Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] lusterka zewnętrzne
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] lusterka zewnętrzne
Autor Wiadomość
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Czw Wrz 17, 2015 19:57   

No i ta fota pokazuje które klosze są ładniejsze, przedlift wygląda jak ciężki kondom po wystrzale, polift zgrabny lekki, czy nie mogło tak być od poczatq ?
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Wrz 17, 2015 19:57   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Czw Wrz 17, 2015 20:04   

Punx kwestia gustu o którym się nie dyskutuje :P ja bym w życiu nie zamienił moich przedliftowych na badziewia z polifta
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Czw Wrz 17, 2015 21:08   

sknerko napisał/a:
i wtedy wychodzi na moje nie upierał bym się ale mam pod domem 45 do którego własnoręcznie i osobiście kupowałem lusterko, oglądałem je złożone i rozłożone i różni się jedynie kształtem trójkąta na drzwiach od tego na fotce i dlatego twierdzę że jest takie jak w 45


Ale jest inne mocowanie w trójkącie. Od zwykłych lusterek manualnie składanych nawet trójkąt nie podejdzie do elektrycznie składanych
 
 
MatiNitro 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 06 Sie 2011
Posty: 755
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Czw Wrz 17, 2015 21:12   

sknerko, ja wiem, że subiektywnie piszesz ale czemu od razu badziewia? ;) ja w przedlifcie miałem lusterka polift i dla mnie lepiej to wyglądało, bardziej nowocześnie, lekko :)
_________________
BluebeRRRrrry 75 2.0 CDTi AUTOMAT
 
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Czw Wrz 17, 2015 21:15   

A badziewiem prędzej bym nazwał przedliftowe, bo przy nich o wiele częsciej występuje świszczenie, bo sie rozpadają niż w przypadku poliftowych. Nawet ta lakierowana nakładka w przedliftach siedzi na dwóch zatrzaskach, a w polifcie jest zatrzasków chyba 7/8.

W dodatku w poliftowych mniej gniją jakoś lusterka, tzn głównie wtyczki i porównuje tu rocznik 2004 bo w nim montowano jedne i drugie
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Wrz 17, 2015 23:28   

Patrząc po tych zdjęciach to chyba myliłem przedlift i polift. W każdym razie na zdjęciu ładnie widać, że prawe lusterko mi się 'rozpołowiło' i nie ma go jak zrobić tak na prawdę przez co świszczy.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
paolinio 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 287
Skąd: Polska



Wysłany: Czw Wrz 17, 2015 23:35   

To ja polece całkiem po bandzie choć o gustach się nie dyskutuje uważam ,że lusterka w przedlifcie są absolutnie ładniejsze niż późniejsze, mają piękny opływowy kształt, tak jak zresztą całe auto przedliftowe... no właśnie, polift jako całe auto to dla mnie stylistyczny dramat :shock: próba cofnięcia stylizacji retro w stronę mondeo, passata itp, auto zaprojektowane przez geniusza stylizacji Richarda Wooleya zostało zmasakrowane bufoniastymi zderzakami, lusterkami oszczędnościowymi (takie jak w r25?) i grillem w dziubka :eek: .Dla równowagi powiem,że mg zt po lifcie wygląda duuuuużo lepiej od poliftowego R75, być może to za sprawą bardziej znośnego grilla i ogólnie bardziej sportowej koncepcji mg. Jeśli wasze auta czują się urażone serdecznie przepraszam :grin:
_________________
Lubię roverki, jeszcze bardziej rowerki.
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Wrz 17, 2015 23:40   

subiektywnie przedlift ładniejszy, ma pełniejszy kształt , a polift coż dali żeby przyciąć koszty i zrównać wszystkie takie lusterko jak lusterko bez charakteru.

Polifty mają opcję przestawienia lhd / rhd przedlifty nie.

Mam przedliftowe angliki u siebie i nic mi nie zasłania

co do 2 zatrzasków lubią pękać w przedliftach i przez to na łączeniu świszczy, wystarczy wstawić mały kołek rozporowy w miejscu gdzie był zatrzask w obudowie, mała śrubeczka z podkładką i lusterko trzyma się elegancko, nic się nie rozłazi i problem z głowy raz na zawsze, działa nawet jeśli zatrzask jest już ułamany,

a jeszcze jedno poliftowe lusterka są takie mici pici i nijak nie pasują do masywnej sylwetki 75 o! :cfaniak:
_________________
75 Red Edition
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Wrz 17, 2015 23:40   

paolinio nie od dziś wiadomo, że przednie okulary nadawały 75/ZT charakteru ;)
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
paolinio 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 287
Skąd: Polska



Wysłany: Pią Wrz 18, 2015 00:50   

To ja jeszcze wtrące tak od siebie, poszperałem w necie i co ciekawe projektant stwierdził w jakimś wywiadzie mniej więcej to co ja, że gdy zobaczył polifta pierwszy raz, poczuł rozczarowanie natomiast design mg zt poszedł we właściwym kierunku.
prebenny, światła w tym aucie idealne są, jak napisałeś nadają charakter.
_________________
Lubię roverki, jeszcze bardziej rowerki.
 
 
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Pią Wrz 18, 2015 07:00   

Tylko że ja mam "półlifta", i takie same lusterka (wielkościowo) miałem w manualu jak i elektrycznie składane.

Sprawdziłem napisy pod spodem jest LHD i RHD pod prawym lusterkiem.

Co do R75 polifta to zgadzam się, skopana opływowość poprzez kanciaste wstawki w zderzakach, lampy przednie brzydsze, grill (mały) porażka, zegary brzydsze ... ale za to tylna blenda daje radę, duży grill fajnie wygląda, ta sraczkowata imitacja drewna też jakoś nie qje w oczy, zawsze to jakaś odskocznia od jedynie słusznego ciemnego orzecha jakim uraczył nas producent w przedliftach.
 
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pią Wrz 18, 2015 08:28   

Punx napisał/a:
Tylko że ja mam "półlifta", i takie same lusterka (wielkościowo) miałem w manualu jak i elektrycznie składane.
Tylko że nawet sam AdaskoC napisał że trójkąty mocujące sie różnią i z tego powodu zasłania.
MatiNitro napisał/a:
sknerko, ja wiem, że subiektywnie piszesz ale czemu od razu badziewia?

Bo je miałem w rękach i moim zdaniem są badziewne
AdaskoC napisał/a:
A badziewiem prędzej bym nazwał przedliftowe, bo przy nich o wiele częsciej występuje świszczenie, bo sie rozpadają niż w przypadku poliftowych.
Bo poliftowe są o 5 lat młodsze.
AdaskoC napisał/a:
Nawet ta lakierowana nakładka w przedliftach siedzi na dwóch zatrzaskach, a w polifcie jest zatrzasków chyba 7/8.
i spróbuj wymienić pierwsza albo drugą starą wymienisz będąc bardzo ostrożnym a poliftową nawet gość co klamoty sprowadza powiedział że razem z całym lustrem tylko sprzedaje

AdaskoC napisał/a:
W dodatku w poliftowych mniej gniją jakoś lusterka, tzn głównie wtyczki i porównuje tu rocznik 2004 bo w nim montowano jedne i drugie
Gnicie styków głównie zależy od pochodzenia auta jak jest z miejscowości na wybrzeżu to dużo bardziej gnije niż to ze środka kontynentu/wyspy, no i nadal wiek robi swoje

[ Dodano: Pią Wrz 18, 2015 08:28 ]
co do polifta to podoba mi sie jedynie zderzak z dużym grillem i
Punx napisał/a:
tylna blenda daje radę,
, reszta jest kiepska
Punx napisał/a:
ta sraczkowata imitacja drewna też jakoś nie qje w oczy, zawsze to jakaś odskocznia od jedynie słusznego ciemnego orzecha jakim uraczył nas producent w przedliftach.
moim zdaniem drewno w przedlifcie jest idealne kolorystycznie jak i całokształtem i do tego mniej skrzypi. kolor drewna w polifcie przypomina meble na wysoki połysk z epoki Gierka
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
Ostatnio zmieniony przez sknerko Sob Wrz 19, 2015 10:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Pią Wrz 18, 2015 22:11   

sknerko, nie spotkałem się jeszcze z ani jednym lusterkiem poliftowym które miało zgnite wtyczki, bez różnicy skąd bylo auto. A jest to spowodowane tym ze w polifcie poprawiono gąbki które sa miedzy lustrem a drzwiami. Nie wiem jak jest w przypadku gdy ktos kombinowal z lusterkami, moze wtedy będą gniły i poliftowe :-)

A co do zdejmowania obudowy z poliftowego lusterka, to mi osobiscie potrzeba plaski śrubokręt i zajmie mi to 5-10 sekund bez zdejmowania lusterka.
Takie rozumowanie ze ktos nie potrafi zdjąć obudowy i ze inni nie potrafią nie jest odpowiednie. Koles nie miał pojecia i tyle :-) za co go pochwalam, bo szkoda zniszczyć lusterko :-)
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sob Wrz 19, 2015 10:55   

AdaskoC napisał/a:
nie spotkałem się jeszcze z ani jednym lusterkiem poliftowym które miało zgnite wtyczki, bez różnicy skąd bylo auto. A jest to spowodowane tym ze w polifcie poprawiono gąbki które sa miedzy lustrem a drzwiami.
Co nie znaczy że nie gniją w zależności od pochodzenia auta.

Poza tym chciałem zauważyć że jakoś wszyscy zapomnieli przyznać że miałem racje od początku mówiąc że lusterko jest z 45 a zostałem zgnojony że się nie znam. Strasznie mnie drażni jak ktoś mi wpiera ze widzę coś innego niż jest i lepiej wie ode mnie co widzę.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Sob Wrz 19, 2015 11:30   

Ja dalej sądzę ze lusterka sa od 75, bo w 45 nie bylo el składanych. Wiem skąd je nabyłem. I nie wiem po co temat drążyć :-)
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sob Wrz 19, 2015 11:40   

Lustro jest takie samo w poliftowym 75 45 i 25 i tego faktu nie zmienisz, różnią się mocowaniem i tym że dali do 75 elektryczne składanie. Przedstawiłem na to dowód i tyle, ja nigdzie nie twierdzę ze lusterka które sprzedałeś zdjąłeś z 45, tylko że to jest lustro z 45, inna oś obrotu i dlatego jest przysłonięte słupkiem. Wiem co widzę i tyle a temat drażę bo próbujesz wmówić mi że nie wiem co widzę.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Sob Wrz 19, 2015 11:59   

Moze zacznę z innej strony. Przy przeróbce składanych poliftowych UK, potrzeba przerobić pewne elementy mechanizmu. Ze mialem 6 kartonów luster od 75 UK składanych i nie mialem żadnych EU na wzór.

Wiec rzeczą oczywistą bylo kupienie kompletu nowych fabrycznie zapakowanych EU z rimmera, bo nigdzie indziej nie było. Jedynie w Niemczech używki ale to podobne pieniadze.

Każde lusterko bylo robione na wzór EU.


Co do lusterek Punxa, to juz kiedys z nim rozmawiałem jak mial jeszcze stare, ze mu jedno jest przysłonięte, wiec skoro na lustrach od 75 ma tak samo to faktem jest ze stare tez były od 75 raczej.

To mój ostatni post w tym temacie, bo mam kupę pożytecznej roboty :-) I nie obrażaj sie kolego. Ale temat lusterek poliftowych od 75 mam w malym palcu :))
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Wrz 19, 2015 12:16   

dziwny przypadek że tylko punx ma zasłonięte lusterka
_________________
75 Red Edition
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Wrz 19, 2015 13:09   

AdaskoC pod trójkątem od mechanizmu w poliftach jest klapka z napisem RHD/LHD?
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Wrz 19, 2015 13:34   

Tak w poliftach jest przestawianie, w przedliftach nie ma... Dzis strzeliłem fotę moich angielskich lusterek nie są upośledzone nawet z perspektywy kierownicy:

http://1drv.ms/1KmB8Jz
_________________
75 Red Edition
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] JAK ZLOŻYĆ LUSTERKA ZEWNĘTRZNE ??
naps Rover serii 75, MG ZT 5 Nie Gru 20, 2009 08:09
naps
Brak nowych postów [R75] Lusterka zewnetrzne EU-ENG róznice
teejays Rover serii 75, MG ZT 1 Czw Gru 11, 2014 11:10
SeniorA
Brak nowych postów [R75] Zewnętrzne lusterka elektryczne a podgrzewane
SirCarlos Rover serii 75, MG ZT 10 Sob Gru 11, 2010 17:50
Warager
Brak nowych postów [R75]lusterko zewnętrzne
elementh Rover serii 75, MG ZT 1 Wto Kwi 24, 2012 07:42
SlawekG
Brak nowych postów [R75] Lusterko zewnętrzne
jak jest mocowane szkło lusterka do plastikowej ramki
henryk Rover serii 75, MG ZT 3 Pon Lip 21, 2008 09:54
henryk



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink