny napisał/a:
kabanos nie wiem czy w MGF jest taka 'opcja' ale sprawdź czy nie masz w lampie 'wajchy' do przestawienia trybu świecenia na symetryczny (spłaszczone widmo światła żeby jak pojedziesz do UK nie oślepiać jadących z przeciwka ewentualnie na odwrót jak masz angielskie lampy żeby nie oślepiać w Europie). Jak to jest przestawione to i xenon nic nie pomoże.


Tak. mam cos takiego.
Lampy z anglika, cos ktos w nich przerabial. Gdzies czytalem ze tam trzeba przesunac tylko jakis walek i juz.
Nie probowalem z tym podlubac..
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Cze 26, 2015 19:22   

Właśnie jak przesuniesz ten 'wałek' to będziesz miał efekt taki jak teraz. Światłą będą świecić tylko na wprost nie oświetlając pobocza (które w Europie jest po drugiej stronie czyli innymi słowy nie będzie oślepiać jadących z przeciwka).

Podjedź na SKP i poproś o ustawienie świateł. Na tym ich urządzeniu ładnie widać jak załamuje się światło. Jak będzie _ to jest tak jak mówię. W Europie powinno być _/ a w UK \_ .
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
Harry 


Członek Zarządu


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Pią Cze 26, 2015 19:26   

a może problem jest w soczewce, oddaj lampy do regeneracji i ciesz sie lepsza widocznością
 
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Cze 26, 2015 19:32   

Harry gdyby to była wina soczewki to całość by kiepsko świeciła. Wg słów kabanosa lampa świeci dobrze tylko nie oświetla pobocza jak powinna a to już jest kwestia przesłony.

Tak świeci soczewka EU (zdjęcia z forum vwgolf.pl ;) ):



Tak z przestawioną przesłoną żeby świeciła symetrycznie (i z tego co zrozumiałem tak świecą u kabanosa):

_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
kabanos 



Dołączył: 23 Maj 2015
Posty: 19

MG MGF

Wysłany: Pią Cze 26, 2015 23:25   

prebenny napisał/a:
Harry gdyby to była wina soczewki to całość by kiepsko świeciła. Wg słów kabanosa lampa świeci dobrze tylko nie oświetla pobocza jak powinna a to już jest kwestia przesłony.[/url]


Zrobilem zdjecia na komore. Sory za jakosc.

Jak widac, to cale swiatlo jest skupione przed zamochodem zamiast rownomiernie sie rozprowadzac. I to jest caly problem.
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Cze 27, 2015 11:10   

Hm no niby nie jest symetryczne światło ale faktycznie na boki świeci tragicznie. Ale znowu wracamy do punktu, że to raczej nie jest wina żarówek.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
tomii620si 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 02 Gru 2010
Posty: 1159
Skąd: Polkowice

Rover 600

Wysłany: Sob Cze 27, 2015 11:23   

Weż wyczyść te soczewki.. Przesłony mi się wydają dobrze ustawione ale jeśli masz brudne soczewki (bo wystarczy, że osłona przeciwpyłowa przy żarówke była źle założona) i burdel w lampie gwarantowany..
A jeśli soczewka bedzie brudna może źle przestawiać światlo ..

Jeśli lampa sie okaze jednak nie rozbieralna (bo rzadko ale sie zdarza) to weź wyjmij ją i spróbuj coś podzialac np. watą czy czymś przez otwór na żarówke.. Może to nie pomoże w 100% ale jeśli lampy tak świecą przez syf to zawsze coś pomoże.. No chyba, ze przesłony EU/US/ENG masz popierdzielone i dlatego tak świeci.. ze moze przesłoan nie doszła do końca i świeci kij wie gdzie
_________________
Rover 620Si -> Rover 620Ti [*] -> Volvo v40 t4 -> Rover 620Ti -> BMW E38
735iA -> Mazda 6 3.0 V6 -> E46 ///M330Ci -> E38 750iA
 
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sob Cze 27, 2015 12:03   

To wygląda na "przypalone" odbłyśniki za soczewką. Tak się robi często jak ludzie zakładają mocniejsze żarówki i niestety jak zczerniał odbłyśnik to tylko regeneracja zostaje, poprzez napylenie nowej powierzchni odbłyśnika. Np. TMC-MC takie coś regenerują. Właśnie u nich widziałem takie "przypalone" soczewki jak byłem moje ksenony robić
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
kabanos 



Dołączył: 23 Maj 2015
Posty: 19

MG MGF

Wysłany: Sob Cze 27, 2015 14:32   

prebenny napisał/a:
Hm no niby nie jest symetryczne światło ale faktycznie na boki świeci tragicznie. Ale znowu wracamy do punktu, że to raczej nie jest wina żarówek.


Mozliwe ze nie wina zarowek. A moze jednak.. Trudno tak jezdzic noca po za miastem.

[ Dodano: Sob Cze 27, 2015 14:30 ]
tomii620si napisał/a:
Weż wyczyść te soczewki.. Przesłony mi się wydają dobrze ustawione ale jeśli masz brudne soczewki (bo wystarczy, że osłona przeciwpyłowa przy żarówke była źle założona) i burdel w lampie gwarantowany..
A jeśli soczewka bedzie brudna może źle przestawiać światlo ..


Sprobuje. To na pewno nie zaszkodzi)) Dzieki.

[ Dodano: Sob Cze 27, 2015 14:32 ]
sknerko napisał/a:
To wygląda na "przypalone" odbłyśniki za soczewką. Tak się robi często jak ludzie zakładają mocniejsze żarówki i niestety jak zczerniał odbłyśnik to tylko regeneracja zostaje, poprzez napylenie nowej powierzchni odbłyśnika. Np. TMC-MC takie coś regenerują. Właśnie u nich widziałem takie "przypalone" soczewki jak byłem moje ksenony robić


A to jest bardzo dobre. Bo wyglada na to. Sprobuje jakos obejrzec, rozebrac.. Jak nie to pojade do regeneracji odrazu. Dziekuje.
 
 
tomii620si 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 02 Gru 2010
Posty: 1159
Skąd: Polkowice

Rover 600

Wysłany: Sob Cze 27, 2015 17:17   

Poszukaj na necie jak rozebrać lampy.. Bo potem to juz z górki.. Jak znajdziesz a bedziesz miał pytanie to wal śmiało bo rozebrałem kilkanaście kompletów lamp w różnych autach.. Obejrzyj co i jak.. zobacz jak odbłyśnik.. Czy nie jest przyrdzewiały (to oznaka np. wilgoci w lampie) lub czy nie jest matowy - to może być wina zbyt mocnej żarówki.. A rozbierz to w ogóle i może skonczy sie na wyczyszczeniu (tylko delikatnie z powierzchnią odbłyśnika bo nie które mozna wytrzeć scierką i nagle sie okaze ze okej a nie które sa tak delikatne ze mocno palcem naciśniesz i po odklejeniu palca bedziesz miał odbłyśnik na rece :P )

Kiedyś kumpel miał w BMW E39 taki przypadek, że wilgoć miał w lampie i odbłyśnik najzwyczajniej mu zaszedł matowym osadem.. soczewka też zreszta.. Wziął to poczyścił czymś i nie te lampy.. ale jak Twoje nie parowały wcześniej ani nic to marna szansa, że to taki pierd..
_________________
Rover 620Si -> Rover 620Ti [*] -> Volvo v40 t4 -> Rover 620Ti -> BMW E38
735iA -> Mazda 6 3.0 V6 -> E46 ///M330Ci -> E38 750iA
 
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sob Cze 27, 2015 19:02   

to wygląda na zczerniały odbłyśnik od zbyt wysokiej temperatury kiedyś się z takim spotkałem w soczewkowej lampie vectry, też tak dziwnie świeciła
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
kabanos 



Dołączył: 23 Maj 2015
Posty: 19

MG MGF

Wysłany: Nie Lip 12, 2015 00:37   

tomii620si napisał/a:
Poszukaj na necie jak rozebrać lampy..


No i w koncu pokrecilem te lampy w lapach i sie okazalo ze mam odblysniki od zupelnie innych lamp!!!! wsadzone tam na jakies wkrety... Tak ze dziekuje wszystkim za pomoc, moge tylko kupic inne lampy do swojego mg. bo te sie nie nadaja.

Tak ogolnie we wtorek jade do serwisu na wymiane skrzyni steptronik, rozrzadu, swiecy + przewody, cos z zawieszenia + pare MODow co wymyslilem))

Powodzenia wszystkim!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MGF] czy wie ktoś jak zamontować windshota ?
GOLY94 MGF i MG TF 4 Nie Sty 01, 2017 18:55
flapjck1
Brak nowych postów [MG F] Zblokowanie mechanizmu różnicowego - czy ktoś robił ?
paliguma MGF i MG TF 0 Sob Maj 03, 2014 13:55
paliguma



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink